KTM 790 Adventure

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
1η παρουσίαση νέου 790adv in GREECE



Sent from my iPhone using Tapatalk
Το είδα όλο !!!

αρχικά είναι πανέμορφο . Δεύτερον δείχνει να είναι σχεδόν η ιδανική Μότο σε σχέση απόδοσης τιμής
Έχω εναν προβληματισμό για την κλήση στα γόνατα από τα μαρσπιε στην σέλα στο 187 που είμαι
 
Τελευταία επεξεργασία:

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Το είδα όλο !!!

αρχικά είναι πανέμορφο . Δεύτερον δείχνει να είναι σχεδόν η ιδανική Μότο σε σχέση απόδοσης τιμής
Έχω εναν προβληματισμό για την κλήση στα γόνατα από τα μαρσπιε στην σέλα στο 187 που είμαι
Όντως ειναι πιο ωραίο απο το προηγούμενο .
Στο 790 1ης γενιάς , παντως ,
Υπάρχουν after market pegs , ρυθμιζόμενα που μπορουν να τοποθετηθούν νομίζω , λιγο πιο κάτω κ ετσι τα γόνατα εχουν μικρότερη κλίση

Εγω παντως οδηγάω με την σέλα στην υψηλή θέση για να ειμαι πιο ψηλά κ να λυγίζω τα γόνατα λιγότερα
Μονο οταν θελω να τρέξω πολυ, κοντά στη τελική ή να πλαγιάσω πολυ σε στροφές , κατεβάζω τη σέλα , χαμηλότερα



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Όντως ειναι πιο ωραίο απο το προηγούμενο .
Στο 790 1ης γενιάς , παντως ,
Υπάρχουν after market pegs , ρυθμιζόμενα που μπορουν να τοποθετηθούν νομίζω , λιγο πιο κάτω κ ετσι τα γόνατα εχουν μικρότερη κλίση

Εγω παντως οδηγάω με την σέλα στην υψηλή θέση για να ειμαι πιο ψηλά κ να λυγίζω τα γόνατα λιγότερα
Μονο οταν θελω να τρέξω πολυ, κοντά στη τελική ή να πλαγιάσω πολυ σε στροφές , κατεβάζω τη σέλα , χαμηλότερα



Sent from my iPhone using Tapatalk
Τι ύψος έχεις ;
Θυμάμαι είχα ανεβεί στην έκθεση στο προηγούμενο μοντέλο και παρατήρησα αυτό που λέμε , ότι τα πόδια είχαν έντονη γωνία .

αν υπάρχουν πατάκια ρυθμιζόμενα τότε μπορεί ξα γίνεται δουλειά .

ένας λόγος που μου αρέσει το τουαρεγκ πάντως είναι ότι κουμπώνω τέλεια , δεν χρειάζεται ούτε αποστάτες τιμονιού ούτε τίποτα . Και η καθιστή θέση αλλά και η όρθια είναι εξίσου σωστές
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
1·84μ ειμαι κ δεν χρειάζομαι και αποστάτες , η γεωμετρία του, μου ταιριάζει
Το Tuareg δεν το εχω οδηγήσει


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

@spyro

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Spyros
Μοτό
KTM 990 ADV
Για όσους είναι 1,85 και > η γωνία κλίσης είναι απαράδεκτα μικρή για τον χαρακτήρα αυτής της μοτοσυκλετας.
Ακόμα και σε τέστ ράιντ πρόλαβαν να την ακούσουν τα γόνατα μου, πόσο μάλλον σε πολύωρη βόλτα.
Η ψηλή θέση / σκάλα που μπορείς να την ανεβάσεις δεν έχει μεγάλη διαφορά
 

kostas82

Μέλος
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Μοτό
790 Adv R
1.88 στο R τπτ το τραγικό .. με διπλή σέλα στη ψηλή θέση τα γόνατα δεν με ενοχλούν.

Αν κάποιος έχει θέμα παίζουν πολλά μαρσπιε χαμηλωμένα κατά 2-3 πόντους
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Για όσους είναι 1,85 και > η γωνία κλίσης είναι απαράδεκτα μικρή για τον χαρακτήρα αυτής της μοτοσυκλετας.
Ακόμα και σε τέστ ράιντ πρόλαβαν να την ακούσουν τα γόνατα μου, πόσο μάλλον σε πολύωρη βόλτα.
Η ψηλή θέση / σκάλα που μπορείς να την ανεβάσεις δεν έχει μεγάλη διαφορά
Σπύρο μόνο η ράλι σέλα του R είναι "σωστή", η διπλή του σκέτου 790/890 δεν κάνει για εμάς.
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Το είδα όλο !!!

αρχικά είναι πανέμορφο . Δεύτερον δείχνει να είναι σχεδόν η ιδανική Μότο σε σχέση απόδοσης τιμής
Έχω εναν προβληματισμό για την κλήση στα γόνατα από τα μαρσπιε στην σέλα στο 187 που είμαι
Σορρυ μεγάλε αλλά την ιδανική απόδοση τιμή την έχεις πάρει εσύ.η ποιότητα των αναρτήσεων μεταξύ των 2 είναι ασύγκριτη απλα
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Σορρυ μεγάλε αλλά την ιδανική απόδοση τιμή την έχεις πάρει εσύ.η ποιότητα των αναρτήσεων μεταξύ των 2 είναι ασύγκριτη απλα
Δεν το γνωρίζω αυτό για τις αναρτήσεις του 790 , δεν το έχω οδήγηση , απλά είδα ότι μπροστά δεν ρυθμίζονται .

κατά τα αλλά επειδή όπως είπα είχα ανεβεί στην έκθεση δεν θα κούμπωνα όπως το τουαρεγκ .

επίσης η όρθια θέση οδήγησης πάλι δεν είναι σωστή για εμένα στο 790 . το τουαρεγκ είναι λες και σε έχουν μετρήσει .
Μόνο τα 90-95 άλογα θα ήθελα :p
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Δεν το γνωρίζω αυτό για τις αναρτήσεις του 790 , δεν το έχω οδήγηση , απλά είδα ότι μπροστά δεν ρυθμίζονται .

κατά τα αλλά επειδή όπως είπα είχα ανεβεί στην έκθεση δεν θα κούμπωνα όπως το τουαρεγκ .

επίσης η όρθια θέση οδήγησης πάλι δεν είναι σωστή για εμένα στο 790 . το τουαρεγκ είναι λες και σε έχουν μετρήσει .
Μόνο τα 90-95 άλογα θα ήθελα :p
Η διαφορά στα άλογα φαίνεται μετά τα 140 150.εγω που είμαι κ προβληματικός με το γκάζι δεν νιώθω να μου λείπουν ειδικά λόγω τροπου λειτουργίας του μοτέρ.
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Η διαφορά στα άλογα φαίνεται μετά τα 140 150.εγω που είμαι κ προβληματικός με το γκάζι δεν νιώθω να μου λείπουν ειδικά λόγω τροπου λειτουργίας του μοτέρ.
Ισχύει , εκει μέτα τα 150-160 αρχίζει και πέφτει η απόδοση .
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Πήγα σημερα στον οικονόμου αιγαλεω να αγορασω 1 ανταλλακτικό ,
κ μου είπε οτι εως τωρα εχει πουλήσει τέσσερα 790adv . Επιςης η νεα ιδιοκτησία της ΚΤΜ hellas , ειναι καλύτερη απο την προηγούμενη

Αυτα…..







Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ioarma

Μέλος
Περιοχή
Χαλκίδα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Vstrom 650 K6
Για 50 περίπου κυβικά
Ανεβαίνουν κατηγορία τα πάγια
Τέλη.... ασφάλειες....
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Για 50 περίπου κυβικά
Ανεβαίνουν κατηγορία τα πάγια
Τέλη.... ασφάλειες....
Ούτε πενήντα ,από 780 πάει το σήμα στα 120.
Οι ασφάλεια ελάχιστα .
Παράδειγμα το Σουζούκι 800 είναι 770κατι και πληρώνει 55.
Αλλά η γκαβλα πληρώνεται ....
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Η ασφάλεια είναι θέμα ασφαλιστικής εταιρείας. Υπάρχουν εταιρείες που είτε είναι μια μηχανή 750 είτε 1200 έχουν ίδια ασφάλιστρα.

11.750 ευρώ για ον/οφφ χωρίς ρυθμίσεις στις αναρτήσεις; Ούτε καν μια υδραυλική προφόρτιση; Θα πάει το γαντζόκλειδο σύννεφο δηλαδή....

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Τρολάρω φυσικά, αλλά αξίζει το κόπο σε αυτή τη πορτοκαλί περίπτωση!

:friend:
 

Acevol

Μέλος
Περιοχή
Λευκωσία, Βόλος
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
KTM 790 Adv 2023
Έχει μήπως κανένας το MOTO MAG 644 με το μεγάλο συγκριτικό τεστ των adventure; Εδώ στην Ξενιτιά δύσκολη η εύρεση του.

Νέο Video με 790 Adv 2023.


3-4 εβδομάδες έμειναν μέχρι να αποκτήσω και εγώ την καλή μου.

Καλή συνέχεια σε όλους.
 

zilver

Μέλος
Όνομα
Ζήσης
Μοτό
790AdvR
Έχουμε καμία πρόταση για μπαταρία; Η 2η σε 2,5 χρόνια απεβίωσε οριστικά.. φταίει ο πανδορα φαντάζομαι..
 
Top Bottom