KTM 990 ADVENTURE

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

AnotherFace

Μέλος
Περιοχή
Aθηνα
Όνομα
Πετρος
Μοτό
Adv950\hsq510
Πυξίδας το σκ ήμουνα στα μέρη σου και πέρασε ένα 990 ίδιο, μαζί με ένα multi και ένα δουκακι. Είχα παρκάρει το 950 στην άκρη και με χαιρέτησαν κορναροντας. Παίζει να ήσουν εσύ?
(Έξω απτό κάμπινγκ ρεποντινα)
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Πυξίδας το σκ ήμουνα στα μέρη σου και πέρασε ένα 990 ίδιο, μαζί με ένα multi και ένα δουκακι. Είχα παρκάρει το 950 στην άκρη και με χαιρέτησαν κορναροντας. Παίζει να ήσουν εσύ?
(Έξω απτό κάμπινγκ ρεποντινα)
στην εισοδο ησουν.εμεις ειμασταν.
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Λοιπον επειδη με τρωει ο κωλος μου να αφαιρεσω το φιλτροκουτι και να βαλω εντελος ελευθερο φιλτρο σφουγγαρι (τυπου rottweiller-itg)
ποιοι ειναι εδω να κουβεντιασουμε τα + και τα - ??
το ποσταρα εδω μην ανοιξω καινουργια ενοτητα παλι..
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Λοιπον επειδη με τρωει ο κωλος μου να αφαιρεσω το φιλτροκουτι και να βαλω εντελος ελευθερο φιλτρο σφουγγαρι (τυπου rottweiller-itg)
ποιοι ειναι εδω να κουβεντιασουμε τα + και τα - ??
το ποσταρα εδω μην ανοιξω καινουργια ενοτητα παλι..
Εδώ θα χαθεί ρε συ Νίκο... Δεν το ανοίγεις σε ένα νέο θέμα (αν δεν υπάρχει ήδη - δεν το θυμάμαι- ) μπας και μπει και στο Ευρετήριο για το 990 (αν γίνει ποτέ - ή αν φτιαχτεί αυτό που έχει ήδη ανοίξει);
Πάντως για τη σκόνη της Κρήτης και μόνο εγώ δεν θα έβαζα σκέτο σφουγγάρι.
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Λοιπον επειδη με τρωει ο κωλος μου να αφαιρεσω το φιλτροκουτι και να βαλω εντελος ελευθερο φιλτρο σφουγγαρι (τυπου rottweiller-itg)
ποιοι ειναι εδω να κουβεντιασουμε τα + και τα - ??
το ποσταρα εδω μην ανοιξω καινουργια ενοτητα παλι..
Έχεις πμ μικρέ;)
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
εχω κανει και εκει ποστ.

Εχω ακουσει διαφορα τελευταια...οτι σε superduke/sm/smt δουλευει κομπλε χωρις κανενα θεμα αλλα στο adve λογω θερμοκρασιας αναμεσα στα τεποζιτα χαλαει πολυ γρηγορα το σφουγγαρι...
 

Greg Ø

Μέλος
Όνομα
Γρηγόρης
Μοτό
KTM 990 Adventure '07
Eγω έχω πάλι αντίθετη πορεία,είχα το F800, το ξεφορτώθηκα και πήρα ΚΤΜ.η άποψη μου για τις κυρίες που μας κάνουν συντροφιά στις βόλτες μας είναι διαμορφωμένη απο τις απαντήσεις που μου έχουν δώσει οι ίδιες...πότε ξανά πάνω σε F800 και we love KTM αλλά προσοχή μόνο με την traveller σέλα...για μένα τα πράγματα είναι απλά.θες να παίξεις με την μότο σου σε χώμα και άσφαλτο...πάρε ΚΤΜ,θες ταξίδια γράφοντας ατελείωτα χιλιόμετρα μαζί με την κυρία σου για παρέα...μείνε στην πολυθρόνα του 1200...το τελευταίο που θα πω και νομίζω συμφωνούν όλοι είναι ότι πραγματικά στο χώμα όταν σας βλέπω αρχικά σας θαυμάζω για την υπομονή σας και δεύτερον στεναχωριέμαι για την ταλαιπωρία που τραβάτε με την μαούνα...επιλογές είναι ολα...

στην θέση σου θα έπαιρνα το 1050 η ακόμα καλύτερα το 1190 ;););)
Traveller σέλα ποιά εννοείς @manosp ?
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
αυτη που εχω εγω αλλα δεν κανει πολλη δουλεια τζαμπα λεφτα εχει ντζελ μεσα
και αμα την αφησεις στον ηλιο........ζεματαει..
 

christos ktm R

Μέλος
Όνομα
χρηστος
Μοτό
ktm adventure 990R
Yamaha xt 550
Piaggio liberty
honda cub 90
καλησπερα σε ολους!εχει δοκιμασει κανεις τρομπα μπροστινου φρενου απο σουπερ δουκα 990 σε adventure?ειδα ενα 990R που πουλιεται στο car κ ειχε τετοια τρομπα κ μου μπηκαν ιδεες.εχει μεγαλη διαφορα αραγε?
 

tsiou

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 950 Adventure
καλησπερα σε ολους!εχει δοκιμασει κανεις τρομπα μπροστινου φρενου απο σουπερ δουκα 990 σε adventure?ειδα ενα 990R που πουλιεται στο car κ ειχε τετοια τρομπα κ μου μπηκαν ιδεες.εχει μεγαλη διαφορα αραγε?
Δεν την έχω δοκιμάσει. Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια όμως για την αντίστοιχη αλλαγή στην πίσω τρόμπα (για ν' αποφύγεις το πρόβλημα με τα υγρά που "βράζουν" εύκολα και χάνεις το πίσω φρένο)... Η λύση βγαίνει περίπου στο 150αρι και "ξενοιάζεις" απ' ότι διαβάζω.
 
Top Bottom