KTM 990 ADVENTURE

NikolasA

Μέλος
Όνομα
Nikolas
Μοτό
Ducati Desertx
Ktm 950 sm 2007
Ktm exc 450 six days 2013
Μην γελάτε ρε σεις, είναι πολλά? Ή δεν έχει φτάσει κανένα τόσα κλμ :fun:fun:fun:p:fun:fun:fun
Καλησπέρα ,έχω 150 χιλιάδες και κανένα πρόβλημα πέραν των γνωστών τρομπών συμπλέκτη, φρένου πίσω, ανορθωτη κάτι ασφάλειες που το έκαναν να αναβοσβηνει σαν φλας και κλασσικά tps. Στο μενού περιλαμβάνεται η σχετική χρήση για ένα τέτοιο μηχανάκι, ταξίδια μεσα-εξω, μακρινές εντουραδες και φυσικά και πόλη, ότι άλλο θες ρωτάς
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Καλησπέρα ,έχω 150 χιλιάδες και κανένα πρόβλημα πέραν των γνωστών τρομπών συμπλέκτη, φρένου πίσω, ανορθωτη κάτι ασφάλειες που το έκαναν να αναβοσβηνει σαν φλας και κλασσικά tps. Στο μενού περιλαμβάνεται η σχετική χρήση για ένα τέτοιο μηχανάκι, ταξίδια μεσα-εξω, μακρινές εντουραδες και φυσικά και πόλη, ότι άλλο θες ρωτάς
Εισαι ήρωας, τα σέβη μου:)
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Εισαι ήρωας, τα σέβη μου:)
Εσύ να τα βλέπεις "φοβιτσιάρη" ,που...πάνω που το μάζεψες ,σκιάχτηκες κ το δωκες.
Κάτσε κοίτα το Στρώμα τώρα. :ha
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Εσύ να τα βλέπεις "φοβιτσιάρη" ,που...πάνω που το μάζεψες ,σκιάχτηκες κ το δωκες.
Κάτσε κοίτα το Στρώμα τώρα. :ha
Μου λείπει πολύ το ομολογώ
Υπάρχουν μέρες που απο το πολύ κλάμα ,δε φτάνει να μαζέψει τα δάκρυα ουτε η πετσέτα του μπάνιου
:ha:ha
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ο ακούραστος εργάτης μου.



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Ο ακούραστος εργάτης μου.



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τα KTM θέλουν «ακούραστους» αναβάτες για τις επισκευές τους :laugh::laugh::laugh:!!!!




(Είναι κουκλί όμως το @αμημενο;))
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μα αυτό λέω Νικόλα.
Ειναι ακούραστος επειδή τον φροντίζω και δεν κουράζεται ο τεμπελχανας.

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Έτσι, δίνε του χλμ!!!!! :happy:
Βρε θα του πιω το αίμα!
(και αυτό το δικό μου!)

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

christos ktm R

Μέλος
Όνομα
χρηστος
Μοτό
ktm adventure 990R
Yamaha xt 550
Piaggio liberty
honda cub 90
Καλησπερα σε ολους!Σε λίγους μήνες το 990 κλεινει 8 χρονια από την στιγμή που του εβγαλα τις ζελατίνες.Τα χιλιομέτρων του είναι 37 χιλιάδες κ κατι ψιλά. Δεν έχω κάνει κανενα σέρβις στα μπροστινά ουτε αλλαγη λαδιου.Δεν δακρύζει καμια μπουκάλα απλά σκέφτομαι λόγων τον 8 χρονων να τα άλλαζα. Τι λέτε κ εσεις?
Η αλλαγή να την κάνω μόνος μου δεν με τρομάζει μιας κ άλλαζα σε παλιότερα μοτοκροςς που ειχα.Μιας που θα ανοιχθεί (λεμε τωρα..) να βάλω κ κανένα πιο σκληρό ελατήριο μπροστα?
Α!κ κατι τελευταιο,το καρυδακι με τις 4 οπες για να λύσω την μπουκάλα μπορώ να το βρω από κάποιον ελλαδα,το βρίσκω στο ebay αλλα εχει 40 κατι μεταφορικά.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Α!κ κατι τελευταιο,το καρυδακι με τις 4 οπες για να λύσω την μπουκάλα μπορώ να το βρω από κάποιον ελλαδα,το βρίσκω στο ebay αλλα εχει 40 κατι μεταφορικά.
Ρυθμιζομενο κλειδι για τροχο, κανει δουλεια.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλό θα ήταν να αλλαχτούν τα λάδια στο μπροστινό παρέα με τις τσιμούχες και τις ξύστρες εάν χρειάζονται μιας και τόσα χρόνια σίγουρα τα λάστιχα θα έχουν ξεραθεί.
Νομίζω ότι μέχρι 50 € κόστος έχεις ψωνίσει στα αναλώσιμα.
Κάπου εκεί είχα πληρώσει τώρα τελευταία όταν έκανα στο δικό μου.
Όσον αφορά το πάνω καπάκι με τις τρύπες έχω κάνε μία σχετική πατέντα μιας και εγώ δεν έχω το κλειδί.
Η λύση που προτείνει και ο Κώστας παραπάνω επίσης μπορεί να εφαρμοστεί.
 

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro
Δεν χρειαζεται ειδικό κλειδί.Πριν τις βγάλεις απο την τιμονόπλακα ανοίγεις τέρμα την προφόρτηση και μετά ξεβιδώνει.Δεν είναι πολύ σφιχτά και δεν πρέπει να είναι.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Δεν χρειαζεται ειδικό κλειδί.Πριν τις βγάλεις απο την τιμονόπλακα ανοίγεις τέρμα την προφόρτηση και μετά ξεβιδώνει.Δεν είναι πολύ σφιχτά και δεν πρέπει να είναι.
5Nm εάν θυμάμαι καλά χρειάζεται.
Την προφόρτιση του ελατηρίου εννοείς ξεσφίγγεις τέρμα?
Εάν ναι αυτή ξεβιδώνει από μέσα.
Έχει σε κάποιο σημείο στοπ για να ξεβιδώνει και η τάπα μαζί?
 

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro
ναι την προφορτιση απο τo ελατηριο.Ειναι η παρακάτω αν θυμαμαι με 24 κλειδι.ανοιγεις τελειως και μετα λιγο ακόμα και χαλαρωνει.Ετσι το κανω εγω.

 

christos ktm R

Μέλος
Όνομα
χρηστος
Μοτό
ktm adventure 990R
Yamaha xt 550
Piaggio liberty
honda cub 90
Ρυθμιζομενο κλειδι για τροχο, κανει δουλεια.
Καλό θα ήταν να αλλαχτούν τα λάδια στο μπροστινό παρέα με τις τσιμούχες και τις ξύστρες εάν χρειάζονται μιας και τόσα χρόνια σίγουρα τα λάστιχα θα έχουν ξεραθεί.
Νομίζω ότι μέχρι 50 € κόστος έχεις ψωνίσει στα αναλώσιμα.
Κάπου εκεί είχα πληρώσει τώρα τελευταία όταν έκανα στο δικό μου.
Όσον αφορά το πάνω καπάκι με τις τρύπες έχω κάνε μία σχετική πατέντα μιας και εγώ δεν έχω το κλειδί.


οποτε με βλέπω να τις στέλνω στον ειδικό στην καλλιροης να ξεμπερδευω μια κ εξω..έχεις αλλάξει ελατηρια θανο?
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Εφόσον έχεις ασχοληθεί με upside down και γνωρίζεις την διαδικασία είναι πολύ εύκολο να το κάνεις και μόνος σου.
Ελατήρια δεν έχω αλλάξει ακόμα αλλά δεν νομίζω να το κάνω και σύντομα...
 
Top Bottom