KTM 790 Adventure

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αλέξανδρε δεν είναι φανταστική σκέψη, το κατάλαβα πολύ έντονα στο 890R και λιγότερο (επειδή κινηθηκαμε σβέλτα) στο 901. Με Sand 4 παντελόνι, δηλαδή "χειμερινό".
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Κόβει βόλτες κάνα 4ημερο τώρα.. άνεμος είναι..ίσα που το πρόλαβα να τραβήξω φωτό..


Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν κατάλαβες ,για το φουστάνακι ελεγε :mooning:
Πριν λίγα χρόνια, γυρίζω σπίτι, έχει κίνηση στην Αττική οδό. Ο λόγος, ένα ζευγάρι γυρνούσε από παραλία ντυμένοι για παραλία, δεν ξέρω πως βρέθηκαν κάτω, αν δεν με γελά η μνήμη μου ήταν στην έξοδα Αμαρουσίου με vstrom το συμβάν. Για να μην γράφω πολλές λεπτομέρειες και μαυρίσουμε πρωί πρωί, εγώ έτσι και αλλιώς δεν χρειαζόμουν παράδειγμα αλλά είδα τι συμβαίνει όταν δεν ακολουθεί κάποιος την λογική "είμαι εκτεθειμένος". Μιλάμε για ευθεία, τέλειο οδόστρωμα κλπ, όχι να βγεις επαρχιακό που δεν ξέρεις τι έρχεται από πού και τι έχει κάτω από τις ροδες σου.

Να είναι καλά τα παιδιά με το 790 και τυχεροί, γιατί... Από τύχη μόνο.
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Ναι ,δυστυχώς οι κίνδυνοι πολλοί,πέρσυ σε στροφή σαπακι πετάει τα λάδια του ,πίσω κολλητός με στρόμα πάλι ,ένδυση παραλίας ,ένα μήνα έκανε να έρθει στη δουλειά .
Πάντως οι αποπανω ,όμορφη εικόνα .
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Παιδιά νταξει,μέσα στο ιστο κυκλοφορανε.. πολύ πολύ χαμηλές ταχύτητες..
Πιο πολύ απ' τη ζέστη του μοτέρ δηλ ...
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Παιδιά νταξει,μέσα στο ιστο κυκλοφορανε.. πολύ πολύ χαμηλές ταχύτητες..
Πιο πολύ απ' τη ζέστη του μοτέρ δηλ ...
Εμάς τους αναβάτες σκέφτονται "δηλαδής" οι νομοθέτες "ρύπων", με τα Euro 6,7,9,10.... :p
Έτσι εξηγούνται όλα!!!! :laugh:
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Επειδη σκέφτομαι να κρατήσω το ΚΤΜ 790adv S ,μοντελο 2020, διοτι ειμαι ευχαριστημένος με τη μοτοσυκλετα ,
κανω μια έρευνα για αναβάθμιση της ανάρτησης του, κυριως για οδήγηση σε χωματόδρομους διοτι στην άσφαλτο θεωρώ οτι ειναι αρκετά καλό
(Χρηματα για το 890adv R, δεν υπάρχουν)

Η μπροστινή του ανάρτηση ειναι ενταξει και στην άσφαλτο κ στο χώμα , δε τερματίζει κ διαβάζει καλα τις άνωμαλιες σε δασικούς χωματόδρομους

Η πιςω τωρα ανάρτηση, τωρα , ειναι μέτρια , το αμορτισέρ δεν εχει ρυθμίσεις κ κοινώς ειναι ενα κούτσουρο δηλαδη δε ´διαβάζεί´ λακούβες κ γενικά τις ανωμαλίες σε 1 χωματόδρομο , σώνεται βέβαια η κατάσταση απο το καλο ελατήριο και δε χοροπηδάει , ομως σε καθε περίπτωση δεν ειναι άνετη η πιςω ανάρτηση του

Οποτε κάνοντας μια μικρη έρευνα για αμορτισέρ σχετικά οχι πολυ ακριβο , αλλα καλό, καταληξα σε πιςω ελατήριο - αμορτισέρ με δοχείο αζώτου , λαδιού-αζώτου , της εταιρειας hyperpro , με κόστος αγορας 830ευρω
, απο Ολλανδία ..
ενα λινκ ειναι εδω :



Εχει κανει ,κάποιος απο το φορουμ μια τετοια αντικατάσταση αμορτισέρ ;
Ειναι καλα τα αμορτισέρ της hyperpro , θελουν συντήρηση ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Επειδη σκέφτομαι να κρατήσω το ΚΤΜ 790adv S ,μοντελο 2020, διοτι ειμαι ευχαριστημένος με τη μοτοσυκλετα ,
κανω μια έρευνα για αναβάθμιση της ανάρτησης του, κυριως για οδήγηση σε χωματόδρομους διοτι στην άσφαλτο θεωρώ οτι ειναι αρκετά καλό
(Χρηματα για το 890adv R, δεν υπάρχουν)

Η μπροστινή του ανάρτηση ειναι ενταξει και στην άσφαλτο κ στο χώμα , δε τερματίζει κ διαβάζει καλα τις άνωμαλιες σε δασικούς χωματόδρομους

Η πιςω τωρα ανάρτηση, τωρα , ειναι μέτρια , το αμορτισέρ δεν εχει ρυθμίσεις κ κοινώς ειναι ενα κούτσουρο δηλαδη δε ´διαβάζεί´ λακούβες κ γενικά τις ανωμαλίες σε 1 χωματόδρομο , σώνεται βέβαια η κατάσταση απο το καλο ελατήριο και δε χοροπηδάει , ομως σε καθε περίπτωση δεν ειναι άνετη η πιςω ανάρτηση του

Οποτε κάνοντας μια μικρη έρευνα για αμορτισέρ σχετικά οχι πολυ ακριβο , αλλα καλό, καταληξα σε πιςω ελατήριο - αμορτισέρ με δοχείο αζώτου , λαδιού-αζώτου , της εταιρειας hyperpro , με κόστος αγορας 830ευρω
, απο Ολλανδία ..
ενα λινκ ειναι εδω :



Εχει κανει ,κάποιος απο το φορουμ μια τετοια αντικατάσταση αμορτισέρ ;
Ειναι καλα τα αμορτισέρ της hyperpro , θελουν συντήρηση ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Καλημέρα. Η hyperpro γενικά βγάζει πολύ ποιοτικά προϊόντα. Έχω δοκιμάσει προοδευτικό ελατήριο σε ανάρτηση χωρίς μοχλικο και ταιριάζει πολύ καλά.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Δες και Wilbers, έχουν ποιοτικά αμορτισέρ και σε σχετικά λογικές τιμές. Υπάρχει και έλληνας αντιπρόσωπος στην Θεσσαλονίκη. Σε δεύτερη σκέψη, έχεις τσεκάρει αν παίρνει αμορτισέρ από 890 (αν είναι καλύτερο)? Σκέψου ακόμα αν με κάποιο revalving καλυφθείς, υπάρχει ο Ρεμούνδος αλλά δεν χάνεις τπτ να ρωτήσεις και σε Τασούλη.
 
Top Bottom