KTM 990 ADVENTURE

Thimiosbar

Μέλος
Περιοχή
Όμορφο Δίστρατο
Όνομα
Θυμιος
Μοτό
Suzuki drz 400Ε 2007/KTM 990 Adventure
και τζοκει καπελακι :fun

περα απο την πλακα, δυστυχως πλεον η αγορα εχει στεγνωσει και η κριση εκανε πολλους που απλα ειχαν μερικα φραγκακια στην ακρη να παρουν μηχανακια κοψοχρονια, να τα κανιβαλισουν για 3-4 χρονια και μετα να τα δινουν σε κατασταση χρεπιου στην καλυτερη περιπτωση, στα λεφτα που τα πηραν...

κατα συνεπεια, αυτος ο κανονας εχει εφαρμογη και στα αντβ απο τα οποια πλεον ειναι ελαχιστα αυτα που αξιζει να αγορασει καποιος μιας και τα περισσοτερα ειναι ριμαδια και θελουν αρκετα λεφτα σε αναλωσιμα...

γενικα σαν μεκανακι, η κτμ το εχει φτιαξει στα βασικα του μπουλετπρουφ, δηλαδη μοτερ δεν παθαινει απολυτως τιποτα αλλα δυστυχως εχει πολλα μικρα, χαζα, που αν δεν τα εχει λυσει ο προηγουμενος θα ταλαιπορισουν τον νεο ιδιοκτητη...βεβαια αν εχεις ορεξη να ασχοληθεις, ολα τα χαζοθεματακια του μπορεις να τα λυσεις, μιας και υπαρχουν λυσεις για ολα, οπως και μεγαλη κοινοτητα να υποστηριξει το μηχανακι...συνεπως το αν αξιζει να το αγορασεις εξαρταται απο την κατασταση και τα ποσα αναλωσιμα θα χρειαστει να αλλαξεις για να το φερεις σε λειτουργικη κατασταση, εχοντας στο μυαλο οτι μπορει να χρειαστει εκει να φυγουν αρκετα χρηματα...
αυτο ειναι που φοβαμαι γιατι ειμαι στο οριο οικονομικα να το αγορασω ..... και φοβαμαι (δεδομενου και οτι ειμαι επαρχια).... αν μου βγαζει αυτα τα χαζοπροβληματακια δεν θα μπορω να ανταπεξελθω...
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
αυτο ειναι που φοβαμαι γιατι ειμαι στο οριο οικονομικα να το αγορασω ..... και φοβαμαι (δεδομενου και οτι ειμαι επαρχια).... αν μου βγαζει αυτα τα χαζοπροβληματακια δεν θα μπορω να ανταπεξελθω...
Δινεις την απαντηση μονος σου .

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
αυτο ειναι που φοβαμαι γιατι ειμαι στο οριο οικονομικα να το αγορασω ..... και φοβαμαι (δεδομενου και οτι ειμαι επαρχια).... αν μου βγαζει αυτα τα χαζοπροβληματακια δεν θα μπορω να ανταπεξελθω...

γενικα δε συμφωνω με το να περνεις κατι ενω εισαι στο οικονομικο σου οριο....οι μοτοσυκλετες --γενικα-- ειναι πολυτελεια, και οχι αναγκαιοτητα, οποτε δεν υπαρχει και λογος να ξυλωνεσαι οπως θα εκανες για ενα αυτοκινητο πχ που πρεπει να μεταφερεις την οικογενεια, ενα σπιτι κλπ κλπ κλπ...

δεν λεω οτι θα δωσεις μια περιουσια στο μηχανακι, εξαλλου μετα απο τοσα χρονια το πιθανοτερο ειναι τα περισσοτερα θεματα του να εχουν λυθει ηδη απο τους προηγουμενους ιδιοκτητες...αλλα πρεπει να εχεις κατα νου οτι το κοστος μονο σε αναλωσιμα, για να εχεις ενα αξιομαχο και ασφαλες μηχανακι μπορει να φτασει ευκολα τα 1500ε, και αυτο δεν ισχυει μονο για το κτμ, αλλα για ολα...
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
αυτο ειναι που φοβαμαι γιατι ειμαι στο οριο οικονομικα να το αγορασω ..... και φοβαμαι (δεδομενου και οτι ειμαι επαρχια).... αν μου βγαζει αυτα τα χαζοπροβληματακια δεν θα μπορω να ανταπεξελθω...
Αν μου επιτρέπεις να πω κάτι..
Ποτέ δεν κοιτάμε να αγοράσουμε ένα μηχανάκι η αυτοκίνητο, το οποίο αγγίζει τα οικονομικά μας όρια.Μεταχειρισμενο είναι, όλο και κάτι ενδεχομένως να ζητήσει, και δεν έχει να κάνει με το τι μάρκα είναι..
Άρα κατά την ταπεινή μου άποψη, καλύτερα να δεις κάτι κατώτερο, και να μπορείς να ανταπεξελθεις στη συντήρησή του,η οτι άλλο προκυψει,και να το φχαριστιεσαι κιόλας..
Αυτά από μένα και καλοτάξιδο να είναι ότι και αν επιλέξεις :)
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
αυτο ειναι που φοβαμαι γιατι ειμαι στο οριο οικονομικα να το αγορασω ..... και φοβαμαι (δεδομενου και οτι ειμαι επαρχια).... αν μου βγαζει αυτα τα χαζοπροβληματακια δεν θα μπορω να ανταπεξελθω...
Δυο ερωτησεις: πώς τα πας με τα αγγλικα και εαν πιανουν τα χερια σου.
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Ολα τα θεματα ειναι γνωστα και λυμενα, και υπαρχει τεραστια κοινοτητα να υποστηριζει το μηχανακι με προιοντα και ιδεες. Αλλα το μηχανακι πλεον εχει παλιωσει και οπως ολα, αρχιζει να χρειαζεται περισσοτερο μερακλιδες ιδιοκτητες που θα λερωσουν τα χερια σου...αν εισαι διατεθημενος για κατι τετοιο, τοτε δε θα εχεις προβλημα...
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Το αντίστοιχο www.ktm640.info/ δεν παίζει πάντως.... Αδικία!!!
Δεν εχει εφευρεθει ακομη σερβερ αρκετα μεγαλος για να χωρεσει ολα τα θεματα των 640...

:fun
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Υπάρχει ολόκληρη Βίβλος στο Advrider.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Ερώτηση φίλου, 100,000 κλμ για 990 είναι πολλά????????
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Ερώτηση φίλου, 100,000 κλμ για 990 είναι πολλά????????
Μην γελάτε ρε σεις, είναι πολλά? Ή δεν έχει φτάσει κανένα τόσα κλμ :fun:fun:fun:p:fun:fun:fun
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μην γελάτε ρε σεις, είναι πολλά? Ή δεν έχει φτάσει κανένα τόσα κλμ :fun:fun:fun:p:fun:fun:fun
Ποιος σου είπε να βγεις απ'τη Σεντίνα ρε?
Γρήγορα μέσα!
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Ποιος σου είπε να βγεις απ'τη Σεντίνα ρε?
Γρήγορα μέσα!
Φίλος, δεν είμαι σε καράβι εγώ, εγώ είμαι ....σκληρή
 
Τελευταία επεξεργασία:

ADV 1979

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
KTM 990 ADV
Καλησπέρα σε όλους

Εδώ και 1χρονο σχεδόν είμαι κάτοχος ενός ktm 990 adv δυστυχώς όμως λόγο πολύ δουλειάς παιδιών και τώρα κορονοϊού δεν την έχω χαρεί όσο θα ήθελα το μόνο που έχω προλάβει να κάνω είναι μια αυθημερόν εξόρμηση μέχρι τη λίμνη Δόξα .
Σε αυτό το ταξίδι λοιπόν διαπίστωσα ότι το δεξί μου χέρι άρχισε να μουδιάζει και από κάποιο σημείο και μετά δεν μπορούσα να το ευχαριστηθώ .
Μήπως έχει συμβεί σε κάποιον άλλο;
Φταίνε τα γάντια ;
Φταίνε οι κραδασμοί;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Καλησπέρα σε όλους

Εδώ και 1χρονο σχεδόν είμαι κάτοχος ενός ktm 990 adv δυστυχώς όμως λόγο πολύ δουλειάς παιδιών και τώρα κορονοϊού δεν την έχω χαρεί όσο θα ήθελα το μόνο που έχω προλάβει να κάνω είναι μια αυθημερόν εξόρμηση μέχρι τη λίμνη Δόξα .
Σε αυτό το ταξίδι λοιπόν διαπίστωσα ότι το δεξί μου χέρι άρχισε να μουδιάζει και από κάποιο σημείο και μετά δεν μπορούσα να το ευχαριστηθώ .
Μήπως έχει συμβεί σε κάποιον άλλο;
Φταίνε τα γάντια ;
Φταίνε οι κραδασμοί;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Προσωπικά δε μου συμβαίνει.
Μήπως άθελά σου ασκεις παραπάνω πίεση στην προσπάθεια σου να ελέγξεις το γκάζι;
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Καλησπέρα σε όλους

Εδώ και 1χρονο σχεδόν είμαι κάτοχος ενός ktm 990 adv δυστυχώς όμως λόγο πολύ δουλειάς παιδιών και τώρα κορονοϊού δεν την έχω χαρεί όσο θα ήθελα το μόνο που έχω προλάβει να κάνω είναι μια αυθημερόν εξόρμηση μέχρι τη λίμνη Δόξα .
Σε αυτό το ταξίδι λοιπόν διαπίστωσα ότι το δεξί μου χέρι άρχισε να μουδιάζει και από κάποιο σημείο και μετά δεν μπορούσα να το ευχαριστηθώ .
Μήπως έχει συμβεί σε κάποιον άλλο;
Φταίνε τα γάντια ;
Φταίνε οι κραδασμοί;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εξαρταται απο το τι εχεις μαθει να οδηγας μεχρι τωρα και τι ευαισθησιες εχεις. Ομως ειναι αρκετα πιθανο να θελουν συχρονισμο οι πεταλουδες (προκαλουν υψισυχνους ενοχλητικους κραδασμους αν δεν ειναι συχρονισμενοι οι κυλιδροι) η καποια αλλη μετατροπη οπως αφαιρεση αντιβαρων η των σινεμπλοκ που εχει το τιμονι απο κατω να στελνουν ενοχλητικους κραδασμους το τιμονι. Αλλα γενικα οχι, δεν ειναι φυσιολογικο, δε το λες και κομπρεσερ το lc8
 
Top Bottom