KTM 1290 adventure

xurxes

"καφέ#αρκούδα"
Περιοχή
Salonika
Όνομα
Basil
Μοτό
KTM 690 ENDURO R
BMW R1200 GSA
Όταν σε βουνό φορτωμένος δικάβαλος βράδυ με ομίχλη και κρύο, αφού κάνεις 5 σταυρούς που δεν σε έριξε η αλυσίδα που έφυγε, κάτσεις στην πλευρά του (στενού) δρόμου με δίπλα το γκρεμό να περνάς την αλυσίδα, θα σου πω τι έγινε.

(been there, done that)

Βέβαια να πω ότι έχει ειπωθεί ότι η αλυσίδες έχουν εξελιχτεί πολύ πια.
Βρε Νικο,,,πολυ σενάριο!!!!!!!!!!!!

σκέψου το,,,,ακριβώς έτσι (με Bmw) και να σπάει ο άξονας στη μέση, ,,,,,,,,

δεν θα προλαβεις ούτε το σταυρό σου να σκεφτείς:p:cool:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Όταν σε βουνό φορτωμένος δικάβαλος βράδυ με ομίχλη και κρύο, αφού κάνεις 5 σταυρούς που δεν σε έριξε η αλυσίδα που έφυγε, κάτσεις στην πλευρά του (στενού) δρόμου με δίπλα το γκρεμό να περνάς την αλυσίδα, θα σου πω τι έγινε.

(been there, done that)

Βέβαια να πω ότι έχει ειπωθεί ότι η αλυσίδες έχουν εξελιχτεί πολύ πια.
Νικο, αυτο με την αλυσιδα που φευγει, αληθεια το λες;
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Εσύ τι λες, ψέμματα;
ΔΥΟ φορές.
Άσε με τώρα.
Μάλλον έπρεπε να την έχεις αλλάξει μήνες πριν φύγει, ή τουλάχιστον να έχεις ελεγξει τάση.
Σε 20 χρόνια αλυσιδάτα, μια φορά μου βγήκε σε ένα DT στο χώμα και δεν έφταιγε αυτή.....
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
Μάλλον έπρεπε να την έχεις αλλάξει μήνες πριν φύγει, ή τουλάχιστον να έχεις ελεγξει τάση.
Σε 20 χρόνια αλυσιδάτα, μια φορά μου βγήκε σε ένα DT στο χώμα και δεν έφταιγε αυτή.....
ΣΩΣΤΟ, κι εμενα μια φορά μου έχει φύγει αλυσίδα, στα 26 χρόνια, επειδή τον είχα βγάλει και τον χτύπαγα στο πεζούλι ...:D
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Έχει ανοίξει βηματισμό η ΚΤΜ και έχει αφήσει πολύ πίσω τους υπόλοιπους, ειδικά αν δει κανείς και τον τιμοκατάλογο.


......... και μή εισενέγκεις ημάς εις πειρασμόν, αλλά ρύσαι ημάς από τού πονηρού ............ :(
 

NLS

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW R1200GS '07
Πραγματικά ολοκληρωμένα μηχανήματα έχουν γίνει.
Ελπίζω να έχουν λιγοστέψει οι βλάβες (μιλάω για ότι έχω δει από ανθρώπους ΓΥΡΩ ΜΟΥ με τέτοια, όχι φήμες και στερεότυπα).
Ελπίζω να μην είναι όλο "νούμερα" αλλά και ουσία. Πιστεύω η ΚΤΜ τον ξέρει τον δρόμο.
Όμως κάποια στιγμή πρέπει να ομορφήνουν και λίγο... τέσπα γούστα είναι αυτά.
Εγώ θέλω να είναι πάνω από μια μάρκα που σπρώχνει (λέγε με ανταγωνισμό), γιατί αλλιώς η κατηγορία (και κάθε κατηγορία και κάθε πράγμα) δεν προχωράει.
 

vkats

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
Triumph Tiger 800
Τώρα γιατί μου το κάνανε αυτό οι κωλο-Αυστριακοί;

Να σκέφτομαι να δώσω το ολοκαίνουριο (09/14) Tiger 800 μου, που το έχω φορτώσει και φουλ στα μπλιμπλίκια για να πάρω το 1290;;;;;;

Γιατί ρεεεεεεεε;;;;;;
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Είμαι στα καλά μου;;;

Τι λέτε;
Eδω τον λογο τον εχει η σχεση με το χρημα.
Αν η κουβεντα εχει ''τεχνικη βαση στηριξης'' πανε βαλε παραγγελια γιατι εχει πανευρωπαικα λιστα.
........Και καλα στριψιματα!
:):)
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Πάντα κάποιος φταίει!
Την μια οι Αυστριακοί, την άλλη οι Γερμανοί, την άλλη οι Γιαπωνέζοι και πάει λέγοντας...
Έχεις τα φράγκα; Καλώς! Ειδάλλως, άστους να φταίνε αυτοί και σφύριζε αδιάφορα...
 

vkats

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
Triumph Tiger 800
Αμα δεν τα χεις τα φραγκα δεν έχεις και δίλημμα..

Αμα τα χεις όμως...; Τι κάνεις;
 
Top Bottom