MotoGP 2024

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μιας που τα λέμε εδώ πέρα, υπάρχουν προτεινόμενα Cafe που πηγαίνετε να δείτε motoGP?
Εγώ πήγα για πρώτη φορά στο κλασικό Escoba στη Κηφισιά και παραδόξως οι τιμές ήταν λογικές και ο χώρος για motoGP σωστά απομονωμένος.

Για λέτε μπας και πηγαίνουμε και αλλού καθώς εγώ προσωπικά cosmote tv δεν έχω.
Εμένα με κάλεσαν σε μια ταβέρνα μια παρέα με XR που έχω μπλέξει και πέρασα καλά.
Πώς έφυγαν μετά με τα XR δεν περιγράφω...:eek:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Εμένα με κάλεσαν σε μια ταβέρνα μια παρέα με XR που έχω μπλέξει και πέρασα καλά.
Πώς έφυγαν μετά με τα XR δεν περιγράφω...:eek:
Ναι.....χρησιμοποίησαν το 10% του μοτέρ :hh:
 

sek

Κουλό μέλος
Περιοχή
Θεσ/νίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS SE
Σήμερα λένε ότι υπάρχει συνομιλία Κουαρταραρό Απρίλια
Λογικό, τα 'χει παίξει. 18" πίσω από τον νικητή. Οι δηλώσεις του μετά τον αγώνα:

"We are more far than last year. We have improved a little bit - but they [Ducati, KTM and Aprilia] are even better and faster than last year.
The gap between all the European manufacturers and us is bigger.
Even to Honda I felt that today we were missing something. They are also struggling a lot, but I felt that we were even worse today."

 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Ακοστας και τα μυαλά στα κάγκελα .
Είναι μεγάλο ταλέντο αλλά πρέπει να πάει στην 1η ομάδα χτες.
Όχι γιατί θα πάρει καλύτερο μηχανάκι αλλά γιατί θα έχει μέντορα τον Γκουιντότι που είναι κύριος
:cool:
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Λογικό, τα 'χει παίξει. 18" πίσω από τον νικητή. Οι δηλώσεις του μετά τον αγώνα:

"We are more far than last year. We have improved a little bit - but they [Ducati, KTM and Aprilia] are even better and faster than last year.
The gap between all the European manufacturers and us is bigger.
Even to Honda I felt that today we were missing something. They are also struggling a lot, but I felt that we were even worse today."

που φθασαμε......
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Είναι μεγάλο ταλέντο αλλά πρέπει να πάει στην 1η ομάδα χτες.
Όχι γιατί θα πάρει καλύτερο μηχανάκι αλλά γιατί θα έχει μέντορα τον Γκουιντότι που είναι κύριος
:cool:
Δε ξέρω πόσο βοηθάει ένας μέντορας στα θέματα χαρακτήρα. Είναι ταλεντάρα σίγουρα, θέση 8 στον πρώτο αγώνα δεν το λες και λίγο. Αλλά στη συνέντευξη που τον είδα αυτό που αφουγκράστηκα για τον χαρακτήρα του λίγο μου κλώτσησε. Εύχομαι να κάνω λάθος αλλά αν δεν κάνω... πιστεύω πως αυτό θα είναι το μεγάλο εμπόδιο στην εξέλιξη του.
Βιαστικό το σχόλιο μου και επιπέδου καφενείου, απλά καταθέτω τις σκέψεις μου.
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Δε ξέρω πόσο βοηθάει ένας μέντορας στα θέματα χαρακτήρα. Είναι ταλεντάρα σίγουρα, θέση 8 στον πρώτο αγώνα δεν το λες και λίγο. Αλλά στη συνέντευξη που τον είδα αυτό που αφουγκράστηκα για τον χαρακτήρα του λίγο μου κλώτσησε. Εύχομαι να κάνω λάθος αλλά αν δεν κάνω... πιστεύω πως αυτό θα είναι το μεγάλο εμπόδιο στην εξέλιξη του.
Βιαστικό το σχόλιο μου και επιπέδου καφενείου, απλά καταθέτω τις σκέψεις μου.
Δεν κάνεις λάθος
Οι Ισπανοί είναι υπερόπτες και ανοίγουν το στόμα τους και δεν ξέρουν τι λένε
Στον αγώνα πχ προχτές λίγο πολύ βγήκε και είπε ότι γ... τον ΜΜ93

Ταλέντο έχει αλλά για να γίνει σούπερ σταρ θέλει και κάτι άλλο που μπορεί να του το μάθει ο Γκουιντότι
αν δεν είναι βλάκας και κάτσει και τον ακούσει

και μια και το φερε η κουβέντα τον Μάρτιν ο Γκουιντότι τον έφερε στην Πράμαγκ
όσο ήταν μαζί λέγαμε όλοι συμπαθής ο μικρός και ταλέντο κλπ κλπ

Με το που έφυγε, ο Μάρτιν άρχισε να κάνει δηλώσεις μόνος του
:ll:
Το Μπανιάια τον έχω
Θα πάρω πρωτάθλημα
Αν η ντουκάτι δεν αναγνωρίσει το ταλέντο μου θα φύγω
κλπ κλπ

μετά ήρθαν οι μέλισσες
:pointu:
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
O ψιατσιδης είπε ότι ο νταλινια θα έρθει στο ducati store , μια από αυτές τις μέρες .....αν ακούσετε κάτι σίγουρο Ριξτε μια φωνή στο 6981875580 , να βγούμε καμοια φωτογραφία κάδρου!!!!

xrv_world_explorer
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Reactions: sek

kpapageo

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
NC700X
O Acosta είναι αυτό που έλειπε από το MotoGP. Πήξαμε με τους διαχειριστές ελαστικών και τους αγώνες των 2 καλών και 20 βαρετών γύρων. Θα τον φάει η σκοπιμότητα και αυτόν κάποια στιγμή αλλά μέχρι τότε θα γουστάρουμε.

Επίσης όπως είχε πει και ένας Άγγλος σχολιαστής "Marquez with a competitive bike will mean a lot of drama". Μέσα έπεσε.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Μεγάλο κρίμα για τον Vinales, δε κατάλαβα πως έκανε το σφάλμα να βρεθεί εκτός πίστας. Θα ήταν καίριας σημασίας να τερματίσει στη δεύτερη θέση στο βασικό αγώνα και μάλιστα διατηρώντας την σχεδόν στο σύνολο του αγώνα, θα ήταν στη 3η θέση τώρα και θα είχε όλη τη ψυχολογία με το μέρος του.
Binder, εργάτης-σταθερός, ωραίος!
 
Top Bottom