KTM 790 Adventure

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Στάνταρ αλλαγή από το απλό , άμεσο κέρδος δύο άλογα !
Θα γίνει τακαρισιο

80km speed limit -TRANSALP's just do the best you can
Ναι αλλα του R ειναι πληρως ρυθμιζομενα 48αρια, του απλου 43ρια με καμια ρυθμιση.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Αυτοκόλλητα στα πιρουνια χθες , άλλα number plates , αγωνιστικός οδηγός ψημένος στις δυσκολότερες διαδρομές = Η συνταγή τις επιτυχίας

80km speed limit -TRANSALP's just do the best you can
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Όχι ρε μαν , μόνο ζάντες αλλαγή

80km speed limit -TRANSALP's just do the best you can
Μπλεξαμε τις ζαντες με τα πιρουνια... Εγω για τα πιρουνια ελεγα, το απλο εχει μαυρα, το ραλιε εχει γκρι.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Γιαυτό δε πρέπει να βιαζόμαστε να βγάζουμε συμπεράσματα πριν δούμε το τελικό αποτέλεσμα...

Έχοντας ασκήσει δριμύτατη κριτική για το σχέδιο της με τα ψευτοβυζιά χαμηλά και την "αταίριαστη" μάσκα από το 1290, πρέπει να ομολογήσω πως οι σχεδιαστές της ΚΤΜ τα κατάφεραν καλά, πολύ καλά!
Όλα τα lifting του μοντέλου παραγωγής είναι εξαιρετικά πετυχημένα! Δε ξέρω αν σμιλέψαν ελαφρώς τις προστασίες στα ντεπόζιτα χαμηλά ή έχουν πετύχει τη τέλεια οφθαλμαπάτη με τα σκούρα μαύρα χρώματα, πάντως είναι σαφώς βελτιωμένη η όψη. Επίσης η μάσκα με τη σταυροειδή βάση ρύθμισης ύψους έσπασε τη μονοτονία και ήρθε πολύ πιο κοντά στο συνολικό σχέδιο!
Τέλος δύσκολα να ταιριάξεις ψηλό φτερό σε τέτοιες μηχανές, δεν είναι τέλειο αλλά είναι αρκετά αρμονικό, δε ξενίζει.

Ναι μου αρέσει.

Well done KTM!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Εμενα παλι δε μου αρεσει καθολου. Με απωθει παρα πολυ το εμπρος μερος της μοτοσυκλετας.

Μου εχει συμβεί με αλλες μοτο να μην ειναι του γουστου μου, αλλα βλεποντας τες διαρκως, νταξ, καπως ισιωνει στο ματι.

Αυτο το ρημαδι το 790 δε μπορω να το χωνεψω ακομα.

Αντιθετως το Τ700 απο την πρωτη στιγμη μου εκλεισε το ματι...
Τεσπα, περι ορεξεως που λενε.

Στάλθηκε από το BV6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εμένα μου άρεσε από την πρώτη στιγμή, γιατί είναι ΚΤΜ... Με Κ κεφάλαιο.
Φωνάζει χώμα... Τι να λέμε.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος
Όνομα
Al
Μοτό
CRF300L
Μετά από 36 σελίδες μπορεί να έχει ξαναμπει αλλά επειδη ειναι προσφατης κοπης...


και το πλαϊνό σταντ όπως θα έπρεπε να είναι...

 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος
Όνομα
Al
Μοτό
CRF300L
Στο Αμέρικα πρέπει να γίνεται χαμός πάντος από λίστες αναμονής. Παίζει το ρόλο του και το 1% επιτόκιο... εδώ δεν ξέρω αλλά στη Yamaha πρέπει να είναι πολύ χαλβάδες, αν δεν ανακοινώσουν σύντομα τιμή και ημερομηνία αναμενόμενης άφιξης...εστω στα ανεπίσημα...
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Στο Αμέρικα πρέπει να γίνεται χαμός πάντος από λίστες αναμονής. Παίζει το ρόλο του και το 1% επιτόκιο... εδώ δεν ξέρω αλλά στη Yamaha πρέπει να είναι πολύ χαλβάδες, αν δεν ανακοινώσουν σύντομα τιμή και ημερομηνία αναμενόμενης άφιξης...εστω στα ανεπίσημα...
Eχουν ακομα θεματα με πιστοποιησεις και εγκρισεις για τον κινητηρα. Απ'οτι διαβαζα καλο φθινοπωρο... μετα απο 4 χρονια στα "προσεχως".
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος
Όνομα
Al
Μοτό
CRF300L
Πώς είναι δυνατόν να έχουν θέματα με τον κινητήρα, αφού πανω κατω το χρησιμοποιούν και σε άλλα μοντέλα εδώ και 2-3 χρόνια τουλάχιστον; Τι να πω...Τους έφαγε η KTMαρα στη στροφή...
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος
Όνομα
Al
Μοτό
CRF300L
@petalidas πολύ ωραίο το βίντεο...αμα φτιάξουν μια ωραία μάσκα όπως αυτή που έκαναν για το 1090 R τότε πολύς κόσμος θα το σκεφτεί. προς το παρόν εγώ είμαι ανάμεσα σε Tenere 700 και 1090 R με Africa twin και 790 R τα outsider...
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
@petalidas πολύ ωραίο το βίντεο...αμα φτιάξουν μια ωραία μάσκα όπως αυτή που έκαναν για το 1090 R τότε πολύς κόσμος θα το σκεφτεί. προς το παρόν εγώ είμαι ανάμεσα σε Tenere 700 και 1090 R με Africa twin και 790 R τα outsider...
Aυτη τη μασκα για το 1090 πολυ τη χαλβαδιαζω αλλα τα 690ευρω της δυσκολο να τα χωνεψω...

Κατα τα αλλα το 790 φαινεται να ειναι πραγματικα next-gen μηχανακι.
 
Top Bottom