Mini bio μελών (όποιος θέλει )

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Παίζει να έχουμε συναντηθεί εμείς Γιώργο και να μην το γνωρίζουμε.
Πολλά τα χρόνια πίσω..

Λέσχη μάλλον αναφέρεσαι στη ΦΙΛΜΑ του Άργους...
Καρώνης μάλλον για τον εγγονό του μπαρμπαΓιαννη λες...
Νομίζω ότι είχε ένα Παπριλια 650...

Ναι μπορεί να έχουμε συναντηθεί...
Δεν θυμάμαι...
Για να καταλάβεις , πριν λίγο καιρό είχε κατέβει στο Ναύπλιο ο kordix μαζί με άλλους τρεις...
Ήταν ένας νεαρός στη παρέα που με χαιρέτησε ιδιαίτερα εγκάρδια..
Με θυμόταν από μια βόλτα στην Εύβοια πριν από 15 χρόνια...
Εγώ πάλι ... τίποτα... :laugh::laugh::laugh::laugh::thnkg:
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Μιας και έχετε μπει και σε άλλες λεπτομέρειες..

Την πρώτη φορά παντρεύτηκα μια αεροσυνοδό της aeroflot..
Κράτησε περίπου 20 χρόνια...
Απέκτησα μια κόρη... Την violeta ...
Μετά ήρθε νέο τρακάρισμα...
Η κυραΑλεξανδρα Alexandra ...
Είμαστε μαζί εδώ και 12 χρόνια περίπου..
Έχουμε τώρα 3 παιδιά...
Τον Βασίλη τον Ματθαίο kotsoman και την violeta ...
35 - 32 - 29 χρόνων ...

Παρακαλάω να γίνω παππούς...
Αλλά είναι κωλοπαιδα και δεν με ακούν...

Συνεχίζεται....
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Περιμένω κι εγώ με μεγάλο ενδιαφέρον το γνωστό φοινικοπούλι να λαλήσει.
και μόλις γράψει θα κλειδωθεί το θρεντ...

:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Εγώ από τα συγκεκριμένα άτομα που έχω διαβάσει για sotokan και μαύρες ζωνες και τέτοια κάτι με προβατίνα διαγωνισμός πρέπει να ναι δεν εξηγείται. Πάλη με προβατίνα?
Η μάχη με τα αμνοερίφια είναι διαρκής.
Λίγο άφησαν τα αγριογούρουνα σε ησηχια στον κωρονοϊό, και είδες τι γινεται.
Πείτε και κάνα ευχαριστώ, κοινωνικό έργο επιτελούμε κύριε.
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
και μόλις γράψει θα κλειδωθεί το θρεντ...

:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
Σιγά μην προλάβει να κλειδωθεί.
Απομακρυνθείτε από τις οθόνες, hardware, software, Θα εκραγούν Όλα.
 

Asxetos

Μέλος
Όνομα
Σταθης
Μοτό
XL750
Στάθης 41 γεννήθηκα Αθήνα, καταγωγή από Μεσσηνία όπου περνούσα όλο το διάστημα που ήταν τα σχολεία κλειστά. Σπουδές στην Αγγλική επαρχία industrial relations and HRM και δεν εξασκήθηκε ποτέ. Απορροφήθηκα στο κατάστημα του πατέρα μου στο κέντρο της Αθήνας με διαφορετικό αντικείμενο τότε, και πλέον εργαστήριο κατασκευής μαξιλαριών. Χόμπι διάφορα κατα καιρούς οπως snow/wake, ψάρεμα με μανία με κάθε τρόπο και μέσον. Το τελευταίο διακόπηκε μετά την απόφαση να σταματήσω να τρώω ζώα οπότε αν κάτσουμε ποτέ για προβατίνες(τις οποίες έχω ξεσκίσει στο παρελθόν) θα είμαι στην άκρη κάπου να πίνω τσίπουρο και να τρώω κολοκύθια. Πρόσφατος έρωτας το δίτροχο και με ενδιαφέρει να το εξερευνήσω. Επιρρεπής σε διάφορες έξεις και πάντα πρόθυμος για εκτροχιασμό. Πατέρας ενός 3χρονου αγοριού
 

Tener-ίσιος

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1200 GS LC
Πολλά τα χρόνια πίσω..

Λέσχη μάλλον αναφέρεσαι στη ΦΙΛΜΑ του Άργους...
Καρώνης μάλλον για τον εγγονό του μπαρμπαΓιαννη λες...
Νομίζω ότι είχε ένα Παπριλια 650...

Ναι μπορεί να έχουμε συναντηθεί...
Δεν θυμάμαι...
Για να καταλάβεις , πριν λίγο καιρό είχε κατέβει στο Ναύπλιο ο kordix μαζί με άλλους τρεις...
Ήταν ένας νεαρός στη παρέα που με χαιρέτησε ιδιαίτερα εγκάρδια..
Με θυμόταν από μια βόλτα στην Εύβοια πριν από 15 χρόνια...
Εγώ πάλι ... τίποτα... :laugh::laugh::laugh::laugh::thnkg:
Μπορεί να ήταν η ΦΙΛΜΑ. Αλλά εγώ θυμάμαι ότι ήταν όλοι Ναυπλιώτες γιατί μετά στο Ναύπλιο πίναμε καφέδες, και κάποιοι μας κάλεσαν στα σπίτια τους να μας φιλοξενήσουν.

Πολλά τα χρόνια όπως το λες κι εσύ.
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Εγώ όταν πάω βόλτα με τη μηχανή, όλη την ημέρα δεν τρώω τίποτα. Σταματάω μόνο να πιω νερό σε καμία πηγή.
Για αυτό έχω σκοπό να εντατικοποιήσω τις βόλτες, για να χάσω και βάρος.:D
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Άμα ψάξω στην αποθήκη θα βρω κι εγώ περιοδικά drive. Πολύ ωραίο έντυπο από τα αγαπημένα μου ( ναι έχουμε κανει και κουτακηδες)
Βρε συνονοματε τι λες τώρα! Μιλούσαμε στο forum του drive εκεί γύρω στο 2006. Σε διάβαζα με μανία τότε, πιτσιρικάς εγώ.
Το ίδιο avatar δεν είχες και εκεί; Τώρα έκανα την σύνδεση!
Να 'σαι καλά, στο πατρικό έχω φυλαγμένες τις ντάνες με τα τεύχη σας :friendship:
Η αλήθεια είναι ότι ήταν μια από τις πιο ωραίες και δημιουργικές δουλειές που είχα τη δυνατότητα να κάνω. Τότε κατάλαβα, έστω και για λίγο, πώς είναι να κάνεις το πάθος σου επάγγελμα, αφού δεν με ένοιαζε τι ώρα και μέρα είναι ή πόσες ώρες ήμουν στο τιμόνι. Είδα και έκανα πράγματα που θα αναπολώ για πάντα. Δυστυχώς αυτός ο κλάδος είναι καταδικασμένος και φίλοι μου καλοί με πολλά χρόνια προϋπηρεσίας και καλή πένα έχουν πολύ χαμηλούς μισθούς.

Υ.Γ. έγραφα συστηματικά στο φόρουμ τότε και πιθανόν να είχα και το ίδιο άβαταρ, δεν είμαι σίγουρος.

Sent from my Armor 17 Pro using Tapatalk
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Σε ένα υπόγειο έχω όλα τα Drive από αρχής μέχρι που... πήρα μηχανάκι και γύρισα πλάτη στα αυτοκίνητα (σε ότι αφορά την ενημέρωση) κάπου τότε που σταμάτησες... Άρα λογικά σε έχω διαβάσει στο περιοδικό, σίγουρα όχι στο φόρουμ.
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Σε ένα υπόγειο έχω όλα τα Drive από αρχής μέχρι που... πήρα μηχανάκι και γύρισα πλάτη στα αυτοκίνητα (σε ότι αφορά την ενημέρωση) κάπου τότε που σταμάτησες... Άρα λογικά σε έχω διαβάσει στο περιοδικό, σίγουρα όχι στο φόρουμ.
Και για εμένα κάπως έτσι έκλεισε ένας κύκλος και άνοιξε αυτός των δύο τροχών. Και εμένα το αρχείο σταματάει κάπου εκεί...

Sent from my Armor 17 Pro using Tapatalk
 

Ziggy

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΙΑΝΙΑ
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1150GS
Suzuki DRZ400S
Yamaha T7
Πολύ ωραία ιδέα αυτό το topic. Διαβάζουμε με τις ώρες διάφορα και ουσιαστικά δεν γνωριζομαστε. Είναι και αυτό με τα nicknames που κάνει το πράγμα δυσκολότερο.
Με την ευκαιρία θα μπορούσε η διαχείριση να αλλάξει το nickname μου σε Alex Ziggy ?
Αλέξανδρος λοιπόν το όνομά μου, συνήθως με φωνάζουν Αλεξ (το Ziggy από τον Bowie ..) και γεννήθηκα στα μέσα του '68 στο Βόλο.
Παρότι ζω κοντά 30 χρόνια στην Αθήνα (τελευταία στην Παιανία), νιώθω πάντα Βολιώτης.
Εχω δύο αγόρια 20 και 18 που σπουδάζουν στο πολυτεχνείο του Βόλου .... χαχα , Πάτρα θέλανε για το windsurfing ... και το Βόλο για όλα τα υπόλοιπα, τελικά προέκυψε η πατρίδα !!
Είμαι με την ίδια γυναίκα 25 χρόνια και για εμένα είναι επίτευγμα, θα καταλάβετε παρακάτω ...!
Εχω σπουδάσει διαφήμιση δημόσιες σχέσεις και έχω μεταπτυχιακό στο marketing, δούλευα στα εμπορικά τμήματα εκδοτικών εταιριών, με τελευταία τον Τεγόπουλο και την Ελευθεροτυπία μέχρι το 2007. Με κούρασε ο χώρος, ερχότανε και η κρίση στις εκδόσεις και στη συνέχεια άνοιξα ένα κατάστημα της εταιρίας Coco-Mat στη Λ Μαραθώνος στο Γέρακα (κερνάω καφέ και ξάπλα, όποτε περάσετε από το δρόμο).
Καβαλάω μηχανάκι από τα 16 ποτέ όμως με πάθος, περιοδικά ειδικού τύπου, εξελίξεις κλπ
Δεν άλλαξα πολλές μηχανές, τέσσερις μέχρι τα 50 και τρεις από τα 50 και μετά. Την αλλαγή αυτή η γυναίκα μου τη δέχθηκε με μαεστρία, "αντί να περάσεις τη κρίση των 50's γκομενίζοντας, καλύτερα με τις μηχανές " μου είπε και έκτοτε δεν έχω τύψεις.
Μου άρεσε πάντα αυτή η αίσθηση της οδήγησης σε δύο ρόδες και η ευκολία που δίνει στη μετακίνηση. Από μικρός χάζευα τους Γερμανούς με τις δερμάτινες στολές που ερχόντουσαν στο Πήλιο, αλλά πως τα έφερνε η τύχη και ποτέ, κανένας φίλος μου δεν είχε μηχανή !
Τα τελευταία χρόνια, που τα παιδιά μεγάλωσαν και έφυγαν από το σπίτι. ανακάλυψα το χώμα μοτοσυκλετιστικά ! Στην αρχή με ένα GS1150 αλλά βαρύ, ήτανε όμως απωθημένο από τους Γερμανούς που εβλεπα στο Βόλο με τα GS 80 & 100, μετά με ένα Suzuki DRZ και όλα έγιναν ευκολότερα, εδώ και ένα χρόνο με ένα Τ7.
Μου αρέσει η φύση και τρελαίνομαι όταν μπορώ να ταξιδεύω και να μένω όπου θέλω χωρίς κρατήσεις προγραμματισμούς κλπ Το έχω κάνει σε μικρό ή μεγάλο βαθμό με ποδήλατο, με sea kayak και πλέον με μηχανή και camper van.
Εχω ένα VW T3 38 ετών και το έχω διαμορφώσει μόνος μου με τα πλέον απαραίτητα, οπότε ταξιδεύουμε με τη γυναίκα μου (σε μηχανή κουράζεται) και ενίοτε το παίρνουν και τα αγόρια μου. Παλαιότερα το έκανα με το Citroen 2CV που επίσης έχω, αλλά όχι πιά, γενικά μου αρέσουν και οι "σακαράκες" όπως αποκαλούσανε τα παιδιά μου τα παλαιά αυτοκίνητα - μηχανές.
Σαν άνθρωπος βαριέμαι γρήγορα και για αυτό βρίσκω συνεχώς καινούρια ενδιαφέροντα για να με κρατάνε σε εγρήγορση .... το κακό είναι ότι μετά από μια περίοδο γνωριμίας, χαράς και εκμάθησης συνήθως βαριέμαι. Γι' αυτό είμαι καλός σε πολλά, αλλά πολύ καλός σε λίγα !
Οι αθλητικές δραστηριότητες είναι αυτές που συνήθως με τραβάνε γι αυτό με τον έναν ή άλλο τρόπο έχω ασχοληθεί με την ορεινή ποδηλασία, σκι σε βουνό και θάλασσα, αυτόνομη κατάδυση, Θαλάσσιο καγιάκ, windsurfing, ιστιοπλοϊα, ορειβασία, αναρρίχηση αλλά και με φωτογραφία, κεραμική, ζωγραφική κλπ κλπ
Από όλα τα παραπάνω μόνο το windsurfing και λιγότερο το θαλάσσιο καγιάκ και το χειμερινό σκι, έχουνε μείνει σταθερά τα τελευταία πολλά χρόνια.
Το συγκεκριμένο forum με μάγεψε από την πρώτη στιγμή, ήτανε από τις βασικές αιτίες που μπήκα στο χώμα, γιατί ζήλεψα με τις εμπειρίες σας.
Με κάνατε να ονειρεύομαι και για εμένα αυτό είναι πολύ σημαντικό !
Ευχαριστώ.
 

kuklinski

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Cr250
Ζiggy

θα περασω απο το μαγαζι χωματερος να σε ιντριγκαρω να ακολουθησεις.....

Ετσι και αλλιως παω συχνα Πεντελη/Νταου/Ντραφι μιας και μενω κοντα....

ο Βολος ειναι και αυτος κοινος παραγοντας...τσιπουρο uber alles
 

Ziggy

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΙΑΝΙΑ
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1150GS
Suzuki DRZ400S
Yamaha T7
Ζiggy

θα περασω απο το μαγαζι χωματερος να σε ιντριγκαρω να ακολουθησεις.....

Ετσι και αλλιως παω συχνα Πεντελη/Νταου/Ντραφι μιας και μενω κοντα....

ο Βολος ειναι και αυτος κοινος παραγοντας...τσιπουρο uber alles
Με χαρά, όποτε θέλεις.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Λευτερης από Αθηνα

Το εβδομήντα είδα φως …….που λεει και το τραγουδι

Από μικρος ειχα στο αιμα μου το …φευγα

5 χρονων μου πηρε ο πατερας μου ένα σπαστο ποδηλατο και μεχρι να παω γυμνασιο, στο κοντερ ελεγε ‘’Αθηνα – Μοναχο 3 φορες πηγαινε ελα’’. Μου το ειχε πει ο πατερας μου αυτό, όταν ειδε τους μετριους βαθμους στο σχολειο και καπου 12000 χιλιομετρα στο ποδηλατο και του λεω, με μια απαθεια, ....‘’ε σιγα μωρε, στο γυρισμο είναι κατηφορα’’

Κουτακιας ηδη 17 χρονια στα 30 μου (μην κανετε την αφαιρεση), αγορασα ένα C90. Μεχρι τοτε ουτε συνεπιβατης σε παπι δεν ειχα ανεβει !! Αγοραστηκε γιατι ετσι. Ουτε στην δουλεια μου δεν το επαιρνα στις αρχες, αλλα αργοτερα ηθελε ένα τεποζιτο την ημερα, (καπου 120 χλμ μεσα στην πολη καθημερινα) όταν εψαχνα να φτιαξω και να αγορασω πραγματα για το σπιτι.
Ακολουθησε μαζι με το παπι και ένα σκουτερ 200cc μετα από 3 χρονια καθως και η πρωτη μου μηχανη 700cc μετα από αλλα 3. Τον επομενο χρονο αρχισαν και τα ευρωπαικα μοτοταξιδια με γκρουπ φιλων από Ελλαδα, με Γερμανους κυριως, Ισπανους και Βελγους.

Στον στρατο καταλαβα ποσο μου ειχε λείψει γενικα η οδηγηση, όταν μια φορα που ειχε αρρωστησει ο οδηγος, δεν ειπα τιποτα, πηρα εγω το φορτηγακι για τις αλλαγες στις σκοπιες και εφαγα μετα την πρωτη μου φυλακη, ετσι απλα, γιατι ηθελα να οδηγησω κατι.

Επαγγελματικα ειμαι από τους τυχερους, γιατι πρωτα εκανα αυτό που μου αρεσε και μετα πηρα πτυχιο σ αυτό.
Σταματησα το σχολειο στην αρχη της Β λυκειου και τελειωσα την σχολη μαθητειας μηχανοτεχνιτων δουλευοντας στην πρωην Πυρκαλ τα πρωινα και τα απογευματα πηγαινα στη σχολη.
Μετα την σχολη, συνεχισα το νυχτερινο λύκειο και μετα ΤΕΙ ευτυχως Πειραια, στον ιδιο κλαδο, μιας και το πρωι δουλευα κανονικα. Τελειωνοντας τον στρατο γυρισα στα Ελληνικα Αμυντικα Συστηματα πλεον, στην διευθυνση μελετης σχεδιασης, ερευνας και αναπτυξης, προιοντων παραγωγης.

Από 5 χρονων θυμαμαι να φτιαχνουμε με τον πατερα μου το εξοχικο στην Κορινθο και μετα στην Αθηνα. Όταν λεμε τα παντα εννοουμε τα παντα. Από χωματουργικα εως μωσαικα τοτε, ηλεκτροκολληση και ηλεκτρολογικα. Κανονικα ‘’μπετονιερα αγαπη μου’’.

Το μεγαλυτερο δωρο που εκανα στον εαυτο μου θεωρω ότι ηταν που από 17 χρονων χαλουσα τα λεφτα μου σε ταξιδια. Στο εξωτερικο τα καλοκαιρια με αεροπλανο και τρενο και στην Ελλαδα με την μηχανη από το 2006 και επειτα.

Χομπι μου μετα τα ταξιδια, το τεννις για 17 χρονια σχεδον καθημερινα και η σκοποβολη στο αεροβολο τουφεκι 10μ με επισημους αγωνες και εκτος Αθηνας για 6 χρονια.

Με τον ερχομο των 2 κοριτσιων στα 49 μου, όλα αλλαξαν. Εκει που πριν ηθελα να εχει 26 ωρες η μερα για να τα προλαβαινω όλα, ξαφνικα δεν ηξερα αν θα μπορω να παω στην δουλεια μου την επομενη, ώστε να βοηθαω την γυναικα μου, μιας και απο συγγενεις μακρια κι αγαπημενοι από επιλογη μας, αλλα φυσικα και δεν το αλλαζω με τιποτα στον κοσμο.

Από τα 44 μου που μπηκα στο χωματινο χωρο με το XR καταλαβα ότι παντα ηθελα να βρισκομαι στο βουνο και στη φυση, κοντα ή μακρια, ειτε με τα ποδια ειτε με 2 τροχους. Μελλοντικα ελπιζω να παρω ένα μεσαιο on-off για να κανω καποιες αποδρασεις λιγο πιο μακρινες που εχω στο μυαλο μου.

Να ειμαστε καλα ολοι μας και να ταξιδευουμε με την πρωτη ευκαιρια.
 
Top Bottom