Honda X-ADV 2017

hawk

Μέλος
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Μοτό
HONDA ST1300
κοντευω το χρονο με το μηχανακι,,,,,,μαιο το πηρα.. και στην πολη και στο δρομο είναι εξαιρετικο ,βεβαια και ιδιως στην πολη αν βαλεις και καγκελα τα ποδια ανοιγουν αρκετα και πρεπει να υπαρχη και το αναλογο υψως από τον αναβατη, χωμα το εχω παει ελαχιστα και δεν μορω να πω κατι, στην εθνικη εχει παει μεχρι 193 κοντερισια; και παρολο που είμαι 185 ελαχιστα με χτυπαγε ο αερας στο πανω μερος του κρανους και στιους ωμους, το συστημα αλλαγων ταχυτήτων είναι όλα τα λεφτα και χωρια που σε μαθαινει πως οδηγεις και οι αλλαγες γινονται εκει που τις δουλευεις, η καταναλωση αναλογα της ταχύτητας ,αμφιλοχια ηλιουπολη με 110 πανω κατω 13 λιτρα 320 χιλ μεσα στην αθηνα τα 13 σου δινουν περι τα 280 χιλ...
 

hawk

Μέλος
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Μοτό
HONDA ST1300
να συμπληρώσω για την καταναλωση ότι με σχεδον 11 λιτρα εκανα και 170 χιλ εθνικη ,και μηχανολογικα μου εκανε εντυπωση ότι η μπαταρια μου φαινεται πολύ αδηναμη για το συγκεκριμενο μοτερ,την αλλαξα προλο που ηταν japan και καποια στιγμη που εριξα 7-8 μιζιες εδειξε να μενει.....όπως και ότι καποια στιγμη το καλοκαιρι εφτασα στον προορισμο εβγαλα το πλαινο εσβησε η μηχανη κανονικα κατεβηκα εβαλα το λουκετο και εφυγα ξεχνοντας να γυρισω τον διακοπτη..........πρωτη αστοχια δεν υπαρχη ένα μπαζερακι να σε ειδοποιει η να κλεινη μετα από καποιο χρονικο διαστημα και φυσικα αδειασε η μπαταρια......
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
να συμπληρώσω για την καταναλωση ότι με σχεδον 11 λιτρα εκανα και 170 χιλ εθνικη ,και μηχανολογικα μου εκανε εντυπωση ότι η μπαταρια μου φαινεται πολύ αδηναμη για το συγκεκριμενο μοτερ,την αλλαξα προλο που ηταν japan και καποια στιγμη που εριξα 7-8 μιζιες εδειξε να μενει.....όπως και ότι καποια στιγμη το καλοκαιρι εφτασα στον προορισμο εβγαλα το πλαινο εσβησε η μηχανη κανονικα κατεβηκα εβαλα το λουκετο και εφυγα ξεχνοντας να γυρισω τον διακοπτη..........πρωτη αστοχια δεν υπαρχη ένα μπαζερακι να σε ειδοποιει η να κλεινη μετα από καποιο χρονικο διαστημα και φυσικα αδειασε η μπαταρια......
Χρήσιμη πληροφορία! Φανταζόμουν πως αν απομακρυνθείς με το τηλεχειρισμό στη τσέπη μετά από λίγο κλείνει.
Εγώ πάντως δε βρήκα το τρόπο να το κλείσω, ζουρλάθηκα στα κουμπιά με δαύτο! Έχει και εκείνο το σύμβολο του power on/off στα δεξιά του περιστρεφόμενου διακόπτη και με μπέρδευε.... Ενημέρωσα τον υπάλληλο να το κλείσει αυτός :p
 

hawk

Μέλος
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Μοτό
HONDA ST1300
δυστηχως από την στιγμη που εχει ενεργοποιθει η μηχανη δηλ την εβαλεςμπροστα μπορεις να πεταξεις το κοντρολ να κανεις μια βολτα χωρις να κλεισης τον περιστροφικο διακοπτη δεν σβηνει η μηχανη,αν τον κλεισης η τον κλειδώσεις οντως δεν ανοιγη........πιστευω ότι είναι ένα μικρο θεμα που θα επρεπε να σβηνει μολις απομακρυθει το κοντρολ......
 

pastam

Μέλος
Όνομα
Panagiotis
Μοτό
Honda X-ADV
Καλησπερα στην παρεα , εχει βαλει καποιος βαλιτσα...???
ειμαι σε διαδικασια αγορας του x adv και ψαχνομαι για βαλιτσα , μαλλον θα βαλω την μαμα 45lt - 35lt για τον λογο οτι εχει την δυνατότητα να βγει πολυ εύκολα. Δεν ξερω αν η 45lt στα λιγο παραπανω χλμ κουναει το τιμόνι ή οχι...
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
pastam εγώ πάντως (στο test ride) με την εργοστασιακή βαλίτσα μέχρι 160 χλμ που "έπιασα" ήταν βράχος. Ξέρω πως και άλλες εταιρείες έχουν βγάλει βάσεις και βαλίτσες και μάλιστα της Givi είναι αρκετά όμορφη η βαλίτσα αλλά οι βάσεις της Honda είναι οι ομορφότερες. Ουσιαστικά αντικαθιστά τα χερούλια με νέα βάση η οποία έχει και χερούλια και την προέκταση σχάρας για να μπει βαλίτσα. Αν το ψάξεις και δεις ότι μπορείς να βάλεις τη βάση/χερούλια της Honda σε συνδυασμό με βαλίτσα (μόνο Givi) θα ήταν ιδανικό. Από την άλλη νομίζω πως το κόστος θα έχει πολύ μικρή διαφορά (της τάξης των 50-70 ευρώ) και ίσως αξίζει να πας στο πλήρες πακέτο Honda.
 
Τελευταία επεξεργασία:

pastam

Μέλος
Όνομα
Panagiotis
Μοτό
Honda X-ADV
Κατα εκει παω φιλε μου (για την 45lt) μιας και οπως προ ειπα την βαλιτσα θελω να την βαζω και να την βγαζω με μια απλη κίνηση χωρις να πρεπει να ξεβιδώνω κατι... βεβαια η Givi ειναι πολυ ομορφη σε μαυρο χρωμα..!!!
Γενικα ψάχνομαι για το τι θα βαλω πανω , εχω βαλει προβολακια και τις μπαρες Honda.Περιμενω να μου ερθει για να το παραλαβω και να δωσω το NC 700x DCT που εχω...
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Κατα εκει παω φιλε μου (για την 45lt) μιας και οπως προ ειπα την βαλιτσα θελω να την βαζω και να την βγαζω με μια απλη κίνηση χωρις να πρεπει να ξεβιδώνω κατι... βεβαια η Givi ειναι πολυ ομορφη σε μαυρο χρωμα..!!!
Γενικα ψάχνομαι για το τι θα βαλω πανω , εχω βαλει προβολακια και τις μπαρες Honda.Περιμενω να μου ερθει για να το παραλαβω και να δωσω το NC 700x DCT που εχω...
Τα προβολάκια έμαθα πως κάνουν πραγματική δουλειά αλλά είναι πολύ περισσότερο από πανάκριβα! Οι μπάρες αν και ανοίγουν τα πόδια επιπλέον όταν θέλεις να πατήσεις κάτω είναι must σε αυτή τη μηχανή.
Και η Givi κουμπώνει και ξεκουμπώνει πανεύκολα απλά θα χρειαστείς ένα επιπλέον σχαράκι στη βάση της Honda αλλά κι εγώ μάλλον στην εργοστασιακή θα έμενα, η 45άρα είναι και όμορφη.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
pastam στο παρακάτω βιντεάκι από το 4:28 και μετά θα δεις τη σχαρούλα της Givi που προσαρμόζεται πάνω στην εργοστασιακή βάση της Honda και με αυτήν μπαίνει και βγαίνει πανεύκολα η βαλίτσα της Givi. Κάνε μια έρευνα, μπορεί το σύνολο (βάση Honda και σχάρα/βαλίτσα Givi) να σου έρχονται φθηνότερα. Και είναι εξίσου όμορφα!

 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Αν όλα πάνε καλά Παρασκευή παραλαμβάνω το 1ο X ADV ΜΥ 19 στην Ελλάδα...!!!
Με το καλό!
Βάλε καμιά φώτο όταν μπορέσεις και γράψε μας και τις εντυπώσεις σου μόλις το οδηγήσεις λιγάκι.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Αν όλα πάνε καλά Παρασκευή παραλαμβάνω το 1ο X ADV ΜΥ 19 στην Ελλάδα...!!!
Άντε, άντε, καλορίζικο να είναι! :friendship:

Ερώτηση μπουμπούνα: Το X-ADV ΜΥ 19 τι είναι; Υπάρχει κάποια διαφορά από το μοντέλο '18;
 

pastam

Μέλος
Όνομα
Panagiotis
Μοτό
Honda X-ADV
Άντε, άντε, καλορίζικο να είναι! :friendship:

Ερώτηση μπουμπούνα: Το X-ADV ΜΥ 19 τι είναι; Υπάρχει κάποια διαφορά από το μοντέλο '18;
Η διαφορά ειναι οτι το ψαλίδι και το πιρούνι είναι βαμμένα και τα δυο σε μαύρο χρώμα ενω του 2018 είχε ασημί και χρυσά αντίστοιχα
 

pastam

Μέλος
Όνομα
Panagiotis
Μοτό
Honda X-ADV
Η διαφορά ειναι οτι το ψαλίδι και το πιρούνι είναι βαμμένα και τα δυο σε μαύρο χρώμα ενω του 2018 είχε ασημί και χρυσά αντίστοιχα
Ξέχασα... και φυσικα η μεταπωλειτική του αξία...
 
Top Bottom