Honda CRF300L

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Κανει "τσαφ" και σβηνει Για να στο περιγραψω καπως ειναι οπως εκαναν "τσαφ" και εσβηναν καποτε τα μεγαλα μονοκυλιδρα οταν μπουκωναν
Κυριως μου το εχει κανει και μενα οταν ηταν σχετικα κρυο αλλα εχει μου εχει σβησει και οταν ηταν ζεστο Παντα ηταν ομως με πολυ χαμηλες στροφες κοντα στο ρελαντι και με αποτομο ανοιγμα του γκαζιου
Σε μονοπαταδα και ενω εχει αναψει το μηχανακι, μου το χει κανει και μενα 2-3 φορες το 250L, απο ρελαντι ανοιξα σχετικα αποτομα και εκανε τσαφ και εσβησε.
Αυτα λοιπον οφειλονται στον ψεκασμο, στην χαρτογραφιση και κυριως στα φτωχα μιγματα!!!!

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

 

Κρητικός

Μέλος
Όνομα
Manolis
Μοτό
Crf 300l
Για σας φίλοι έχω και εγώ crf 300l και αντημετοπηζω θέματα με την αλυσίδα μου .Η οποία σαν να κοπαναει κάπου ηδηκα όταν είμαι σε χωματόδρομο και δεν μπορώ να βρω τι μπορεί να ευθύνεται .θέλω να ρωτήσω αν έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Για σας φίλοι έχω και εγώ crf 300l και αντημετοπηζω θέματα με την αλυσίδα μου .Η οποία σαν να κοπαναει κάπου ηδηκα όταν είμαι σε χωματόδρομο και δεν μπορώ να βρω τι μπορεί να ευθύνεται .θέλω να ρωτήσω αν έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα
Κάνε έναν έλεγχο* αν είναι τεντωμένη σωστά με αναβάτη πάνω στη μηχανή.


*Και φτιάξτε επιτέλους ένα secret thread να μη διαβάζουν όλοι, είναι πορτοκαλοφωλιά εδώ μέσα... καραδοκούν στη γωνία....
 

Bulmont

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Όνομα
Βαγγελης Χ
Μοτό
BULTACO PURSANG 125
MONTESA ENDURO 125H7
Κάνε έναν έλεγχο* αν είναι τεντωμένη σωστά με αναβάτη πάνω στη μηχανή.


*Και φτιάξτε επιτέλους ένα secret thread να μη διαβάζουν όλοι, είναι πορτοκαλοφωλιά εδώ μέσα... καραδοκούν στη γωνία....
:pointu::pointu::pointu:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Για σας φίλοι έχω και εγώ crf 300l και αντημετοπηζω θέματα με την αλυσίδα μου .Η οποία σαν να κοπαναει κάπου ηδηκα όταν είμαι σε χωματόδρομο και δεν μπορώ να βρω τι μπορεί να ευθύνεται .θέλω να ρωτήσω αν έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα
Γεια χαρά...
Υπάρχει κάποιο πλαστικό προστατευτικό του αμορτισέρ που μπαίνει ανάμεσα στο ψαλίδι?
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κάνε έναν έλεγχο* αν είναι τεντωμένη σωστά με αναβάτη πάνω στη μηχανή.


*Και φτιάξτε επιτέλους ένα secret thread να μη διαβάζουν όλοι, είναι πορτοκαλοφωλιά εδώ μέσα... καραδοκούν στη γωνία....
Ευτυχώς η νέα γενιά κατοχων δεν μοιάζει με την παλιά μασονική στοά....είναι μαρτυριαρηδες.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ευτυχώς η νέα γενιά κατοχων δεν μοιάζει με την παλιά μασονική στοά....είναι μαρτυριαρηδες.
Ναι ρε πστμ.... ότι χτίζαμε από τη δεκαετία του '70 ετούτα 'δω θα τα γκρεμίσουν μέσα σε 3-4 χρόνια.... Που πάει αυτός ο κόσμος....
 

NikosRE

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
KTM 640 ADVENTURE 2005
Και κάπως έτσι μου ρθε η εικόνα του konkost στα φανάρια πάνω στην κόκκινη θύελλα, να στραβοκοιταει με νοημα δίπλα τον STF , ρίχνει δυο ξερογκαζιες προκλητικές, και με το πράσινο « κάνει τσαφ και σβήνει»
Χαχαχα
 

thanosxrv

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Honda xrv 750 Africa twin
Ναι ρε πστμ.... ότι χτίζαμε από τη δεκαετία του '70 ετούτα 'δω θα τα γκρεμίσουν μέσα σε 3-4 χρόνια.... Που πάει αυτός ο κόσμος....
Εδώ είναι αυτός ο κόσμος αλλά όπως βλέπω έχω μείνει μόνος!
Θα το παλέψω όσο μπορώ....

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thanosxrv

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Honda xrv 750 Africa twin
Και κάπως έτσι μου ρθε η εικόνα του konkost στα φανάρια πάνω στην κόκκινη θύελλα, να στραβοκοιταει με νοημα δίπλα τον STF , ρίχνει δυο ξερογκαζιες προκλητικές, και με το πράσινο « κάνει τσαφ και σβήνει»
Χαχαχα
Το κάνω εικόνα και με πιάνει σπαστικό γέλιο!

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Και κάπως έτσι μου ρθε η εικόνα του konkost στα φανάρια πάνω στην κόκκινη θύελλα, να στραβοκοιταει με νοημα δίπλα τον STF , ρίχνει δυο ξερογκαζιες προκλητικές, και με το πράσινο « κάνει τσαφ και σβήνει»
Χαχαχα
Αυτό λες; Δεν υπάρχει χειρότερος πόλεμος από τον εμφύλιο....
Να δεις τον konkost στα κατηφορικά στροφιλίκια του Μπράλου να κάνει ψαράκι ξαπλωμένος στο μηχανάκι (με τα πόδια κατά μήκος και έξω από την ουρά του CRF) για να με περάσει.... Έτσι -μόνο- με πέρασε (μιλάμε για 56 χρονών άνθρωπο), ντροπή!
Μόνο οίκτος για τη γενιά του '60....











Eδώ η λατρεία μου προσποιείται ότι βάζει μπροστά με μανιβέλα (και καλά, "το 'χω !!!")

 
Τελευταία επεξεργασία:

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Για σας φίλοι έχω και εγώ crf 300l και αντημετοπηζω θέματα με την αλυσίδα μου .Η οποία σαν να κοπαναει κάπου ηδηκα όταν είμαι σε χωματόδρομο και δεν μπορώ να βρω τι μπορεί να ευθύνεται .θέλω να ρωτήσω αν έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα
Το μοναδικο σημειο που μπορει να ακουμπαει-χτυπαει η αλυσιδα ειναι στην γλυστρα του ψαλιδιου και τοτε μαλλον θελει λιγο τεντωμα
Αλλιως κατι αλλο χτυπαει και οχι η αλυσιδα Τσεκαρε και τον πλαστικο προφυλακτηρα του αμορτισερ αν ειναι σωστα στη θεση του
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Εννοείς ότι μπορεί να βρισκη το πλαστικό ;
Ναι πολύ πιθανό.
Για το προστατευτικό πλαστικό του αμορτισέρ μιλάω.
 

Κρητικός

Μέλος
Όνομα
Manolis
Μοτό
Crf 300l
Top Bottom