Michelin Anakee Wild

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Σιγουρα το βαρος και η ταχυτητα τρωνε τα τακουνια, αλλα φθορα εχουν και απο τις αποτομες επιταχυνσεις/επιβραδυνσεις. Αν θες να σου βγαλουν χιλιομετρα ανοιγε το γκαζι χαλαρα, και φρεναρε με το μοτερ και με οσο λιγοτερη δυναμη στη μανετα μπορεις.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Σιγουρα το βαρος και η ταχυτητα τρωνε τα τακουνια, αλλα φθορα εχουν και απο τις αποτομες επιταχυνσεις/επιβραδυνσεις. Αν θες να σου βγαλουν χιλιομετρα ανοιγε το γκαζι χαλαρα, και φρεναρε με το μοτερ και με οσο λιγοτερη δυναμη στη μανετα μπορεις.
Ακριβώς εγώ τα είχα στο xt και από τα πολλά σταματά ξεκινά γρήγορα έβγαλα 1500 χλμ χαχαχα... Τώρα που πάω πιο χαλαρά έχουν αντέξει φουλ!!!

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
To μπροστα πο το ξερω αφου αυτο εχω τωρα πανω στο τρασαλπ δεν θα παρει χαμπαρι με 1000 ασφαλτινα χλμ
Για το πισω δεν γνωριζω
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
To μπροστα πο το ξερω αφου αυτο εχω τωρα πανω στο τρασαλπ δεν θα παρει χαμπαρι με 1000 ασφαλτινα χλμ
Για το πισω δεν γνωριζω
Ε καλά ναι το μπροστινό είναι για 40000 χλμ ευκολα

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Ε καλα κοψε κατι
Ειπαμε οτι αντεχει αλλα οχι και 40χιλ χλμ

Αν παλι εννοεις 4χιλ τοτε λιγα λες
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Το τακούνι θα το φας σίγουρα σε 1000 ασφάλτινα km και είναι κρίμα αλλά αν δεν υπάρχει άλλη δυνατότητα τι α κανς.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Ε καλα κοψε κατι
Ειπαμε οτι αντεχει αλλα οχι και 40χιλ χλμ

Αν παλι εννοεις 4χιλ τοτε λιγα λες
Ασφάλτινα;;; δεν παθαινει τίποτα το μπροστινο χάχα......

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Koutalianos

Μέλος
Περιοχή
Βόρεια Εύβοια
Όνομα
Μπαμπης
Μοτό
Honda xrv 750,2002
Αν μπορώ να βοηθήσω κ εγώ λίγο να αναφέρω ότι φοράω τα wild κ έχω κάνει 3.300 χιλ.Απο αυτά τα 1000 χώμα κ τα υπόλοιπα άσφαλτο.Τα ασφάλτινα μονος ή διπλός χωρίς έξτρα φόρτωμα (max 130)και όχι μαζεμένα..Το πίσω είναι στα τελευταία του..Το εμπρός πολυυ ψωμί.
Ευχαριστημένος παντού εκτός από ψιλόβροχο.Θελει πολύ προσοχή.
Προσωπική εκτίμηση πάντα..
 

HackmaN

Χωμασφάλτινος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Xtz 660 tenere 2009
Δυστυχώς αυτή φαίνεται να είναι η μόνη λύση, ο 2ος τροχός. Αλλά πήραμε xtz για να μειώσουμε το κόστος. Όχι να φορτώνουμε μπλιμπλίκια.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Δυστυχώς αυτή φαίνεται να είναι η μόνη λύση, ο 2ος τροχός. Αλλά πήραμε xtz για να μειώσουμε το κόστος. Όχι να φορτώνουμε μπλιμπλίκια.
Βάλε ένα combo Μπρος πίσω. Πίσω ένα Mitas E09 η ένα E07+ και μπροστά ένα TKC80 η ένα WILD Και δεν θες κάτι άλλο. Πολλοί το κάνουν έτσι. Απλά το Anakke μπροστά δε ξεζαντάρει λέμε..!
 

HackmaN

Χωμασφάλτινος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Xtz 660 tenere 2009
Tώρα φοράω πίσω Ε-07+ και έλεγα μήπως παίξει πάλι το ίδιο σετ. E-07 εμπρός και Ε-07+ πίσω, κυρίως λόγω τιμής και χρήσης. Αλλά με έχει ψήσει καιρό το wild με όλα αυτά που διαβάζω για το χώμα.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Tώρα φοράω πίσω Ε-07+ και έλεγα μήπως παίξει πάλι το ίδιο σετ. E-07 εμπρός και Ε-07+ πίσω, κυρίως λόγω τιμής και χρήσης. Αλλά με έχει ψήσει καιρό το wild με όλα αυτά που διαβάζω για το χώμα.
Έχει βγει και E07+ μπροστινό αν δεν το έχεις δει.

Θα σου πρότεινα αν θες να πας σε λίγο πιο χωμάτινο να πας σε TKC 80 όχι σε anakee. Ίδια γεύση είναι πάνω κάτω αλλά το Conti ξεζαντάρεται αν πάθεις λάστιχο το άλλο με τίποτα.

Αυτό το σετ φοράω εγώ τώρα στο 800. TKC80 μπροστά, E07+ πίσω
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Γενικα δεν νομίζω ότι υπάρχει τακουνατο λάστιχο που βγάζει χιλιόμετρα. Οι mix grill συνδυασμοί παντρεύουν τα θετικά απο τις δυο κατηγορίες ελαστικών, χωρίς να αριστευουν πουθενά. Το tkc 80 που φορεσα πριν τη χωματινη είναι ήδη στη μέση με σκάρτα 2.000. Θα καταφύγω και εγω στο δοκιμασμενο TKc 80 εμπρός, Ε07 πίσω. Πουθενά τέλειο, αλλά πας παντού.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
To μπροστα πο το ξερω αφου αυτο εχω τωρα πανω στο τρασαλπ δεν θα παρει χαμπαρι με 1000 ασφαλτινα χλμ
Για το πισω δεν γνωριζω
Μάλλον εννοείς 10.000 χλμ?



Ε καλά ναι το μπροστινό είναι για 40000 χλμ ευκολα

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μάλλον εννοείς 4.000 χλμ?


Japanοφιλοι... τι να πεις ρε πστμ... άλλα γράφουν άλλα εννοούν.....
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ερώτηση σπαζοκεφαλιά πρός κατόχους του Wild. Τώρα φοράω Μitas E07+ 2ετίας.
Το καλοκαίρι θα παίξει ΑΣΦΑΛΤΙΝΟ ταξιδιώτικο γύρω στα 900χλμ σε επαρχιακό δρόμο με μέτρια μπαγκάζια.

ΕΡΩΤΗΣΗ: Να φορέσω τα Wild ή τσάμπα θα τα κάψω στην άσφαλτο και με κίνδυνο να φύγω σε κανα νερό ή πλάγιασμα;

Τα δεδομένα είναι ότι εγώ από εκεί και πέρα θα έχω το μηχανάκι ως επί το πλείστον για χώμα και σπάνια κανα 2κάβαλο χαλαρό ταξιδάκι, οπότε δεν νομίζω ότι αξίζει να βάλω κάτι πιο ασφάλτινο.
Αν έπαιζε δλδ οικονομική άνεση, θα φορούσα ενα ασφάλτινο και μετά πέταμα και Anakee Wild. Τώρα όμως είναι μπλέξιμο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Πάμε πάλι στο αρχικό ερώτημα του φίλου μας, γιατί μπλέξαμε τα μπούτια μας.
900 χλμ σε επαρχιακούς με το wild....
Δεν νομίζω ότι θα χαλάσει τα λάστιχα.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Μάλλον εννοείς 10.000 χλμ?





Japanοφιλοι... τι να πεις ρε πστμ... άλλα γράφουν άλλα εννοούν.....
900 χλμ ασφαλτινα θελει να κανει με τα wild Εγω οτι γραφω εννοω αλλα εσυ (και οχι μονο) δεν με καταλαβαινεις Κοιτα μερικα post πιο πισω
 
Reactions: STF

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Πάμε πάλι στο αρχικό ερώτημα του φίλου μας, γιατί μπλέξαμε τα μπούτια μας.
900 χλμ σε επαρχιακούς με το wild....
Δεν νομίζω ότι θα χαλάσει τα λάστιχα.
900 χλμ ασφαλτινα θελει να κανει με τα wild Εγω οτι γραφω εννοω αλλα εσυ (και οχι μονο) δεν με καταλαβαινεις Κοιτα μερικα post πιο πισω
Με προλαβε ο μανιακ
Ήταν ένα βιαστικό αστειάκι που δεν είχε καλές βάσεις ανάγνωσης. Συγχωρέστε τον κωμικό!
 
Top Bottom