March Moto Madness Greece 2016

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Οποίος θα διανυκτερευσει πρέπει να πάρει τηλέφωνο τον ξενώνα.
Πρέπει να κάνει κράτηση για να κοιμηθεί.
Τώρα το ποιος θα κοιμηθεί με ποιον......θα δούμε εκεί
Ευκολα πραγματα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
τι μηχανάκι πήρες? (καλοτάξιδο κιόλας!)



-με τα δωμάτια έχετε βρει όλοι ταίρι? ή υπάρχει κανα ξέμπαρκο κρεβάτι κάπου?
-η απόσταση μεταξύ ξενώνα και ραντεβού των πρωινών Σαββατιανών είναι μικρή όπως βλέπω στον χάρτη? δλδ περί τα 20 λεπτά δρόμος ή λάθος τα υπολογίζω?
-η βόλτα του Σαββάτου είναι από το πρωί μέχρι το βράδυ περίπου πόσες ώρες/χλμ (για να υπολογίσω αντοχές και ανάγκες σε φαγητό & βενζίνη...)
Η απόσταση ξενώνα και σημείο ραντεβού, είναι γύρω στα 20 χλμ......κοντά δηλαδή.
Η διαδρομη είναι 120-130 χλμ περιπου και αν έχεις μαζί σου έναν "κλεφτη" για βενζινα, θα σε εφοδιασω εγώ από το τάνκερ μου:D
Το πόσες ώρες θα κάνουμε όλη αυτή την διαδρομή, προφανώς θα εξαρτηθεί από τον ρυθμό και πολλούς άλλους παράγοντες.
Θεωρώ ότι μέχρι τις 5-6 το απόγευμα θα είμαστε κομπλέ.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Δεν εχω κλείσει ντωμάτιο καρντιά μου...
Εχεις καμμιά καλή ιδέα;:secret:
Δεν είναι θέμα ιδέας.
Είναι θέμα διαδικασίας.
βλιέπ'απ'κ'ατ.
Οποίος θα διανυκτερευσει πρέπει να πάρει τηλέφωνο τον ξενώνα.
Πρέπει να κάνει κράτηση για να κοιμηθεί.
Τώρα το ποιος θα κοιμηθεί με ποιον......θα δούμε εκεί
Ευκολα πραγματα.
 

takis652

Μέλος
Περιοχή
Κερατσινι
Όνομα
Τακης
Μοτό
aprilia pegaso 650ie
Το μεγάλο ερώτημα είναι τη θα κάνω με το πίσω λάστιχο.
Με το δωμάτιο αύριο θα ξέρω σίγουρα.
 

Alexmak 125

Μέλος
Περιοχή
Αστακος, Αιτωλοακαρνανια
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
Derbi Senda DRD 125
BMW f800 gs (το προβληματικό)
Οποίος θα διανυκτερευσει πρέπει να πάρει τηλέφωνο τον ξενώνα.
Πρέπει να κάνει κράτηση για να κοιμηθεί.
Τώρα το ποιος θα κοιμηθεί με ποιον......θα δούμε εκεί
Ευκολα πραγματα.
ωχ ωχ ωχ! ανυσηχω με αυτα που διαβαζω! :D
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Το μεγάλο ερώτημα είναι τη θα κάνω με το πίσω λάστιχο.
Με το δωμάτιο αύριο θα ξέρω σίγουρα.
Φιλε Τακη
Mεγαλυτερο ερωτημα και απο το μεγαλο για το πισω λαστιχο ειναι τι εχεις κανει με το μπροστινο λαστιχο
Και μεγιστο ερωτημα ειναι αν θα τα καταφερεις να ακολουθησεις με ασφαλτινα λαστιχα και χωρις χωματινο εξοπλισμο (μποτες κλπ)

:thinking:Μηπως να το ξανασκεφτεις για την χωματινη βολτα?
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Ρε παιδια ξερει κανεις αν εκτος απο το μενου που ποσταριστηκε αρχικα θα υπαρχει και τιποτα αλλο εναλλακτικα Το λεω γιατι με βλεπω να μενω νηστικος το βραδυ του Σαββατου αφου δεν γουσταρω μανιταροσουπες, χορτοπιτες και τα ρεστα (το κοντοσουβλι βεβαια το ξεσκιζω αλλα ξεροσφυρι ρε γαμωτο?)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ρε παιδια ξερει κανεις αν εκτος απο το μενου που ποσταριστηκε αρχικα θα υπαρχει και τιποτα αλλο εναλλακτικα Το λεω γιατι με βλεπω να μενω νηστικος το βραδυ του Σαββατου αφου δεν γουσταρω μανιταροσουπες, χορτοπιτες και τα ρεστα (το κοντοσουβλι βεβαια το ξεσκιζω αλλα ξεροσφυρι ρε γαμωτο?)
Ο ξενωνας είναι σχεδόν μέσα στην λίμνη και η λίμνη είναι γεμάτη από ταβέρνες.
Οπότε οι εναλλακτικές είναι πολλές.
Τα κατάφερες να μείνεις το βράδυ μαζί μας???
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Φιλε Τακη
Mεγαλυτερο ερωτημα και απο το μεγαλο για το πισω λαστιχο ειναι τι εχεις κανει με το μπροστινο λαστιχο
Και μεγιστο ερωτημα ειναι αν θα τα καταφερεις να ακολουθησεις με ασφαλτινα λαστιχα και χωρις χωματινο εξοπλισμο (μποτες κλπ)

:thinking:Μηπως να το ξανασκεφτεις για την χωματινη βολτα?
Το έχουμε πει και παραπάνω. ....ή διαδρομη Δεν βγαίνει με ασφάλτινα.
Με χωμάτινα και πάλι υπάρχουν σημεία που θα χορεψουμε:D
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Μία προταση":(ίσως για του χρόνου).
Επειδή το event μου φαίνεται ότι είναι σαν μία γιορτή του adventure riding δε θα ήταν καλύτερα να έχει βγει διαδρομή την οποία θα μπορούν να βγάλουν και μηχανές με ημιχωματινα λάστιχα ,ώστε να μπορούν να συμμετάσχουν ακόμα περισσότερες μηχανές? και παράλληλα να υπάρχει και μία δεύτερη πιο δύσκολη ή μία πίστα για τους πιο έμπειρους και πιο γρήγορους. πχ στο video του '15 βλέπω όλα και όλα καμμία δεκαριά μηχανάκια, φέτος βλέπω θα είναι περί τα 30 συν αυτούς που θα σκάσουν μύτη για μονοημερο.θα μπορούσε να είναι ακόμα μεγαλύτερο ..γνώμη μου πάντα...
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ρε παιδια ξερει κανεις αν εκτος απο το μενου που ποσταριστηκε αρχικα θα υπαρχει και τιποτα αλλο εναλλακτικα Το λεω γιατι με βλεπω να μενω νηστικος το βραδυ του Σαββατου αφου δεν γουσταρω μανιταροσουπες, χορτοπιτες και τα ρεστα (το κοντοσουβλι βεβαια το ξεσκιζω αλλα ξεροσφυρι ρε γαμωτο?)
Προβλήματα που έχει ο κόσμος...

Να φας σουπίτσα ρε ώστε να είσαι μαζί με τη παρέα!

Στάλθηκε από συσκευή τηλεπικοινωνίας
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Προβλήματα που έχει ο κόσμος...

Να φας σουπίτσα ρε ώστε να είσαι μαζί με τη παρέα!

Στάλθηκε από συσκευή τηλεπικοινωνίας
Και αν τα μανιτάρια είναι 'καλά' ούτε τσίπουρο/κρασί δεν θα χρειαστούμε :cool:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Τεσπα !!
Εχουμε επιπεδο !!!
Έλα και θα τα βρούμε ολα !!!
Ετσι και σλλιως η πικρή αλήθεια ειναι οτι μια πραγματική γυναικα ομορφαίνει παντα την ατμόσφαιρα
Θα υπάρχουν και λαστιχένιες φουσκώτές στη παρέα??:eek:
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Μία προταση":(ίσως για του χρόνου).
Επειδή το event μου φαίνεται ότι είναι σαν μία γιορτή του adventure riding δε θα ήταν καλύτερα να έχει βγει διαδρομή την οποία θα μπορούν να βγάλουν και μηχανές με ημιχωματινα λάστιχα ,ώστε να μπορούν να συμμετάσχουν ακόμα περισσότερες μηχανές? και παράλληλα να υπάρχει και μία δεύτερη πιο δύσκολη ή μία πίστα για τους πιο έμπειρους και πιο γρήγορους. πχ στο video του '15 βλέπω όλα και όλα καμμία δεκαριά μηχανάκια, φέτος βλέπω θα είναι περί τα 30 συν αυτούς που θα σκάσουν μύτη για μονοημερο.θα μπορούσε να είναι ακόμα μεγαλύτερο ..γνώμη μου πάντα...
Δεν χρειαζεται να περιμενεις ενα χρονο για αυτο που ζητας!
http://www.advride.gr/threads/advtroffy-2016-Η-προετοιμασία.5116/
Θα δανειστω λιγο χωρο για να προλαβω τα πιθανα σχολια περι σχεδιασης διαδρομων.
Σε ενα χωρο εθελοντων και μονο οι εμπνευστες μιας βολτας -ή οπως αλλιως θες πες τους-
καταφερνουν να σχεδιασουν την κυρια διαδρομη του event και ισως οπως στο παραπανω ετησιο trOFFy και μια εναλλακτικη ασφαλτινη trONy.
Οσοι θελουν να συμμετασχουν σε κατι ενδιαμεσο κανουν κατι πολυ απλο.
Το λενε εγκαιρως και αναζητουν αναμεσα στους αναγνωστες της προετοιμασιας παρεα για κατι ενδιαμεσο
αλλα και καποιον που να ξερει λιγο την περιοχη... ή ακομα και βοηθεια απο τον εμπνευστη-διοργανωτη.
Αν δεν το πει κανεις πως θα γινει?
:)

P.S.
Απο οτι ειδα στην περσινη διελευση απο το off Καντηλι μηνα Μάιο και χωρις να εχει προηγηθει βροχη
....εκει μεσα δεν μπαινεις αν δεν φορας τις λαστιχαρες σου...και βλεπουμε.:cool:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μία προταση":(ίσως για του χρόνου).
Επειδή το event μου φαίνεται ότι είναι σαν μία γιορτή του adventure riding δε θα ήταν καλύτερα να έχει βγει διαδρομή την οποία θα μπορούν να βγάλουν και μηχανές με ημιχωματινα λάστιχα ,ώστε να μπορούν να συμμετάσχουν ακόμα περισσότερες μηχανές? και παράλληλα να υπάρχει και μία δεύτερη πιο δύσκολη ή μία πίστα για τους πιο έμπειρους και πιο γρήγορους. πχ στο video του '15 βλέπω όλα και όλα καμμία δεκαριά μηχανάκια, φέτος βλέπω θα είναι περί τα 30 συν αυτούς που θα σκάσουν μύτη για μονοημερο.θα μπορούσε να είναι ακόμα μεγαλύτερο ..γνώμη μου πάντα...
Κωστη........πάνω από όλα είναι η ασφάλεια σε τέτοιες βόλτες.
Δεν είναι και το πιο εύκολο να σουλατσαρουν 30 και βαλε μηχανές στα χώματα, έτσι και αλλιώς.
Βάζοντας χωμάτινα ελαστικά, περιορίζουμε αρκετά τους κινδύνους, που είναι αρκετοί.
Στην τελευταία χαρτογράφηση της διαδρομής, αν και είχα χωμάτινα αλλά στα τελειώματα τους, αντιμετώπισα αρκετά προβλήματα πρόσφυσης.

Πέρα από αυτήν την συγκέντρωση θα κάνουμε και άλλες βόλτες και για όλα τα γούστα.
Είναι ήδη στα σκαριά μια καλή τον Απρίλιο, πριν το Πάσχα.......που θα έχει ανοίξει ακόμη ο καιρός και θα είναι πιο εύκολα τα πράγματα για όλους.
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom