Honda CRF300L

SlowMo

Μέλος
Όνομα
nick
Μοτό
CRF 300L
Παίδες με τα φώτα έχει ασχοληθεί κανείς?

Είναι ένα σημείο που χρειάζεται βελτίωση.

Μου είχες λείψει το σινιάλο που είχα στο προηγούμενο μηχανάκι. Πιστεύω πολλοί οδηγοί ξυπνάνε όταν κάνεις σινιάλο την ώρα που περνάς.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Πιστεύω πολλοί οδηγοί ξυπνάνε όταν κάνεις σινιάλο την ώρα που περνάς.
Άσχετα με την ερώτηση σου, εγώ πιστεύω ότι για να "ξυπνάνε" οι οδηγοί, είναι σειρά ειναι η εξής:
-Εξατμιση
-Κορνα
-και τέλος φώτα!!!!!!
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Άσχετα με την ερώτηση σου, εγώ πιστεύω ότι για να "ξυπνάνε" οι οδηγοί, είναι σειρά ειναι η εξής:
-Εξατμιση
-Κορνα
-και τέλος φώτα!!!!!!
Όντως συμφωνώ με την κόρνα, θέλει άμεση αναβάθμιση καθώς του CRF είναι λίγο πιο δυνατή από την κόρνα ποδηλάτου.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Όντως συμφωνώ με την κόρνα, θέλει άμεση αναβάθμιση καθώς του CRF είναι λίγο πιο δυνατή από την κόρνα ποδηλάτου.
Ενταξει υπερβαλεις καπως αλλα αν σου φσινεται οντως λιγη τοτε με 5-10 ευρω αγοραζεις αλλη Πχ μεταχειρισμενη του ΤΑ που ειναι αρκετα δυνατη
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Παίδες με τα φώτα έχει ασχοληθεί κανείς?

Είναι ένα σημείο που χρειάζεται βελτίωση.

Μου είχες λείψει το σινιάλο που είχα στο προηγούμενο μηχανάκι. Πιστεύω πολλοί οδηγοί ξυπνάνε όταν κάνεις σινιάλο την ώρα που περνάς.
Το σινιαλο θα το ηθελα και εγω αλλα τα φωτα τα βρισκω εξαιρετικα (για ον οφ)
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Έχει βάλει κάποιος διαφορετικό φίλτρο αέρα, όπως π.χ. DNA, στο μηχανάκι του; Αν ναι, παρατηρήσατε κάποια διαφορά; Θεωρείτε ότι με κιτ καθαρισμού του στοκ φίτρου αέρος θα επεκταθεί η διάρκειά του; Αναφέρομαι σε χρήση 90% δρόμο, 10% χώμα.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Έχει βάλει κάποιος διαφορετικό φίλτρο αέρα, όπως π.χ. DNA, στο μηχανάκι του; Αν ναι, παρατηρήσατε κάποια διαφορά; Θεωρείτε ότι με κιτ καθαρισμού του στοκ φίτρου αέρος θα επεκταθεί η διάρκειά του; Αναφέρομαι σε χρήση 90% δρόμο, 10% χώμα.
Εχω βαλει εγω twin air οχι ετοιμο αλλα πατεντα Honda CRF300L
Η διαφορα ειναι οπως διαπιστωσα προσφατως που εβαλα πανω παλι το γησιο φιλτρο η κατα 0,2 λτρ/100 αυξημενη καταναλωση
Υπαρχει παντως πλεον και ετοιμο twin air φιλτρο για το crf

Το στοκ φιλτρο αερα ΔΕΝ καθαριζεται γιατι ειναι χαρτινο Αντε το πολυ πολυ ενα με προσοχη φυσημα

Το γνησιο φιλτρο αερα απο το bikerzbits κανει μολις 7,79 ευρω Genuine honda spare part ELEMENT COMP,AIR/ - 17220-K1T-E10
Αλλα με τα μεταφορικα ερχεται στην πορτα σου με περιπου 21 ευρω
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Η διαφορα ειναι οπως διαπιστωσα προσφατως που εβαλα πανω παλι το γησιο φιλτρο η κατα 0,2 λτρ/100 αυξημενη καταναλωση
Εννοείς ότι με το third party φίλτρο έχει αυξημένη ή μειωμένη κατανάλωση;
 

Bulmont

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Όνομα
Βαγγελης Χ
Μοτό
BULTACO PURSANG 125
MONTESA ENDURO 125H7
Καλοταξιδοι και καλώς ήρθες στο konkost team... :eek:
Μπά, θέλω πολύ δρόμο ακόμα για να τον φτάσω τον Κώστα..........
Το έχει πάει σε άλλο επίπεδο αυτός...................................
 

Panosg4

Μέλος
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Honda CRF300L 2023
Καλησπέρα στην ομάδα! Κάτοχος πλέον εδώ και μια βδομάδα CRF300l αρκετά ευχαριστημένος με όλο το σύνολο της μοτοσυκλέτας ακόμη και με την ανάρτηση που αναφέρθηκε αρκετά δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα ακόμα (αν και δεν έχω μπει ακόμα χώμα και είμαι 80 κιλά). Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι ότι βλέπω το μηχανάκι στο εξωτερικό βγαίνει με άλλη μάσκα μπροστά έχει βάλει κανεις αυτήν την μάσκα στο δικό του μηχανάκι και επίσης ο λασποτηρας πίσω βγαίνει ή αυτοί του τον έχουν βγάλει τον έχουν κόψει;;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλησπέρα στην ομάδα! Κάτοχος πλέον εδώ και μια βδομάδα CRF300l αρκετά ευχαριστημένος με όλο το σύνολο της μοτοσυκλέτας ακόμη και με την ανάρτηση που αναφέρθηκε αρκετά δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα ακόμα (αν και δεν έχω μπει ακόμα χώμα και είμαι 80 κιλά). Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι ότι βλέπω το μηχανάκι στο εξωτερικό βγαίνει με άλλη μάσκα μπροστά έχει βάλει κανεις αυτήν την μάσκα στο δικό του μηχανάκι και επίσης ο λασποτηρας πίσω βγαίνει ή αυτοί του τον έχουν βγάλει τον έχουν κόψει;;
Καλώς ήρθες στο advride και καλοταξιδοι.

Είσαι ο 4000 εγγεγραμμένο μελος:)
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Κουτσομπολης.
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Καλησπέρα στην ομάδα! Κάτοχος πλέον εδώ και μια βδομάδα CRF300l αρκετά ευχαριστημένος με όλο το σύνολο της μοτοσυκλέτας ακόμη και με την ανάρτηση που αναφέρθηκε αρκετά δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα ακόμα (αν και δεν έχω μπει ακόμα χώμα και είμαι 80 κιλά). Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι ότι βλέπω το μηχανάκι στο εξωτερικό βγαίνει με άλλη μάσκα μπροστά έχει βάλει κανεις αυτήν την μάσκα στο δικό του μηχανάκι και επίσης ο λασποτηρας πίσω βγαίνει ή αυτοί του τον έχουν βγάλει τον έχουν κόψει;;
Καλωσηρθες Πάνο ,καλοταξιδος&καλολασπωτος
 
Top Bottom