Honda X-ADV 2017

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Νομίζω έχουμε κανά δυο ιδιοκτήτες / μέλη του forum. Θα είχε ενδιαφέρον αν διαβάσουμε τις γνώμες τους. Μπορεί να ενδιαφέρει και άλλους.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Up μήπως κάποιος ιδιοκτήτης γράψει review.
 
Reactions: STF

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Στεφανε STF......νιωθεις καλα φιλε ;;

Καποιος αποκαλεσε....το αγαπημενο σου μηχανακι.......Μπουρναζιοτικο...!!!!

Τετοιο κραξιμο....ουτε το V85TT....κ το Χαρλευ......χαχα !!!
Πετράν... petros KLR δε ξέρω τι σημαίνει αυτό; Καλό είναι; Κακό είναι; Έχω μπερδευτεί... Τη μια διαβάζω πως είναι Κηφισιώτικο, την άλλη Μπουρναζιώτικο...

Η αλήθεια είναι πως είναι "Ελβετικός" σουγιάς. Το X-ADV είναι δώρο από το μέλλον!

Εδώ μαζί με τα υπόλοιπα maxi-σκούτερ όλων των εταιρειών:

Δε θα σας γράψω εγώ τι θέση κατάταξης είχε στο Gibraltar Rally 2019 στη class 2 (601cc - 950cc).
Υποπτεύομαι, πως από τη κατηγορία κυβισμών μπορείτε να καταλαβαίνετε τι είχε απέναντι του το X-ADV. Και δε σας τα γράφω γιατί όπως πολλάκις έχουμε πει... ο οδηγός.... ο οδηγός, όχι η μηχανή.

Έχει την αξία του όμως σαν πληροφορία σχετική με το "σκούτερ" της Honda, γιαυτό θα σας δώσω το link:
Honda X-ADV Scooter Beats Field of ADV Bikes in Gibraltar Race - ADV Pulse

:fun
 

pastam

Μέλος
Όνομα
Panagiotis
Μοτό
Honda X-ADV
Αν κατάλαβα καλά μπουρναζιοτικο είπαν το xadv...???
Εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί καθόλου, διότι και από Μπουρναζι που περνάω το χαζεύουν, (Μπουρναζιωτες) περνάω από κέντρο, το χαζεύουν, Γλυφάδα, το χαζεύουν, Κηφισιά, Μαρούσι, όπου και να έχω περπατήσει γυρίζουν τα κεφάλια και πιστέψτε με δικά δίπλα με GS φίλου ρώταγαν για το xadv ας είναι και μπουρναζιοτικο...!!!

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Αν κατάλαβα καλά μπουρναζιοτικο είπαν το xadv...???
Εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί καθόλου, διότι και από Μπουρναζι που περνάω το χαζεύουν, (Μπουρναζιωτες) περνάω από κέντρο, το χαζεύουν, Γλυφάδα, το χαζεύουν, Κηφισιά, Μαρούσι, όπου και να έχω περπατήσει γυρίζουν τα κεφάλια και πιστέψτε με δικά δίπλα με GS φίλου ρώταγαν για το xadv ας είναι και μπουρναζιοτικο...!!!

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ελα...πες την αληθεια....!!!

Εισαι φιλος του....Στεφανου STF...!!!!

Τι σου εταξε....για τα καλα λογια του xadv....!!!!!


Φυσικα ...κανουμε πλακα.....τον πειραζω τον Στεφανο.....μου κακολογει ομως το ομορφο V85TT......(που να πω οτι μου αρεσει κ το χαρλευ....τι εχω να ακουσω).....χαχα !!!!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ελα...πες την αληθεια....!!!

Εισαι φιλος του....Στεφανου STF...!!!!

Τι σου εταξε....για τα καλα λογια του xadv....!!!!!
Απλά ο άνθρωπος είναι κάτοχος!

Φυσικα ...κανουμε πλακα.....τον πειραζω τον Στεφανο.....μου κακολογει ομως το ομορφο V85TT......(που να πω οτι μου αρεσει κ το χαρλευ....τι εχω να ακουσω).....χαχα !!!!
Λοιπόν Πετράν, εκεί στα μέρη σου ξέρω έναν καλό οφθαλμίατρο, με υποειδικότητα ψυχίατρου... έχω περιέργεια να μάθω πως λέγεται το σύνδρομο σου!


Πέρα από τη πλάκα, γουστάρω καφέ! Λέγε πότε;
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Απλά ο άνθρωπος είναι κάτοχος!



Λοιπόν Πετράν, εκεί στα μέρη σου ξέρω έναν καλό οφθαλμίατρο, με υποειδικότητα ψυχίατρου... έχω περιέργεια να μάθω πως λέγεται το σύνδρομο σου!


Πέρα από τη πλάκα, γουστάρω καφέ! Λέγε πότε;
Τι λες για αυριο Τεταρτη....καπου να μπορουν αρκετοι....!!!!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Νωρίς μεσημέρι (κατά τις 13:00 με 14:00) μπορώ κάθε μέρα, όπως και μετά τις 20:30 (άρα και αύριο).
Ανθρώπινες ώρες για καφέ μόνο τα ΠΣΚ.
Την άλλη Τετάρτη θα λείπω*

*οπότε πάλι εκεί θα το κανονίσετε (χα χα χα)
 

pastam

Μέλος
Όνομα
Panagiotis
Μοτό
Honda X-ADV
Ελα...πες την αληθεια....!!!

Εισαι φιλος του....Στεφανου STF...!!!!

Τι σου εταξε....για τα καλα λογια του xadv....!!!!!


Φυσικα ...κανουμε πλακα.....τον πειραζω τον Στεφανο.....μου κακολογει ομως το ομορφο V85TT......(που να πω οτι μου αρεσει κ το χαρλευ....τι εχω να ακουσω).....χαχα !!!!
Όχι ρε τρελέ μου , τον Στέφανο δεν τον ξέρω πάρα μόνο από το φόρουμ, απλά είμαι κάτοχος του xadv το 1ο μου σκούτερ και πιστεύω ότι είναι, αν όχι το καλύτερο αλλά το πιο ολοκληρωμένο μηχανάκι που είχα στην κατοχή μου βλ. C50 cub , translap 400 (καλμπιρατερ), cbr 600 , cbr 1000rr , cb1000r , sh300r (για 15 μέρες) BMW 1200 GS (ΤΑ προβληματα μπορεί να έτυχε μόνο σε μένα (πρόβλημα πίσω ανάρτηση "ηλεκτρονικη" πρόβλημα το traction control πρόβλημα το ABS...!!!, NC 700XD και τώρα XADV
Αν πείτε κάτι για αύριο θα προσπαθήσω να έρθω.

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

dinie

Μέλος
Όνομα
DINOS STAMATAKIS
Μοτό
CRF 300 RALLY / VSTROM 800 DE
Καλημέρα, πρώτη δημοσίευση στο φόρουμ από εμένα. Το Xadv το έχω από τον Σεπτέμβριο του 17 και μόνο καλά λόγια έχω να πω. Είναι ο ορισμός του SUV σε μηχανή. Σε πάει άνετα ταξίδι , άνετα μέσα στην πόλη και ικανοποιητικά στο χώμα. Εκεί με κάποιες μετατροπές ( βλέπε μπροστινό φτερό ) αυξάνει τις δυνατότητες του και σε λασπερό έδαφος. Μετά από αρκετά χιλιόμετρα σε χώμα το μόνο που χρειάζεται είναι υπομονή σε πετρωτά λόγο των μικρών τροχών. Το μηχανάκι δεν τρίζει παρά μόνο ο μηχανισμός της ζελατίνας. Αν βρω και πως ανεβάζω φωτογραφίες θα ανεβάσω μερικές από χωμάτινα ταξίδια.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ωραία μπουκα έκανες στην παρέα μας.
Καλως ήρθες στο advride
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ρε υπερτεράστιε dinie φηγήθηκες ονοφάδα με το X-adv..?

Είσαι ωραίος και εναλλακτικός! Πράγματι είναι ωραίο εργαλείο το X-adv, αν είσαι λάτρης των σκούτερ για μένα το καλύτερο. Και SUV φυσικά.
 
Top Bottom