F900gs

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Νομίζω η ερμηνεία είναι στο διαθέσιμο εισόδημα. Αν όντως ο μέσος μοτοσυκλετιστής στην Ελλάδα μπορούσε αύριο να πάει να αγοράσει το καινούργιο F900GS οι περισσότερες συζητήσεις θα ήταν για τις προσδοκίες απο το ίδιο το μηχανάκι και τα ουσιαστικά του θέματα σε σύγκριση με τον ανταγωνισμό.

Αυτή τη στιγμή οι πιο ενεργές ομάδες σε FB Και κάνα φόρουμ είναι για κάνα Voge 525DSX και κάνα σκουτερ. Καλώς ή κακώς εκεί είμαστε. Και αυτό φέρνει τον χαβαλέ και την πλάκα καθώς στην ουσιά του θέματος που αφορά την αγορά και την ιδιοκτησία ενός τέτοιου προιόντος λίγοι έχουν ουσιαστικό και ρεαλιστικό ενδιαφέρον.
σαφώς είναι το εισόδημα...
14,500 και να μην παίρνει 2 ατομο η ποσά ακόμα για να φορτώσεις μια βαλίτσα
αν θες δεύτερο να πρέπει να παρεις το μεγάλο με 250 κιλα
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Αλήθεια τώρα....υπάρχουν γκόμενες σήμερα που ξεχωρίζουν μάρκες?
Αυτές οι απόψεις είναι λίγο παλιακες....νομίζω.
παντα η γυναικα κοιταει την μαρκα,αλλιως εισαι με το dacia,αλλιως με το μερσεντες.ΝΟΜΟΣ.Οι τυχον εξαιρεσεις επιβεβαιωνουν τον κανονα.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Το εισοδημα ειναι το Α και το Ω!!!!!
Οσοι εχουν το εισοδημα, τους το "επιβαλει" το πούλμουρ και και η "επιδειξη" της οικονομικης επιφανειας τους, να παρουν πχ BMW!!!!!
Ελαχιστοι με "εισοδημα", θα κοιτουσαν κατι αλλο, κατι....... "κατωτερο"!!!
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
παντα η γυναικα κοιταει την μαρκα,αλλιως εισαι με το dacia,αλλιως με το μερσεντες.ΝΟΜΟΣ.Οι τυχον εξαιρεσεις επιβεβαιωνουν τον κανονα.
Θες να πεις κατι για το dacia;;;;; :waiting:


:ha:ha:ha
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
παντα η γυναικα κοιταει την μαρκα,αλλιως εισαι με το dacia,αλλιως με το μερσεντες.ΝΟΜΟΣ.Οι τυχον εξαιρεσεις επιβεβαιωνουν τον κανονα.
Συγνώμη...δεν κατάλαβα ότι μιλάμε για αυτοκινητα:D
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Συγνώμη...δεν κατάλαβα ότι μιλάμε για αυτοκινητα:D
το ιδιο ειναι,το κοινωνικο στατους και η αναγνωριση υπαρχουν και στα δυο,και στις μηχανες και στα αυτοκινητα.Η ελικα εχει ιδιαιτερο βαρος σ αυτα.και ενα μερος των πωλησεων οφειλεται σ αυτο.Καλως ή κακως.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
το ιδιο ειναι,το κοινωνικο στατους και η αναγνωριση υπαρχουν και στα δυο,και στις μηχανες και στα αυτοκινητα.Η ελικα εχει ιδιαιτερο βαρος σ αυτα.και ενα μερος των πωλησεων οφειλεται σ αυτο.Καλως ή κακως.
Διότι ως γνωστόν, "το μ..ν..ι σέρνει καράβι"!!!!!
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Καλά τότε!!!
Θα πουλήσω το duster και θα πάρω bmw, ξέρεις, από αυτά με την απαράμιλλη ποιότητα και αξιοπιστία!!!! :laugh:
θα εχεις δυο σε ενα,θα πιασεις γκομενα την κορη του μαστορα.
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
το ιδιο ειναι,το κοινωνικο στατους και η αναγνωριση υπαρχουν και στα δυο,και στις μηχανες και στα αυτοκινητα.Η ελικα εχει ιδιαιτερο βαρος σ αυτα.και ενα μερος των πωλησεων οφειλεται σ αυτο.Καλως ή κακως.
Η προπέλα στο Xmoto είχε μαγνητίσει πολλές ματιές και ας ήταν ενα ταπεινό καγκουρομηχανάκι. Μόνο όσοι είχαν μια ιδέα παραπάνω με κορόιδευαν και με ρώταγαν γτ δεν πήρα δούκα ή smc.
:ha
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εγώ τώρα έχω απορίες.

18000+ έχει η Άφρικα 1100atas
18000+ έχει το tiger 900 rally pro suxu.muxu
18000+ έχει το 901 expedition
Τόσα θα φτάσει το 890R με τεκ πακ, ζελατίνα κάγκελα για αποσκευές κλπ
Το vstrom 1050 δεν είναι πολύ μακριά

Αλλά το 900GSA είναι για πλούσιους, τα υπόλοιπα τα παίρνει η πλεμπα άνετα.


Μήπως τυφλώνει το σηματάκι και παραμορφώνει τον κόσμο;


Edit
Τ7, Tuareg 660, vstrom 800, TA750 είναι άλλη κατηγορία τιμής και όντως πιο φτηνά από όλα τα ανωτέρω. Αλλά το απλό Άφρικα 1100 ας πούμε συγκρίνεται σε τιμή με το απλό 900GS.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
18000+ έχει η Άφρικα 1100atas
18000+ έχει το tiger 900 rally pro suxu.muxu
18000+ έχει το 901 expedition
Τόσα θα φτάσει το 890R με τεκ πακ, ζελατίνα κάγκελα για αποσκευές κλπ
Το vstrom 1050 δεν είναι πολύ μακριά
Νομίζω πως πρέπει να βάλεις στη λίστα:
Ducati Desert X (θα βγει και πιο ραλλυ έκδοση, Νοέμβριο θα ξέρουμε)
Honda Africa Twin 2024 model (θα βγει καινούργιο απ'ότι φαίνεται, Νοέμβριο θα ξέρουμε)
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το desert X το έχουμε ήδη κατατάξει στο "άχρηστο παιχνίδι για λεφταδες με άθλια ποιότητα φινιρίσματος" οπότε δεν είναι για περαιτέρω συζήτηση, στην πυρά.


Η Άφρικα μέχρι να βγει παίζουμε με την υπάρχουσα (έχω δει τις φήμες/διαρροές, αναρωτιούνται αν θα έχει ραντάρ).
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Εντωμεταξύ αντί για DTC διάβασα DCT και αγχώθηκα για λίγο μην αρχίσουν οι χοντάκηδες τα δικά τους. Αλλά ωραίο μηχανάκι και φαίνεται και άνετο για συνοδηγό, χωρίς να είναι βαρύ και ογκώδες. Άντε να υπάρχει ποικιλία να έχουμε να κοιτάμε ρε παιδί μου.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Από πλευράς κιλών πάλι...

249 το 900GSA γεμάτο.
Όσα το 1100ATAS, όσα το 1050DE, ένα πιάτο φαγητό πάνω/κάτω δεν έχει διαφορά και αξία να το συζητήσουμε.

Το απλό είναι ίδια κιλά με Norden, vstrom 800, desert X, δίπλα από 890R, 1100απλή.


Δηλαδή τα νούμερα, όχι υποκειμενική γνώμη, λένε μια ιστορία που απλά δεν θέλουμε να δούμε.



Μπορεί να οδηγήσουμε το μηχανάκι και να μην μας αρέσει τελικά, στα χαρτιά όμως...
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Εγώ τώρα έχω απορίες.

18000+ έχει η Άφρικα 1100atas
18000+ έχει το tiger 900 rally pro suxu.muxu
18000+ έχει το 901 expedition
Τόσα θα φτάσει το 890R με τεκ πακ, ζελατίνα κάγκελα για αποσκευές κλπ
Το vstrom 1050 δεν είναι πολύ μακριά

Αλλά το 900GSA είναι για πλούσιους, τα υπόλοιπα τα παίρνει η πλεμπα άνετα.


Μήπως τυφλώνει το σηματάκι και παραμορφώνει τον κόσμο;


Edit
Τ7, Tuareg 660, vstrom 800, TA750 είναι άλλη κατηγορία τιμής και όντως πιο φτηνά από όλα τα ανωτέρω. Αλλά το απλό Άφρικα 1100 ας πούμε συγκρίνεται σε τιμή με το απλό 900GS.
ετσι οπως τα γράφεις δεν έχεις αδικο...
ειχα στο μυαλο μου σουζουκι απριλια χοντα και γιαμαχα...
τα παίρνω πισω... :friendship:
 
Top Bottom