Honda CRF300L

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Ιδού και μια αρχική προσέγγιση για την τοποθέτηση Rhinowalk rackless 14+14 lit σαμαριών. Με τη μαμά εξάτμιση φαντάζομαι πως η εγκατάσταση θα ήταν πραγματικά rackless λόγω της θερμικής προστασίας στην εξάτμιση. Με την arrow, θεώρησα σόφρων να τοποθετήσω έναν αποστάτη από τη δεξιά πλευρά ο οποίος κρατάει την αποσκευή μακρυά της.
Σε σχέση με την τοποθέτηση στις φωτό, τελικά τις βάζω λίγο πιο πίσω, αρκετά για τη στήριξη του μπροστινού ιμάντα στην περιοχή του μαρσπιε συνεπιβάτη εκατέρωθεν, αλλά όχι τόσο που να μπερδεύεται με τη στήριξη της κεντρικής τσάντας. Το τελικό αποτέλεσμα φαίνεται αρκετά σταθερό εκ πρώτης όψεως και σε μια μικρή δοκιμαστική που έκανα, αλλά μένει να δοκιμαστεί και σε καμιά σοβαρή .....
Η ποιότητα των πλαϊνών φαίνεται ιδιαίτερα υψηλή και σύμφωνα με την εταιρεία είναι πλήρως αδιάβροχα (roll top προφανώς) χωρίς εσωτερικές επενδύσεις όμως όπως σε άλλες πολύ ακριβότερες προσεγγίσεις.







Ωραία φαίνονται! Καλοφόρετα ! Οι μπανέλες εκεί από κάτω μου φαίνονται λίγο φευγάτες... Καλύτερα να τις έβαζες μέσα ή πάνω στην σχάρα;;
 

angelthing

Μέλος
Περιοχή
Καπ' κατ
Όνομα
Angelos
Μοτό
CRF300L, F700GS
Ωραία φαίνονται! Καλοφόρετα ! Οι μπανέλες εκεί από κάτω μου φαίνονται λίγο φευγάτες... Καλύτερα να τις έβαζες μέσα ή πάνω στην σχάρα;;
Σε ευχαριστώ σύντροχε. Φαντάζομαι αναφέρεσαι στη μία συσκευασία κάτω από την δεξιά τσάντα - είναι καρεκλάκι κάμπινγκ το οποίο στηρίζεται σε ιμάντες που έχει η αποσκευή ακριβώς για τέτοιο στυλ πράγματα από κάτω της. Από την αριστερή πλέυρά έχω βάλει ένα τραπεζάκι κάμπινγκ. Ίσως δεν φαίνεται καλά στην εικόνα, αλλά η στήριξή τους είναι πολύ σταθερή και δεν προβληματίζουν καθόλου. Οι φωτό δεν αντικατοπτρίζουν πλήρως τον τρόπο που το συμμάζεψα τελικά πριν τη βόλτα δοκιμής - και φαντάζομαι ότι εμπειρικά θα συγκλίνει περισσότερο σε κάτι ακόμα πιο συμαζεμένο. Γενικά πάντως έχει λίγο μανούρα να πετύχεις τις βασικές ρυθμίσεις για να είναι αρκετά απλό το βάλε βγάλε μετέπειτα και ακόμα και έτσι θέλει μετά την τοποθέτηση λίγο μάζεμα.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Ιδού και μια αρχική προσέγγιση για την τοποθέτηση Rhinowalk rackless 14+14 lit σαμαριών. Με τη μαμά εξάτμιση φαντάζομαι πως η εγκατάσταση θα ήταν πραγματικά rackless λόγω της θερμικής προστασίας στην εξάτμιση. Με την arrow, θεώρησα σώφρον να τοποθετήσω έναν αποστάτη από τη δεξιά πλευρά ο οποίος κρατάει την αποσκευή μακρυά της.
Σε σχέση με την τοποθέτηση στις φωτό, τελικά τις βάζω λίγο πιο πίσω, αρκετά για τη στήριξη του μπροστινού ιμάντα στην περιοχή του μαρσπιε συνεπιβάτη εκατέρωθεν, αλλά όχι τόσο που να μπερδεύεται με τη στήριξη της κεντρικής τσάντας. Το τελικό αποτέλεσμα φαίνεται αρκετά σταθερό εκ πρώτης όψεως και σε μια μικρή δοκιμαστική που έκανα, αλλά μένει να δοκιμαστεί και σε καμιά σοβαρή .....
Η ποιότητα των πλαϊνών φαίνεται ιδιαίτερα υψηλή και σύμφωνα με την εταιρεία είναι πλήρως αδιάβροχα (roll top προφανώς) χωρίς εσωτερικές επενδύσεις όμως όπως σε άλλες πολύ ακριβότερες προσεγγίσεις.







Στην δεξια μερια ο ιμαντας που δενει κοντα στον λαιμο της εξατμισης δεν υπαρχει πιθανοτητα να λιωσει;
 

angelthing

Μέλος
Περιοχή
Καπ' κατ
Όνομα
Angelos
Μοτό
CRF300L, F700GS
Στην δεξια μερια ο ιμαντας που δενει κοντα στον λαιμο της εξατμισης δεν υπαρχει πιθανοτητα να λιωσει;
Φαντάζομαι θα φανεί στη χρήση :D:eek:
Δεν είναι πάντως ιδιαίτερα κοντά στο λαιμό. Από την άλλη με λειτουργία της μοτό για πολύ ώρα δεν ξέρω
πως θα επηρεαστεί ο ευρύτερος χώρος γύρω από τον λαιμό στην επίμαχη περιοχή.
Aν δω ότι ζορίζεται σε περαιτέρω δοκιμαστικές διαδρομές, έχω κρατήσει ταινία εξάτμισης από ένα άλλο project
και θα επιληφθώ αναλόγως !
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ναι ΟΚ αλλα πες μου και μενα τον τροπο Πραγματικα δεν ξερω
Δεν χρειάζεται βρε Κωστή να είσαι ειδικός
Φαίνεται από την κινηση, ιδίως στις ανωμαλίες πως πηδαει
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Δεν χρειάζεται βρε Κωστή να είσαι ειδικός
Φαίνεται από την κινηση, ιδίως στις ανωμαλίες πως πηδαει
Α, ΟΚ, αρα δικη σου γνωμη ειναι Γιατι νομιζα οτι θα υπαρχει καποιος τροπος για να το καταλαβαινουμε
Παντως επειδη οδηγει σε αμμο και πουδρα οι κλισεις στις στροφες, η ολισθηση του μπροστινου και η σκονη που σηκωνει δικαιολογουν την ταχυτητα του βιντεο Επισης δεν φαινεται να κουνιεται φυλλο Τελος εχει και κανα δυο τρια ακομα βιντεακια στο καναλι του που το παει ταπα
Οπως και να χει ο τυπος ειναι δυνατο τιμονι!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Και εμένα μου φαίνεται σε κάποια πλάνα ότι έχει τσιμπισει λίγο την ταχύτητα, φαίνεται από την κίνηση των κλαδιών, το πέταγμα του νερού σε μια λακούβα που περνάει κτλ.....η κίνηση δεν είναι φυσιολογικη.

Εκτός αν είναι γυρισμένο σε άλλο πλανήτη, εκεί πάω πάσο.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr

Α, ΟΚ, αρα δικη σου γνωμη ειναι Γιατι νομιζα οτι θα υπαρχει καποιος τροπος για να το καταλαβαινουμε
Παντως επειδη οδηγει σε αμμο και πουδρα οι κλισεις στις στροφες, η ολισθηση του μπροστινου και η σκονη που σηκωνει δικαιολογουν την ταχυτητα του βιντεο Επισης δεν φαινεται να κουνιεται φυλλο Τελος εχει και κανα δυο τρια ακομα βιντεακια στο καναλι του που το παει ταπα
Οπως και να χει ο τυπος ειναι δυνατο τιμονι!
Το μόνο σίγουρο είναι ότι είναι πολύ καλός....δεν αμφέβαλλα για αυτο
 

ManosA

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Manos
Μοτό
Honda VFR800X Crossrunner
Honda CRF 300L Rally
Καλησπέρα στην παρέα. Είμαι χρόνια δρομίσιος αναβάτης-έχω ένα crossrunner. Έχω κάνει αρκετά και μεγάλα ταξίδια με αυτό το μηχανάκι. Είμαι από την Σάμο και η γυναίκα μου από Ικαρία και έτσι πήρα ένα CRF Rally και το έχω αφήσει στο νησί για όταν πάω εκεί, που έχει και ωραίες χωμάτινες διαδρομές. Έχω αλλάξει μόνο την πίσω ανάρτηση σε μία YSS. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν έχει κάνει κάποιος στην Ελλάδα ECU tuning και αν γνωρίζουμε ποιος το κάνει εδώ.
Ευχαριστώ
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Kαλως ηρθες στην παρεα Μανο
Περνα και απο δω για τα καλοσωρισματα: Συστηθήκατε;

Εγω δεν εχω ιδεα ποιος μπορει στην Ελαδα να κανει επαναχαρτογραφηση Δεν με εχει απασχολησει καθολου το θεμα
 
Όνομα
christoforos
Μοτό
africa twin 1000
Καλησπέρα στην παρέα. Είμαι χρόνια δρομίσιος αναβάτης-έχω ένα crossrunner. Έχω κάνει αρκετά και μεγάλα ταξίδια με αυτό το μηχανάκι. Είμαι από την Σάμο και η γυναίκα μου από Ικαρία και έτσι πήρα ένα CRF Rally και το έχω αφήσει στο νησί για όταν πάω εκεί, που έχει και ωραίες χωμάτινες διαδρομές. Έχω αλλάξει μόνο την πίσω ανάρτηση σε μία YSS. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν έχει κάνει κάποιος στην Ελλάδα ECU tuning και αν γνωρίζουμε ποιος το κάνει εδώ.
Ευχαριστώ
επειδή το σκέφτομαι κ εγώ θα κάνω μια ερώτηση στον Περβολαράκη και θα σ πω μόλις έχω νέα.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
καλά ο τυπάκος είναι απλά καραγκιοζάκος του accelerated video .Γύρω στο 15% πρέπει να το έχει πάνω. Εκτός του ότι φαίνεται με γυμνό μάτι απο δέκα σημεία (μόνο την επαναφορά της πισω ρόδας να δεις) όλα του τα βίντεο (τα λίγα που έχει) είναι πάνω κάτω στο ίδιο μοτίβο. Το πιο αστείο στιγμιοτυπο είναι σε αυτό το βίντεο κάπου στο 1.14 που γυρίζει το κεφάλι να δει πίσω σε ταχύτητα διαστημόπλοιου!

 
Top Bottom