DIY βαση για προβολακια σε ΚΤΜ ADV 950/990

Antreas990

Μέλος
Περιοχή
Σούνιο
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Ktm 990 adventure
Εγω 5-6 σχολια πιο πανω εχω ποσταρει ακριβως την αγγελια του car..gr οπου τα αγορασα και ειναι του gefr παραπανω... εξαιρετικα σε αποδοση-τιμη!
Είναι αδιάβροχα; Είδες βελτίωση σε φωτεινότητα.. Μου αρέσει το σετ της twalcom αν χωράει στη βάση τους θα είναι ιδανικά.
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Είναι αδιάβροχα; Είδες βελτίωση σε φωτεινότητα.. Μου αρέσει το σετ της twalcom αν χωράει στη βάση τους θα είναι ιδανικά.
Της τουαλκομ τα δίνει το μοτο Ρέιντ 350 φεύγα νομίζω... εμένα μου στοίχισαν 50 όλα μαζί :

Αν ψάξεις σε αυτό το θέμα, εχω ανεβάσει πολλές φωτογραφίες όσο αφορά τον φωτισμό... είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Τα προβολακια τα άνοιξα έβαλα φλαντζοκολλα σε διαφορά μέρη για καλύτερο σφραγισμα( μιας και ακούγονται πολλά για τις κινεζιες) και ξανά έσφαξα όλες τις βίδες με σπειροκολλα γιατί ξεβιδωμένο συνέχεια..



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Antreas990

Μέλος
Περιοχή
Σούνιο
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Ktm 990 adventure
Της τουαλκομ τα δίνει το μοτο Ρέιντ 350 φεύγα νομίζω... εμένα μου στοίχισαν 50 όλα μαζί :

Αν ψάξεις σε αυτό το θέμα, εχω ανεβάσει πολλές φωτογραφίες όσο αφορά τον φωτισμό... είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Τα προβολακια τα άνοιξα έβαλα φλαντζοκολλα σε διαφορά μέρη για καλύτερο σφραγισμα( μιας και ακούγονται πολλά για τις κινεζιες) και ξανά έσφαξα όλες τις βίδες με σπειροκολλα γιατί ξεβιδωμένο συνέχεια..



Sent from my iPhone using Tapatalk
Τη βάση της twalcom την βρίσκεις πολύ πιο φθηνα χωρίς τα προβολάκια... Αυτο φοβάμαι την στεγανοποιηση και την διάρκεια τους γιαυτό θέλω να επενδύσω σε κάτι πιο ακριβό...
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Τη βάση της twalcom την βρίσκεις πολύ πιο φθηνα χωρίς τα προβολάκια... Αυτο φοβάμαι την στεγανοποιηση και την διάρκεια τους γιαυτό θέλω να επενδύσω σε κάτι πιο ακριβό...
60 κατι νομιζω σκετη βαση,αν σε παιρνει χτυπα και τα προβολακια ιδιας μαρκας.
Αυτα που εχω εγω,σε λιγο παει χρονος και ειναι κομπλε...
Αν οδηγας καθε μερα βραδυ και σου ειναι τοσο απαραιτητο βαλε κατι καλο.
 

parpaul

Μέλος
Όνομα
Παύλος
Μοτό
KTM990 Adventure
Παιδία καλησπέρα και από μένα, αφού διάβασα όλο το άρθρο σχετικά με τα έξτρα προβολάκια μπήκα στο τριπάκι να προχωρίσω και εγώ με τη σείρα μου στην εγκατάσταση τους.
Οι βάσεις για τα προβολάκια αγοράστικαν απο το φίλο gefr, τα οποία παρέλαβα σε δύο μέρες από θεσσαλονίκη, και τα υπόλοιπα υλικά από Αθήνα. Τα προβολάκια είναι μάρκας HIGH-SIDER
και είναι Γερμανικής προέλευσης καθώς επίσης και ο αντίστοιχος διακόπτης. Το ρεύμα τροφοδοσίας το πήρα από τις επαφές ACC2 και με τη βοήθεια ενός ρελλέ έκανα το κυκλωματάκι.
Το αποτέλεσμα είναι όντως πολύ καλό και πιστεύω ότι είναι πλέον υποχρεωτικό να υπάρχει αυτός ο έξτρα φωτισμός στις μηχανές μας.
 

zorro

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
περιμενουμε φωτο... η βαση της κορνας που σου εστειλε ποσα εκατοστα ειναι το μηκος της λαμας?
 

parpaul

Μέλος
Όνομα
Παύλος
Μοτό
KTM990 Adventure
Σας παραθέτω μερικές φωτογραφίες από την εγκατάσταση και αύριο θα ανεβάσω και βραδυνές για να δείτε το αποτέλεσμα της όλης προσπάθειας επί ασφάλτου. Σέ αυτό το σημείο θα ήθελα να ευχαριστήσω τα παιδιά του φόρουμ για την πολύτιμη πληροφόρησή τους.









 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Σας παραθέτω μερικές φωτογραφίες από την εγκατάσταση και αύριο θα ανεβάσω και βραδυνές για να δείτε το αποτέλεσμα της όλης προσπάθειας επί ασφάλτου. Σέ αυτό το σημείο θα ήθελα να ευχαριστήσω τα παιδιά του φόρουμ για την πολύτιμη πληροφόρησή τους.




καλα παυλο....εγραψες λεμε....οι φωτο δεν υπαρχουν ....:p
:friend::friendship::friendship:


τις βραδυνες ειδικα τις περιμενουμε πως και πως !!!:laugh::laugh::laugh::laugh:

:friend::friendship::friendship::friendship::friendship:
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Παύλο ωραίο οπτικά. Απο απόδοση τι βλέπεις ; Από που πήρες τα προβολακια;

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

zorro

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
τελικα ποσα εκατοστα ειναι το νεο λαμακι της κορνας?
οι βασεις πως πιανουν απο μεσα??
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Πολυ ωραια ειναι!!Μεγεια!
Και εμενα με ενδιαφερουν λεπτομερειες για τα προβολακια.
 

parpaul

Μέλος
Όνομα
Παύλος
Μοτό
KTM990 Adventure
Παιδιά σχετικά με το διακόπτη δε πρόσεξα πόσες επαφές έχει αλλά θεωρώ ότι θα πρέπει να έχει μία επαφή αφού βγάζει μόνο δύο καλώδια είναι On-Off, για το μήκος που έχει το λαμάκι της κόρνας θα το μετρήσω και θα σου πώ ('οπως προανέφερα, τις βασούλες τις πήρα έτοιμες από τον απο το φίλο gefr καί έτσι δε μπήκα στο κόπο να το μετρήσω, θα το δω το βράδυ και θα επανέλθω), τα προβολάκια και το διακόπτη τα πήρα από κατάστημα στην καλλιρόης, βάλε στο google highsider καλλιρόης, και θα το βρείς. Το βράδυ θα κάνω μια τελευταία ρυθμιση στα προβολάκια ως προς τη γωνία τους και θα ανεβάσω σχετικές φωτογραφίες. Πάντως έχουν πολύ καλή ποιότητα κατασκευής (τα προβολάκια) και απόδοση, και αυτό με έχει ικανοποιήσει απόλυτα, θα το δείτε και εσείς στις επόμενες φώτος.
 

parpaul

Μέλος
Όνομα
Παύλος
Μοτό
KTM990 Adventure
Παιδιά δε μου περισσεύουν, αλλά με το θέμα ασφάλειας δεν πειραματίζομαι, σ' αυτή τη περίπτωση ότι πληρώσεις πέρνεις. Μακάρι κάποιος από το φόρουμ να τα βρεί σε σούπερ τιμή.
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Δεν το εννοούσα ετσι.. Απλα επειδή συνήθως πωλούνται σετ...
Οτι πληρώσεις παίρνεις!!
Μεγειες και παλι και περιμένουμε φωτογραφίες και εντυπώσεις..!!
 
Top Bottom