DIY βαση για προβολακια σε ΚΤΜ ADV 950/990

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
200 ευρω για προβολακια???????????

φιλε μου επειδη με την ασφαλεια οπως ειπες δεν παιζουμε ελπιζω να εχεις !κραναρα! μπουφαν γαντια μποτες παντελονι..

αν δεν εχεις τα παραπανω και εδωσες 200 ευρω για προβολια τοτε μαλλον παιζεις με την ασφαλεια σου..

παντως φαινονται πολυ ωραια τα προβολακια!!;)
 

parpaul

Μέλος
Όνομα
Παύλος
Μοτό
KTM990 Adventure
Φίλε Λάμπρο ευχαριστώ για το σχολιασμό σου που με βρίσκει σύμφωνο με τα μέτρα ασφαλείας που αναφέρεις, δόξα τω θεώ τα καταφέρνω έως τώρα και με αυτά. Τα προβολάκια όντως είναι καλά.
 

parpaul

Μέλος
Όνομα
Παύλος
Μοτό
KTM990 Adventure
Φίλε Κυριάκο το μήκος λάμας για την κόρνα είναι 13 εκατοστά.
 

parpaul

Μέλος
Όνομα
Παύλος
Μοτό
KTM990 Adventure
Παιδιά σας παραθέτω ενδεικτικές φωτογραφίες με τα προβολάκια, στη πράξη με γυμνό μάτι είναι ακόμα καλύτερα, η κάμερα τα αλλοιώνει.

Προβολάκια με φώς πορείας...

Προβολάκια με μεγάλη σκάλα...
Τελικά δε πρόλαβα να τα ρυθμίσω, και αύριο μέρα είναι...
 

Alanis

Μέλος
Όνομα
Lefteris
Μοτό
KTM990ADV S
Η μπάρα έχει το εξής πρόβλημα: όταν γονατίζει η ανάρτηση, βρίσκει εκεί το φτερό. Και γονατίζει συχνά, ακόμα και σε κίνηση μέσα στην πόλη. Άν βρεί χοντρά, δηλαδή την έχετα βάλει κάπως χαμηλά, κινδυνεύει να κάνει ζημιά στο υποπλαίσιο;;;
Σωστή σκέψη, δεν ξέρω αν βρίσκει στο γονάτισμα μιλάμε για μια μπάρα υψους 10-15χιλ. η οποία ΑΝ μπαίνει θα μπαινει εφαπτόμενη στο κάτω μέρος του αεραγωγού. Κανονικά δηλαδή θα πρέπει να είναι πιο ψηλά από τα 2 προβολάκια. Αν ξαναπάω αθήνα και την δω την συγκεκριμένη θα την μετρήσω ακριβώς. ΔΥστυχως στο εγχειρίδιο δεν βρήκα διαστάσεις. Δεν ξέρω αν μπορει να μπει και πίσω από τον αεραγωγό...
 

zorro

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
εχεις φωτογραφιες για το που μπαινουν οι βασεις και πως πιανουν?
 

zorro

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Μπορεις να ανεβασεις μια φωτο απο το manual;
 

zorro

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
μιλαω για τις βασεις απο τα προβολακια που πηρες απο τον gefr
 

zorro

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700




//uploads.tapatalk-cdn.com/20170321/9c9f7a88e611081f57ad970587b8cf10.jpg[/IMG

Εφτιαξα και εγω τις βασεις αλλα ειχαν αρκετες αποτυχιες... η κορνα δεν μπαινει με τιποτα και οταν στριβεις το τιμονι τα σωληνακια του φρενου βρισκουν πανω σε αυτα... υπαρχει μηπως το σχεδιο απο τις original να κανω αλλη μια προσπαθεια?? Αλλιως θα παω για την βαση της twalcom με το μεταλλο μπροστα


Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

gefr

Μέλος
Επαγγελματίας
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος Φραγκόπουλος
Μοτό
Πάντα υπάρχει αιτία
Μήπως να "δέσεις" τα σωληνάκια μεταξύ τους ώστε να στέκονται λίγο πιό κοντά και να μην ακουμπάνε-σπρώχνουν τα προβολάκια; κάτι τέτοιο;

http://www.thingiverse.com/thing:15091
http://thermoval.pl/en/component/mb2portfolio/project/117-gutter-cable-distance-holder

Επίσης, συγκρίνοντας τις εικόνες, η δική σου βάση φέρνει το προβολάκι πολύ πιό μπροστά από ότι η δική μου.



οπότε φυσικό να μην ταιριάζει η βάση της κόρνας.
Γειά χαρά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R




//uploads.tapatalk-cdn.com/20170321/9c9f7a88e611081f57ad970587b8cf10.jpg[/IMG

Εφτιαξα και εγω τις βασεις αλλα ειχαν αρκετες αποτυχιες... η κορνα δεν μπαινει με τιποτα και οταν στριβεις το τιμονι τα σωληνακια του φρενου βρισκουν πανω σε αυτα... υπαρχει μηπως το σχεδιο απο τις original να κανω αλλη μια προσπαθεια?? Αλλιως θα παω για την βαση της twalcom με το μεταλλο μπροστα


Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ξανα σχεδιασε τες αλλα να πηγενουν λοξα προς τα πισω,
κανεις δε τα καταφερνει με τη πρωτη
 

parpaul

Μέλος
Όνομα
Παύλος
Μοτό
KTM990 Adventure
Πάντος και εγώ απ' ότι φαίνεται ανάποδα τις έχω φορέσει σε σχέση με τον gefr αλλά δεν αντιμετωπίζω κάποιο θέμα με καλώδια ή σωλήνακια και είναι μια χαρά, φαίνονται σαν εργοστασιακά.
 
Top Bottom