Dunlop Trailmax Raid 2023

Hellmarine

Μέλος
Περιοχή
Ζωγράφου
Όνομα
Δημος
Μοτό
Bmw f800gs
Μετα τα Mission οπου εβγαλαν 28.500χιλ εβαλα αυτο μονο πισω, μιας και δεν βγαζει σε 19 τροχο, και μπροστα καινουριο mision. Το πισω λοιπον εβγαλε το προσφατο ταξιδι στο Ιραν και εννοειτε το μπροστινο που ειναι mision ακομα πανω ειναι σαν καινουριο :D Και εβαλα ξανα ενα mission πισω:ok:
Σύμφωνα με το επίσημο site βγαίνει σε 19
 

Jay

Μέλος
Όνομα
Ιάσονας
Μοτό
BMW F650GS
Από τους συντροχους που το έχουν δοκιμάσει, πόσο εύκολα μονταρεται πάνω σε τροχό με σαμπρέλα;

Είμαι ανάμεσα στο raid και το TKC80. Το tkc βγαίνει και tt συγκεκριμένα για τις διαστάσεις μου, ενώ το raid βγαίνει μόνο tl. Εύλογα σκέφτομαι ότι σε ενδεχόμενο φουιτ με το raid θα μείνω στα δάση στα άγρια βουνά να πολεμάω με τους λεβιεδες.

Το μεκανακι είναι ένα 650Dakar
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Από τους συντροχους που το έχουν δοκιμάσει, πόσο εύκολα μονταρεται πάνω σε τροχό με σαμπρέλα;

Είμαι ανάμεσα στο raid και το TKC80. Το tkc βγαίνει και tt συγκεκριμένα για τις διαστάσεις μου, ενώ το raid βγαίνει μόνο tl. Εύλογα σκέφτομαι ότι σε ενδεχόμενο φουιτ με το raid θα μείνω στα δάση στα άγρια βουνά να πολεμάω με τους λεβιεδες.

Το μεκανακι είναι ένα 650Dakar
To tkc80 και ειδικα αν ειναι tt μπαινοβγαινει ευκολα στην ζαντα
Για το raid δεν ξερω
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Από τους συντροχους που το έχουν δοκιμάσει, πόσο εύκολα μονταρεται πάνω σε τροχό με σαμπρέλα;

Είμαι ανάμεσα στο raid και το TKC80. Το tkc βγαίνει και tt συγκεκριμένα για τις διαστάσεις μου, ενώ το raid βγαίνει μόνο tl. Εύλογα σκέφτομαι ότι σε ενδεχόμενο φουιτ με το raid θα μείνω στα δάση στα άγρια βουνά να πολεμάω με τους λεβιεδες.

Το μεκανακι είναι ένα 650Dakar
Δεν μου έχει τύχει λάστιχο (φτου φτου) αλλά το Raid δεν είναι σε καμία περίπτωση ούτε mission Ούτε E09. Τώρα ας μιλήσει κανένας που ξέρει καλύτερα. Εμένα όπως το είδα μου φάνηκε πως μάλλον δουλευευται.
 

Jay

Μέλος
Όνομα
Ιάσονας
Μοτό
BMW F650GS
tc-drift Ευχαριστώ για την πληροφορία

Από αυτά που διαβάζω το mission είναι ακραίο παράδειγμα πολύ σκληρού, οπότε φαντάζομαι το Ε09 είναι πολύ μαλακό;

Το θέμα της μακροζωίας δεν είναι προτεραιότητα για μένα, συν το ότι το 650 δεν το θεωρώ λάστιχοβορο.

Για αρκετά χρόνια το TKC80 θεωρείται σημείο αναφοράς. Αυτή τη στιγμή η διαφορά τιμής μεταξύ τους είναι μικρή, οπότε δεν είναι κριτήριο επιλογής. Οπότε ψάχνω και άλλα πράγματα όπως το ποσό εύκολα τοποθετούνται.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
tc-drift Ευχαριστώ για την πληροφορία

Από αυτά που διαβάζω το mission είναι ακραίο παράδειγμα πολύ σκληρού, οπότε φαντάζομαι το Ε09 είναι πολύ μαλακό;

Το θέμα της μακροζωίας δεν είναι προτεραιότητα για μένα, συν το ότι το 650 δεν το θεωρώ λάστιχοβορο.

Για αρκετά χρόνια το TKC80 θεωρείται σημείο αναφοράς. Αυτή τη στιγμή η διαφορά τιμής μεταξύ τους είναι μικρή, οπότε δεν είναι κριτήριο επιλογής. Οπότε ψάχνω και άλλα πράγματα όπως το ποσό εύκολα τοποθετούνται.
Όχι το E09 είναι σκληρό κι αυτό. Μαλακά είναι mt21,tkc80 αυτά ξέρω.

Τώρα το trail είναι σαν ένα εξελιγμένο tkc80. Απλά δε ξέρω πόσο εύκολα ξεζανταρεται
 
Reactions: Jay
Top Bottom