DAKAR 2024

nick_89

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda XL650V Transalp
Εγώ από τα συμφραζόμενα του Μπούδρου στον Σαριμπαλίδη, πιστεύω ότι είσαι στα 100-110k για να τρέξεις με μηχανή. Συμμετοχή 20k, μηχανάκι, ανταλλακτικά, λάστιχα, εξοπλισμός μηχανής, εξοπλισμός καμπινγκ, αεροπορικά, φαγητά κτλ.
Υπάρχει βέβαια και η επιλογή να νοικιάσεις την μηχανή λέει, αλλά φαντάζομαι δεν θα αξίζει οικονομικά.
 

korobilis7

Μέλος
Περιοχή
rentis
Όνομα
kostas
Μοτό
AFRICA TWIN XRV 750 rd07a
52ος γενικης ο Μπουδρος... Και 4ος στην κατηγορία του, όπως αναφέρει και ο Στεφος.
Οι πίνακες είναι της ημέρας.
Στην γενική βαθμολογία ο Βασίλης είναι 60ος και στην κατηγορία του 6ος.
Χωρίς αυτό να υποβαθμίζει τον αγώνα του
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Οι περιγραφές του πάντως είναι όλα τα λεφτά, τύφλα να έχουν όλα τα επίσημα ρεπορτάζ. Γέλασα πολύ με την σημερινή περιγραφή εκεί που λέει για το κομμάτι που πηγαίναν όλοι τάπα, "οι μισοί πήγαιναν σαν να έχουν κλέψει τράπεζα και άλλοι μισοί σαν να τους είχε επικηρύξει το fbi" :laugh::roflmao:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Σήμερα είχε πολλά χλμ απλής ειδικής ( κάπου 600 έκαναν πάνω στα μηχανάκια σε απλή ειδική,κωλαρακι γιοκ!)

Και κάπου 120 χλμ χρονομετρημενης ειδικής απ' ότι έλεγε χτες ο Βασίλης ο Μπουδρος αμμόλοφους κατά βάση. Το επόμενο 48 Ώρο όμως θα είναι φωτιά!!! Ο Βασίλης τερμάτισε μια χαρά. Μπροστά η Honda φαίνεται να πάει πάρα πολύ καλά και πλησιάζουν τον Branch της Ινδικης Hero μπροστά. Ο Mason Klein με το μηχανάκι σήμερα να δουλεύει σωστά πήρε την Πέμπτη θέση δείχνοντας πως έχει την ταχύτητα και αυτός και το μηχανάκι.


 

NikosRE

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
KTM 640 ADVENTURE 2005
παντως, έχω την αίσθηση οτι η κατηγορία των μοτοσυκλετών έχει και τους περισσότερους viewers/ καταναλωτές του προϊόντος
Η πιο μάγκικη και πιο επικίνδυνη είναι. Θα συμφωνήσω!
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ο αναβάτης της husqvarna έκανε τα τελευταία χιλιόμετρα με το μοτέρ να σβήνει χωρίς λόγο...

Sudden death brothers from another mother
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Ο αναβάτης της husqvarna έκανε τα τελευταία χιλιόμετρα με το μοτέρ να σβήνει χωρίς λόγο...

Sudden death brothers from another mother
Αν γινόταν αυτό σε μηχανάκι Kove δε θέλω να φαντάζομαι καν τα σχόλια του τύπου και οπαδών/χούλιγκαν από άλλες μαρκες
 

Synchro

Μέλος
Όνομα
Christos
Μοτό
No Bike Left
Να μην την μελεταμε πολυ την Husqvarna γιατι και ο Μπουδρος με τετοια τρεχει :p

Και χιουμοριστικα θα πω γι αυτους που εχουν καημο να σπασουν ολα τα ΚΤΜ στην ερημο εφετο, το 1¨32¨53 το κανει ο Quintanilla οχι το Hondα. Ισως να το κανε ακομα και με στρογγυλοφαναρο αμα μπορουσε.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πορτοκαλί γυαλιά έχω πάντως, έχω και μπλε, έχω και πράσινα αν και δεν τρέχει η καφασάκι, καλύπτω ικανοποιητική γκάμα μοτοσικλετών όμως.
Ευτυχώς φιλτράρουν τον ήλιο, δυστυχώς δεν φιλτράρουν τον φανατισμό. Έχω διαβάσει ότι οι κόκκινοι φακοί το καλύπτουν και αυτό, πρέπει να δοκιμάσω.

Α ρε Βαγγέλη, so much irony is lost in these threads.... Πως το λέτε στο χωριό εσείς εκεί στον Νότο άραγε;

 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Δεν είδα βιντεάκι απ' τον Βασίλη εχθές, ελπίζω να πηγαίνουν όλα καλά.
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Πάντως ότι γυαλιά και να φορέσουν κάποιοι δεν φιλτράρουν το κόμπλεξ τους κατά των κινεζικών μοτό και της έντιμης προσπάθειας τους στον χώρο σαν νεοφερμένοι.
 

Synchro

Μέλος
Όνομα
Christos
Μοτό
No Bike Left
Πάντως ότι γυαλιά και να φορέσουν κάποιοι δεν φιλτράρουν το κόμπλεξ τους κατά των κινεζικών μοτό και της έντιμης προσπάθειας τους στον χώρο σαν νεοφερμένοι.
Μην το λες, το σλόγκαν όλοι bmv θα πάρετε αλλάζει σιγα σιγά σε όλοι Kove θα πάρετε!
 

Synchro

Μέλος
Όνομα
Christos
Μοτό
No Bike Left
Ο αγώνας αυτός γι αυτούς που έχουν την τύχη και την φυσική κατάσταση να είναι εκει είναι κάτι πολύ περισσότερο από μια νίκη. Είναι ένα τεστ με τον εαυτό τους όπως είναι και το Isle of Man. Φυσικά και υπάρχουν συμφέροντα και απαιτήσεις από τις μεγάλες ομάδες γιατί είναι και θέμα γοήτρου και θέμα εξέλιξης. Επομενως να και αν έκανε Τσαφ το husqvarna να και αν η Honda είναι μπροστά να και αν ακόμα οι κινεζοι πανε να ξεφτιλίσουν όλη την αγορά. Αυτό που έχει σημασία είναι καθαρά προσωπικό των αναβατών που είναι εκει. Είπα και έκλεισα πισω μου την πόρτα δυνατα!
 

korobilis7

Μέλος
Περιοχή
rentis
Όνομα
kostas
Μοτό
AFRICA TWIN XRV 750 rd07a
Θα συμφωνήσω ότι πρώτα είναι οι οδηγοί.
Και είναι αυτοί που τραβάνε το περισσότερο κουπί στον μαραθώνιο.
Αλλά...και στον Θεό να δώσεις ένα μηχανάκι και όσο χερας και αν είναι,αν του μείνει μέσα στην έρημο θα πάρει το μακρύτερο.
Ναι λοιπόν,συμμετέχουν και τα μηχανάκια στην καταπόνηση της δοκιμασίας και ναι κομμάτι από την πίτα της δόξας θα την πάρει και η εταιρεία που κατασκεύασε τα σίδερα ώστε να συνεργαστούν και να ανταπεξέλθουν.
 
Top Bottom