MotoGP 2024

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Φόρμουλα 1 στο 1/3 της τιμής του MotoGP., άτιμα μηχανάκια τα τρώτε από παντού

Το σκέφτομαι για συνδρομή φέτος
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
ισα που το προλαβα....τα κτμ θα ανακατεψουν την τραπουλα...ο ακοστα ερχεται με φορα..
απο κει και περα στην δεκαδα 6 ντουκατι,2 κτμ,2 απριλια σε μια πιστα που περυσι ο μαρκεθ ελεγε οτι ειναι απ τις καλες της χοντα
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ο Ακοστα κάτι έκανε στην αρχή και μετά μάλλον έμεινε από λάστιχο.
Ο μάρκεθ φάνηκε να πηγαίνει συντηρητικά να τερματίσει.
Γενικά ήταν ανοστος αγώνας, αν βγάλουμε τους δύο πρώτους γύρους
 
Reactions: sek

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Ο Ακοστα κάτι έκανε στην αρχή και μετά μάλλον έμεινε από λάστιχο.
Ο μάρκεθ φάνηκε να πηγαίνει συντηρητικά να τερματίσει.
Γενικά ήταν ανοστος αγώνας, αν βγάλουμε τους δύο πρώτους γύρους
η διαχειριση θελει εμπειρια και ο ακοστα θα μαθει,λογικα η κτμ μοιραζεται δεδομενα.Το οτι ο μαριτν δεν μπορουσε να πιασει τον μπιντερ,κατι που περυσι δεν γινοταν,ειναι ενδεικτικο των πορτοκαλι..απ κει και περα,στην ευρωπη θα εχει πιο πολυ εδιαφερον λογω πιστων
 

jon t

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
Honda CRF1100L
Εγώ νομίζω ότι η πίστα του Κατάρ δεν είναι για να βγουν πολλά συμπεράσματα...

Οκ σίγουρα ο Ακοστα έχει ταλέντο!

Τα αεροδυναμικά της Απριλια μάλλον δίνουν έξτρα πρόσφυση, αλλά το πληρώνει σε λάστιχο...
 

GogosLux

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Tuono APRC V4 1000 / KTM 1290 SAE
Το MOTO 2 ειχε πιο ενδιαφέρον τελικά !

Ελπίδες για θέαμα στα επόμενα !

Να δουμε πότε εκεί στο Noale θα πάρουν απόφαση να ξεφορτωθούν επιτέλους τα 2 ισπανικά "παλτά" που απο χρονους δεν πάνε παντα κακα αλλά μεσα στον αγώνα χάλια - μπας και δουμε και εμείς χαρά :ha
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Εμένα μου άρεσε περισσότερο από όλους ο Binder, ήταν σταθερά δυνατός σε όλον τον αγώνα και μαζί με τον Μαρτίν έδωσαν λίγο χρώμα στον αγώνα.
Από εκεί και πέρα κρίμα για Honda και Yamaha που μάλλον και φέτος μια από τα ίδια αλλά.... με χάλασε που η εικόνα επικεντρώθηκε στη πρώτη δεκάδα και δεν είδαμε σχεδόν καθόλου τι γίνεται παρά πίσω με τις μάχες των Ιαπώνων κυρίως για λόγους θεάματος αλλά και γιατί είμαστε κάμποσοι που είμαστε κολλημένοι με δαύτες. Από ότι διάβασα παίχτηκαν μάχες στην 11η και 12η θέση με Κουαρταράρο - Μιρ- Ρινς και Ζάρκο με τελικούς νικητές των Κουαρταράρο και τον Ζάρκο.
Τέλος εντυπωσιακή η συγκρατημένη οδήγηση του Μάρκεζ, κατάλαβε και αυτός πλέον ότι ο τερματισμός φέρνει βαθμούς και σίγουρα αγώνα με τον αγώνα θα αρχίσει να ανεβάζει επιδόσεις.
Από Ακόστα μάλλον θα δούμε πολλά στο μέλλον.

Πολύ Ducati ρε πστμ.... Χάρηκα για το "σπάσιμο" στον πίνακα κατάταξης των 10 με KTM και Aprilia.

Ανυπομονώ για τον αγώνα της Πορτογαλίας.
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Λοιπόν παίδες πια έχουμε 2 πρωταθλήματα κατ αρχήν
Το κανονικό (οι πρώτοι μισοί) και του ανατέλλοντος ηλίου (οι υπόλοιποι)
Ξεκαθαρισμένο αυτό
Ξανά ντουκάτι και φέτος μονοπώλιο
Μπανιάια Μάρτιν κλασσικά και προσεχώς Μπαστιανί (υπολογίστε ότι ήταν ένα χρόνο έξω)
και Μάρκεζ φυσικά ο οποίος συνειδητοποιεί ότι όσο αυτός δεν έτρεχε οι άλλοι εξελίσσονταν και οι εποχές σας μαμάω όλους έχουν περάσει
Τα άλλα ντουκάτια τα περσινά έχουν ένα πρόβλημα. Είναι δύσκολο να τα ρυθμίσεις (τα έλεγε ο Μπανάνας πέρσι)
Έτσι δεν πρωταγωνιστούν όπως τις προηγούμενες χρονιές στους πρώτους αγώνες.
Ο Μορμπιντέλλι θέλει χρόνο αλλά δεν ξέρουμε αν του τον δίνουν

Τεράστιος Μπίντερ αλλά πάει στο 100% (ενώ η ντουκάτι όχι)
Πάντως είναι στο κόλπο.

Ο Ακόστα ναι μεν αλλά. Βγήκε μπροστά με νύχια και με δόντια αλλά έμεινε από λάστιχο και βενζίνη
Ταλέντο είναι αλλά την Κυριακή έκανε μλκιας .
Αν την έκανε αυτός δηλαδή
Μεγάλη χαμένη η απρίλια που όλοι περίμεναν περισσότερα

Τώρα για τους Ιάπωνες τι να λέμε?
Τελευταίος ο Μαρίνι αλλά με πρόβλημα που δεν είπε τι είναι
 
Τελευταία επεξεργασία:

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Μιας που τα λέμε εδώ πέρα, υπάρχουν προτεινόμενα Cafe που πηγαίνετε να δείτε motoGP?
Εγώ πήγα για πρώτη φορά στο κλασικό Escoba στη Κηφισιά και παραδόξως οι τιμές ήταν λογικές και ο χώρος για motoGP σωστά απομονωμένος.

Για λέτε μπας και πηγαίνουμε και αλλού καθώς εγώ προσωπικά cosmote tv δεν έχω.
 

kpapageo

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
NC700X
Εκεί που χάζευα στο ΥouTube την Κυριακή, μου έβγαλε προτεινόμενο τον αγώνα από το ίδιο το Cosmote TV σε live stream. Δεν το περίμενα αλλά ήταν legit. Δεν ξέρω αν θα είναι έτσι σε κάθε αγώνα ή το έκαναν σαν promotion όμως.

Αν δείτε, τον έχουν και ολόκληρο ανεβασμένο στο κανάλι τους.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Μιας που τα λέμε εδώ πέρα, υπάρχουν προτεινόμενα Cafe που πηγαίνετε να δείτε motoGP?
Εγώ πήγα για πρώτη φορά στο κλασικό Escoba στη Κηφισιά και παραδόξως οι τιμές ήταν λογικές και ο χώρος για motoGP σωστά απομονωμένος.

Για λέτε μπας και πηγαίνουμε και αλλού καθώς εγώ προσωπικά cosmote tv δεν έχω.
Πάντως Λεωνίδιο το βλέπουμε φανατικά σε καφέ, οπότε όποιος τύχει μην διστασει
 
Top Bottom