Honda CRF300L

Diam

Μέλος
Όνομα
Διαμαντής
Μοτό
YAMAHA XT 600E
:welcome:

Eαν αναφερεσαι σε αυτη την μασκα ειναι η εκδοση rally του crf 300.

 

peristeriotis

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Νάσος
Μοτό
CRF 300L 21'
Cruisym 300 20'
Στην ταϊβανέζικη έκδοση του crf300l αναφέρεται ο φίλος.

Το χα ψάξει και εγώ παλιότερα, νομίζω έχει διαφορετικές βάσεις και θέλει πατέντα για να μπει στο μηχανάκι μας.


#############
#Dirt Alert# youtube channel
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Έχω την εντύπωση ότι μπορείς να την παραγγείλεις τη μάσκα ΝΑ Ασίας/Αυστραλίας, από κάποιο site των χωρών εκεί. Απλά δεν ξέρω τι παραπάνω έξοδα θα έχεις για μεταφορικά - τελωνείο, και δεν ξέρω αν ταιριάζει στο ευρωπαϊκό μοντέλο. Η αλήθεια είναι ότι σε σχέση με third party είναι απείρως πιο καλόγουστο, καθότι μανισιο. Πάντως και η λαϊκή λάμπα του L είναι αρκετά αξιοπρεπής.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Καλησπέρα στην ομάδα! Κάτοχος πλέον εδώ και μια βδομάδα CRF300l αρκετά ευχαριστημένος με όλο το σύνολο της μοτοσυκλέτας ακόμη και με την ανάρτηση που αναφέρθηκε αρκετά δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα ακόμα (αν και δεν έχω μπει ακόμα χώμα και είμαι 80 κιλά). Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι ότι βλέπω το μηχανάκι στο εξωτερικό βγαίνει με άλλη μάσκα μπροστά έχει βάλει κανεις αυτήν την μάσκα στο δικό του μηχανάκι και επίσης ο λασποτηρας πίσω βγαίνει ή αυτοί του τον έχουν βγάλει τον έχουν κόψει;;
Μεγεια και καλολασπωτο!

Η μασκα νομιζω μπαινει αλλα μαλλον δεν συμφερει οικονομικα Για να παρεις μια ιδεα κοιτα εδω που εχει καλες τιμες F-1 Headlight - Frame Parts - CRF300L Genuine Parts - CRF300L & Rally - CRF Models - Honda αλλα προσθεσε και τον ΦΠΑ + το τελωνειο
Επισης εδω πχ 2021 CRF 300 MOTO Honda motorcycle # HONDA Motorcycles & ATVS Genuine Spare Parts Catalog μπορεις να δεις τις διαφορες μεταξυ ευρωπακου και ταιλανδεζικου μοντελου Το crf παραγεται με την μικρη μασκα μονο για την Ταυλανδη και νομιζω και για την Αυστραλια Ολος ο υπολοιπος κοσμος το περνει οπως και στην Ελλαδα με την μεγαλη μασκα/φαναρι

Ο λασπωτηρας βγαινει ευκολα Δεν κοβεις τιποτα Μερικες βιδες ειναι μονο
 

Panosg4

Μέλος
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Honda CRF300L 2023
Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια παιδιά να είστε καλά! Από δω και πέρα θα τα λέμε συχνά! Όσο για το δωράκι των 4000 μελών δεν λέμε όχι χαχαχα
 

Mpimpos

Μέλος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha
Γειά χαρά σε όλους.το μοτερ είναι λίγο τραχυ. κροταλιζει. η μου φαίνεται?
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Γειά χαρά σε όλους.το μοτερ είναι λίγο τραχυ. κροταλιζει. η μου φαίνεται?
Μετα τις 5000 στρ. οι κραδασμοι αυξανονται κατα πολυ Ομως δεν ειναι υψισυχνοι και ετσι δεν ενοχλουν-κουραζουν
Επισης πολλοι παραπονουνται για καποιο κροταλισμα εκει κοντα στις 5000 Στο δικο μου δεν εχω παρατηριησει κατι περαν της αυξησης των κραδασμων που προανεφερα
Τραχυ παντως γενικα δεν το λες το μοτερ του (για μονοκυλινδρο)
 

Mpimpos

Μέλος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha
Μετα τις 5000 στρ. οι κραδασμοι αυξανονται κατα πολυ Ομως δεν ειναι υψισυχνοι και ετσι δεν ενοχλουν-κουραζουν
Επισης πολλοι παραπονουνται για καποιο κροταλισμα εκει κοντα στις 5000 Στο δικο μου δεν εχω παρατηριησει κατι περαν της αυξησης των κραδασμων που προανεφερα
Τραχυ παντως γενικα δεν το λες το μοτερ του (για μονοκυλινδρο)
Ναι.το έχω ακούσει κι εγώ νσ το λενε. ότι εκεί κοντά στις 4500-5000 κάνει ενα κροταλισμα
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Γειά χαρά σε όλους.το μοτερ είναι λίγο τραχυ. κροταλιζει. η μου φαίνεται?
Το περίφημο 5Κ rattle, το οποίο το καταλαβαίνω ανεπαίσθητα όταν έχω 6η ταχύτητα και πηγαίνω γύρω στις 5000 στροφές, και μόνο σε αυτή την περίπτωση. Αν και έχω την εντύπωση ότι το ένιωθα πιο έντονα μέχρι τις 6-7 χιλ. χιλιόμετρα, τώρα που πλησιάζω τα 10Κ γίνεται όλο και λιγότερο αισθητό. Οι κραδασμοί θεωρώ μέχρι τα 110 κοντερίσια χιλιόμετρα είναι ανεκτοί για μικρά ταξίδια.
 
Top Bottom