Moto GP, 2017

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
ο zarco ειναι ανερχομενος και θα παει καλα.
πιστευω οτι φετος θα το παρει ο ροσσι και ολη η γιαμαχα θα δουλεψει γι αυτο
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Και εγώ έτσι λέω φέτος είναι η χρονιά του Γιατρού. ....όλα είναι υπέρ του !!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
ο zarco ειναι ανερχομενος και θα παει καλα.
πιστευω οτι φετος θα το παρει ο ροσσι και ολη η γιαμαχα θα δουλεψει γι αυτο
Ακριβως
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Χεχεχε
Ηρθε το κακο να σας τη σπασει...:D:D:D
1. 99.... @tc-drift , αυτος στο HRC με τον 93 εν ενεργεια, δεν το βλεπω. Αν μια στο εκατομμυριο γινει, τοτε τρλειωσε δια παντως. Με τον Στονερ δε μοιαζει. Αλλα κι αυτος οικειοθελως θα τρλειωσει, οντας καταρακωμενος ψυχολογικα.
Διαφωνιυνε αλλαδεν πειραζει. Θα δειξει :cool:

2. Αν η τυχη βοηθησει το Βινιαλες, οπως τον 93 περσι, ειναι πρωταθλητης απο τωρα.
Αν του κατσουν οι φυσιολογικες στραβες, θα παλεψει με το Ροσι.
Η ΥΑΜΑΗΑ θα παρει τα παντα φετος, αν δεν κανει τραγικη διαχειρηση καταστασεων. Φυσιολογικα, ολα δικα της!!!!
Και δε θα μπει αναμεσα στουςαναβατες της, ουτε θα βοηθησει το Ροσι.

Εδω θα ειμαστε.....
Θαδειτε :cool:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Χεχεχε
Ηρθε το κακο να σας τη σπασει...:D:D:D
1. 99.... @tc-drift , αυτος στο HRC με τον 93 εν ενεργεια, δεν το βλεπω. Αν μια στο εκατομμυριο γινει, τοτε τρλειωσε δια παντως. Με τον Στονερ δε μοιαζει. Αλλα κι αυτος οικειοθελως θα τρλειωσει, οντας καταρακωμενος ψυχολογικα.
Διαφωνιυνε αλλαδεν πειραζει. Θα δειξει :cool:

2. Αν η τυχη βοηθησει το Βινιαλες, οπως τον 93 περσι, ειναι πρωταθλητης απο τωρα.
Αν του κατσουν οι φυσιολογικες στραβες, θα παλεψει με το Ροσι.
Η ΥΑΜΑΗΑ θα παρει τα παντα φετος, αν δεν κανει τραγικη διαχειρηση καταστασεων. Φυσιολογικα, ολα δικα της!!!!
Και δε θα μπει αναμεσα στουςαναβατες της, ουτε θα βοηθησει το Ροσι.

Εδω θα ειμαστε.....
Θαδειτε :cool:
Όπως και να χει ο Lorenzo ακόμα και αν δεν μας αρέσει σαν χαρακτήρας ή και σαν οδηγικό στυλ ενδεχομένως δεν παύει να είναι 5 φορές παγκόσμιος πρωταθλητής.

Αυτός την ιστορία του την έχει γράψει και ακόμα και αν δεν καταφέρει κάτι στη Ducati θεωρείται απο τους πιο επιτυχημένους οδηγούς που έχουν περάσει απο το MotoGp Και αυτό είναι δεδομένο.

Επίσης να μην ξεχνάμε πως ο πολύς και θρύλος Rossi απέτυχε ΚΑΙ αυτός στην Ducati! Και στην σύγχρονη ιστορία της η Ducati με εξαίρεση τον Stoner δεν μπόρεσε να αναδείξει πρωταθλητή. Δεν μπορούν να βρουν συνταγή που να αξιοποιήσουν τη δύναμη που μπορούν και βγάζουν απο τα μοτέρ τους.

Εδ'ω είμαστε λοιπόν να δούμε με ενδιαφέρον το μέλλον και σαν σωστοί ΄΄σασταλεγάκηδες΄΄ να τα ξανακουβεντιάσουμε!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Όπως και να χει ο Lorenzo ακόμα και αν δεν μας αρέσει σαν χαρακτήρας ή και σαν οδηγικό στυλ ενδεχομένως δεν παύει να είναι 5 φορές παγκόσμιος πρωταθλητής.

Αυτός την ιστορία του την έχει γράψει και ακόμα και αν δεν καταφέρει κάτι στη Ducati θεωρείται απο τους πιο επιτυχημένους οδηγούς που έχουν περάσει απο το MotoGp Και αυτό είναι δεδομένο.

Επίσης να μην ξεχνάμε πως ο πολύς και θρύλος Rossi απέτυχε ΚΑΙ αυτός στην Ducati! Και στην σύγχρονη ιστορία της η Ducati με εξαίρεση τον Stoner δεν μπόρεσε να αναδείξει πρωταθλητή. Δεν μπορούν να βρουν συνταγή που να αξιοποιήσουν τη δύναμη που μπορούν και βγάζουν απο τα μοτέρ τους.

Εδ'ω είμαστε λοιπόν να δούμε με ενδιαφέρον το μέλλον και σαν σωστοί ΄΄σασταλεγάκηδες΄΄ να τα ξανακουβεντιάσουμε!
Σωστά!
Με μια διαφορά μόνο. Ο Ρόσι και τα 2 χρόνια στη Ducati, ηταν μπροστά από τον ομόσταυλό του. Ο 99....? Θα δούμε. Νωρίς είναι ακόμα, αλλά είναι πολύυυυυυυυ πίσω!!!!!

άντε και με άλλη μια...
Ο Στόνερ με τη μοτο που καβάλαγε ο Ρόσι, δε θα έπαιρνε ξανά πρωτάθλημα! Διότι αυτή που καβάλαγε ο Στόνερ, καμιά σχέση δεν είχε με του Ρόσι... ;)
Και πάλι σε αντίθεση με τον 99, που καβάλησε την ίδια σε κάτι δοκιμές κι ο Στόνερ πέρασε Ντόβι και 99!

Συμφωνώ δηλαδή με την αξία του Στόνερ, αλλά μη συγκρίνεις Ρόσι με 99. Ιεροσυλία ..... ;)
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Σωστά!
Με μια διαφορά μόνο. Ο Ρόσι και τα 2 χρόνια στη Ducati, ηταν μπροστά από τον ομόσταυλό του. Ο 99....? Θα δούμε. Νωρίς είναι ακόμα, αλλά είναι πολύυυυυυυυ πίσω!!!!!

άντε και με άλλη μια...
Ο Στόνερ με τη μοτο που καβάλαγε ο Ρόσι, δε θα έπαιρνε ξανά πρωτάθλημα! Διότι αυτή που καβάλαγε ο Στόνερ, καμιά σχέση δεν είχε με του Ρόσι... ;)
Και πάλι σε αντίθεση με τον 99, που καβάλησε την ίδια σε κάτι δοκιμές κι ο Στόνερ πέρασε Ντόβι και 99!

Συμφωνώ δηλαδή με την αξία του Στόνερ, αλλά μη συγκρίνεις Ρόσι με 99. Ιεροσυλία ..... ;)
Βρήκες τώρα τον ανθρωπο που έχω γεμίσει τις μηχανές μου με το 46 και είμαι αρρωστάκι με τον Rossi!:D:D

Αν δεν αναγνωρίσουμε σαν οπαδοί την αξία του Lorenzo σαν πιλότο και σαν πρωταθλήματα είναι σαν να λέμε πως ο μοναδικός άνθρωπος με ίδια μοτοσυκλέτα που κέρδισε στα ίσια τον Rossi σε πολλούς αγώνες (έστω και αν τον βρήκε σε πιο μεγάλη ηλικία) είναι άχρηστος!

Δεν είναι έτσι, είναι αχώνευτος, είναι εκνευριστικός πολλές φορές, είναι αναβάτης ψυχολογίας αλλά πέτυχε εκεί που άλλοι απέτυχαν!

2010 πρωτάθλημα με χαώδη διαφορά, 2011 2ος στο πρωτάθλημα με διπλάσιους πόντους απο τον Rossi, 2012 πρωτάθλημα (εκεί ήταν ο Rossi στην προβληματική Ducati), 2013 2ος με τον Vale 4ο με ίδια μηχανή, 2014 εδώ χάνει τη δεύτερη θέση απο τον Rossi, 2015 πρωταθλητής (εδώ με την παράγκα της Repsol οπότε δεν μετράει!!), και 2016 τρίτος πίσω απο τον αναγεννημένο Rossi.

Ποιός αναβάτης στην καριέρα του Rossi Μπόρεσε να χτυπήσει με ίδια μοτοσυκλέτα στα ίσια πολλές χρονιές και να κερδίσει τον θρύλο Valentino Rossi, κανείς είναι η απάντηση και εγώ έστω και σαν φανατικός του Rossi δεν θα τον χαρακτηρίσω και άχρηστο!

Ιδού πεδίο δόξης λαμπρό λοιπόν..! Εγώ πιστεύω όπως και συ πως ο Lorenzo θα πέσει θύμα στην Ducati της μή προσαρμοστικότητας του και της περίεργης ψυχολογίας του! Εδώ έιμαστε να δούμε τί θα κάνει με ενδιαφερον!

Καλημέρες..:ok:
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Βρήκες τώρα τον ανθρωπο που έχω γεμίσει τις μηχανές μου με το 46 και είμαι αρρωστάκι με τον Rossi!:D:D

Αν δεν αναγνωρίσουμε σαν οπαδοί την αξία του Lorenzo σαν πιλότο και σαν πρωταθλήματα είναι σαν να λέμε πως ο μοναδικός άνθρωπος με ίδια μοτοσυκλέτα που κέρδισε στα ίσια τον Rossi σε πολλούς αγώνες (έστω και αν τον βρήκε σε πιο μεγάλη ηλικία) είναι άχρηστος!

Δεν είναι έτσι, είναι αχώνευτος, είναι εκνευριστικός πολλές φορές, είναι αναβάτης ψυχολογίας αλλά πέτυχε εκεί που άλλοι απέτυχαν!

2010 πρωτάθλημα με χαώδη διαφορά, 2011 2ος στο πρωτάθλημα με διπλάσιους πόντους απο τον Rossi, 2012 πρωτάθλημα (εκεί ήταν ο Rossi στην προβληματική Ducati), 2013 2ος με τον Vale 4ο με ίδια μηχανή, 2014 εδώ χάνει τη δεύτερη θέση απο τον Rossi, 2015 πρωταθλητής (εδώ με την παράγκα της Repsol οπότε δεν μετράει!!), και 2016 τρίτος πίσω απο τον αναγεννημένο Rossi.

Ποιός αναβάτης στην καριέρα του Rossi Μπόρεσε να χτυπήσει με ίδια μοτοσυκλέτα στα ίσια πολλές χρονιές και να κερδίσει τον θρύλο Valentino Rossi, κανείς είναι η απάντηση και εγώ έστω και σαν φανατικός του Rossi δεν θα τον χαρακτηρίσω και άχρηστο!

Ιδού πεδίο δόξης λαμπρό λοιπόν..! Εγώ πιστεύω όπως και συ πως ο Lorenzo θα πέσει θύμα στην Ducati της μή προσαρμοστικότητας του και της περίεργης ψυχολογίας του! Εδώ έιμαστε να δούμε τί θα κάνει με ενδιαφερον!

Καλημέρες..:ok:

tc-drift Φίλε Βαγγέλη συμφωνώ πολύ μαζί σου:ok: και είμαι και εγω Ροσσικός του δε μποουν που λέμε..!

Ετσι είναι, ο 99 είναι όντως αχώνευτος, κομπλεξικός και άλλα ασχημα επίθετα,
αλλά είναι όντως ενας πολύ μεγάλος πιλότος και πρέπει και εμείς σαν σωστοί θεατές, να αναγνωρίζουμε και τους αντιπάλους μας,
γιατί πανω απο όλα έτσι θα τους κερδίζουμε;) και θα πάμε και το αγώνισμα κάθε φορά και ενα βήμα πιο μπροστά!

Ο 99 για μένα έχει αυτή την φοβερή σταθερότητα, στο να προσηλώνεται στο στόχο του και δεν ξεφεύγει για κανένα λόγο ( ποσες φορές εχει κανει 1-1)
Τώρα για το παρών, εγω είμαι λίγο επιφυλακτικός στο τι τελικά θα καταφέρει να κάνει γιατί όπως προείπα τον θεωρώ πολύ μεγάλο πιλότο και δεν μπορώ να τον κράξω ακόμα:sneaky:!

Το σίγουρο πάντως είναι οτι το φετινό πρωτάθλημα θα είναι συναρπαστικότατο και θα χωρτάσουμε θέαμα:):)

Απο τα νέα τιμόνια....ποιόν να πρωτοδιαλέξεις...:)
Εγω μάλλον θα διαλέξω Ζαρκο και ας είναι στο μπουσούλιμα της κατηγορίας ακόμα!

:friendship:
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
@Rangos κι εγώ Zarco βλέπω το επόμενο μεγάλο όνομα, είναι φοβερός ο τύπος..
Και να σου πω και τον κρυφο μου πόθο-επιθυμία-οραμα:secret: πες το τελος πάντων όπως θες,
Ζάρκο οδηγό πάνω στην ΚΤΜ και να τρελαίνεται κόσμος με το αποτέλεσμα..:woho:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Και να σου πω και τον κρυφο μου πόθο-επιθυμία-οραμα:secret: πες το τελος πάντων όπως θες,
Ζάρκο οδηγό πάνω στην ΚΤΜ και να τρελαίνεται κόσμος με το αποτέλεσμα..:woho:
Δε σε βλεπω να το ζεις το ονειρο.:D

Για να εχει παρει η yamaha τον zarco στην tech 3 ψαχνει αντικαταστατη του rossi. Οπως και ο folger αντιστοιχα.και αν δεν κανει παππαδες ο folger τη θεσουλα τη βλεπω του zarco..
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Δε σε βλεπω να το ζεις το ονειρο.:D

Για να εχει παρει η yamaha τον zarco στην tech 3 ψαχνει αντικαταστατη του rossi. Οπως και ο folger αντιστοιχα.και αν δεν κανει παππαδες ο folger τη θεσουλα τη βλεπω του zarco..

Ετσι είναι, ακριβώς όπως τα λες, ετοιμάζουν το εργαλείο για να κάνει αλλαγή στο ματσ και να συνεχίσουν να γράφουν ιστορία,
αλλά και απο την άλλη τα πάντα ρει που έλεγε και ο αρχαίος μας φιλόσοφος και ετσι βάζεις το όνειρο πάλι μπροστά..;):friendship:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ετσι είναι, ακριβώς όπως τα λες, ετοιμάζουν το εργαλείο για να κάνει αλλαγή στο ματσ και να συνεχίσουν να γράφουν ιστορία,
αλλά και απο την άλλη τα πάντα ρει που έλεγε και ο αρχαίος μας φιλόσοφος και ετσι βάζεις το όνειρο πάλι μπροστά..;):friendship:
Η KTM συμφωνα με τα οσα γραφονται και ακουγονται εχει βαλει τα motogp προτεραιοτητα με απεριοριστο budget.

Συνεπως αν καταφερει και φτιαξει καλο μηχανακι και κανει και καλη προσφορα σε συμβολαιο θα μπορει να παρει οποιον αναβατη θελει. Αλλα πρεπει να εχεις σωστι μηχανακι για να ερθει ο αναβατης δεν ειναι μονο τα λεφτα.

Συνεπως ο καθενας μπορει να βρεθει τα επομενα χρονια στην κτμ,θα εχει πολυ ενδιαφερον η δικη τους εξελιξη. Μου κανει λιγο απο Λειψια η φαση για οποιον παρακολουθει λιγο ποδοσφαιρικα!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Η KTM συμφωνα με τα οσα γραφονται και ακουγονται εχει βαλει τα motogp προτεραιοτητα με απεριοριστο budget.

Συνεπως αν καταφερει και φτιαξει καλο μηχανακι και κανει και καλη προσφορα σε συμβολαιο θα μπορει να παρει οποιον αναβατη θελει. Αλλα πρεπει να εχεις σωστι μηχανακι για να ερθει ο αναβατης δεν ειναι μονο τα λεφτα.

Συνεπως ο καθενας μπορει να βρεθει τα επομενα χρονια στην κτμ,θα εχει πολυ ενδιαφερον η δικη τους εξελιξη. Μου κανει λιγο απο Λειψια η φαση για οποιον παρακολουθει λιγο ποδοσφαιρικα!

Θα φτιάξει, αν ξεκολλήσει από τα χωροδικτυώμτα κλπ.... ;)
Αν δεν ξεκολλήσει, θα πάθει ότι και η Ducati με τα αντίστοιχα πειράματα.:cool:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Απο το FP2...



Austin, Friday, April 21, 2017
Pos. Num. Rider Nation Team Bike Km/h Time Gap 1st/Prev.
1 93 Marc MARQUEZ SPA Repsol Honda Team Honda 330.9 2'04.061
2 5 Johann ZARCO FRA Monster Yamaha Tech 3 Yamaha 330.7 2'04.347 0.286 / 0.286
3 25 Maverick VIÑALES SPA Movistar Yamaha MotoGP Yamaha 331.0 2'04.451 0.390 / 0.104
4 46 Valentino ROSSI ITA Movistar Yamaha MotoGP Yamaha 331.1 2'04.806 0.745 / 0.355
5 26 Dani PEDROSA SPA Repsol Honda Team Honda 331.8 2'04.811 0.750 / 0.005
6 4 Andrea DOVIZIOSO ITA Ducati Team Ducati 334.3 2'04.830 0.769 / 0.019
7 35 Cal CRUTCHLOW GBR LCR Honda Honda 328.3 2'05.005 0.944 / 0.175
8 94 Jonas FOLGER GER Monster Yamaha Tech 3 Yamaha 332.3 2'05.033 0.972 / 0.028
9 45 Scott REDDING GBR OCTO Pramac Racing Ducati 333.1 2'05.116 1.055 / 0.083
10 29 Andrea IANNONE ITA Team SUZUKI ECSTAR Suzuki 327.2 2'05.142 1.081 / 0.026
11 99 Jorge LORENZO SPA Ducati Team Ducati 336.5 2'05.282 1.221 / 0.140
12 9 Danilo PETRUCCI ITA OCTO Pramac Racing Ducati 332.9 2'05.284 1.223 / 0.002
13 43 Jack MILLER AUS EG 0,0 Marc VDS Honda 331.6 2'05.463 1.402 / 0.179
14 41 Aleix ESPARGARO SPA Aprilia Racing Team Gresini Aprilia 327.6 2'05.468 1.407 / 0.005
15 8 Hector BARBERA SPA Reale Avintia Racing Ducati 337.9 2'05.584 1.523 / 0.116
16 19 Alvaro BAUTISTA SPA Pull&Bear Aspar Team Ducati 339.9 2'05.602 1.541 / 0.018
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Τι ώρα είναι ο αγώνας ?
Θα γίνει μάχη !!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black



Με φωτο πιο κατανοητό.....
ΥΑΜΑΗΑ....., ράβουν ;) και τα 4 στην οκτάδα!
Χρόνοι, όσο πάει και πιο αργοί! Τα προβλήματα με το εμπρός λάστιχο της Μισλεν φαίνεται να είναι η αιτία, συν την έλλειψη φτερών. Πέρσι είχαν από +7 έως και +10 ΧΑΩ μεγαλύτερη τελική στο αντίστοιχο FP2.
O ρυθμός αγώνα (με βάση τα παραπάνω) θα είναι 2:05 μεσαίο -ψηλό. Θα γίνουν και κάποια 2:04 ψηλά, ίσως.
Ο Γιατρός είναι ο μόνος που δεν δοκίμασε συνδυασμό γόμας μπρος -πίσω. Έτρεξε με ΗΗ και ΜΜ μόνο! Αυτό μου λέει ότι δεν ψάχνει set up ;) Το έχει!!!
Δεν ανακοινώνω πρόβλεψη, πάντως ο 93 αν ανέβει βάθρο, να αισθάνεται τυχερός!!! Αυτό μόνο λέω :)
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Τι ώρα είναι ο αγώνας ?
Θα γίνει μάχη !!
Σαββατο 22:05 Κατατακτηριες 1+2
Κυριακη 22:00 Αγωνας
;)
 
Top Bottom