F900gs

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Λοιπόν τώρα που βγήκαμε.

Το απλό 900 στο μάτι είναι αστεία μικρό. Μόλις έκατσα επάνω, ήταν... BMW perfection άνετο και βολικό. Όρθιος είναι όλα σωστά, τα γόνατα έχουν που να πιάσουν. Χειριστήρια γνωστά, τα δάχτυλα ξέρουν τι να πιάσουν. Η ζελατίνα μόνο ήταν πολύ χαμηλά. Προφορτιση και ένα καλάμι συμπίεση, το άλλο επαναφορά μπροστά, προφορτιση συμπίεση επαναφορά πίσω, το πίσω χωρίς εργαλεία.


Ποιοτικά μοιάζει ένα κλικ πάνω από 890/901.

Το adventure είναι απλά καναπές, δείχνει ότι δεν θα θες στάση ποτέ. Έχει πολύ όγκο, για "χώμα" δεν θα το προτιμούσα. Για μεγάλες αποστάσεις με τον τυχαίο χωματόδρομο όμως...


Επίσης πολύ ωραία οθόνη το connected ride.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μπράβο στη BMW, άξιος ανάδοχος του τιμίου F800GS.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Λέμε συχνά πυκνά για τα κακά των δημοσιογράφων, να και ένα καλό.
Θυμάστε το τεστ των Ρουμάνων με την κάμερα να καταγράφει το F850GS από το πλάι και πόσο άσχημα κατά την γνώμη τους πήγαινε σε τερέν με συνεχόμενες ανωμαλίες; Δες το επόμενο βίντεο και...

(εγώ ακόμα τσιμπιέμαι να πιστέψω ότι η BMW έβαλε πλήρως ρυθμιζόμενες αναρτήσεις)

 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Λέμε συχνά πυκνά για τα κακά των δημοσιογράφων, να και ένα καλό.
Θυμάστε το τεστ των Ρουμάνων με την κάμερα να καταγράφει το F850GS από το πλάι και πόσο άσχημα κατά την γνώμη τους πήγαινε σε τερέν με συνεχόμενες ανωμαλίες; Δες το επόμενο βίντεο και...

(εγώ ακόμα τσιμπιέμαι να πιστέψω ότι η BMW έβαλε πλήρως ρυθμιζόμενες αναρτήσεις)

Το συγκεκριμένο πρέπει να είναι μοντέλο χωρις esa
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ξεκίνησε....

Εντάξει με αυτή την τιμή λίγο ύβρις το Τ7 killer αλλά καταλαβαίνω ότι το θεωρούν κορυφαία επιλογή για εκτός δρόμου.


 

dan

lone wolf
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Θανάσης
Μοτό
F 800 GS
Z 50 J
Καλά τα βιντεάκια για να περνά η ώρα αλλά άν δεν γνωρίζω τίποτε για αυτούς που μιλάνε
τότε κρατάω επιφυλάξεις και περιμένω το τέστ απο τους γνωστούς Έλληνες (moto) με όλα τα
καλά και τα λίγα κακά τους !
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Βίντεο motο: 20 λεπτά "εμείς είμαστε και άλλοι δεν είναι, εμείς ξέρουμε και κανείς άλλος", 5 λεπτά τεχνικά χαρακτηριστικά, ένα λεπτό "θα τα διαβάσετε στο τεύχος " το οποίο θα έχει την ίδια αναλογία λέξεων. Το αγοράζω μηχανικά γιατί... Θέλω να υπάρχει ελληνικό περιοδικό, αλλά με πλήρη συνείδηση του τι ψωνίζω. Ακραία ναρκισσιστική διαταραχή.


Και τώρα ο άγνωστος influencer από την Νορβηγία.

Γρήγορη και αργή συμπίεση στο αμορτισέρ θυμόμαστε ποιο μηχανάκι είχε και μετά "ξεχάστηκε" για οικονομία; Ποιος το περίμενε ότι η BMW θα αναβιώσει ποιότητα 9Χ0 μετά τα χλιαρά 800 & 850. Ο ανταγωνισμός πιάστηκε στον ύπνο, η "pro" tiger δεν ρυθμίζεται καν για συμπίεση.


Σαν δοκιμή δεν λέει τίποτα, εξάλλου με λιγότερα από 30 χιλιόμετρα στο οδόμετρο σε δικό του μηχανάκι δεν περιμένω να το κάνει κάτι "αξιόλογο". Θα τον παρακολουθώ για την συνέχεια.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Για το Tenere δεν ξέρω βασικά δεν θυμάμαι και για το triumph που μου κάνει εντύπωση αμα δεν έχει ρυθμίσεις σε αναρτήσεις αλλά Tuareg και Vstrom 800 έχουν και πολύ ποιοτικές και πλήρως ρυθμιζόμενες αναρτήσεις.
 

george_pan

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
yamaha
Και εμένα μου αρέσει πάρα πολύ αλλά δεν ξέρω πως μπορεί να συναγωνιστεί το Άφρικα 1100 του 24 με τον 21 τροχό είναι στην ίδια κατηγορία στα δικά μου μάτια, και λίγο που έκανα μια διαμόρφωση στην BMW με τις πλήρεις ρυθμιζόμενες αναρτήσεις το πακέτο που έχει φτάνει καμία 16500 ενώ το Άφρικα 1100 15700
 

Giwrgosv

Μέλος
Όνομα
Giwrgos
Μοτό
Tiger 800 xc
Και εμένα μου αρέσει πάρα πολύ αλλά δεν ξέρω πως μπορεί να συναγωνιστεί το Άφρικα 1100 του 24 με τον 21 τροχό είναι στην ίδια κατηγορία στα δικά μου μάτια, και λίγο που έκανα μια διαμόρφωση στην BMW με τις πλήρεις ρυθμιζόμενες αναρτήσεις το πακέτο που έχει φτάνει καμία 16500 ενώ το Άφρικα 1100 15700
Το Άφρικα με τις ρυθμιζομενες πάει 18 οπότε καλά ειναι
 
Top Bottom