MotoGP 2024

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Μαντεψιά

Η ΚΤΜ του χρόνου θα παίξει για παγκόΖμιο
Γιατί
-Πήρε 3 ανθρώπους κλειδιά από τη ντουκάτι
(μάντζερ αρχιμηχανικό και αρχισχεδιαστή)

-Δουλεύουν με εξαιρετικό τρόπο (λένε στη ντουκάτι)
-Πήραν παραπάνω τεστ και λάστιχα
-Έχουν πια πιλότο 1ης κλάσης τον Ακόστα και θα πάρουν ακόμα ένα
-Έχουν τεράστιο σπόνσορ
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Μαντεψιά

Η ΚΤΜ του χρόνου θα παίξει για παγκόΖμιο
Γιατί
-Πήρε 3 ανθρώπους κλειδιά από τη ντουκάτι
(μάντζερ αρχιμηχανικό και αρχισχεδιαστή)

-Δουλεύουν με εξαιρετικό τρόπο (λένε στη ντουκάτι)
-Πήραν παραπάνω τεστ και λάστιχα
-Έχουν πια πιλότο 1ης κλάσης τον Ακόστα και θα πάρουν ακόμα ένα
-Έχουν τεράστιο σπόνσορ
Επισης ειναι θεμα πρεστιζ...
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Λοιπόν οι πληροφορίες μου λένε ότι η BMW σε 2 χρόνια (μόλις ισχύσει ο νέος κανονισμός δηλαδή) μπαίνει motogp
Λένε ακόμα ότι ο Εσπελέτα τους κρατάει ενήμερους για όλα τα συμφωνηθέντα και μη με τις ομάδες που αφορούν τον κανονισμό αυτό
προκειμένου να είναι έτοιμοι εκεί και τότε.
Η νίκη του Τούρκου στο WSBK δεν ήταν τυχαία αλλά μέρος ενός πολύ μεγαλύτερου σχεδίου
Λίγες μέρες πριν η ίδια η BMW είπε ότι το σκεφτόμαστε (αλλά δεν το σκέφτονται απλά αφού χώνουν χρήμα)
Οπότε BMWδάκηδες ιδού πεδίον δόξης λαμπρό να πάρετε το αίμα σας πίσω μια και καλή από τους χέιτερς


Υγ
επειδή στο Ελληνικό επαρχιακό κομμωτήριο πολλοί ξέρουν πολλά και λένε ακόμα περισσότερα
εγώ εκτίθεμαι δημόσια και θα δούμε αν έχω ή δεν έχω εσωτερική πληροφόρηση.
Να δούμε εν τέλει και ποιος λέει μπαρούφες και ποιος είναι κακοήθης
 

vassat

Μέλος
Περιοχή
Χαλάνδρι
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
F650 GS Dakar MY '03
Sprint ST 1050 MY '06
Λοιπόν οι πληροφορίες μου λένε ότι η BMW σε 2 χρόνια (μόλις ισχύσει ο νέος κανονισμός δηλαδή) μπαίνει motogp
Λένε ακόμα ότι ο Εσπελέτα τους κρατάει ενήμερους για όλα τα συμφωνηθέντα και μη με τις ομάδες που αφορούν τον κανονισμό αυτό
προκειμένου να είναι έτοιμοι εκεί και τότε.
Η νίκη του Τούρκου στο WSBK δεν ήταν τυχαία αλλά μέρος ενός πολύ μεγαλύτερου σχεδίου
Λίγες μέρες πριν η ίδια η BMW είπε ότι το σκεφτόμαστε (αλλά δεν το σκέφτονται απλά αφού χώνουν χρήμα)
Οπότε BMWδάκηδες ιδού πεδίον δόξης λαμπρό να πάρετε το αίμα σας πίσω μια και καλή από τους χέιτερς


Υγ
επειδή στο Ελληνικό επαρχιακό κομμωτήριο πολλοί ξέρουν πολλά και λένε ακόμα περισσότερα
εγώ εκτίθεμαι δημόσια και θα δούμε αν έχω ή δεν έχω εσωτερική πληροφόρηση.
Να δούμε εν τέλει και ποιος λέει μπαρούφες και ποιος είναι κακοήθης
...παρεμπιπτόντως : τρομεροί αγώνες στο WSBK, περισσότερο θέαμα από τα motogp
/// B
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν τα βλέπουν γιατί κερδίζει η πενφέ φέτος, καρδιακά επεισόδια οι χονταδιστές
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ε ναι γιατί ο Rea είχε κάνει τον θεσμό μονοπώλιο, πέρσι ο Bautista έκανε το ίδιο, φέτος Toprak αγριεμένος
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
...παρεμπιπτόντως : τρομεροί αγώνες στο WSBK, περισσότερο θέαμα από τα motogp
/// B
ναι με πιο πολλές προσπεράσεις και θέαμα. Το ερώτημα είναι ποιος προλαβαίνει να τα δει όλα αυτα!
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
ναι με πιο πολλές προσπεράσεις και θέαμα. Το ερώτημα είναι ποιος προλαβαίνει να τα δει όλα αυτα!
Τα έχει το Eurosport...
Έχει γίνει ευρωπαϊκή υπόθεση και αυτός ο θεσμός...Πιθανολογω ότι θα δούμε και την MV εδώ με τα κεφάλαια της κτμ
 

vassat

Μέλος
Περιοχή
Χαλάνδρι
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
F650 GS Dakar MY '03
Sprint ST 1050 MY '06
ναι με πιο πολλές προσπεράσεις και θέαμα. Το ερώτημα είναι ποιος προλαβαίνει να τα δει όλα αυτα!
"Κονσέρβα",
να έχουμε να βλέπουμε και μέσα στη βδομάδα.
...βέβαια αν έχει γίνει γνωστός ο νικητής (/σειρά τερματισμού) χάνεται κάτι από τη "αγωνία" της προσμονής,
αλλά και πάλι αυτή η "γνώση" είναι δυνατό να αποφευχθεί ως την ώρα της θέασης.
/// Β
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900


Μια φορά κι ένα καιρό ο Σιμοντσέλι προσπέρασε τον Πεντρόζα που ήταν για παγκόζμιο και ο Πεντρόζα έπεσε.
Η Χόντα τον είχε με τη φόρμα 4 ώρες και το έψελνε και όλοι οι οδηγοί της εποχής Στόνερ Χόρχης κλπ του την έλεγαν
ότι οδηγεί επικίνδυνα.
Ο μόνος που τον υπερασπίστηκε ήταν ο φίλος του ο Ρόσσι (κατά πολλούς ο μοναδικός φίλος που είχε ο Ρόσσι στο μοτο τζι πι)
-Σιγά μην βγάλει και φλας είχε πει
Ο ίδιος δεν έδειξε να νοιάστηκε και κάνοντας πλάκα απάντησε
-Δεν άι γουιλ μπι αρέστεντ
Με τα βαργιά Αγγλικά που δε μίλαγε (καλά καλά ούτε Ιταλικά δεν μίλαγε αλλα οκ αυτό είναι μια άλλη ιστορία

Και πέρασαν τα χρόνια και ο ΜΜ93 κοπάνησε τους πάντες με κάθε τρόπο αλλά ποτέ δεν έγινε θέμα
ή τουλάχιστον μέχρι τα τελευταία χρόνια

Στον τελευταίο αγώνα που έγινε το αγωνιστικό ατύχημα με το Μπανιάια πολλοί είπαν ότι φταίει ο Ιταλός
Κάποιοι όμως παρατήρησαν ότι το κόλπο του ΜΜ93 είναι παλιό και το έκανε και στον προηγούμενο αγώνα μάλιστα
Φυσικά καμία ντουκάτι δεν πήγε να το χ....

Για την ιστορία
 

skritikos

Μέλος
Περιοχή
Dark side of the Moon
Όνομα
Stam
Μοτό
Honda CB500X '17
Μα την Κυριακή το λάθος ήταν του Ban. Σαν 2 φορές πρωταθλητής έπρεπε να περιμένει 2-3 στροφές ακόμη.
 

sek

Κουλό μέλος
Περιοχή
Θεσ/νίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS SE
Οι απόψεις διίστανται.

Ο Miller αναφέρει ότι υπήρχαν κι άλλες επαφές μεταξύ τους και η σύγκρουση ήταν αναμενόμενη.


Δεν υπάρχει συμφωνία βέβαια, ο ένας κατηγορεί τον άλλο.


Όλες οι λήψεις.

 

jon t

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
Honda CRF1100L


Μια φορά κι ένα καιρό ο Σιμοντσέλι προσπέρασε τον Πεντρόζα που ήταν για παγκόζμιο και ο Πεντρόζα έπεσε.
Η Χόντα τον είχε με τη φόρμα 4 ώρες και το έψελνε και όλοι οι οδηγοί της εποχής Στόνερ Χόρχης κλπ του την έλεγαν
ότι οδηγεί επικίνδυνα.
Ο μόνος που τον υπερασπίστηκε ήταν ο φίλος του ο Ρόσσι (κατά πολλούς ο μοναδικός φίλος που είχε ο Ρόσσι στο μοτο τζι πι)
-Σιγά μην βγάλει και φλας είχε πει
Ο ίδιος δεν έδειξε να νοιάστηκε και κάνοντας πλάκα απάντησε
-Δεν άι γουιλ μπι αρέστεντ
Με τα βαργιά Αγγλικά που δε μίλαγε (καλά καλά ούτε Ιταλικά δεν μίλαγε αλλα οκ αυτό είναι μια άλλη ιστορία

Και πέρασαν τα χρόνια και ο ΜΜ93 κοπάνησε τους πάντες με κάθε τρόπο αλλά ποτέ δεν έγινε θέμα
ή τουλάχιστον μέχρι τα τελευταία χρόνια

Στον τελευταίο αγώνα που έγινε το αγωνιστικό ατύχημα με το Μπανιάια πολλοί είπαν ότι φταίει ο Ιταλός
Κάποιοι όμως παρατήρησαν ότι το κόλπο του ΜΜ93 είναι παλιό και το έκανε και στον προηγούμενο αγώνα μάλιστα
Φυσικά καμία ντουκάτι δεν πήγε να το χ....

Για την ιστορία
Και εγώ βλέποντας τον αγώνα και την πτώση ήμουν σίγουρος ότι αν ήταν να ρίξω σε κάποιον ευθύνη, αυτός θα ήταν ο ΜΜ.

Και ακριβώς το "κόλπο" του ΜΜ σκέφτηκα σε πολύ ήπια μορφή, αφού πλέον τα χρόνια και τα κουράγια έχουν αρχίσει να περνούν...

Τώρα γιατί επικοινωνιακά το Motogp σύμπαν άφησε τα πλανούνται υπόνοιες για λάθος του Pecco, πραγματικά δεν ξέρω....
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
παρα το γεγονος οτι στηριζω ΜΜ μπας κ δουμε κανενα αγωνα της προκοπης φετος στο 0.22 φαινεται καθα οτι ο Μαρκος κλεινει την γραμμη του
τα λοιπα ειναι ιστορια ξαναγραμμενη..

στα νεοτερα η φετινη χρονια -δεν- θα ειναι του Μπαναη κ αν ειναι θα γινει με μεγαλη δυσκολια....
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Νέα motogp
-Υπάρχει πρόταση να περάσει ο Γιαννόνε στα motogp του χρόνου
-Πιέζει η γιαμάχα πάρα πολύ για 2η ομάδα
-Δυσαρέσκιά στην VR46 για το φετινό μηχανάκι το οποίο δόθηκε στους ιδιώτες όχι όπως έτρεξε αλλά με κάτι λιγότερο αφού η ντουκάτι είπε πως αυτό το κάτι ήταν δύσκολο να ρυθμιστεί απ αυτούς
-Η απόφαση Κουαρταραρό για το τι θα κάνει πρέπει ν ανακοινωθεί το αργότερο ως το Λε Μανς
-Το Καζακστάν θα γίνει 99%
-Το μέλλον των αδερφών Φερνάντεζ στα motogp είναι αβέβαιο
-Η εξαγορά του μοτο γπ θα γίνει σύντομα ανακοίνωση ίσως και στο Όστεν
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Νέα motogp
-Υπάρχει πρόταση να περάσει ο Γιαννόνε στα motogp του χρόνου
-Πιέζει η γιαμάχα πάρα πολύ για 2η ομάδα
-Δυσαρέσκιά στην VR46 για το φετινό μηχανάκι το οποίο δόθηκε στους ιδιώτες όχι όπως έτρεξε αλλά με κάτι λιγότερο αφού η ντουκάτι είπε πως αυτό το κάτι ήταν δύσκολο να ρυθμιστεί απ αυτούς
-Η απόφαση Κουαρταραρό για το τι θα κάνει πρέπει ν ανακοινωθεί το αργότερο ως το Λε Μανς
-Το Καζακστάν θα γίνει 99%
-Το μέλλων των αδερφών Φερνάντεζ στα motogp είναι αβέβαιο
-Η εξαγορά του μοτο γπ θα γίνει σύντομα ανακοίνωση ίσως και στο Όστεν
Ευχάριστη είδηση αν συμβεί αυτό με τον μανιακό
 
Top Bottom