Mini bio μελών (όποιος θέλει )

Tener-ίσιος

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1200 GS LC
Ενδιαφερον τυποι έχουν μαζευτεί εδώ μεσα :friendship:
"Ενδιαφέροντες" Κώστα'μ!!! Πολλοί είμαστε. Πληθυντικός αριθμός
Από τη θεια μας, την γραμματική πριν σε δει ο amyroukai και σε βάλει στη θέση σου όπως έκανε με μένα :p

Πέρα από την πλάκα, αν μας αποκλείσουν σε ένα νησί όλους, έχουμε αρκετές ειδικότητες για να είμαστε αυτάρκεις.
Το μόνο που θα μας λείπει είναι το μ@υν! :p:p:p

(Το καταράκωσα το επίπεδο τώρα!)
 
Τελευταία επεξεργασία:

sek

Κουλό μέλος
Περιοχή
Θεσ/νίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS SE
Νίκος, αισίως στα 56, γεννήθηκα και ζω στην Θεσσαλονίκη. Μεγαλωμένος σε σπίτι με πολλή μουσική, ξεκίνησα να αγοράζω δίσκους από τα 13 μου, στα σχολικά πάρτυ διάλεγα μουσική με 2 κασετόφωνα και στα 18 έγινα dj. Για τα επόμενα 20 χρόνια δούλεψα σε bars, clubs και ενδιάμεσα για 6-7 χρόνια στο ραδιόφωνο ενώ για μια πενταετία ήμουν συνιδιοκτήτης σε καφέ-μπαρ.

Πάντα όμως με γοήτευαν οι υπολογιστές και το 2004 ξεκίνησα να εργάζομαι στο χώρο αφού πρώτα παρακολούθησα σεμινάριο της Cisco και αργότερα κάποια μαθήματα Πληροφορικής στο Ανοιχτό Πανεπιστήμιο. Από το 2008 είμαι εισηγητής για τεχνικά σεμινάρια της Cisco και τα τελευταία 8 χρόνια ασχολούμαι κυρίως με την εκπαίδευση και συμπληρωματικά με τον σχεδιασμό και την κατασκευή ιστοσελίδων.

Το 'μικρόβιο' της μοτοσυκλέτας το είχα από μικρός, παρόλα αυτά η πρώτη ήρθε στα 35. Μικρή η εμπείρια μου στα δίκυκλα, έχω αλλάξει μόλις 3 μηχανές - μόνο πεμφέ, να τα λέμε αυτά - και γι' αυτό μ' αρέσει να διαβάζω εδώ τους πιο έμπειρους.
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Το μόνο που θα μας λείπει είναι το μ@υν!
Κάνεις λάθος...
Θα έχουμε και τους αντμινς...
Ως γνωστό είναι "μνια αντμινς" ...:p

Μα όλα εγώ πχια??? :UH::laugh::laugh::laugh:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Νοπανα είναι το σωστό Γιώργη, να μιλάμε σωστά παρακαλώ.
 

Bulmont

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Όνομα
Βαγγελης Χ
Μοτό
BULTACO PURSANG 125
MONTESA ENDURO 125H7
Το μόνο που θα μας λείπει είναι το μ@υν!
Oπως διατυμπάνιζε φίλος, που το γυαλίζει το πόμολο, ''το μ@υνί του μέλλοντος είναι ο κ@λος''.......
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Λευτερης από Αθηνα

Το εβδομήντα είδα φως …….που λεει και το τραγουδι

Από μικρος ειχα στο αιμα μου το …φευγα

5 χρονων μου πηρε ο πατερας μου ένα σπαστο ποδηλατο και μεχρι να παω γυμνασιο, στο κοντερ ελεγε ‘’Αθηνα – Μοναχο 3 φορες πηγαινε ελα’’. Μου το ειχε πει ο πατερας μου αυτό, όταν ειδε τους μετριους βαθμους στο σχολειο και καπου 12000 χιλιομετρα στο ποδηλατο και του λεω, με μια απαθεια, ....‘’ε σιγα μωρε, στο γυρισμο είναι κατηφορα’’

Κουτακιας ηδη 17 χρονια στα 30 μου (μην κανετε την αφαιρεση), αγορασα ένα C90. Μεχρι τοτε ουτε συνεπιβατης σε παπι δεν ειχα ανεβει !! Αγοραστηκε γιατι ετσι. Ουτε στην δουλεια μου δεν το επαιρνα στις αρχες, αλλα αργοτερα ηθελε ένα τεποζιτο την ημερα, (καπου 120 χλμ μεσα στην πολη καθημερινα) όταν εψαχνα να φτιαξω και να αγορασω πραγματα για το σπιτι.
Ακολουθησε μαζι με το παπι και ένα σκουτερ 200cc μετα από 3 χρονια καθως και η πρωτη μου μηχανη 700cc μετα από αλλα 3. Τον επομενο χρονο αρχισαν και τα ευρωπαικα μοτοταξιδια με γκρουπ φιλων από Ελλαδα, με Γερμανους κυριως, Ισπανους και Βελγους.

Στον στρατο καταλαβα ποσο μου ειχε λείψει γενικα η οδηγηση, όταν μια φορα που ειχε αρρωστησει ο οδηγος, δεν ειπα τιποτα, πηρα εγω το φορτηγακι για τις αλλαγες στις σκοπιες και εφαγα μετα την πρωτη μου φυλακη, ετσι απλα, γιατι ηθελα να οδηγησω κατι.

Επαγγελματικα ειμαι από τους τυχερους, γιατι πρωτα εκανα αυτό που μου αρεσε και μετα πηρα πτυχιο σ αυτό.
Σταματησα το σχολειο στην αρχη της Β λυκειου και τελειωσα την σχολη μαθητειας μηχανοτεχνιτων δουλευοντας στην πρωην Πυρκαλ τα πρωινα και τα απογευματα πηγαινα στη σχολη.
Μετα την σχολη, συνεχισα το νυχτερινο λύκειο και μετα ΤΕΙ ευτυχως Πειραια, στον ιδιο κλαδο, μιας και το πρωι δουλευα κανονικα. Τελειωνοντας τον στρατο γυρισα στα Ελληνικα Αμυντικα Συστηματα πλεον, στην διευθυνση μελετης σχεδιασης, ερευνας και αναπτυξης, προιοντων παραγωγης.

Από 5 χρονων θυμαμαι να φτιαχνουμε με τον πατερα μου το εξοχικο στην Κορινθο και μετα στην Αθηνα. Όταν λεμε τα παντα εννοουμε τα παντα. Από χωματουργικα εως μωσαικα τοτε, ηλεκτροκολληση και ηλεκτρολογικα. Κανονικα ‘’μπετονιερα αγαπη μου’’.

Το μεγαλυτερο δωρο που εκανα στον εαυτο μου θεωρω ότι ηταν που από 17 χρονων χαλουσα τα λεφτα μου σε ταξιδια. Στο εξωτερικο τα καλοκαιρια με αεροπλανο και τρενο και στην Ελλαδα με την μηχανη από το 2006 και επειτα.

Χομπι μου μετα τα ταξιδια, το τεννις για 17 χρονια σχεδον καθημερινα και η σκοποβολη στο αεροβολο τουφεκι 10μ με επισημους αγωνες και εκτος Αθηνας για 6 χρονια.

Με τον ερχομο των 2 κοριτσιων στα 49 μου, όλα αλλαξαν. Εκει που πριν ηθελα να εχει 26 ωρες η μερα για να τα προλαβαινω όλα, ξαφνικα δεν ηξερα αν θα μπορω να παω στην δουλεια μου την επομενη, ώστε να βοηθαω την γυναικα μου, μιας και απο συγγενεις μακρια κι αγαπημενοι από επιλογη μας, αλλα φυσικα και δεν το αλλαζω με τιποτα στον κοσμο.

Από τα 44 μου που μπηκα στο χωματινο χωρο με το XR καταλαβα ότι παντα ηθελα να βρισκομαι στο βουνο και στη φυση, κοντα ή μακρια, ειτε με τα ποδια ειτε με 2 τροχους. Μελλοντικα ελπιζω να παρω ένα μεσαιο on-off για να κανω καποιες αποδρασεις λιγο πιο μακρινες που εχω στο μυαλο μου.

Να ειμαστε καλα ολοι μας και να ταξιδευουμε με την πρωτη ευκαιρια.
Λευτέρη, πολλά κοινά! Για το ποδήλατο δεν έγραψα (όχι ότι υπάρχει κάτι εντυπωσιακό, μόνο πολύ συναίσθημα και πολύ πετάλι). Είναι κρίμα που δεν έχουμε βρεθεί, θα γίνει.
:friendship:
 

Tener-ίσιος

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1200 GS LC
Oπως διατυμπάνιζε φίλος, που το γυαλίζει το πόμολο, ''το μ@υνί του μέλλοντος είναι ο κ@λος''.......
Θέλει πολύ μεγάλα "καρύδια" για να κάνει κάποιος την αρχή. Δε μας έχω τόσο "ικανούς".
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Tener-ίσιος έγραψε:

Πέρα από την πλάκα, αν μας αποκλείσουν σε ένα νησί όλους, έχουμε αρκετές ειδικότητες για να είμαστε αυτάρκεις.
Το μόνο που θα μας λείπει είναι το μ@υν! :p:p:p

(Το καταράκωσα το επίπεδο τώρα!)

Με το που θα εμφανιστεί το μνι βέβαια θα γίνουν όλα μνι.

Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα.

Ο στιλβωτης του πόμολου που λέγατε πιο πάνω έχει γλυτώσει από μεγάλα προβλήματα πάντως. :yew:

 
Τελευταία επεξεργασία:

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Γιώργος, ετών 46. Γεννήθηκα και μεγάλωσα στου Ζωγράφου και πλέον μένω Άγιο Δημήτριο μετά γυναίκας και τέκνων.
Σπούδασα Γραφίστας και απασχολήθηκα, μετά το στρατιωτικό, κατευθείαν στην οικογενειακή επιχείρηση παραγωγής κουτιών όπου εκτός από (λίγα) γραφιστικά, τα κάνω (σχεδόν) όλα και συμφέρω :)

Κόλλησα το μικρόβιο της μοτοσυκλέτας από μικρός και δεν μου έφυγε έκτοτε. Χόμπι όχι κάτι το ιδιαίτερο, γενικώς και αορίστως.

Προσεχώς, βελτιωμένος.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Κάνεις λάθος...
Θα έχουμε και τους αντμινς...
Ως γνωστό είναι "μνια αντμινς" ...:p

Μα όλα εγώ πχια??? :UH::laugh::laugh::laugh:
Νοπανα είναι το σωστό Γιώργη, να μιλάμε σωστά παρακαλώ.
Κοίτα να δεις που με τον αέρα που είχε σήμερα αεριζονται στο Ναύπλιο και βρωμάει στη Σαλαμινα! Ένα φοβερό πράγμα! :roflmao:
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Νοπανα είναι το σωστό Γιώργη, να μιλάμε σωστά παρακαλώ.
Κοίτα να δεις που με τον αέρα που είχε σήμερα αεριζονται στο Ναύπλιο και βρωμάει στη Σαλαμινα! Ένα φοβερό πράγμα! :roflmao:
Αυτό σηκώνει απάντηση..

Το μνοπανο έχει άμεση εφαρμογή στο μνακι..
Η ευρύτερη περιοχή γύρω από το μνακι λέγεται αντμιν...

:p:p:p:p:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:





Δεν ξέρω αν συμφωνείτε αλλά εγώ το βρήκα ευφυέστατο και για αυτό το είπα...:roflmao::roflmao::roflmao:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Αυτό σηκώνει απάντηση..

Το μνοπανο έχει άμεση εφαρμογή στο μνακι..
Η ευρύτερη περιοχή γύρω από το μνακι λέγεται αντμιν...

:p:p:p:p:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:





Δεν ξέρω αν συμφωνείτε αλλά εγώ το βρήκα ευφυέστατο και για αυτό το είπα...:roflmao::roflmao::roflmao:
Έβαλε κρύο ή είναι η ιδέα μου...? :friend:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Σωτηρηηηηηηηη sothrhs
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Top Bottom