KTM 990 ADVENTURE

ADV 1979

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
KTM 990 ADV
Τι να πω θα το κοιτάξω αλλά δεν νομίζω να το κρατάω τόσο σφιχτά


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλησπέρα σε όλους

Εδώ και 1χρονο σχεδόν είμαι κάτοχος ενός ktm 990 adv δυστυχώς όμως λόγο πολύ δουλειάς παιδιών και τώρα κορονοϊού δεν την έχω χαρεί όσο θα ήθελα το μόνο που έχω προλάβει να κάνω είναι μια αυθημερόν εξόρμηση μέχρι τη λίμνη Δόξα .
Σε αυτό το ταξίδι λοιπόν διαπίστωσα ότι το δεξί μου χέρι άρχισε να μουδιάζει και από κάποιο σημείο και μετά δεν μπορούσα να το ευχαριστηθώ .
Μήπως έχει συμβεί σε κάποιον άλλο;
Φταίνε τα γάντια ;
Φταίνε οι κραδασμοί;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Καλησπέρα!
Έχω ακριβώς το ίδιο θέμα και με το 950 και με το 450. Προφανώς είναι θέμα χεριού και όχι μοτοσυκλέτας...
Σε μένα τουλάχιστον...
Όμως μετά το μισάωρο έρχεται στα ίσα του κατά περίεργο τρόπο... :thumbsdown:
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Καλησπέρα σε όλους

Εδώ και 1χρονο σχεδόν είμαι κάτοχος ενός ktm 990 adv δυστυχώς όμως λόγο πολύ δουλειάς παιδιών και τώρα κορονοϊού δεν την έχω χαρεί όσο θα ήθελα το μόνο που έχω προλάβει να κάνω είναι μια αυθημερόν εξόρμηση μέχρι τη λίμνη Δόξα .
Σε αυτό το ταξίδι λοιπόν διαπίστωσα ότι το δεξί μου χέρι άρχισε να μουδιάζει και από κάποιο σημείο και μετά δεν μπορούσα να το ευχαριστηθώ .
Μήπως έχει συμβεί σε κάποιον άλλο;
Φταίνε τα γάντια ;
Φταίνε οι κραδασμοί;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Εαν ειναι μονο στο δεξι σου χερι, τοτε ψαξε εαν ολες οι βιδες τρομπας φρενου, εαν εχεις αλουμινενιες χουφτες, ο καθρεπτης σου κτλ ειναι καλα βιδωμενα στη δεξια μερια, και φυσικα αυτα που λεει και ο pumba απο πανω.

Αλλιως, ψαξου με τη γωνια της μανετας φρενου/τιμονιου , μπορει να μην ειναι σωστα ρυθμισμενα για το υψος και τη σταση σου. Και ψαξου και για κανενα συνδρομο καρπιαιο σωληνα γιατι ειναι υπουλο, ειδικα εαν εισαι με εναν υπολογιστη ολη μερα...
 

ADV 1979

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
KTM 990 ADV
Σας ευχαριστω όλους για τις απαντήσεις σας θα το ψάξω ποιο πολύ και θα σας ενημερώσω όταν έχω νεα


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Τα εξηγεί ωραία.

 

dgiotsop

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Suzuki v strom 650
Καλησπέρα! Δε ξέρω αν είναι το κατάλληλο topic για την ανάρτηση αλλά ας προσπαθήσουμε. Υπάρχει κάποιος φιλάνθρωπος συμφορουμίστας και μη απο ΠΑΤΡΑ που να είναι κάτοχος ktm 990 adventure ώστε να τον συναντήσω για να δω αν η εν λόγω μηχανή ταιριάζει στο ύψος μου! 1 ολόκληρο μέτρο και 74 εκατοστά είναι αυτά. Ευχαριστώ!
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Εγω ειμαι 1.80 .Οταν ανεβηκα πανω παταγα στις μυτες.Στις μυτες ομως παταω και στο gs 800. Το πολυ πολυ να σκαψεις λιγο τη σελα. Θεωρω αν σου αρεσει να το παρεις
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Καλησπέρα! Δε ξέρω αν είναι το κατάλληλο topic για την ανάρτηση αλλά ας προσπαθήσουμε. Υπάρχει κάποιος φιλάνθρωπος συμφορουμίστας και μη απο ΠΑΤΡΑ που να είναι κάτοχος ktm 990 adventure ώστε να τον συναντήσω για να δω αν η εν λόγω μηχανή ταιριάζει στο ύψος μου! 1 ολόκληρο μέτρο και 74 εκατοστά είναι αυτά. Ευχαριστώ!
Kαποια μοντελα (oι S/R εκδοσεις) ειναι πιο ψηλα απο τα υπολοιπα, μην πεσεις σε κανενα τετοιο και απογοητευτεις!
 

osama

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
KTM Super Adventure S 1290, 2017
Είχα το 990 R ..είναι περίπου 5 πόντους πιο ψηλό..εγώ στο 183 πατούσα με τις μύτες ..όμως...αχχχχχ ότι καλύτερο φιλε!!! (Τώρα έχω 1190 όμως..990R αχχχχχ)
Αυτά..τον είπα το πόνο μου..δν ξέρω αν σε βοήθησα καθόλου..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Καλησπέρα! Δε ξέρω αν είναι το κατάλληλο topic για την ανάρτηση αλλά ας προσπαθήσουμε. Υπάρχει κάποιος φιλάνθρωπος συμφορουμίστας και μη απο ΠΑΤΡΑ που να είναι κάτοχος ktm 990 adventure ώστε να τον συναντήσω για να δω αν η εν λόγω μηχανή ταιριάζει στο ύψος μου! 1 ολόκληρο μέτρο και 74 εκατοστά είναι αυτά. Ευχαριστώ!
Ιδιο υψος με εσενα και λιγο πιο κοντος - νομιζω 1,72.
6 Χρονια το απλό.. Σε σταση πατουσα πατουσα μυτες τεντωμενες Η με το ενα ποδι. Οπως στα εντουρο.

Αμα σαρεσει τσιμπα το, συνηθεια ειναι.

Προσοχη μην δοκιμασεις S η R και σου κακοφανει το υψος...
 

Lefterakis

Μέλος
Όνομα
Λευτερης
Μοτό
Tiger 1050
Καλησπέρα!εχω ένα tiger 1050 και έχω βρει ένα Ktm adventure 950 s με αρκετά extra απλά έχει 98.000!τι να κοιτάξω;και που;
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Τίποτα συγκεκριμένο, περνάω καμιά φορά από τα topic σας και ήθελα να δηλώσω ευθαρσώς ότι αυτό είναι το αγαπημένο μου χρώμα (μην κάνετε δεύτερες σκέψεις).

 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Καλησπέρα!εχω ένα tiger 1050 και έχω βρει ένα Ktm adventure 950 s με αρκετά extra απλά έχει 98.000!τι να κοιτάξω;και που;
αν ειναι καλοσυντηρημενο σε πρωτη φαση...
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Τίποτα συγκεκριμένο, περνάω καμιά φορά από τα topic σας και ήθελα να δηλώσω ευθαρσώς ότι αυτό είναι το αγαπημένο μου χρώμα (μην κάνετε δεύτερες σκέψεις).

το απόλυτο όνειρό μου!!!!

οι άλλοι ας πάνε να τραβάνε τα βυζγιά τους να τα κάνουν gsάτα....
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλησπέρα!εχω ένα tiger 1050 και έχω βρει ένα Ktm adventure 950 s με αρκετά extra απλά έχει 98.000!τι να κοιτάξω;και που;
Αν δεν έχεις κάποιον γνωστό που να ξέρει από 990, καλό θα ήταν να πας σε κάποιο εξουσιοδοτημενα ή εξειδικευμένο συνεργείο κτμ, γιατί από ότι διαβάζω είναι λίγο δύσκολο να βρεις καλό εργαλείο.
 

Lefterakis

Μέλος
Όνομα
Λευτερης
Μοτό
Tiger 1050
Εγώ νομίζω ότι είναι και δύσκολο να βρω εξουσιοδοτημένο έχω διαβάσει για έναν γάτο που εμπιστεύεστε το κακό είναι ότι δεν ξέρω πως μπορώ να ανεβασω φωτό από το μηχανάκι να δείτε
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Τίποτα συγκεκριμένο, περνάω καμιά φορά από τα topic σας και ήθελα να δηλώσω ευθαρσώς ότι αυτό είναι το αγαπημένο μου χρώμα (μην κάνετε δεύτερες σκέψεις).

Με αυτά που ανεβάζετε θα με κάνετε να την ξανακατεβάσω την αγγελία.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Καλησπέρα!εχω ένα tiger 1050 και έχω βρει ένα Ktm adventure 950 s με αρκετά extra απλά έχει 98.000!τι να κοιτάξω;και που;
Λευτέρη έχεις διαβάσει καθόλου για τα 950?
Ειναι ιδιαίτερα μηχανήματα και το πρώτο που θα πρέπει να ξέρεις είναι το ιστορικό τους, εκτός αν το γουστάρεις πάρα πολύ και είσαι διατεθειμένος να αντιμετωπίσει ότι και να σου βγάλει αν σου βγάλει.

Προσωπική εκτίμηση είναι ότι τα χλμ είναι πολλά για 950.
Γνωστος μηχανικός στον χώρο υποστηρίζει ότι τα 950 είναι πιο επιρρεπή στα rebuild μετά τις 100Κ χλμ, σε σχέση πάντα με τα ψεκαστα 990, στα οποία ο ψεκασμός είναι πιο φιλικός στον LC8.
 
Top Bottom