Moto GP, 2017

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
παντως και εγω χωρις να ξερω τεοντορ συμφωνω με τον χρηστο πρωτον γιατι ειναι χαλκιδαιος και δευτερον γιατι ειμαι με τα γκανιαν
Ε τώρα δεν πιστεύω να θέλει και άλλα..

Ενα + ενα κάνουν δύο.- :D:D:D
:ll::hlb:
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Ε τώρα δεν πιστεύω να θέλει και άλλα..

Ενα + ενα κάνουν δύο.- :D:D:D
Τον Απριλη θα ειναι και ο καλυτερος μηνας της!! :rolleyes:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Νταξ....
Τώρα που χαίρομαι, είμαι κακός????:D
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Της τούμπας απόψε.......:D:eek:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Αγωνάρα!!!!
Λυπήθηκα για το Ντάνυ και τον Ιαννόνε...
Χάρηκα Κρατσλοου, Ζαρκό και φυσικά το δίδυμο της ΥΑΜΑΗΑ!!!!
Οι ακατανόμαστοι 99-93 πλρηώνουν την Ύβρη τους! Η ώρα της Νέμεσης ;) Γι αυτό χαίρομαι! Μπαίνουν τα πράγματα στη θέση τους...! :)
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
1 25 Viñales Movistar Yamaha MotoGP41:45.06025
2 46 Rossi Movistar Yamaha MotoGP+2.91520
3 35 Crutchlow LCR Honda+3.75416
4 19 Bautista Pull&Bear Aspar Team+6.52313
5 5 Zarco Monster Yamaha Tech 3+15.50411
6 94 Folger Monster Yamaha Tech 3+18.24110
7 9 Petrucci OCTO Pramac Racing+20.0469
8 45 Redding OCTO Pramac Racing+25.4808
9 43 Miller EG 0,0 Marc VDS+25.6657
10 17 Abraham Pull&Bear Aspar Team+26.4036
 
Τελευταία επεξεργασία:

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Vignales οπως πρεπει,στοφα πρωταθλητη..

Ο αχωνευτος οπως επρεπε. Νομιζε θα παει στη ducati και θα πεταει.. οπως ειχα προβλεψει απο περισυ θα χαροπαλευει να μπει στη δεκαδα. Αυτο κατα τη γνωμη μου θα συνεχιστει ολη τη χρονια αλλα και του χρονου και θα μπορεσει να παρει μοναχα ευκαιριακα αποτελεσματα καλα. Απο εκει και επειτα ο μονος τροπος να σωσειτη καριερα του θα ειναινα παρει τη θεση του pedrosa στη χονδα μετα απο αυτη τη μαυρη διετια.

Ο μαρκες θα δυσκολευτει φετος και ηδη νιωθει την πιεση. Στη moto2 επεσε και ο αδερφος του 2 στροφες πριν το τελος. Μαυρο σαβκο για τη φαμιλια!

Τελος να πω πως το φαινομενο ζαρκο σιγουρα θα μας απασχολησει στο μελλον και εκτιμω πως θα παρει τη θεση του ροσσι στην εργοστασιακη ομαδα φετος η του χρονου που ο ροσσι θα σταματησει. Και εγω προσωπικα τον βλεπω για τιτλο εντος πενταετιας...
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
@tc-drift για τον αχώνευτο , αισιόδοξο σε βρίσκω:D. Εγώ τονε βλέπω για 2 χρόνια παίδεμα στη Ντουκάτι κι ύστερα σπίτι τ' ;)
Για τον 93, επίσης συμφωνώ. Περίπατοι, τέλος.... ;) Έχει ζόρια φέτος! Και θα πληρώσει τα πεσίματα χωρίς κόστος του παρελθόντος, αυτά τα "χωρίς κόστος". Φέτος θα πέφτει και στον αγώνα και θα χάνει βαθμούς! ;)
 

Goukos

Once a Marine always a marine....
Περιοχή
SaloniKa .....again.....
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
R1200GSA
Παντως νομιζω οτι στο προσωπο του maverick βρηκαμε αρκετοι την επομενη λατρεια στη μετα rossi εποχη !!!
Και ο μικρος φαινεται ωραιο τυπακι .... πολυ μου αρεσε που εβλεπα τα δυο yamaha να πανηγυριζουν μαζι διπλα διπλα...
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Γιωργη εγω δεν ψαχνω κατι αντιστοιχο. Μια χαρα βλεπω μαχες motogp και χωρις Ροσι.
Αλωστε για πουμε κατι αναλογο θα πρεπει να περασουν 15 χρονια.....
Τοση διαρκεια δε νομιζω να ξαναδουμε. Τα παιδια μας, ισως!
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Παντως νομιζω οτι στο προσωπο του maverick βρηκαμε αρκετοι την επομενη λατρεια στη μετα rossi εποχη !!!
Και ο μικρος φαινεται ωραιο τυπακι .... πολυ μου αρεσε που εβλεπα τα δυο yamaha να πανηγυριζουν μαζι διπλα διπλα...
Zarco...;)

Τον έβλεπα στα moto2 πώς καθάριζε και δεν καταλάβαινα πώς γίνεται αλλά τώρα που τον είδα στη μεγάλη κατηγορία κατάλαβα. Είναι σπάνιος αναβάτης, είναι 26 χρονών στο peak της καριέρας του με μια δεκαετία μπροστά του τουλάχιστον.

Για μένα έχει κάτι που δεν το έχει απόλυτα ο Vignales και επειδή είναι Γάλλος ας τον παρομοιάσω με τον Sebastian Ogier στο WRC, όποιος τα παρακολουθεί θα καταλάβει..

Απλά δεν μπορεί να ζήσει με την ήττα, είναι αρρωστάκι, έχει ένα στόχο και αυτός είναι η νίκη, τέλος. Στα μάτια του μέσα έχει μια φωτιά και φαίνεται και είναι πανέξυπνος.

Για μένα, αν και εφόσον ο Rossi αποσυρθεί φέτος η του χρόνου η Yamaha θα τον φέρει στην εργοστασιακή ομάδα και εκεί θεωρώ πως θα πάρει πρωτάθλημα και γρήγορα. Άποψη μου αλλά εγώ είμαι φαν Zarco.

Και νομίζω με Vignales, Marques, Zarco, Folger, Bautista απο πίσω να ρχονται άλλοι (π.χ. Franco Morbidelli που πιστεύω θα είναι επόμενο μεγάλο όνομα) αλλά και μια ΚΤΜ σκυλιασμένη να φτιάξει ανταγωνιστική μηχανή και μια Aprilia και μια Suzuki πουυ το παλευουν κλπ κλπ νομίζω η μετα Rossi εποχή έχει περισσότερες πιθανότητες να πετύχει σήμερα απ ότι θα είχε ποτέ τα προηγούμενα χρόνια.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
@tc-drift για τον αχώνευτο , αισιόδοξο σε βρίσκω:D. Εγώ τονε βλέπω για 2 χρόνια παίδεμα στη Ντουκάτι κι ύστερα σπίτι τ' ;)
Για τον 93, επίσης συμφωνώ. Περίπατοι, τέλος.... ;) Έχει ζόρια φέτος! Και θα πληρώσει τα πεσίματα χωρίς κόστος του παρελθόντος, αυτά τα "χωρίς κόστος". Φέτος θα πέφτει και στον αγώνα και θα χάνει βαθμούς! ;)
Κοίτα, ένας τόσο επιτυχημένος αναβάτης δεν μπορεί έτσι έύκολα να πάει σπίτι του πιστέυω. Είναι 30 χρονών και έχει μπροστά του χρόνια.

Στην Ducati θα αποτύχει είμαι σίγουρος και ο λόγος είναι πως ένας τόσο ευαίσθητος στις αλλαγές και στις ατυχίες πιλότος ψυχολογίας δεν μπορεί να πετύχει σε μια Ducati με τόσα σκαμπανεβάσματα και μια μοτοσυκλέτα με λιγότερη ομοιογένεια απο άλλες.

Αλλά στα 32 του και εφόσον απηυδήσει απο την Ducati δίνω πολλές πιθανότητες να κάνει κάνα πέρασμα απο το HRC..!

Τώρα αν έχουν βγει νέα δυνατά ονόματα και θέλει να επενδύσει εκεί η Honda θα φανεί αλλά η επένδυση του HRC είναι πάνω στον Marques Και δύσκολα θα βάλαι δίπλα του τα επόμενα χρόνια κάποιον οδηγό που θα μπορεί να τον χτηπήσει στον τίτλο. Πιο πολύ θα θέλουν κατα τη γνώμη μου ένα σιγουράκι για καλές πιο πίσω θέσεις, κατα προτίμηση Ισπανο (τί έκπληξη!) και σιγά σιγά να παίρνει μπούλο ο Pedrosa Που είναι αρκετά αδιάφορος.

Θα φανεί στο μέλλον, έχει πάντως ενδιαφέρον περισσότερο απο ποτέ νομίζω φέτος.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
@tc-drift , πάλι αισιόδοξο σε βρίσκω...
Ο 99 έχει προδιαγράψει πορεία Stoner ;) . Τον θεωρώ τελειωμένο.
Είμαι αρνητικός απέναντί του, γνωστό, αλλά ήδη δηλώνει "αν δεν έπεφτα θα έπαιζα για την 6η θέση" (εκεί με τον Bautista δηλαδή, τόοοοοσο ψηλούς στόχους έχει ;) ):p:laugh::roflmao:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
@tc-drift , πάλι αισιόδοξο σε βρίσκω...
Ο 99 έχει προδιαγράψει πορεία Stoner ;) . Τον θεωρώ τελειωμένο.
Είμαι αρνητικός απέναντί του, γνωστό, αλλά ήδη δηλώνει "αν δεν έπεφτα θα έπαιζα για την 6η θέση" (εκεί με τον Bautista δηλαδή, τόοοοοσο ψηλούς στόχους έχει ;) ):p:laugh::roflmao:
Καλημέρα! Κοίτα κι εγώ δεν τον συμπαθώ αλλά δεν νομίζω πως έχει σχέση με τον Stoner. Όχι οτι είναι καλύτερος του αλλά ο Stoner αποφάσισε οικειοθελώς να φύγει, δεν τον υποχρέωσαν οι καταστάσεις.

Ο Lorenzo μπορεί να υποφέρει στην Ducati για πολλούς λόγους και για μένα όπως είπα θα αποτύχει για πολλούς λόγους αλλά είναι πολυπρωταθλητής και ένας μεγάλος οδηγός όπως και να χει και δεν θα επιτρέψει πρώτα στον εαυτό του να τελειώσει την καριέρα του ατιμασμένος!

Εγώ πιστεύω προσωπικά πως η μόνη του ελπίδα να σώσει τη παρτίδα θα είναι να διεκδικήσει τη θέση του Pedrosa στο HRC, δεν ξέρω αν θα γίνει απλά πιστεύω πως θα είναι η μοναδική του ελπίδα να διεκδικήσει νίκες στο μέλλον και να τελειώσει με ψηλά το κεφάλι. Και σαν Ισπανός ελέω Repsol κλπ κλπ θα το προσπαθήσει. Στη Yamaha αποκλείεται εξάλλου να γυρίσει. Με Folger και Zarco να έρχονται απο την Tech3 θα επενδύσει εκεί το εργοστάσιο πιστεύω στη μετα Rossi εποχή μαζί με τον Vignales.
 
Top Bottom