Gs 1150 του 2003 η Caponord 2005,ιδου η απορια...

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Για επομενη σκεφτομαι μια απο τις Gs 1150 η το Capo το 1000.
Για βαλτε ενα χερακι παλικαρια.
Δεν μας ειπες ομως για τι χρηση την θελεις;...Μπας και βοηθησουμε λιγο παραπανω ή προταθει κ κατι διαφορετικο...:)
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Να ρωτησω κάτι γω..
Ειπες έχεις βρει καιτα δύο για ανταλλαγή σε παρόμοια κατάσταση
Από τιμή και έξτρα ή ακόμα και ακριβα αναλώσιμα,τι διάφορα έχουν;;
Πχ μπορεί το ένα να έχει βαλίτσες καγκελα και καινούργια ελαστικά και το άλλο να είναι ξεβρακωτο,που σημαίνει ότι για να το φορτωσεις θες κάμποσα €.

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
mAthosalas η αλλαγη κατηγοριας εχει να κανει με την ανεση στο ταξιδι.Χωματινος δεν γινομαι.Ασε που κανενα απο τα δυο δεν ειναι χωματινο.Και το varadero κανει για την χρηση που το θελω.Δεν το εχω αποκλεισει,αλλα το βαρος του φαινεται περισσοτερο απο καποια αλλα.

jocker-t ασε καηκες.Εχεις δει πως κανουνε προωθηση οι Ιταλιανοι.Αν οχι ψαξτο και θα βρουμε και για σενα ενα capo.:D

forester ναι εχω βαλει ταβανι.Δεν χαλαλιζω αυτη την περιοδο λεφτα για λουσο.Προτιμω να τα κανω βενζινες.Το 1200 απλα δεν μου αρεσει.

akis69 Δεν μπαινω σε λεπτομεριες.Αλλο πιο φρεσκα λαστιχα,αλλο καλυτερες μπαγαζιερες.Τα χοντρα ειναι λιγο πολυ τα ιδια.
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Τότε μπεμβε από μένα...

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Η μηχανή είναι σαν τη γκόμενα φίλε Παναγιώτη..

Πήρα πολλές φορές μοτοσυκλέτα για διάφορους λόγους και την επόμενη μέρα της μεταβίβασης ήμουν πάλι στο CAR ψάχνοντας την επόμενη.

Επειδή οι εποχές δεν είναι για πολλές αλλαγές, δες να πάρεις αυτή που πραγματικά γουστάρεις και που θα σε φτιάχνει. Και οι 2 μοτοσυκλέτες που αναφέρεις είναι εξαιρετικές. Το 1150 θρυλική πλέον μηχανή με φανατικούς οπαδούς και το Caponord με μοτέρ ROTAX φοβερό, κάποια θεματάκια που λύνονται αλλά συνολικά κορυφαίο σύνολο.

Δεν υπάρχει λόγος να σου προτείνουμε εμείς κάποια. Περισσότερο θα σε μπερδέψουμε!!!
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
.........
Δεν υπάρχει λόγος να σου προτείνουμε εμείς κάποια. Περισσότερο θα σε μπερδέψουμε!!!
Εδω και αρκετα χρονια περασε ο καιρος που περιμενα να μου προτεινουνε,για να δω τι θα παρω.Οταν ομως κανει καποιος μια κουβεντα σαν και αυτη αποκομιζει πλουσια συμπερασματα.

Αυτα που λεγονται δεν τα θεωρω προτασεις,αλλα αποψεις οι οποιες με κανανε να προσεξω και να σκεφτω καποια πραγματα,που δεν μου περνουσαν απο το μυαλο.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Εδω και αρκετα χρονια περασε ο καιρος που περιμενα να μου προτεινουνε,για να δω τι θα παρω.Οταν ομως κανει καποιος μια κουβεντα σαν και αυτη αποκομιζει πλουσια συμπερασματα.

Αυτα που λεγονται δεν τα θεωρω προτασεις,αλλα αποψεις οι οποιες με κανανε να προσεξω και να σκεφτω καποια πραγματα,που δεν μου περνουσαν απο το μυαλο.
Με αυτή τη λογική η δική μου προτίμηση είναι στο BMW. Όχι επειδή είναι καλύτερη μηχανή.

Αλλά επειδή είναι ένας All time, All weather, All Classic ταξιδευτής, απλή κατασκευή, εύκολη πρόσβαση και συντήρηση και με τον ιδιαίτερο χαρακτήρα του Boxer. Με ελκύει σε αυτό το γεγονός οτι μπορεί να γράψει 200-300.000Km χωρίς άγχος και με 2-3 απλά εργαλεία οπουδήποτε να βάζω χέρι.

Μου αρέσει η κατασκευή του και η φιλοσοφία του.
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Ρε μπαγάσα Κωστή, θα με κάνεις να πάω να πάρω 1150 έτσι όπως τα' γραψες...
Κι'εμενα 1200, που μ'αρεσει πολυ ετσι κι'αλλιως αλλα ο Κωστας περιεγραψε πολυ ομορφα αυτη την μη "ποσοτικοποιησιμη" αισθηση του μποξερ που την γουσταρεις οταν τη ζησεις :cool: Κωστα @kordix, τα υπολοιπα με πμ :ok:
 
Τελευταία επεξεργασία:

intruder

Μέλος
Περιοχή
Καζανη
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟς
Μοτό
SUZUKI GSX1250FA ''ADVENTURE''
Αρε πανο που πας να μπλεξεις ρε φιλε,να λιγο το ενα να λιγο το αλλο μονο για βολτες δε θα σαι :D κατε εμενα κ οι 3 ειναι "δυναμεις του αξονα" αλλα η ιστορια λεει οτι οι ιταλιανοι δεν ειναι ουτε ......για μπουγατσα ,με οτι συνεπαγεται αυτο αρα σε βλεπω για γερμανιδα...οτι κ να παρεις ξερεις εσυ καλους δρομους
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Εχθες στο καφε της Αθηνας ηταν ενα σορο Gs 1150 κ 1200 θα χορτενες κουβεντα κ test ride. Επρεπε να το κανεις καταφρομικη ....χαχαχα !!!!!
Δεν με κανουνε παρεα οι Μπεμβεδες,γιατι εχω εργαλεια ασπαστο.
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Ρε θα την κανω και μετα θα με κανουνε παρεα και θα μιλαμε συνεχεια για συνεργεια.:D
Oουου οσο γι'αυτο εδω μεσα ειμαστε ΝΟ1 Φορουμ Παγκοσμιως...με BMW,KTM,Ducati & Aprilia ειμαστε The Best!!!....στο συνεργειο :happy::laugh::laugh:...προχωρα κ μη φοβασαι τιποτα!:friendship:
 
Top Bottom