Gs 1150 του 2003 η Caponord 2005,ιδου η απορια...

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Oουου οσο γι'αυτο εδω μεσα ειμαστε ΝΟ1 Φορουμ Παγκοσμιως...με BMW,KTM,Ducati & Aprilia ειμαστε The Best!!!....στο συνεργειο :happy::laugh::laugh:...προχωρα κ μη φοβασαι τιποτα!:friendship:
Ευτυχως που ειμαστε κ εμεις με τα Japan να σωζουμε τη αξιοπιστια του φορουμ!!!!!!
 

skaios

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Κώστας
Μοτό
R1150 GS
Εγω θα το παω αλλιως, φυσιογνωμικα απο το λιγο που σε γνωρισα σου παει πιο πολυ το 1150
 

la veloce

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
theoharis
Μοτό
Multistrada 1200s
Έχω μεγάλη περιέργεια να δω τι θα πάρεις!!!
Αναμένουμε και τις εντυπώσεις!
Το κουτί;;;;.... ή την κουρτίνα;;;....
:thinking:
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Πλακα πλακα,εχεις οδηγησει κανενα απ τα 2?

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Tα εχω οδηγησει και τα δυο.Σιγουρα οχι οσο θα ηθελα αλλα εβγαλα καποια συμπερασματα.

Το capo σε κερδιζει απο την αρχη.Ειναι ελαφρυ,ευκολοοδηγητο,εχει πολυ καλη θεση οδηγησης,εμφανιση που ακομη και σημερα μετραει, σε ακουει και ψοφαει για στροφιλικι.

Η Μπε-μπε μολις την καβαλησεις, σε κανει να μην θελεις να κατεβεις.Δεν εχει το νευρο του capo αλλα η ροπη της ειναι ενα απο τα δυνατα της χαρτια.Βαζεις μπροστα και θελεις να ταξιδεψεις.Η εμφανιση της μου αρεσε απο την πρωτη στιγμη.Δεν ειναι συγχρονη,αλλα εχει το δικο της στυλ.Το βαρος της δεν με απασχολησε ουτε στιγμη.

Απο εκει και περα ειναι δυο μηχανες που η καθε μια ποναει σε διαφορετικα σημεια.Το capo εχει θεματα με τα ηλεκτρικα.Καποιοι τα φερανε σε λογαριασμο,αλλα μιλησα και με ατομα που οτι και να κανανε δεν μπορεσανε να βρουνε ακρη και ταλαιπωρουνται μονιμα.Αλλος γιατι δεν ηξερε,αλλος γιατι δεν ευρισκε μαστορα,αλλος γιατι ητανε γκαντεμης.Σημασια εχει οτι ειδα πολυ δυσαρεσκεια απο τους ιδιοκτητες τους.Καποιοι μου ειπανε να μην το σκεφτω καν.

Για την Κυρα σαφως ητανε διαφορετικα τα πραγματα.Ναι μεν εχει θεματα,αλλα συνηθως αυτοι που τις αγαπανε και κανουνε αυτα που πρεπει με τον σωστο τροπο και στην ωρα τους δεν ειχανε θεματα,η ειχανε καποια στα λογικα πλαισια.

Με απασχολησε αρκετα το θεμα γιατι και το δυο ειναι αξιολογα εργαλεια.Κατεληξα ομως στην Mπε-μπε γιατι μου αρεσει εμφανισιακα,μπορω να βαλω χερι,ειναι μια μηχανη που της αρεσει ο δρομος.

Αλλα το κυριοτερο ειναι μια κλασσικη Μηχανη.Θελω να την κανω κουκλα,να την χαρω οσο μπορεσω και καποια στιγμη να περασει στα χερια του γιου μου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Αλλα το κυριοτερο ειναι μια κλασσικη Μηχανη.Θελω να την κανω κουκλα,να την χαρω οσο μπορεσω και καποια στιγμη να περασει στα χερια του γιου μου.
Θελω να σε δω ρε κιαρατα τη στιγμη που θα σου λεει ο γιος "καλα ρε πατερα χαθηκε να εχεις κανα Bandit 650";...:roflmao::roflmao::roflmao::p
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Να ρωτησω και κατι τε παλικαρια.

Ποιες οι διαφορες αναμεσα στην 1150 του 2001 και του 2003?
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Η 2001 είναι 2μπουζι με συμβατικό abs και χωρίς Σέρβο στα φρένα, ενώ η 2003 είναι 4μπουζι με abs integral με συνδυασμένα φρένα με σερβο...
 
Τελευταία επεξεργασία:

jocker-t

#Ντανταντιρλάνταντα
Περιοχή
Busy Riding
Όνομα
Harris
Μοτό
"The Whip"
Η 2001 είναι 2μπουζι με συμβατικό abs και χωρίς Σέρβο στα φρένα, ενώ η 2003 είναι 4μπουζι με abs integral με συνδυασμένα φρένα με σερβο...
Ετσι.
Νομιζω σερβο ξεκινησε να βαζει 09/2002 τα μηχανακια πριν δεν εχουν.εκει θα στοχευα.
Με το καλο ο γαμος...!

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Ετσι.
Νομιζω σερβο ξεκινησε να βαζει 09/2002 τα μηχανακια πριν δεν εχουν.εκει θα στοχευα.
Με το καλο ο γαμος...!

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δεν καταλαβα που ακριβως.Αν θες διευκρινισε το μου και αιτιολογησε το.
 
Top Bottom