Ktm 950 adventure

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Γιάννη καλορίζικο, καλοτάξιδο, καλολάσπωτο και απροβλημάτιστο!!!!
μόνο μη σου βγει ΚούληςΤοΜωρό.....


Πάντως τόσο γρήγορα... σίγουρα δεν το πήρε ο todor
σχετικά με αυτό.... ο κύριος αμυρουγιάννης πάει καρφί για διαγραφή από τον σύλλογο αναποφάσιστων, όπου κατείχε θέση ΧΡΥΣΟΥ μέλους (πχιος θα ξεχάσει την υπέροχη αναποφασιστικότητά του στην αγορά παπουτσιών, το εξαίρετο παιχνίδι του στην αγορά των προπέλων του....) και πάει και αγοράζει, έστω και ΚΤΜ990-που είναι έρωτας-σε μόλις 2 απαντήσεις???????2 ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ??????? ούτε καν 2 σελίδες????? όχι, όχι.... δεν θέλουμε τέτχιους αποφασισμένους στη γιορτή μας......
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Καλοτάξιδο ,καλοφάγωτο και πάντα όρθιος Γιάννη!!! Ζηλεύω λίγο...είναι εργαλείο με τα όλα του το 950.!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Srider , πάντα υπάρχει "ένα ακόμα μηχανάκι". Δεν υπάρχει λόγος για αυτή την αγορά, απλά κανείς. Κανείς λογικός δηλαδή. Το πλάνο έλεγε Τ7/890/Norden/κάτιτέτοιο σε δύο χρόνια. Ο λόγος που είπα "βρε λες..." είναι πιο κάτω.

@Κardabix το Τ7 είναι ερωτεύσιμο με την πρώτη ματιά και ακόμα περισσότερο με την πρώτη καβάλα. Δεν έχεις πάρει "λιγότερο" μηχανάκι, ό,τι και αν λέει το μάρκετινγκ και το πορτοκαλί αδερφάτο. Καινούριο, ανεκτίμητο.

Πέρα από την πλάκα, η εμπιστοσύνη που υπάρχει ανάμεσα μας, η οποία μόνο τυχαία δεν είναι... Κάνει τις αγορές τόσο διασκεδαστικες όσο αυτή μεταξύ Κωστή και Γιάννη.
Και πρέπει να συνεχιστεί αυτό.
Πάνω σε αυτό που λες, το ΚΤΜ από ότι φαίνεται στην πράξη, είναι προσωπική υπόθεση. Προσωπική υπόθεση των ιδιοκτητών. Θα το πάρεις καινούριο και ΠΡΕΠΕΙ να δεις κάποια πράγματα, άλλα σε κάθε γενιά. Αν δεν τα δεις, οι πιθανότητες να κλαις εσύ ή ο επόμενος είναι πολλές. Συγκεκριμένα λοιπόν, το 990 το είχα οδηγήσει και... θα πω απλά δεν εντυπωσιάστηκα, δεν τα κοιτάω τόσα χρόνια σαν υποψήφια μηχανάκια μου, απλά θαυμάζω το χρώμα στο τελευταίο R. Αν το 950 είχε "ίδιο" μοτέρ με το 990 δεν θα προχωρούσα. Αν το 950 δεν ήταν από τον Κώστα (μας είχε πει με καφέ στην Ιτέα το ως τότε ιστορικό, όταν πηγαίναμε βόλτες, θυμάστε) και Κώστα-Γάτο θα ήταν απλά μιά αγγελία ακόμα. Θα μου πεις τώρα, τυφλή εμπιστοσύνη... Αν θέλει σώνει και καλά κάποιος να σε γελάσει θα το κάνει, όποιος και να είναι, οι πιθανότητες να φτάσει να συμβεί από αυτούς τους δύο θεωρώ ότι είναι παρόμοιες με την πιθανότητα να πάθω τις αντενδείξεις οποιουδήποτε γνωστού σκευάσματος για τον πονοκέφαλο, πρακτικά δεν το σκέφτoμαι. Και επειδή μηχανάκι τέτοιο που να μην το σκέφτεσαι βρίσκεται σπάνια (πχ είπε και ο Θένος για ένα στα Τρίκαλα, αλλά πως πας Τρίκαλα για να βεβαιωθείς ότι το μοτέρ 950 σου αρέσει, άσε το αν ξέρεις την γενικότερη κατάσταση της μοτό, ας πούμε ότι είναι ίδια και καλύτερη, πέρυσι θα ήταν τουρ της λίμνης, ένας ωραίος καφές στον καταρράκτη, κανένα κοψίδι στο βουνό, φέτος απλά δεν γίνεται) είπα ότι αν είναι να περάσει ΚΤΜ από τα χέρια μου, ας είναι αυτό.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μην ξεκινας ετσι Γιαννη, θα απογοητευτεις...
όχι ρε, όχι, μισό γιατί θα παρεξηγηθώ.

Αυτή τη στιγμή είμαι χορτάτος και έρχεται ένα ακόμα πιάτο στο τραπέζι που όσο καλό και να είναι δεν θα φαγωθεί με την ίδια όρεξη που είχα στο πρώτο.

Το μοτέρ αυτό, με τις αναρτήσεις στημένες "adventure" δηλαδή άσφαλτο/χωματόΔΡΟΜΟ και όχι offroad όπως το έχει στήσει ο πολύ ελαφρύτερος onroad, αφήνει υποσχέσεις για πολύ ωραίες εκδρομές σε μέρη που δεν θέλω να κοπανάω το XR και δεν θα είναι ξεκούραστα με το Χ. Είναι niche.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
όχι ρε, όχι, μισό γιατί θα παρεξηγηθώ.

Αυτή τη στιγμή είμαι χορτάτος και έρχεται ένα ακόμα πιάτο στο τραπέζι που όσο καλό και να είναι δεν θα φαγωθεί με την ίδια όρεξη που είχα στο πρώτο.

Το μοτέρ αυτό, με τις αναρτήσεις στημένες "adventure" δηλαδή άσφαλτο/χωματόΔΡΟΜΟ και όχι offroad όπως το έχει στήσει ο πολύ ελαφρύτερος onroad, αφήνει υποσχέσεις για πολύ ωραίες εκδρομές σε μέρη που δεν θέλω να κοπανάω το XR και δεν θα είναι ξεκούραστα με το Χ. Είναι niche.
Θα απογοητευτεις που δεν θα βρισκεις ολα αυτα για τα οποια φημίζεται εννοω.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Θα απογοητευτεις που δεν θα βρισκεις ολα αυτα για τα οποια φημίζεται εννοω.
Αν δεν βρω βλάβες, που για αυτά φημίζεται κυρίως το μοντέλο όπως λέει ο sothrhs ο μεγάλος διαφημιστής της πορτοκαλί εταιρίας, χαρά θα είναι.

Όλα τα άλλα είναι εμπειρία.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Αν δεν βρω βλάβες, που για αυτά φημίζεται κυρίως το μοντέλο όπως λέει ο sothrhs ο μεγάλος διαφημιστής της πορτοκαλί εταιρίας, χαρά θα είναι.

Όλα τα άλλα είναι εμπειρία.
Πριν λιγο ειδα αυτο στο ΦΒ, παιζει να ειναι και φωτοτσοπια. Απο 1190.

Αντε, με το καλο και καλη συμβιωση.

 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Αν δεν βρω βλάβες, που για αυτά φημίζεται κυρίως το μοντέλο όπως λέει ο sothrhs ο μεγάλος διαφημιστής της πορτοκαλί εταιρίας, χαρά θα είναι.

Όλα τα άλλα είναι εμπειρία.
Κουράγιο λεβέντη μου :p
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
όχι ρε, όχι, μισό γιατί θα παρεξηγηθώ.

Αυτή τη στιγμή είμαι χορτάτος και έρχεται ένα ακόμα πιάτο στο τραπέζι που όσο καλό και να είναι δεν θα φαγωθεί με την ίδια όρεξη που είχα στο πρώτο.

Το μοτέρ αυτό, με τις αναρτήσεις στημένες "adventure" δηλαδή άσφαλτο/χωματόΔΡΟΜΟ και όχι offroad όπως το έχει στήσει ο πολύ ελαφρύτερος onroad, αφήνει υποσχέσεις για πολύ ωραίες εκδρομές σε μέρη που δεν θέλω να κοπανάω το XR και δεν θα είναι ξεκούραστα με το Χ. Είναι niche.
Πολύ συνειδητή επιλογή .
Γιάννη εύχομαι να σου προσφέρει ακόμη πιο όμορφες εικόνες/στιγμές και να συμπληρώσει το παζλ όπως εσύ θες.
Καλόβολτος να 'σαι και με το πορτοκαλί :ktm:
 

barbadinos

Μέλος
Περιοχή
Αγ.Ανάργυροι
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Vstrom χίλια
Γιάννη τώρα το είδα ότι έγινες πορτοκαλΗς...
Καλοτάξιδος και καλόβολτος να το χαρείς
Ο Θανάσεν τόχει πει η ζωή είναι μικρή χωρίς ΚΤΜ..


ψαρ.gr κάθε μέρα μέχρι.....
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Πάντως πέρα απο το καλοτάξιδο αγαπητέ έχω να εκθειάσω τον τρόπο που σκέφτεσαι!!

Δεν μπαίνεις σε διαδικασία απόρριψης και επιλογής, φροντίζεις να αγοράσεις ότι κινείται και να διαπιστώσεις στη πορεία τί σε εξυπηρετεί και πουλάς όταν πιάσουν οι μηχανές και τον χώρο στη χέστρα!

Πρακτικός, μεθοδικός, αναμφισβήτητα πρωτοπόρος!! Εύγε!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πάντως πέρα απο το καλοτάξιδο αγαπητέ έχω να εκθειάσω τον τρόπο που σκέφτεσαι!!

Δεν μπαίνεις σε διαδικασία απόρριψης και επιλογής, φροντίζεις να αγοράσεις ότι κινείται και να διαπιστώσεις στη πορεία τί σε εξυπηρετεί και πουλάς όταν πιάσουν οι μηχανές και τον χώρο στη χέστρα!

Πρακτικός, μεθοδικός, αναμφισβήτητα πρωτοπόρος!! Εύγε!
Ε ναι... Που να μπλέξει με τεστ ραιντ και μλκιες
Ψωνίζει ότι κινείται
 
Top Bottom