KTM 1190 / KTM 1190R / KTM 1290

xarri8

Μέλος
Όνομα
Haris
Μοτό
Ktm 1090 adv r
africa twin 750
Δεν το έχω κάνει ούτε εγώ ακόμα αν και το σκέφτομαι γιατί είναι σπαστικό που πιάνει το δοχείο όλο τον χώρο κάτω από την σέλα συνεπιβάτη. Δες εδώ για να το κάνεις έυκολα και απλά
το έχω δει το βιντεο σκαφτόμουν να το βγαλω όχι μόνο για το χώρο αλλά και γιατι λένε οι αμερικάνοι πως δημιουργεί θεματάκια! Δεν είμαι σίγουρος βέβαια αν όντως δημιμουργεί θέματα?
 

xarri8

Μέλος
Όνομα
Haris
Μοτό
Ktm 1090 adv r
africa twin 750
Δεν έχω πειράξει κάτι ούτε στο 1090 ούτε στο 1290 .
Δεν ξέρω γιατί το κάνουν ,ίσως εάν αφαιρέσεις τα sas , λάμδα, φιλτροκουτι και λοιπά , τα βγάζεις!
απλά βγαίνει δεν χρειάζεται να κατεργίσεις τα άλλα. Θα χρειαστεί μόνο ενα φυσάκι 25 ευρώ γιατί θα βγάζει λαμπάκι στο check
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Τοποθέτηση του κιτ της moto pro works που είχα από πέρσι.
Αρχικά, ξεκίνησα να βάζω με στεγνή εφαρμογή αλλά δυσκολεύτηκα και τελικά επέλεξα να τα τοποθετήσω με υγρή εφαρμογή. Το αποτέλεσμα είναι καλό αλλά δυστυχώς δεν απέφυγα τις φυσαλίδες αέρα σε κάποια σημεία όσο κι αν προσπάθησα. Το κιτ το είχα πάρει μισή τιμή λόγω πιθανού ελαττώματος αλλά τελικά το μόνο θέμα είναι ότι ήταν custom παραγγελία ενός Αμερικανού ονόματι Santos.
Το gloss φινίρισμα χάνεται στα φώτα του υπόγειου, ίσως αν ξαναγόραζα να επέλεγα matt φινίρισμα. Η ποιότητα είναι καλή μεν με χοντρό αυτοκόλλητο αλλά πιστεύω ότι δεν είναι τόσο καλό από θέμα εφαρμογής (το wrap της 3Μ είναι πιο εύκολο να τοποθετηθεί χωρίς φυσαλλίδες).




Επίσης, ξέθαψα κάτι βίδες τιτανίου που μου είχαν μείνει από το Tuono και έβαλα στις δαγκάνες. Επί την ευκαιρία έπεσε κι ένα καθάρισμα στα εμβολάκια.


Φαίνεται και η κοπτοραπτική στο αυτοκόλλητο του εμπρός φτερού, μάλλον ήταν για R.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αυτό που αγαπάτε πορτοκάλι και τα κάνετε μαύρα....να το δούμε
Το πιο ωραίο 1290S είναι το γκρι όλοι το ξέρουν αυτό.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
, KTM πορτοκάλι
Στο 950/990 ναι
Στο 890 το κάνει φτηνό
Στο 1290 δεν κάθεται σωστά ο όγκος

Οπότε λευκό με λίγο πορτοκάλι για τα R
Γκρι για το S
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Εντωμεταξύ, έχω ψηθεί για stage 3 φιλτροκούτι...
Της Rottweiler δεν μπαίνει με διατήρηση SAS ενώ της DNA έχει υποδοχή για το σύστημα ανακύκλωσης αναθυμιάσεων.
:thinking:
 

GogosLux

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Tuono APRC V4 1000 / KTM 1290 SAE
Ωραίο !

Παραφωνιά τα προβολάκια wannabe Vstrom :roflmao:

Ειλικρινά απο πείρας μιας και εχω το ιδιο και εχω ταξιδεψει, τα φωτα του ειναι μια χαρά και δεν είχα πουθενα προβλημα ορατότητας απο τα φωτα του.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Ωραίο !

Παραφωνιά τα προβολάκια wannabe Vstrom :roflmao:

Ειλικρινά απο πείρας μιας και εχω το ιδιο και εχω ταξιδεψει, τα φωτα του ειναι μια χαρά και δεν είχα πουθενα προβλημα ορατότητας απο τα φωτα του.
Χαχα, λες ε? Πιο πολύ για το λουκ τα έχω, μου αρέσουν:happy:
Η αλήθεια είναι ότι τα κινεζοπροβολάκια δεν κάνουν κάτι στο βάθος της δέσμης αλλά απλώνουν δεξιά και αριστερά.


Κατά τα άλλα, ψωνίζω πραγματάκια μιας και αποφάσισα να το κρατήσω:cool:
 
Top Bottom