KTM 990 ADVENTURE

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
εγω παλι απο αυτα που εχω δει μεχρι στιγμης το βλεπω λιγακι χλωμο..
εκει που ειχα ρωτησει?η διαφορα δεν ειναι μεγαλη με αγγλια...και τις εχει κομπλε
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
ειχα στειλει e mail στην alpina στην αγγλια κ μου απαντησαν οτι στεφανια κ ακτινες μαζι με τα μεταφορικα(δηλαδη αφηνω τα δικα μου κεντρα) γυρω στα 970 ευρω.τωρα τελευταια ειχε παιξει ενα θεμα ο πυξιδας 990 σε γειτονικο forum κ ελεγε οτι αν τις στειλεις να στις φτιαξουν αυτοι εχεις εγγυηση εφορου ζωης με 1200 ευρω.αν τις φτιαξεις εσυ 1100.θελω να αφησω τα μαμα κεντρα γιατι στο adv.com οι περρισοτεροι που τις εχουν βαλει λενε οτι ειναι ποιο αντοχης,ενω τις alpina τα κεντρα εχουν θεμα με την φωλια των ρουλεμαν(σπανε τα ρουλεμαν κ τρωνε την φωλια σε σκληρη χρηση)
1200€ και τις 2 ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
πυξιδας 990..μετα τις ζαντες,που παω fullαριστος για alpina το επομενο θα ειναι να δοκιμασω κ την τρομπα.το θεμα ειναι οτι ειδα την brembo rcs 19 κ μ'αρεσει πολυ.βεβαια η μια κανει 300ε την αλλη την εχω σπιτι.
Εγω λεω να παρεις αυτην που κανεις 300 να κανεις ολοκληρωμενη δουλεια αφου θα βαλεις και ζαντες αλπινα και να μου κανεις δωρο αυτη που εχεις σπιτι να την δοκιμασω εγω :p
 

christos ktm R

Μέλος
Όνομα
χρηστος
Μοτό
ktm adventure 990R
Yamaha xt 550
Piaggio liberty
honda cub 90
Εγω λεω να παρεις αυτην που κανεις 300 να κανεις ολοκληρωμενη δουλεια αφου θα βαλεις και ζαντες αλπινα και να μου κανεις δωρο αυτη που εχεις σπιτι να την δοκιμασω εγω :p
αμε..γιατι οχι
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
1200€ και τις 2 ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
ρε σεις το εχω γραψει.
1100 μαμα κεντρα αλπινα στεφανια-ακτινες-καψουλια-εργατικα στον wolf,1200 να τις στειλει αγγλια και να μπει καποιο αλλο υλικο με εγγυηση εφ ορου ζωης κατα τα λεγομενα του.

για την τρομπα φρενου,με μια πιο κοντη μανετα θα μπαινει η χουφτα σιγουρα,χτες το μελεταγα:D:D:D:D
 

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro
Ψάνω εδώ και μερικές εβδομάδες μαμα μεταχειρισμένα κεντρα.Δεν βρίσκω πουθενά.Στεφάνια έχω.Τα γνήσια καινούρια βλέπω έχουν τιμή κοντά στα 600ε.Απο wolf (μάλλον haan) με γραναζιέρα κάνουν 640ε.
Αν πάρω τα κέντρα απο wolf,καλύτερα να τα βάλω στα χωμάτινα ή στα ασφάλτινα;Ευχαριστώ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

lep990

Μέλος
Περιοχή
ΚΙΑΤΟ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
Όνομα
Νίκος
Μοτό
ΚΤΜ adventure 990
GAS GAS EC250
Honda bros 400
εχεις δίκιο φιλε μου. αλλα δεν ειχα κανει εγγραφή και δεν εχω πολυ καιρο το μηχανακη για να μπω να συνομιλησω εδω. εχω διαβασει διαφορα ποστ εδω. και ειστε και ωραία παρεα. εχω τρελαθει λιγο με το θεμα του συναγιερμού. δεν γνωρίζω ακομα καλα το μηχανάκι και δεν ξερω τι να κανω. ευχαριστω πολυ οσους ασχολήθηκαν με το πρόβλημα μου!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
εχεις δίκιο φιλε μου. αλλα δεν ειχα κανει εγγραφή και δεν εχω πολυ καιρο το μηχανακη για να μπω να συνομιλησω εδω. εχω διαβασει διαφορα ποστ εδω. και ειστε και ωραία παρεα. εχω τρελαθει λιγο με το θεμα του συναγιερμού. δεν γνωρίζω ακομα καλα το μηχανάκι και δεν ξερω τι να κανω. ευχαριστω πολυ οσους ασχολήθηκαν με το πρόβλημα μου!
Καταλαβαίνεις όμως ότι πρώτο ποστ και ερώτηση για ένα τόσο λεπτό θέμα, όπως είναι ο συναγερμος.......δεν είναι σωστό.
Ακούμε καθημερινά για κλοπες και πρέπει να φυλαγομαστε από παντού !

Ευχαριστούμε τον κωστη@Aggelakask..για την υπόδειξη
 

AggelakasK

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
KΩΣΤΑΣ
Μοτό
R1200 GS
ο συναγερμος γραφει πανω μια εταιρια - μαρκα που τον υποστηριζει
μαζι με την αγορα της μοτοσυκλετας περα απο την αδεια σου εδωσαν τα κλειδια και ενα ταμπελακι που γραφει τους κωδικους του.
Πας με αυτα στην εταιρια που το υποστηριζει και βγαζεις ενα καινουργιο κοντρολ με 15-20 ευρω
Κριμα δεν ειναι να εχει συναγερμο και να μην τον λειτουργεις?
 

lep990

Μέλος
Περιοχή
ΚΙΑΤΟ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
Όνομα
Νίκος
Μοτό
ΚΤΜ adventure 990
GAS GAS EC250
Honda bros 400
Λαμπρο πολυ κατατοπιστική η περιγραφή σου. σε ευχαριστω. ειμαι απο Κιατο Κορινθιας εδω τρεις είμαστε με 990. οι αλοι δυο εχουν τα δεκαρια και ειναι με συναγιερμο. θα το προσπαθήσω γιατι για να βαλω καινούριο με 350ε πολυ δύσκολο.
 

lep990

Μέλος
Περιοχή
ΚΙΑΤΟ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
Όνομα
Νίκος
Μοτό
ΚΤΜ adventure 990
GAS GAS EC250
Honda bros 400
ο συναγερμος γραφει πανω μια εταιρια - μαρκα που τον υποστηριζει
μαζι με την αγορα της μοτοσυκλετας περα απο την αδεια σου εδωσαν τα κλειδια και ενα ταμπελακι που γραφει τους κωδικους του.
Πας με αυτα στην εταιρια που το υποστηριζει και βγαζεις ενα καινουργιο κοντρολ με 15-20 ευρω
Κριμα δεν ειναι να εχει συναγερμο και να μην τον λειτουργεις?
το παιδι που το πειρα απο τα Γρεβενα μου έδωσε 2 κλειδιά και 1κοντρολ. και εγω δεν πειγα να φτιαξω και ενα δευτερο και την πατησα. το μηχανακι το εχω σε κλειστο χώρο που εχει συναγερμο και δεν φοβαμε. αυτο που φοβάμαι ειναι μην πεσει κλειδι και κοντρολ σε τιποτα περιεργα χερια και κανουν μπαμ απο τι μηχανακι ειναι.
 
Περιοχή
Νικήτη- Χαλκιδικη
Όνομα
στεργιοςςςςς
Μοτό
ktm lc4 640 adv.
Ψάνω εδώ και μερικές εβδομάδες μαμα μεταχειρισμένα κεντρα.Δεν βρίσκω πουθενά.Στεφάνια έχω.Τα γνήσια καινούρια βλέπω έχουν τιμή κοντά στα 600ε.Απο wolf (μάλλον haan) με γραναζιέρα κάνουν 640ε.
Αν πάρω τα κέντρα απο wolf,καλύτερα να τα βάλω στα χωμάτινα ή στα ασφάλτινα;Ευχαριστώ.
τα μεταχειρισμενα κεντρα θελουν καλο ψαξιμο για μικρορογμες εκει που τρωνε ζορι απο τις ακτινες γιατι μπορει να πληρωσεις ενα καρο λεφτα για ολη τη δουλεια και στην πρωτη καταπονηση να την ακουσουν... προσοχη...
 

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro
τα μεταχειρισμενα κεντρα θελουν καλο ψαξιμο για μικρορογμες εκει που τρωνε ζορι απο τις ακτινες γιατι μπορει να πληρωσεις ενα καρο λεφτα για ολη τη δουλεια και στην πρωτη καταπονηση να την ακουσουν... προσοχη...
σχετικα με κεντρα τροχων υπαρχουν και τα Talon απο αγγλια... http://www.talon-eng.co.uk/product-type/hubs-wheels/
Που σημαίνει καλύτερα καινούρια και να τα βάλω στο χώμα όπου και θα χρειαστεί αντοχή. Για τα talon δεν διάβασα και πολύ καλά σχόλια. Ειδικά το πίσω δεν έχει γραναζιερα σαν την μαμά και χαλάει.
 
Περιοχή
Νικήτη- Χαλκιδικη
Όνομα
στεργιοςςςςς
Μοτό
ktm lc4 640 adv.
σαν τη σιγουρια δεν εχει... δινεις κατι παραπανω αλλα εχεις το κεφαλι σου ησυχο, και δεν μιλαμε για κατι που θα σου χαλασει την μερα αν κατι παει στραβα, μιλαμε για την χειροτερη πιθανοτητα που θα κινδυνεψεις απο μια καταρρευση του κεντρου αφου το ενα σπασιμο ισως προκαλεσει αλυσιδωτη αντιδραση και συνολικη καταρρευση του τροχου...
 
Top Bottom