Mini bio μελών (όποιος θέλει )

clear

Μέλος
Περιοχή
Παλλήνη
Όνομα
Κλέαρχος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Γεννήθηκα Παρασκευή και 13 (το 1970) την ιδια μέρα που κυκλοφόρησε το Black Sabbath ( album LP).

Στα πρώτα 8 χρόνια έμμεινα στο Κουκάκι. Επείδη μας άρεσαν οι εξοχές και ο πατέρας μου γεννήκε σε χωριό στην Κρήτη, πήγαμε το 1978 στην Αγία Παρασκευή (πιο εξοχικά τοτε) κάτω από τον Υμηττό.Τελείωσα εκεί το δημόσιο σχολείο και μετά από την πρώτη αποτυχημένη απόπειρα να γίνω Χημικός Μηχανικός, προκειμένου να μην πάω νέος στο στρατό, διάλεξα την σίγουριά του ΤΕΦΑΑ (Γυμναστική Ακαδημία).
Ήμουν εν ενεργεία παίκτης Μπάσκετ, αλλά γρήγορα σταμάτησα και το έριξα στην προπονητική αλλά και στην παιδαγωγική ως καθηγητής σε ιδιωτικό σχολείο. Έκανα μεταπτυχιακές σπουδές στην Κομοτηνή στην μεγιστοποίηση της απόδοσης. Παντρεύτηκα στα 32 μια καταπληκτική τύπισσα, που έχει το ελάττωμα να είναι δικηγόρος και όπως καταλαβαίνετε είμαστε μαζί ακόμα ( άντε να χωρίσεις δικηγόρο αν σου βαστάει). 'Εχουμε δύο παιδιά. Μία κόρη που σπουδάζει ΜΜΕ και Marketing στην Πάντειο και τώρα φεύγει για 6 μήνες στο Βερολίνο για Erasmus και θα μου λείψει πολύ και ένα γιο στα 16, που προσπαθώ να τον ψήσω να αφήσει για λίγο το μπάσκετ και να κοιτάξει τα μαθήματά του.
Εκτός από προπονητής και δάσκαλός τα πρώτα μου ένσημα ήταν ως μπογιατζής (με πτυχίο από σχολη ΟΑΕΔ) για 4-5 χρόνια, αλλά και ώς φοιτητής έχω δουλέψει σε εργοστάσιο εμφιάλωσης, πλανώδιος πωλητής, σε θερινό σινεμά (φιλικά χωρίς αμοιβή) και κάθε καλοκαίρι σε παιδικές κατασκηνώσεις, κυρίως στο Διόνυσο, της Εθνικής Τράπεζας (ήταν ο πατέρας μου υπάλληλος της Τράπεζας).
Μηχανάκι από τα 18 για να προλαβαίνω τις δουλειές και μέχρι πρόσφατα μόνο ευρωπαικά μιάς που άρχισα από BMW R25 και Gagiva K7 και μετά σε χαμηλής αξίας ΚΤΜ, Τriumph ,Ducati και πριν παντρευτώ ΚΤΜ 640 Adv και 950 S, με το γάμο το γύρισα σε BMW GS1150 ADV, μέχρι που βρήκα την υγεία μου με το "ιαπωνικό" (Ευρωπαϊκό και αυτό) Tenere 700.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Tener-ίσιος

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1200 GS LC
Έχει και αυτός κανάλι στο youtube;
Του το είπα πολλές φορές, ότι στα μέρη που πάει και με τις φωτογραφικές δυνατότητες που έχει, θα ήταν πολύ καλός, αλλά δεν το έχει αποφασίσει. Είναι πολύ νέος ακόμη (20-21) και το You Tube το βλέπει λίγο "passe" γι αυτόν. Είναι περισσότερο του Instagram (το οποίο εγώ δεν το πολυγουστάρω) αλλά μέσω αυτού μπορεί πιο εύκολα να δημοσιοποιεί τη δουλειά του και να κάνει επαφές όπου κάποιες φορές τον καλούνε για δουλειά σε διάφορες γωνιές του κόσμου. (Φωτογράφος και ολίγον βιντεογράφος)



Τα παρακάτω 2 είναι κάποια μικρά δείγματα δουλειάς του που έχουν να κάνουν λίγο με τη θεματολογία του φόρουμ (Petrolhead)


  • Από ένα χωμάτινο event με παλιά δίχρονα
️ℭ ️ on Instagram: "A cool day to remember… - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - #photo #photography #photographer #video #videographer #trailer #trailers #adventure #adventures #action #actionsports #motorcycle #motorbike #motocross"
  • Nürburgring drift day
️ℭ ️ on Instagram: " - - - - - - - - - - - - - - - - - - #photography #photo #photooftheday #photographer #video #videography #professional #racing #racecar #race #drift #driftcar #drifting #driftlife #viral #viralvideos #viralreels"
  • Και το τρίτο, είναι μια μικρή σύνοψη από τα περσινά ταξίδια με ένα μήνυμα που την άκουσα λίγο στ'αυτιά.
️ℭ ️ on Instagram: "A recap of my 19th season. I am happy to be able to make those experiences and grateful for having the people around me ❤ - - - - - - - - - - - - - - - #travel #travelphotography #travelblogger #travelgram #travelling #trendingreels #reisen #reise #photography #photographer #photooftheday #surf #surfing #surflife"


Βασικό στο κωλο-Instagram πρέπει εσύ να ανοίξεις τον ήχο για να ακούσεις τί λέει ή παίζει από πίσω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Πώ ρε ιστορίες που κουβάλαει πάντως ο καθένας στη καμπούρα του!!
σκεψου ότι κάποιοι δεν αναφέρουν τα πάντα...
εγώ για παράδειγμα αναφέρθηκα πολύ επιλεκτικά σε δύο τρία πράγματα που αντιπροσωπεύουν το μεγαλύτερο κομμάτι της μέχρι τώρα ζωής μου...
 
Τελευταία επεξεργασία:

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
[
σκεψου ότι κάποιοι δεν αναφέρουν τα πάντα...
εγώ για παράδειγμα αναφέρθηκαν πολύ επιλεκτικά σε δύο τρία πράγματα που αντιπροσωπεύουν το μεγαλύτερο κομμάτι της μέχρι τώρα ζωής μου...
Ε καλά ναι ρε Γιώργη δεν θα γράψουμε και βιβλίο εδώ.

Τα υπόλοιπα για σένα θα τα διαβάσουμε στην αυτοβιογραφία σου!!!
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
σκεψου ότι κάποιοι δεν αναφέρουν τα πάντα...
εγώ για παράδειγμα αναφέρθηκαν πολύ επιλεκτικά σε δύο τρία πράγματα που αντιπροσωπεύουν το μεγαλύτερο κομμάτι της μέχρι τώρα ζωής μου...
και συνεχίζω με ένα χαρακτηριστικό παράδειγμα...
και βέβαια "κρύβοντας" αρκετά ακόμη...

Το μακρινό 1990 δούλευα ως σερβιτόρος στο Ναύπλιο...
Έπαιρνα περίπου 6000 δραχμές μεροκάματο...
Ένας πολύ καλός μου φίλος ήταν φοιτητής στην Αθήνα...
Ο πατέρας ενός συμφοιτητη του είχε μια πολύ "δυνατή" ψαροταβέρνα κάπου στη Γλυφάδα - Βάρκιζα...
Μου είπε να κανονίσει να πάω εκεί για δουλειά... σχεδόν με 15000 δραχμές μεροκάματο...
Φυσικά συμφώνησα...
Με την προϋπόθεση να πάω πρώτα μια εβδομάδα διακοπές στην Αγγλία σε μια πολύ καλή μου "φίλη" ... Την Κάθριν...
Έφυγα για Αγγλία όπου και έμεινα σχεδόν 5 μήνες... Έπιασα εκεί δουλειά...
Έφυγα γιατί έμαθα ότι ο φίλος μου και συμμαθητής μου Αντώνης δουλεύει σε ένα "γαμάτο"κλαμπ στις Βρυξέλλες...
Πήγα να τον βρω και έμεινα σχεδόν 4 μήνες γιατί έπιασα δουλειά στο ίδιο κλαμπ...
Εκεί γνώρισα έναν Έλληνα του εξωτερικού ο οποίος είχε δύο μάντρες αυτοκινήτων στην Φρανκφούρτη...
Εκεί αγόρασα ένα καμιόνι και έφερνα αυτοκίνητα στην Ελλάδα μέχρι τον Μάρτιο του 1993...
Το πούλησα και γύρισα στο Ναύπλιο όπου ζω μέχρι τώρα...


resume history ---
έφυγα για μια εβδομάδα διακοπών και έκανα σχεδόν 3 χρόνια να γυρίσω...
:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Οπότε μέχρι τώρα έχουμε...
σερβιτόρος, περιπτεράς, οδηγός καμιονιου, ντελιβερας...

Κάποια στιγμή θα γράψω και για τα υπόλοιπα...

πορτιερης-τουμπανο σε μπαρ και κλαμπ και μπουζούκια...

βοσκός με 140 δικά μου πρόβατα και παράλληλα εκδοροσφαγεας σε σφαγεία...

κλαρκατζης σε συσκευαστήριο πορτοκαλιών...

συνιδιοκτήτης με τον συμπέθερο μου σε κλάμπ 1200 ατόμων στην πόλη του Άργους το 2003-2004-2005... παραλίγο να χάσω όλες μου τις οικονομίες... "πουτανα" νύχτα...

έχει και ακόμη ένα..δεν είναι της παρούσης όμως...
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Στέφος, aka Στέφανος 45 Μαΐων και αποφοίτησα το 96 απο το λύκειο. Στη συνέχεια βρέθηκα Αγγλία για 4 χρόνια σπουδάζοντας ηλεκτρονικά και τηλεπικοινωνίες στο μετάπτυχιακό. Επιστροφή στα πάτρια εδάφη και στρατιωτική θητεία ως έφεδρος αξιωματικός. Μετά το στρατιωτικό ξεκίνησα να εργάζομαι σαν τεχνικός υπολογιστών και δικτύων μέχρι που για 4-5 χρόνια βρέθηκα στο μαγικό κόσμο του ειδικού τύπου. Δούλεψα ως συντάκτης σε τίτλους της εποχής (Faster και Drive) όπου οδηγούσα και έγραφα. Πολύ καλό για να είναι αληθινό και μόλις έπιασε η κρίση το 2007-8, όπως τα περισσότερα από αυτά τα έντυπα χρεοκόπησε, αφήνοντας με χωρίς δουλειά και χρωστούμενα. Ευτυχώς για εμενα είχα τρόπο να βγω από τον κλάδο και όπως μπηκα-βγηκα. Ξεκίνησα και πάλι σαν τεχνικός αλλά σιγά σιγά ξεκίνησα να ασχολούμαι με την παραγγελία ανταλλακτικών και αναλώσιμων για τα κατάστηματα που δούλευα. Σταδιακά αυτό είχε όλο και περισσότερο ενδιαφέρον και πριν από περίπου 10 χρόνια μεταπηδησα στον μαγικό κόσμο των προμηθειών. Έκτοτε δουλεύω σε πολυεθνικές στα αντίστοιχα τμήματα αγοράζοντας ανταλλακτικά και υπηρεσίες κυρίως από προμηθευτές εξωτερικού. Ο έρωτας με τα μηχανοκίνητα πάει πολλά χρόνια, αλλά οι μηχανές ήταν εκτός εξίσωσης λόγω βέτο. Τελικά (αν θυμάμαι καλά) στα 30 μου πήρα την πρώτη μηχανή και ξεκίνησα να καβαλαω και να μην ξεκαβαλαω. Ότι ταξίδια και βόλτες έχασα τα έχω ρεφαρει τα τελευταία 15 χρόνια με ιδιαίτερη αγάπη στα χωμάτινα. Εκτός από την αίσθηση ελευθερίας και ηρεμίας που μόνο στα βουνά βρίσκω, μου αρέσει που βγαίνω από το καβούκι μου και το comfort zone μου και ανακαλύπτω ακόμα και σήμερα νέα πράγματα για τον εαυτό μου. Τα επόμενα 10 χρόνια θέλω να φύγω από την Αθήνα και να βρω δουλειά στο χωριό μου που είναι στους πρόποδες του Καλλιδρόμου. Περιμένω να τελειώσει το σχολείο ο γιος μου τα επόμενα 5 χρόνια και ελπίζω να έχω βρει την άκρη μέχρι τότε. Μου αρέσει πολύ η ύπαιθρος και οι χειρονακτικές εργασίες που κουράζουν/γυμνάζουν το σώμα και αδειάζουν το μυαλό.

Sent from my Armor 17 Pro using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Γεννήθηκα στην Μεσσήνη Μεσσηνίας το '75
Μέχρι να τελειώσω το σχολείο από τά 12 και μετά δούλεψα σε μπαράκια ταβέρνες φαστφουντ κτλ...
Μετά ήρθε ο στρατός όπου μέχρι τότε εκτός από παπί και τρακτέρ δεν είχα οδηγήσει κάτι άλλο...
Αυτοί μου έδωσαν την ειδικότητα του οδηγού...
Μια χαρά τά κατάφερα με τα ρεο και πολλά
άλλα... φεύγοντας πήρα και πολιτικό δίπλωμα Γ'
Όταν απολύθηκα δούλεψα ένα τρίμηνο στην Καλαμάτα σέ ψαροταβέρνα και τον Σεπτέμβρη πήρα τόν δρόμο για την πρωτεύουσα...
Για 2,5 χρόνια δούλεψα στην κατασκευή περιπτέρων σέ εκθεσιακά Κέντρα όπου είχε καλά λεφτά αλλά παρά πολλές ώρες έτσι όταν
έτυχε κάτι καλό την έκανα... και το καλό ήταν συστήματα αέρος και εξοπλισμός βουλκανιζατέρ στην γνωστή τεχνοπνευματικ όπου εκεί χρησιμοποίησα και το δίπλωμα για
τίς μεταφορές μηχανημάτων.
Μετά από 5 χρόνια γύρισα Μεσσήνη όπου δούλεψα σέ μεταφορική για κάποιους μήνες...
Εκείνο το καλοκαίρι έπεσε στα χέρια μου ένα τεύχος του Μοτό με ένα ταξιδιωτικό που συμμετείχε ένα klr650 το ερωτεύτηκα και τον Αύγουστο του 2002 έγινε δικό μου! Η πρώτη καινούργια...
Τόν επόμενο μήνα βγήκαν τά αποτελέσματα στον διαγωνισμό τίς τότε Έθελ και τώρα ΟΣΥ
όπου μάζεψα τά μπογαλακια μου και ξανά πίσω στην Αθήνα... όπου μέχρι τώρα έχουν περάσει σχεδόν 22 χρόνια... μια δουλειά που αγαπώ και μισώ ταυτόχρονα...

Με το κουλούρι είχα και ένα σοβαρό ατύχημα που με άφησε 1.5 χρόνο εκτός... αλλά τέλος καλό όλα καλά
Μετά ήρθε το fazer1000 μετά tigr1050 tdm ξανά τίγρης και τέλος η χροντρουλα...
 

R.o.C.

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
ΚΤΜ 990 Adventure
46 λεει το κοντερ και συνεχιζω να πιστευω οτι καπου εκει στα 30 καποιος ( ή μετα απο καποια τουμπα ) κατι χαλασε και γραφει οτι να 'ναι! (το γαμηδι! ) Πιθανοτατα ευρωπαϊκο αλλα με ριζες απο Ναξο και Σαντορίνη. Απ 'τα 15 με τα παπάκια και τα tdr και απ' τα 27 με πιο μεγαλα και πολλα χλμ εντος και εκτος. Αθλητικος τυπος μεχρι τοτε ποδοσφαιρα, tae kwon do αγώνες, ειδικες δυναμεις, μετα με κεδισε το αρνί... λιβάδια ολόκληρα! Ελπιζω να μην ειναι εκδικητικα τα ερημα και γυρισει μπουμερανγκ με την γνωστη ατάκα "σε εφαγε το αρνι Μιχαλακηηηη " Στα 38 εφαγα μια καλή καμπανα κ λεω "θελω να γινω πατερας" ακούγεται αστειο αλλα γιατι να κρυβομαστε αλλωστε (εδω που φτασαμε : ρ ) οπότε άλλαξα γυναικα όπως αλλαζω τα μηχανακια τα τελευταια 5 χρονια... συνδεονται αυτα τα δυο μεταξυ τους μιας και η γυναικα *που λεγαμε, ειχε ηδη 2 κοριτσακια. Καναμε και αλλο ενα και γινεται του μ...ιου ΚΑΙ ΠΟΥ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ηθελα να πω! Μαραγκος στο επαγγελμα 25 χρονια τωρα , αν μου πεις αλλαξε λαδια στο voge θα βγαλω μέτρο και μολυβι. Ενα gs 800 ααααχχχχ καποτε ειχα μαθει καπως, μπουζι,λαδια,φιλτρα,τακακια,τρομπα βενζινης... τα κλασσικα αλλα σε αυτο εκατσα μπολικα χρονακια στη σελα του, οπότε αναγκαστικά με διδαξε ας πουμε.... οποτε αν και λατρης του βουνου αν παθω ενα λαστιχο... ε! εχει και οδικη! και ας ελπισουμε να ακουει rock +... ο οδηγος γιατι αν παιζει κανα τσαλικη θα κατεβω και θα το γυρισω με τις ζαντες.
Ελπιζω να μην κουρασε ο τροπος μου, μονοκοπανιά χωρις τόνους (και συγνωμη γι'αυτο) και διχως πολλες πολλες σκεψεις το εγραψα...γιατι με κερδισε η ιδέα περισσοτερο και οχι η εικονα. Και το φορουμ δειχνει οτι εχει ωραιους ανθρωπους που το ζουν ακριβως ετσι, για την ιδέα :plqtr:
 

Tener-ίσιος

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1200 GS LC
σκεψου ότι κάποιοι δεν αναφέρουν τα πάντα...
εγώ για παράδειγμα αναφέρθηκα πολύ επιλεκτικά σε δύο τρία πράγματα που αντιπροσωπεύουν το μεγαλύτερο κομμάτι της μέχρι τώρα ζωής μου...
Παίζει να έχουμε συναντηθεί εμείς Γιώργο και να μην το γνωρίζουμε.

Κάπου στη μακρινή δεκαετία του 90 (δραχμές είχαμε τότε) είχα ραντεβού με έναν Ναυπλιώτη στην πανελλήνια που έγινε στην Ηγουμενίτσα αν θυμάμαι καλά. Κατεβήκαμε με τη γυναίκα μου από Θεσσαλονίκη και είχαμε ενσωματωθεί στην τότε μοτολέσχη του Ναυπλίου.
Αφού περάσαμε ένα 3ημερο ατελείωτου πονοκέφαλου από τη φασαρία, επιστρέψαμε όλοι μαζί στο Ναύπλιο και είχαμε περάσει κάποιες μέρες στο Ναύπλιο πλέον με τα παιδιά του club, πριν συνεχίσουμε εμείς με το Πελοπονησιακό tour που είχα σχεδιάσει με τον Ναυπλιώτη που με κάλεσε.
Επειδή ήταν πάρα πολλά άτομα σε λίγο χρόνο, δεν μπορώ να θυμηθώ πολλά ονόματα και λεπτομέριες, αλλά θυμάμαι τη φάση και πόσο καλά περάσαμε. Κάποια μάλιστα θα έλεγα ότι ήταν παιδιά διαμάντια. Θυμάμαι ότι είχαμε στην παρέα τον νεαρό τότε (εγγονό/δισέγγονο δεν ξέρω) Καρώνη με ένα Aprilia πήγασο 650 που είχε αναλάβει τις προμήθειες σε αποστάγματα. Φοβερό παιδί!
 

estebahn

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
CBR 600F4i
Στέφος, aka Στέφανος 45 Μαΐων και αποφοίτησα το 96 απο το λύκειο. Στη συνέχεια βρέθηκα Αγγλία για 4 χρόνια σπουδάζοντας ηλεκτρονικά και τηλεπικοινωνίες στο μετάπτυχιακό. Επιστροφή στα πάτρια εδάφη και στρατιωτική θητεία ως έφεδρος αξιωματικός. Μετά το στρατιωτικό ξεκίνησα να εργάζομαι σαν τεχνικός υπολογιστών και δικτύων μέχρι που για 4-5 χρόνια βρέθηκα στο μαγικό κόσμο του ειδικού τύπου. Δούλεψα ως συντάκτης σε τίτλους της εποχής (Faster και Drive) όπου οδηγούσα και έγραφα. Πολύ καλό για να είναι αληθινό και μόλις έπιασε η κρίση το 2007-8, όπως τα περισσότερα από αυτά τα έντυπα χρεοκόπησε, αφήνοντας με χωρίς δουλειά και χρωστούμενα. Ευτυχώς για εμενα είχα τρόπο να βγω από τον κλάδο και όπως μπηκα-βγηκα. Ξεκίνησα και πάλι σαν τεχνικός αλλά σιγά σιγά ξεκίνησα να ασχολούμαι με την παραγγελία ανταλλακτικών και αναλώσιμων για τα κατάστηματα που δούλευα. Σταδιακά αυτό είχε όλο και περισσότερο ενδιαφέρον και πριν από περίπου 10 χρόνια μεταπηδησα στον μαγικό κόσμο των προμηθειών. Έκτοτε δουλεύω σε πολυεθνικές στα αντίστοιχα τμήματα αγοράζοντας ανταλλακτικά και υπηρεσίες κυρίως από προμηθευτές εξωτερικού. Ο έρωτας με τα μηχανοκίνητα πάει πολλά χρόνια, αλλά οι μηχανές είχαν εκτός εξίσωσης λόγω βέτο. Τελικά (αν θυμάμαι καλά) στα 30 μου πήρα την πρώτη μηχανή και ξεκίνησα να καβαλαω και να μην ξεκαβαλαω. Ότι ταξίδια και βόλτες έχασα τα έχω ρεφαρει τα τελευταία 15 χρόνια με ιδιαίτερη αγάπη στα χωμάτινα. Εκτός από την αίσθηση ελευθερίας και ηρεμίας που μόνο στα βουνά βρίσκω, μου αρέσει που βγαίνω από το καβούκι μου και το comfort zone μου και ανακαλύπτω ακόμα και σήμερα νέα πράγματα για τον εαυτό μου. Τα επόμενα 10 χρόνια θέλω να φύγω από την Αθήνα και να βρω δουλειά στο χωριό μου που είναι στους πρόποδες του Καλλιδρόμου. Περιμένω να τελειώσει το σχολείο ο γιος μου τα επόμενα 5 χρόνια και ελπίζω να έχω βρει την άκρη μέχρι τότε. Μου αρέσει πολύ η ύπαιθρος και οι χειρονακτικές εργασίες που κουράζουν/γυμνάζουν το σώμα και αδειάζουν το μυαλό.

Sent from my Armor 17 Pro using Tapatalk
Βρε συνονοματε τι λες τώρα! Μιλούσαμε στο forum του drive εκεί γύρω στο 2006. Σε διάβαζα με μανία τότε, πιτσιρικάς εγώ.
Το ίδιο avatar δεν είχες και εκεί; Τώρα έκανα την σύνδεση!
Να 'σαι καλά, στο πατρικό έχω φυλαγμένες τις ντάνες με τα τεύχη σας :friendship:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Βρε συνονοματε τι λες τώρα! Μιλούσαμε στο forum του drive εκεί γύρω στο 2006. Σε διάβαζα με μανία τότε, πιτσιρικάς εγώ.
Το ίδιο avatar δεν είχες και εκεί; Τώρα έκανα την σύνδεση!
Να 'σαι καλά, στο πατρικό έχω φυλαγμένες τις ντάνες με τα τεύχη σας :friendship:
Άμα ψάξω στην αποθήκη θα βρω κι εγώ περιοδικά drive. Πολύ ωραίο έντυπο από τα αγαπημένα μου ( ναι έχουμε κανει και κουτακηδες)
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Οι μαραγκοί.....αυτό με τις γυναίκες, να το κοιτάξετε
ChristosGR ...δικός σου ο μαστορης
Oπως είπαν και οι προλαλησαντες δεν τα γράφουμε όλα, μόνο το ρεζουμέ.

Κι εγώ πιτσιρικάς 20χρονων έχω δουλέψει μπάρμαν δύο καλοκαίρια,(δεν χρειαζόμουν την δουλειά αλλά ήταν τρομερή γκομενοπαγίδα), εχω παντρευτεί και χωρίσει δύο φορές, μια στην Ελλάδα, μια στον Καναδά, εδώ και 7χρονια ζούμε μαζι με την Μαρία τον παιδικό μου έρωτα απ το σχολείο, έχω μαύρη ζώνη στο Shotokan (πριν 35 χρόνια, 3δαση κάρβουνο, και καμία 20 μαντριά προβατο), και η λίστα συνεχίζει.

Ιστορίες όλοι έχουμε, άμα είναι να γράψουμε όλοι την αυτοβιογραφία μας θα πέσει ο σερβερ.

Πχ. Γιώργος sugariasgeorge πιο πάνω αυτά που συμπλήρωσε είναι πιο πολλά από το αρχικό του ποσταρισμα.

ΥΓ.
Περιμένω κι εγώ με μεγάλο ενδιαφέρον το γνωστό φοινικοπούλι να λαλήσει. :)
 
Τελευταία επεξεργασία:

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Παίζει να έχουμε συναντηθεί εμείς Γιώργο και να μην το γνωρίζουμε.

Κάπου στη μακρινή δεκαετία του 90 (δραχμές είχαμε τότε) είχα ραντεβού με έναν Ναυπλιώτη στην πανελλήνια που έγινε στην Ηγουμενίτσα αν θυμάμαι καλά. Κατεβήκαμε με τη γυναίκα μου από Θεσσαλονίκη και είχαμε ενσωματωθεί στην τότε μοτολέσχη του Ναυπλίου.
Αφού περάσαμε ένα 3ημερο ατελείωτου πονοκέφαλου από τη φασαρία, επιστρέψαμε όλοι μαζί στο Ναύπλιο και είχαμε περάσει κάποιες μέρες στο Ναύπλιο πλέον με τα παιδιά του club, πριν συνεχίσουμε εμείς με το Πελοπονησιακό tour που είχα σχεδιάσει με τον Ναυπλιώτη που με κάλεσε.
Επειδή ήταν πάρα πολλά άτομα σε λίγο χρόνο, δεν μπορώ να θυμηθώ πολλά ονόματα και λεπτομέριες, αλλά θυμάμαι τη φάση και πόσο καλά περάσαμε. Κάποια μάλιστα θα έλεγα ότι ήταν παιδιά διαμάντια. Θυμάμαι ότι είχαμε στην παρέα τον νεαρό τότε (εγγονό/δισέγγονο δεν ξέρω) Καρώνη με ένα Aprilia πήγασο 650 που είχε αναλάβει τις προμήθειες σε αποστάγματα. Φοβερό παιδί!
:thnkg::thnkg::thnkg::thnkg::thnkg:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Εγώ από τα συγκεκριμένα άτομα που έχω διαβάσει για sotokan και μαύρες ζωνες και τέτοια κάτι με προβατίνα διαγωνισμός πρέπει να ναι δεν εξηγείται. Πάλη με προβατίνα?
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Εγώ από τα συγκεκριμένα άτομα που έχω διαβάσει για sotokan και μαύρες ζωνες και τέτοια κάτι με προβατίνα διαγωνισμός πρέπει να ναι δεν εξηγείται. Πάλη με προβατίνα?
Σουβλάκια ήθελε να γράψει αλλά μάλλον πειναγε και δεν είδε καλά τι έγραψε.
 
Top Bottom