CRF1100L - AFRICA TWIN & AFRICA TWIN ADVENTURE SPORTS

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Τα σωστά ον οφ είναι σαμπρελάτα.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Έχω κάνει σούμες εγώ....
CRF 1100 HRC
16.200 €

Προστατευτικά αέρα
Part Number 08R70-MLN-E00
107 €

Αναπαυτική σέλλα RED
Part Number 08R71-MLN-E00ZA
165 €

Σετ θερμαινόμενα γκριπ
Part Number 08T70-MLN-E00
209 €

Πρίζα 12 V
Part Number 08U70-MKS-E00
26 €

Προστατευτικό ψυγείου (γρίλιες)
Part Number 08F71-MKS-E00
223 €

Προστατευτικό κινητήρα
Part Number 08P71-MKS-E00
219 €

Κιτ τοποθέτησης για τα προστατευτικά κάγκελα κινητήρα
Part Number 08P75-MKS-E00
48 €

Προέκταση προστατευτικού χεριών σε κόκκινο χρώμα
Part Number 08P72-MKS-E00ZD
30 €

Κεντρικό σταντ
Part Number 08M70-MKS-E01
258 €

RALLY Μαρσπιέ
Part Number 08R79-MKS-E00
110 €

QUICK SHIFTER
Part Number 08U70-MLG-E00
331 €

Φτάνουμε τα €17926

Το F900GSA σε αυτά τα λεφτά (€18070) έχει τα έξτρα προβολάκια, τις βάσεις τριών βαλιτσών, ασύρματη επικοινωνία με το τηλέφωνο και προεγκατάσταση GPS. Θέλει επιβεβαίωση αν είναι στοκ ο λεβιές φρένου που με μιά κίνηση έρχεται πιο ψηλά. Για να φτάσει στα ίδια το Honda θέλουμε ενα 450άρι σε Givi και άλλο τόσο σε επώνυμο υλικό πρόσθετου φωτισμού, με τα οποία το BMW αποκτά αισθητήρες πίεσης ελαστικών, προστατευτικό φαναριού, την ψηλή ζελατίνα, συναγερμό και περισσεύει και κάτι για ταβέρνα καλορίζικα. Ξέχασα και το μεγάλο ντεπόζιτο, ένα 500ρικο ακόμα στην Acerbis.

Ήμουν σίγουρος ότι κάπου έχει δράκο το παραμύθι. Κρατώ επιφύλαξη για το πόσο "κόβουν" οι ντίλερ από την λίστα αλλά έχω ακούσει φήμες ότι κόβουν και σε άλλα στρατόπεδα.

Το είδα στο νησί πρώτη φορά όπου πήρα προσφορές για τα μοντέλα και ήταν... ίδια τιμή (και ίδια τιμή με εδώ) με υπόσχεση ότι "έλα με τα λεφτά και κάτι θα κάνουμε".

Και για να μην αρχίσει το λακριντί με h8rs, τα μηχανάκια τα θεωρώ ισάξια σε δυνατότητες για την δική μου χρήση και το σχόλιο αφορά την λαϊκή δοξασία "πενφές επιδειξίας λεφτάς, χονταίος σεμνός και ταπεινός" το οποίο δεν επιβεβαιώνεται στο ταμείο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Γιάννη ενα απο αυτα θα στα κάνουν δώρο και ενα ακόμα με 50%. Είχα βάλει διπλό stand δώρο και 50% απο τα καγκελα τα μπρός. Επίσης τις γρυλιες μπορείς να τις τσιμπίσεις ενα 50€ μειον. Επίσης απο εξωτερικό είναι σιγουρα 30€ πιο φθηνά όλα.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Συνονόματε με ίδιο εξοπλισμό και όπως τα λες να είναι, ΠΑΛΙ η διαφορά είναι τέτοια που δεν γίνεται παράγοντας να πεις όχι σε κάποιο.

Δεν είναι τύπου Tuareg660 στα 12500 (καλά και αυτό παραπάνω πάει όπως το θέλω) και τα άλλα στα 19000 (κατάλογο πάντα).

Θα επανέλθω με πραγματικές τιμές όταν φύγει το XR, ο πήγασος και το 950 γιατί υποσχέθηκα στον εαυτό μου ότι άλλο μηχανάκι δεν μπαίνει σπίτι αν δεν αραιώσει το κοπάδι. Τα δύο πρώτα την επόμενη εβδομάδα χαιρετάνε, το 950 θέλει σέρβις και μετά.
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Συνονόματε με ίδιο εξοπλισμό και όπως τα λες να είναι, ΠΑΛΙ η διαφορά είναι τέτοια που δεν γίνεται παράγοντας να πεις όχι σε κάποιο.

Δεν είναι τύπου Tuareg660 στα 12500 (καλά και αυτό παραπάνω πάει όπως το θέλω) και τα άλλα στα 19000 (κατάλογο πάντα).
Σε βλεπω με Tenere 700 extreme μέσα σε κανα λόγκο και να μας αφήνεις παγωτο
 

Diam

Μέλος
Όνομα
Διαμαντής
Μοτό
YAMAHA XT 600E
Τα Husqvarna norden expedition και το triumph tiger 900 rally pro τα έβγαλες τελικώς εκτός λίστας;
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Σε βλεπω με Tenere 700 extreme μέσα σε κανα λόγκο και να μας αφήνεις παγωτο
Το σκεφτόμουν γιατί μου άρεσε ΠΟΛΥ από το 2019 που βγήκε, μου άρεσε περισσότερο όταν το καβάλησα. Έχει πάρει σε τιμή χωρίς να δίνει τις ανέσεις που θέλω. Για κάποιον που θέλει ένα 950 μοντέρνο είναι σούπερ.


Τα Husqvarna norden explorer και το triumph tiger 900 rally pro τα έβγαλες τελικώς εκτός λίστας;
Δεν θέλω να το πλατειάσω πολύ αλλά το tiger βγήκε μόνο του λόγω πίσω ανάρτησης που μόνο pro δεν είναι και το 901E είναι μη-χα-να-ρα και έχει το ίδιο "πρόβλημα" με το 900GS, πολύ ωραίο να πλακωθείς, όχι ωραίο στο πήγαινε και στο έλα (για τον δικό μου σωματότυπο/τρόπο που κάθομαι/κράνος κλπ). Συν το ότι "βλέπω" 991 τον Σεπτέμβριο.


Θερμαίνομενα grip έχει μόνο του και 12V πρίζα. Ζελατίνα δεν θες κάτι άλλο
Γκριπ έχει το δικό σου με το EERA είπαν στην Αγγλία, το απλό δεν έχει. Αυτό που οδήγησα είχε τα "φτεράκια" επάνω.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Την επόμενη φορά που θα πας στο νησί για τεστ ραιντ , να ξέρεις θα σου φορτώσω κράνος για την επιστροφή .
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Το σκεφτόμουν γιατί μου άρεσε ΠΟΛΥ από το 2019 που βγήκε, μου άρεσε περισσότερο όταν το καβάλησα. Έχει πάρει σε τιμή χωρίς να δίνει τις ανέσεις που θέλω. Για κάποιον που θέλει ένα 950 μοντέρνο είναι σούπερ.



Δεν θέλω να το πλατειάσω πολύ αλλά το tiger βγήκε μόνο του λόγω πίσω ανάρτησης που μόνο pro δεν είναι και το 901E είναι μη-χα-να-ρα και έχει το ίδιο "πρόβλημα" με το 900GS, πολύ ωραίο να πλακωθείς, όχι ωραίο στο πήγαινε και στο έλα (για τον δικό μου σωματότυπο/τρόπο που κάθομαι/κράνος κλπ). Συν το ότι "βλέπω" 991 τον Σεπτέμβριο.



Γκριπ έχει το δικό σου με το EERA είπαν στην Αγγλία, το απλό δεν έχει. Αυτό που οδήγησα είχε τα "φτεράκια" επάνω.
Όχι ρε όλα έχουν grip πλέον , είναι στο βασικό εξοπλισμό
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Όχι ρε όλα έχουν grip πλέον , είναι στο βασικό εξοπλισμό
Θα το επιβεβαιώσω όταν έρθει η ώρα και αυτό.
Την επόμενη φορά που θα πας στο νησί για τεστ ραιντ , να ξέρεις θα σου φορτώσω κράνος για την επιστροφή .
Ιούνιο υποτίθεται (Δία μην ακούς) ότι θα πάω οδικώς.
Αν κάνω ενδιάμεσο αεροπορικό θα σου πω.
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Θερμαίνομενα grip έχει μόνο του και 12V πρίζα. Ζελατίνα δεν θες κάτι άλλο
To ES (electronic suspension) διαθέτει αυτά τα 2 στο βασικό εξοπλισμό.
Στο βασικό μοντέλο, αυτό με την συμβατική ανάρτηση πρέπει να τα τα προσθέσεις.

Και πηγή στα ελληνικά
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Η αναπαυτική σέλα στα 165€ θα κάνει δουλειά ;; Η θα είναι λες και μου πέσαν απτην τσέπη ;
Και εγώ θέλω να αλλάξω σέλα, αλλά η τιμή της είναι τελείως...... γεια σας!!!!!
Θα περιμένω μέχρι να πάω Αμερική ο ίδιος και θα την φέρω εγώ!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Η αναπαυτική σέλα στα 165€ θα κάνει δουλειά ;; Η θα είναι λες και μου πέσαν απτην τσέπη ;
Η στοκ δεν ήταν κακή, βέβαια δεν έμεινα επάνω πάνω από ώρα. Αλλά σε βίντεο που λένε ότι με λίγο παραπάνω θες στάση φαντάζομαι ότι και στην μια ώρα θα νιώθουν άσχημα. Το να γίνει δοκιμή με λεφτά "μάγου μάστορα" χωρίς την ασχήμια δεν το λες κακό
 
Top Bottom