Moto Guzzi V100 2022

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Τι μηχαναρα είναι αυτή ρε γαμωτο … ; Υπάρχει κάπου διαθέσιμη για τεστ ραιντ άραγε ;

Επίσης το standard μοντέλο έχει και αυτό αναρτήσεις ohlins ; Ή μόνο το S που είναι ηλεκτρικές ;

Δεν ξέρω για το ύψος μου 187 αν είναι δυνατόν να την οδηγείς για ώρα χωρίς να πάθω μηνίσκο στα γόνατα απτην κλήση ή κήλη στον αυχένα απτον αέρα
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μην τα παραλες, ένα κανονικό μηχανάκι δρόμου είναι, θα ήταν γεμάτες οι κλινικές αποκατάστασης με στριτάδες αν ήταν έτσι, τι να πουν οι κακομοίρες με τα ss δηλαδή
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Κάνω χιούμορ οκ γιαυτο και η ύπερβολη :p
Δεν έχω οδήγηση κάτι παρόμοιο . Μια φορά ανέβηκα στο
tracer 9 gt και δεν χωραγα πάντως
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Όπου ο μοτογκουτσι είναι το μηχανάκι της πρώην "σχέσης" του Λόγκαν και... Της εγγονής.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
ένα κανονικό μηχανάκι δρόμου είναι
Ε όχι και ένα κανονικό μηχανάκι το μηχανάκι του wolverain
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ε όχι και ένα κανονικό μηχανάκι το μηχανάκι του wolverain
Εσύ με τα μάνστερκατς-ΧΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ να πάρεις το σπαθί του voyeur που μεγαλώνει, να πάρεις και τον άλλο με το bmwarna να βρείτε τον loGANG να συζητήσετε με γιαγιά και εγγονή όλοι μαζί και απαρατατεμας στην ησυχία μας, ξέρουμε τι σκεφτόταν ο Στέφανος τουλάχιστον.

Δεν μάθαμε αν η γιαγιά πέρασε στο Βαυαρικό στρατόπεδο με τα χρόνια ακολουθώντας την βαρύτητα γενικότερα, αυτά παθαίνεις με τον love 'em and leave 'em κύριο Wolfenstein μένουν οι ιστορίες στην μέση για τον αναγνώστη.

Χρόνια πολλά κιόλας μαρή :p


Για να το πω και αυτό, το πρώτο τεύχος τεράστια κενά σαν origin story και το πενάκι όχι από τα καλά της marvel, δεν ξέρω αν είναι πιο μεγάλο κρίμα για την Guzzi η απέλπιδα προσπάθεια να ξεφύγει από τα ΚΑΠΗ και να μπει στα δημοτικά (κάτι μου θυμίζει αυτό της επικαιρότητας, να δεις) ή για την MARVEL που δεν ξέρει τι να κάνει τα λεφτά της επιτυχίας από ταινίες και σειρές και φέρεται σαν πεινασμένος ινφλουένσερ πόσα μου δίνεις να σε διαφημίσω. Το πιτσιρίκι που θα ξεπέσει να διαβάσει πληρωμένο Wolverine τέτοιου τύπου μέχρι να βγάλει τρίχες, να μαζέψει λεφτά για δίπλωμα και να πάρει και μηχανάκι, η Γκρέτα θα είναι παγκόσμιος κυβερνήτης και θα μας έχει κλέψει το όποιο μέλλον μας έχει μείνει για εκδίκηση. Δεν μπορεί να βρει κανέναν πιτσιρικά Ιταλό να σπάσει ρεκόρ "ο γύρος του κόσμου" ας πούμε όπως ξεκίνησε η triumph προ κόβιντ προσπαθώντας να λιγουρευτούν οι νεαρότεροι το μπόνεβιλ, να κάνει κανένα ενιαίο για να αναδείξει την sporty side of guCCi (εδώ φτάσανε να κάνουν αγώνες με baggers), κάτι ΣΧΕΤΙΚΟ με το μηχανάκι πέρα από ηλίθια σταντς στο αεροπλανοφόρο... Μεγάλο τέλμα και πανικό οι μανατζαρέοι (που κάτι μου λέει ότι είναι συνομήλικοι της μάρκας).


Το οδήγησε κανείς από εδώ ή να πάω στο νησί να πάρω ένα για τεστ;
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Έχω την αίσθηση ότι αυτή η μοτοσυκλέτα είναι προτιμότερο να δοκιμαστεί καλοκαίρι. Βλέπω πως βγαίνει ο λαιμός της εξάτμισης από το πλάι -λόγω υδρόψυξης- και φοβάμαι πως με τη ροή του αέρα θα τρώνε πολύ ζέστη τα πόδια από το γόνατο και κάτω. Στον αντίποδα βλέπω ότι οι λαιμοί των εξατμίσεων είναι εξωτερικά "ντυμένοι" με έξτρα περίβλημα/προστασία, ελπίζω να κάνουν δουλειά (βλ. περίπου στο 09:12 και σε άλλα σημεία του βίντεο).

Κατά τα άλλα είδα σε βίντεο ότι η προσέγγιση του κινητήρα για serbis κ.α. είναι πολύ εύκολα, ουσιαστικά μπουζί και βαλβίδες ρυθμίζονται χωρίς να λύσεις τίποτα από το πλαίσιο ελευθερώνοντας μόνο το ψευδοκάπακο των κεφαλών και έχουν αφήσει πολύ καλή πρόσβαση σε δίσκους συμπλέκτη από τη πίσω πλευρά πάνω από το ψαλίδι. Ως προς τη πρακτικότητα φαίνεται να έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά (βλ. από το 11:00 και μετά).




Γενικότερα φαίνεται να είναι πολύ προσεγμένη κατασκευή από άποψη ποιότητας και ο άξονας σε τέτοιου τύπου μοτοσυκλέτα είναι ευπρόσδεκτος. Θα ήθελα να τη δω και με τριβάλιτσο ή ακόμη καλύτερα με διβάλιτσο. Τα πτερύγια άραγε αποκλείουν τη χρήση tank bag; Ίσως ένα μικρό να μην εμποδίζει την εύρυθμη λειτουργία τους.
 

Juohmaru!

Μέλος
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
S2R1000
Meoni
Συμβαίνει τώρα......
Πολύ όμορφη! Και στο κόκκινο είναι νομίζω καλύτερη από το επετειακό πράσινο-γκρι... Καλά δε το ελαφρώς χρυσαφί στις ζάντες είναι μαγικό, το είχε και η Ducati κάποτε... :yew:

Οδηγικά τι λέει;
 
Top Bottom