KTM1190 Adventure R

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Μεχρι εδω καλα... τον δεικτη ταχυτητας ξεχασες...

Τεςπα... τα γραψαμε τα ειπαμε... αιντε καλες διακοπες. :cool:
Φτου, όντως τον ξέχασα. :p
You win this round.. θα επανέλθω...
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Ειμουνα την περασμενη Τριτη στη KTM/Honda Τρικαλων καθως εδωσα το Αφρικα για αλλαγη λαδιων και σφραγιδα στο βιβλιαρακι λογω εγγυησης, και ειχανε ενα 1190R μεταχειρω, μοντελο 2014 με ολες τις ανακλησεις, full service history, εξατμιση Akrapovich και ψηλοτερα πλαϊνα καγκελα της Touratech το οποιο δινουνε 12500€.

Αν ειχα χρονο θα τοπαιρνα για test ride καθως μου προταθηκε αλλα δεν ειχα. Ανεβηκα ομως πανω στατικα και καθως ειχα και τη γυναικα μαζι μου που με πεταξε εκει με το αυτοκινητο, την ανεβασα κι'εκεινη. Η στανταρ σελα δεν κανει για (δικαβαλο) ταξιδι, αφ'ενος απο αποψη σκληροτητας (ολιγον-τι "σανιδέ") αλλα κυριως απο αποψη χωρων για αναβατη-συνεπιβατη. Υπαρχει βεβαια η comfort σελα της KTM. @gsmaniac: ειμαι περιεργος να δω πως θα σου φανει το 1090R για δικαβαλο καθως εχει νομιζω την ιδια σελα με το 1190R.

ΥΓ G's aka @geez996, ελπιζω να ισχυει η προταση για μικρη δοκιμη του S σου σε κανα γκαϊφε :rolleyes: :D
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Δεν με ενδιαφέρει ο 21 τροχός Γιώργη!
Το adventure θα τεσταρω..
Δεν κανει αγόρι μου για σενα !!! Δεν κανει !!! Δεν μπορες να το πας όπως πρεπει αυτο το εργαλείο !!! Πόσες φορες πρεπει να στο πω !! Ειςαι σε ηλικία να πηγαίνεις με τη χοντρή και να ρεμβαζεις τα λιβάδια και τη φύση στα βουνά !!:roflmao:
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Ειμουνα την περασμενη Τριτη στη KTM/Honda Τρικαλων καθως εδωσα το Αφρικα για αλλαγη λαδιων και σφραγιδα στο βιβλιαρακι λογω εγγυησης, και ειχανε ενα 1190R μεταχειρω, μοντελο 2014 με ολες τις ανακλησεις, full service history, εξατμιση Akrapovich και ψηλοτερα πλαϊνα καγκελα της Touratech το οποιο δινουνε 12500€.

Αν ειχα χρονο θα τοπαιρνα για test ride καθως μου προταθηκε αλλα δεν ειχα. Ανεβηκα ομως πανω στατικα και καθως ειχα και τη γυναικα μαζι μου που με πεταξε εκει με το αυτοκινητο, την ανεβασα κι'εκεινη. Η στανταρ σελα δεν κανει για (δικαβαλο) ταξιδι, αφ'ενος απο αποψη σκληροτητας (ολιγον-τι "σανιδέ") αλλα κυριως απο αποψη χωρων για αναβατη-συνεπιβατη. Υπαρχει βεβαια η comfort σελα της KTM. @gsmaniac: ειμαι περιεργος να δω πως θα σου φανει το 1090R για δικαβαλο καθως εχει νομιζω την ιδια σελα με το 1190R.

ΥΓ G's aka @geez996, ελπιζω να ισχυει η προταση για μικρη δοκιμη του S σου σε κανα γκαϊφε :rolleyes: :D
Οποτε θες... τωρα και με gel σελα.
:cool:

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
.....λίγο ρώσικη σαλάτα.....................

Το Αντβ είναι με τον μεγάλο (21'') τροχό.........
Όχι αδερφέ μου
Το 1090 είναι adventure και βγαίνει και r με 21 τροχό κλπ.



advphone
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Όχι αδερφέ μου
Το 1090 είναι adventure και βγαίνει και r με 21 τροχό κλπ.

και λεγω παλι , τι ψαχνει το αγορι? :hungry:


advphone
 

tripper.gr

Μέλος
Επαγγελματίας
Περιοχή
ΛΑΡΙΣΑ
Όνομα
Γούλας Θάνος
Μοτό
KTM 990R
Στα R έχουν βάλει 21 τροχό και έχουν σαφώς πιο χωμάτινο προσανατολισμό , ισχύει στο 1090, 1190, 1290.
Προς τα R να κοιτάτε , το χώμα κάνει καλό στην υγεία!!!χαχα
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Στα R έχουν βάλει 21 τροχό και έχουν σαφώς πιο χωμάτινο προσανατολισμό , ισχύει στο 1090, 1190, 1290.
Προς τα R να κοιτάτε , το χώμα κάνει καλό στην υγεία!!!χαχα
Το μεγάλο πρόβλημα είναι τι γίνεται στο ταξιδι..
Έχουν που έχουν θέμα όταν είναι φορτωμένα με βαλίτσες, αν έχεις και 21....υπαρχει πρόβλημα!
Και ο 19 μια χαρά πάει στο χώμα...
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Το μεγάλο πρόβλημα είναι τι γίνεται στο ταξιδι..
Έχουν που έχουν θέμα όταν είναι φορτωμένα με βαλίτσες, αν έχεις και 21....υπαρχει πρόβλημα!
Και ο 19 μια χαρά πάει στο χώμα...
τα καινουρια δεν εχουν θεμα με τις βαλιτσες...
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Το μεγάλο πρόβλημα είναι τι γίνεται στο ταξιδι..
Έχουν που έχουν θέμα όταν είναι φορτωμένα με βαλίτσες, αν έχεις και 21....υπαρχει πρόβλημα!
Και ο 19 μια χαρά πάει στο χώμα...
με τις αναρτησεις που εχουν τα ktm δεν υπαρχει προβλημα με τροχο 21 !

ειναι πιο καλος στο χωμα (διορθωνει καλυτερα) και με τις αναρτησεις αυτες ειναι διαβητης στην ασφαλτρο:happy:

στα + οτι το r εχει ρυθμιζομενα μπροστινα και καγκελα!

εχω ταξιδεψει φορτωμενο κτμ (τριβαλιτσο δικαβαλο) και λεω δεν μπορει:geek:!

το 19 εμπρος ειναι ενα τακ πιο γρηγορο στην ασφαλτο (που δεν νομιζω οτι ενδιαφερει πολλους δικαβαλους ταξιδιαριδες);)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
με τις αναρτησεις που εχουν τα ktm δεν υπαρχει προβλημα με τροχο 21 !

ειναι πιο καλος στο χωμα (διορθωνει καλυτερα) και με τις αναρτησεις αυτες ειναι διαβητης στην ασφαλτρο:happy:

στα + οτι το r εχει ρυθμιζομενα μπροστινα και καγκελα!

εχω ταξιδεψει φορτωμενο κτμ (τριβαλιτσο δικαβαλο) και λεω δεν μπορει:geek:!

το 19 εμπρος ειναι ενα τακ πιο γρηγορο στην ασφαλτο (που δεν νομιζω οτι ενδιαφερει πολλους δικαβαλους ταξιδιαριδες);)
οκ......περιμενω να με ειδοποιησουν για πολυωρο τεστ!
Με εχετε μπερδεψει λιγο οι κτμκηδες.....αλλος λεει κουναει, αλλος διαβητης:rolleyes:
Θα με περασουν για τρελο που θια τους ζητησω τεστ με βαλιτσες, αλλα η πρωτη φορα θα ειναι??
 

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Παλιότερα δίναν και τεστ-ραιντ με βαλίτσες.
Στα 1190 τουλάχιστον, η διαφορά του S με το R είναι μόνο ανάρτηση και τροχοί. Δεν νομίζω ότι θα σε προβληματίσει πουθενά το 21/18, και η ανάρτηση του R είναι σημαντικά καλύτερη και όχι ηλεκτρονική. Θα σου έλεγα μόνο και μόνο για ανάρτηση να το πάρεις.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Παλιότερα δίναν και τεστ-ραιντ με βαλίτσες.
Στα 1190 τουλάχιστον, η διαφορά του S με το R είναι μόνο ανάρτηση και τροχοί. Δεν νομίζω ότι θα σε προβληματίσει πουθενά το 21/18, και η ανάρτηση του R είναι σημαντικά καλύτερη και όχι ηλεκτρονική. Θα σου έλεγα μόνο και μόνο για ανάρτηση να το πάρεις.
Οι "δικοι " σου.....μου εχουν πει αλλα:eek:
Θα με τρελανετε στο τελος.....:D
 
Top Bottom