Motoforums ,ομάδες fb,motoblogs ,πολυκερματιζμος

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Είχα γράψει ένα σεντόνι (άσχημο) αλλά το έσβησα
(τι νόημα έχει στο κάτω κάτω τα έχω πει στα μούτρα των ιδίων χωρίς περιστροφές)
Εμένα μ αρέσει εδώ -αν και εντούρο δεν κάνω-
κι av δεν ενοχλώ λέω να κάτσω
Τώρα για τα μαγαζάκια, που λέει ο Γιάννης ο Αμικρουκάι στην Ελλάδα, έχει δίκιο
Θα πρόσθετα όμως και το τεράστιο κόμπλεξ του
-Είμαι ωραίος, μου το είπε η μαμά μου. :he

Εγώ έχω αποφασίσει στη ζωή μου να είμαι μακριά από τοξικούς ανθρώπους
ακόμα και όταν όλη η κοινωνία τους ακολουθεί
Δεν με νοιάζει πια.
Δεν έχω ανάγκη ούτε την παρέα και δεν έχω καμία διάθεση να περνάω τις μέρες μου με νεύρα
και τσακωμούς.
Έχω νεύρα στη δουλειά δεν μου χρειάζεται και στη.... διασκέδαση


υγ
Σε κάποια φόρουμ έγραψα κάποια κείμενα που έκαναν εκατοντάδες χιλιάδες κλικ
Κάποιος μου ζήτησε να τα κάνω και βιβλίο
Από την 1η μέρα τα κείμενα αυτά είχαν και ειρωνικά σχόλια από κάτω
Μετάνιωσα που δεν τα έσβησα εκείνη την ίδια μέρα.
Μετάνιωσα που μοιράστηκα σκέψεις και συναισθήματα με ντενεκέδες.
Από την άλλη ευτυχώς που έγιναν αυτά και με προσγείωσαν γιατί πίστευα ότι ο κόσμος
είναι όμορφος και αγγελικά πλασμένος
Στερνή μου γνώση να σ είχα πρώτα?
Μπα δεν θα το έλεγα.
Κάλιο αργά παρά ποτέ είναι πιο σωστό.

:)
 
Τελευταία επεξεργασία:

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Γιατί να μην τα καταφέρουμε να μαζευτούν όλοι σε ένα σημείο αναφοράς, συμπαγείς και ενωμένοι όχι συμφωνοντας σε όλα αλλά μόνο σε ένα !!!
Η ομάδα πρώτα και το άτομο στο τέλος
ΔΥΣΚΟΛΟ αυτό φίλε ,αφού το moto του ΝεοΕλληνα είναι: "ΕΓΩ ,τι έχω να κερδίσω;"

Αυτό βέβαια ,για να το αναγάγουμε στα φόρα ,είναι κ λόγος χαλάρωσης συμμετοχής μελών που αφιερώνουν χρόνο κ προσφέρουν πληροφορίες ,έως κ μη συμμετοχής τους για κάποια χρονικά διαστήματα.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πουλή δεν κατάλαβες τι έγραψα. Το ιδιοκτησιακό δεν αφορά κανέναν στην πραγματικότητα, οπότε το "καθαρό" που λες δεν έχει σημασία.

Στο φόρουμ δεν πουλάει κάποιος κάτι. Ποιά "πραμάτεια" συζητάμε; Κάνεις ταξίδι; Θες να το δείξεις, κάνε το. Δεν θες, δεν σου φταίει το φόρουμ δεν χρειάζεσαι το φόρουμ. Κάνεις βόλτες και θες να τις μοιραστείς; Κάνε το. Αν θες να πας μόνος σου, δεν σου φταίει (και δεν σου χρειάζεται) το φόρουμ. Θες να κάνεις δραστηριότητες με το παρεάκι σου πέντε νοματαίοι "δεν θα μας χαλάνε οι ξένοι τις κυριακές"; Δεν σου χρειάζεται το φόρουμ.

Αν είσαι ο εξαιρετικός ταξιδευτής που έχεις πραγματάκια να πεις, θα γίνεις ο επόμενος τρίπμεντ ξέρω 'γω. Ο Ευτύχης Μπλέτσας. Ο Στέργιος Γκόγκος. Γιατί ΠΡΕΠΕΙ να είσαι σε ένα φόρουμ σώνει και καλά; Αν το έχεις, βγάλε το έξω και θα γίνει.

Στο advrider πέρα από την συμμετοχή όλων, κυριαρχεί το "κάνε το καλό και ρίξε το στο γιαλό". Επειδή το θες, όχι για να γίνεις ο "έτσι".
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
ΔΥΣΚΟΛΟ αυτό φίλε ,αφού το moto του ΝεοΕλληνα είναι: "ΕΓΩ ,τι έχω να κερδίσω;"
Ο Πλάτωνας το έχει απαντήσει αυτό χιλιάδες χρόνια
Αληθινή φιλία έλεγε μπορεί να υπάρξει μόνο μεταξύ καλών και αγαθών
Όλες οι άλλες είναι σχέσεις συμφέροντος

Φυσικά και κερδίζουν μέσα από τα φόρουμ οι άνθρωποι.
Το ερώτημα είναι τι?
Κερδίζουν φίλους ?
Ή κερδίζουν σε ματαιοδοξία ... και ΠΑΠΑΡΓΙΑ?
:ha
Τεσπα....
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κερδίζουν πληροφορία...
Χωρίς να συμμετέχουν καθόλου, μπορούν να γίνουν "πλούσιοι" από την πληροφορία, που δόξα τον γιαραμπι υπάρχει εδώ μέσα μπόλικη.
Ταξιδιωτικά, τεχνικά και όχι μονο
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ο Πλάτωνας το έχει απαντήσει αυτό χιλιάδες χρόνια
Αληθινή φιλία έλεγε μπορεί να υπάρξει μόνο μεταξύ καλών και αγαθών
Όλες οι άλλες είναι σχέσεις συμφέροντος

Φυσικά και κερδίζουν μέσα από τα φόρουμ οι άνθρωποι.
Το ερώτημα είναι τι?
Κερδίζουν φίλους ?
Ή κερδίζουν σε ματαιοδοξία ... και ΠΑΠΑΡΓΙΑ?
:ha
Τεσπα....
Στο αρχικό ερώτημα, το οποίο ήταν "γιατί δεν συνασπίζεται ο κόσμος της μοτοσικλέτας" η φιλία είναι άσχετη. Τα συμφέροντα όλων μας είναι αδιάφορα με το αν είσαι συμπαθής ή όχι. Αν πέσεις στην μπαριέρα λαιμητόμο το σημαντικό είναι ότι θα σε κόψει στην μέση, όχι ότι ήσουν καλό και ευγενικό παλικάρι. Και ενώ όλοι μας περνάμε από την ίδια επικίνδυνη μπαριέρα και λέμε "πωπωπω" δεν υπάρχει κανείς που να μπορεί να στείλει ένα email στον υπουργό και να του πει "Λατρεμένε, είμαστε ένα μύριο νοματαίοι που κινδυνεύουμε να κοπούμε σε φετάκια αν πέσουμε στην μπαριέρα. Παρακαλώ δια τις ενέργειές σας, οι προτεινόμενες λύσεις που είναι οικονομοτεχνικά εφικτές είναι αυτές". Το υπονοούμενο θα το πιάσει. Παντού το πιάνουν. ΕΚΤΟΣ από το Republic of Banania στο οποίο πιο σημαντικό είναι "γιατί έχει δικό του φόρουμ ο Στέργιος και δεν έχω εγώ, λες και είναι καλύτερος αυτός από εμένανε να ουμ".
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Στο αρχικό ερώτημα, το οποίο ήταν "γιατί δεν συνασπίζεται ο κόσμος της μοτοσικλέτας" η φιλία είναι άσχετη. Τα συμφέροντα όλων μας είναι αδιάφορα με το αν είσαι συμπαθής ή όχι. Αν πέσεις στην μπαριέρα λαιμητόμο το σημαντικό είναι ότι θα σε κόψει στην μέση, όχι ότι ήσουν καλό και ευγενικό παλικάρι. Και ενώ όλοι μας περνάμε από την ίδια επικίνδυνη μπαριέρα και λέμε "πωπωπω" δεν υπάρχει κανείς που να μπορεί να στείλει ένα email στον υπουργό και να του πει "Λατρεμένε, είμαστε ένα μύριο νοματαίοι που κινδυνεύουμε να κοπούμε σε φετάκια αν πέσουμε στην μπαριέρα. Παρακαλώ δια τις ενέργειές σας, οι προτεινόμενες λύσεις που είναι οικονομοτεχνικά εφικτές είναι αυτές". Το υπονοούμενο θα το πιάσει. Παντού το πιάνουν. ΕΚΤΟΣ από το Republic of Banania στο οποίο πιο σημαντικό είναι "γιατί έχει δικό του φόρουμ ο Στέργιος και δεν έχω εγώ, λες και είναι καλύτερος αυτός από εμένανε να ουμ".
Αν είναι να φάω τη ζωή μου με το Στέργιο...
Πιο καλά σαλάμι στη μπαρΓιέρα.
Λίγα και καλά
:ha
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Να μεταφέρω τα ποστ των τσοκαρακηδων αλλού?
Ήρεμα ρωταω
Η λέξη τσόκαρο έχει αντικατασταθεί, ονομάζετε τώρα ....ξύλινη σαγιονάρα
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Γιατί να μην τα καταφέρουμε να μαζευτούν όλοι σε ένα σημείο αναφοράς, συμπαγείς και ενωμένοι όχι συμφωνοντας σε όλα αλλά μόνο σε ένα !!!
Η ομάδα πρώτα και το άτομο στο τέλος
Έχω την εντύπωση ότι αυτό που "ζητάς" είναι λιγότερο εφικτό κι από την παγκόσμια ειρήνη....
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Έχω την εντύπωση ότι αυτό που "ζητάς" είναι λιγότερο εφικτό κι από την παγκόσμια ειρήνη....
Mόνο η Σκλήβα έγινε παγκόσμια. Πες τα.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Πουλί σε πάω. Δεν είσαι για εδώ όμως,
To Πουλί δεν είναι για εδώ, ούτε για αλλού γιατί είναι παντού...το Πουλί είναι ιδέα...

Πρώτη φορά ακούω τον όρο φόρουμ διαμαρτυρίας...Η ζωή είναι μικρή. ας υπάρχουν 1000 φόρουμ και 1000 μοτολέσχες αν ειναι να περνάνε καλά τα μέλη. καλύτερα 1000 παρά ένα και να τρώγονται μεταξύ τους. γιατί η ζωή είναι σύντομη και μικρή. Τωρα αν το ερωτημα είναι
γιατι δεν μπορεί να υπάρχει το 1 χωρίς να τρωγονται οι 1000 πρέπει πρώτα να λυθούν αλλα κρίσιμα διλήμματα...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
To Πουλί δεν είναι για εδώ, ούτε για αλλού γιατί είναι παντού...το Πουλί είναι ιδέα...

Πρώτη φορά ακούω τον όρο φόρουμ διαμαρτυρίας...Η ζωή είναι μικρή. ας υπάρχουν 1000 φόρουμ και 1000 μοτολέσχες αν ειναι να περνάνε καλά τα μέλη. καλύτερα 1000 παρά ένα και να τρώγονται μεταξύ τους. γιατί η ζωή είναι σύντομη και μικρή. Τωρα αν το ερωτημα είναι
γιατι δεν μπορεί να υπάρχει το 1 χωρίς να τρωγονται οι 1000 πρέπει πρώτα να λυθούν αλλα κρίσιμα διλήμματα...
Φόρουμ διαμαρτυρίας... Το φόρουμ που δημιουργήθηκε με σκοπό να κλείσει άλλο φόρουμ.

Πηγή... Maniacpedia
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Νομίζω η έμφυτη ανάγκη του Έλληνα για προεδριλικι είναι εν τέλει κυρίαρχη. Η ανάγκη για επιβεβαίωση? Η πιθανότητα να κομισει οικονομικά οφέλη? Η συντήρηση της ματαιοδοξίας? Η απλά η δυσκολία να ταυτιστεί με άλλες συλλογικές προσπάθειες? Δεν έχει σημασία, σημασια έχει πως όπως σε όλους τους χώρους έτσι και στον χώρο μας της μοτοσυκλέτας απέτυχαν η κατέρρευσαν δεκάδες προσπάθειες και η αιτία ήταν ξεκάθαρα ο σκοτεινος άνθρωπος πίσω από τα παρασκήνια που μηχανευτηκε, οργάνωσε και σχεδίασε ένα τρόπο να καταστρέψει μια προσπάθεια, μια παρέα, έναν οργανισμό. Και εργαλείο του τα ψέμματα. Έχουν μια γοητεία τα ψέμματα. Θεωρούνται αλήθειες μέχρι κάποιος να αποδείξει πως δεν ειναι!

Προσωπικά δεν σκοτιστηκα ποτέ ιδιαίτερα όταν ήρθε το τέλος σε αντίστοιχες περιπτώσεις γιατί προτίμησα να εκτιμήσω πως στο τέλος μπορεί να μου έμεινε έστω ένας φίλος με καθαρή ψυχή και αυτό είναι ανεκτίμητο.

Μακαρι κάποια στιγμή να αποκτήσουμε περισσότερη συλλογικότητα και ομοψυχία. Έτσι θα επιτευχθούν πολύ μεγαλύτεροι στόχοι..

Στο ενδιάμεσο όσοι λειτούργησαν υποχθόνια η ενεπλακησαν ως αβουλα οντα σε έναν ιστό ψεμματων αυτοτιμωρουνται σε κάθε περίπτωση καθώς στο τέλος της ημέρας στην ίδια τους τη μιζέρια πνίγονται.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Ένα μικρό μπρεικ
Για να πουλήσει ένας φίλος μου τα δημιουργήματα του ώστε να πάρω και εγώ την προμηθεια μου ....
ΥΓ
Και το σεμεδακι για πούλημα είναι


Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Τα φόρουμ, κλαμπ και λοιπές ομάδες ανθρώπων... Ανήκουν στα μέλη που συμμετέχουν.
Όλα τα υπόλοιπα μπορούν να αναλυθούν.

Από ότι κατάλαβα εγώ... Το θέμα μας δεν είναι τι εστι φόρουμ και τι ομάδα Facebook.
Το ερώτημα είναι... Γιατί ανοίγουν φόρουμ "διαμαρτυρίας" όταν υπάρχουν ήδη υπεραρκετά φόρουμ, ομάδες κλπ.

Φταίει ο Έλληνας, φταίει ο έρωτας???

Γιατί στην απέναντι μεριά του ατλαντικού έχουν αφήσει να μεγαλουργείσει παγκόσμια ένα τέτοιο φόρουμ?

Κάπου πιο πάνω ο Παναγιώτης έγραψε ότι εσύ κάνεις χώμα, εγώ κάνω άσφαλτο.
Στο advride φυσικά και ταξιδεύουμε άσφαλτο και μάλλον οι βόλτες και τα ασφαλτινα ταξιδιωτικά είναι περισσότερα

Εγω προσωπικά πριν μερικά χρόνια ήμουν στην μεριά του ποταμού με τους ρομαντικούς... Αλλά τα τελευταία χρόνια πέρασα στην απέναντι όχθη.

Δεν υπάρχει σωτηρία γενικά στην χώρα μας, σιγά μην υπάρχει στα φόρουμ και στα υπόλοιπα.
Γενικα αναφερομουν Κωστα.
 
Top Bottom