New Africa, prototype...and true adventure...As Honda says...

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
11,5Κ καινούργιο?!?

Τόσο χάλια ρε φίλε πέρασες με το όμορφο κορίτσι σου???:eek:
Ο Τακαρισιος αποφάσισε να το δώσει όταν τόλμησε να ανοίξει το γκάζι δίπλα στον μονόδρομο. :laugh:
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Ο Τακαρισιος αποφάσισε να το δώσει όταν τόλμησε να ανοίξει το γκάζι δίπλα στον μονόδρομο. :laugh:
Μπα...όταν την έλυσε τελείως στα Σταν (λόγω του φούιτ) και την έβαλε κομμάτια στο βανάκι τα είδε όλα... :p
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
11,5Κ καινούργιο?!?

Τόσο χάλια ρε φίλε πέρασες με το όμορφο κορίτσι σου???:eek:
Τσου , μεταχειρο με ελάχιστα χιλιόμετρα .πρόβλημα είχαν η ακτίνες μου , η Χόντα δεν το δέχτηκε ο ντίλερ όμως το ανέλαβε και τις άλλαξε .
Οι μπουκάλες είχαν αποκτήσει ένα τζόγο εμπρος και έκαναν ένα χτύπημα που δεν ξέρω ακριβώς από τι θα μπορούσε να έχει προκληθεί ;

Τώρα για την σχάρα το είχα δει αλλά σε ένα πολυήμερο ταξίδι -μονοκαβαλο , το φόρτωσα σωστά και δεν αντιμετώπισα πρόβλημα .
Το χώμα ήταν κακό έως πολύ κακο σε αρκετά σημεία .

20 λίτρα καυσίμου στη θέση του συνοδηγού , στη σχάρα ένας σάκος 40λιτρων με ρούχα και στα κάγκελα , 2 βαλίτσες από 30λιτρα .

Το πεμφε από την άλλη φορτώνετε σαν γαϊδούρι , αρκετά χρόνια τώρα από πολλούς και δεν έχει σημάδια κοπωσης .

Όλα έχουν σχέση με την χρήση , με τον αναβάτη κτλ .

Και το πιο ευαίσθητο μηχανάκι ,στα κατάλληλα χέρια δεν θα πάθει ποτέ τίποτα .

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

jon t

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
Honda CRF1100L
Η αιτια ειναι οτι τα καλαμια ειναι απο CR250 του '89.
Επειδή αυτό γράφεται πολύ....

Σίγουρα σε μερικές μοτοσυκλέτες εμφανίστηκε η φθορά στο εσωτερικό του καλαμιού και συμφωνώ απόλυτα ότι δεν θα έπρεπε να γίνει..
Άσχετα αν αυτό επηρεάζει τελικά πολύ λίγους σχετικά ιδιοκτήτες.

Μου φαίνεται όμως απίθανο μια μεγάλη εταιρεία σχεδιάζοντας μια μοτοσυκλέτα που θα θέλει να είναι ορόσημο και να κάνει μεγάλες πωλήσεις, να πάει στην αποθήκη με το στοκ ανταλλακτικών και να βρει χιλιάδες μπροστινά τριών δεκαετιών παλιά???, να τα ψηλορετουσάρει και να τα βάλει στην παραγωγή....

Το σχεδιαστικό λάθος σαν δικαιολογία είναι αρκετή.
Όπως τα λάθη στους άξονες, τις τρόμπες συμπλέκτη κλπ ;)
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Έτσι, γιατί τι καλύτερα από μια Άφρικα που στοίχισε οσο ένα 1290 χωρίς τα φρένα, αναρτήσεις και τα γκάζια. Ιν λαβ.
Αυτα που θα δωσεις στα επομενα χρονια σαν κατοχος ΚΤΜ....θα κοστισουν μια Αφρικα ακομα !!!!
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
...
Και το πιο ευαίσθητο μηχανάκι ,στα κατάλληλα χέρια δεν θα πάθει ποτέ τίποτα .

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Το CRF1000 πάντως, ΔΕΝ είναι "ευαίσθητο μηχανάκι"... EINAI;;;
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Στα θετικά θα πω επίσης ότι το μοτέρ είναι πολύ φιλικό στον χρήστη , σχεδόν ηλεκτρικό και το πολύ χαμηλό κόστος για σερβις (πάντα σε εξουσιοδοτημένο)

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Επειδή αυτό γράφεται πολύ....

Σίγουρα σε μερικές μοτοσυκλέτες εμφανίστηκε η φθορά στο εσωτερικό του καλαμιού και συμφωνώ απόλυτα ότι δεν θα έπρεπε να γίνει..
Άσχετα αν αυτό επηρεάζει τελικά πολύ λίγους σχετικά ιδιοκτήτες.

Μου φαίνεται όμως απίθανο μια μεγάλη εταιρεία σχεδιάζοντας μια μοτοσυκλέτα που θα θέλει να είναι ορόσημο και να κάνει μεγάλες πωλήσεις, να πάει στην αποθήκη με το στοκ ανταλλακτικών και να βρει χιλιάδες μπροστινά τριών δεκαετιών παλιά???, να τα ψηλορετουσάρει και να τα βάλει στην παραγωγή....

Το σχεδιαστικό λάθος σαν δικαιολογία είναι αρκετή.
Όπως τα λάθη στους άξονες, τις τρόμπες συμπλέκτη κλπ ;)
Τι άξονες κ τρόμπες Γιάννη;; Δώσε info...
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Το CRF πάντως, ΔΕΝ είναι "ευαίσθητο μηχανάκι"...είναι;;
Πονάει σε κάποια σημεία που αναφέρθηκαν πιο πάνω αλλά όπως γράφτηκε αυτό δεν πτοει τους αγοραστές .
Εγώ πέρασα καλά με αυτό το μηχανάκι και για μενα ήταν καλή αγορά αβερ ολ.

Στα χέρια τα δικά σου και τα δικά μου δεν θα πάθει κάτι .

Οι Αμερικάνοι δεν ξέρω τι σκατα κάνουν ;

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Τι άξονες κ τρόμπες Γιάννη;; Δώσε info...
jon t...

Μήπως εννοείς να προσέξω το tps, τη κάτω τρόμπα συμπλέκτη, τη πάνω τρόμπα συμπλέκτη, το idle control servo, τη τρόμπα νερού, τη κατανάλωση, τη χαρτογράφηση καυσίμου, τη χαρτογράφηση αβάνς, την έδραση πλαινού σταντ, τον ανορθωτή, τη τρόμπα βενζίνης, τα φίλτρα βενζίνης και το μηχανικό που το πηγαίνω??? :fun
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Μανο, παλι στον ιδιο φαυλο κυκλο μπαινουμε, ανευ λογου και αιτιας. Εγραψα ξεκαθαρα οτι τα παραπανω ειναι αποτελεσμα ερευνας στο διαδικτυο (και περναω πολλεεεεεεες ωρες στο διαδικτυο ψαχνοντας) και οχι προσωπικης εμπειριας. Το γεγονος οτι συνοδευονται απο πολλες φωτογραφιες φαγωμενων μπροστινων και κακων κολλησεων στο πλαισιο με κανει να πιστευω οτι δεν ειναι απλα φημες αλλα οτι ισχυουν. Οπως ισχυουν τα μαπα φιλτροκουτια της ΚΤΜ , η πουδρα στα ρεζερβουαρ της, η ζεστη στα ποδια, η τρομπα του συμπλεκτη , τα 2-3 κομμενα πλαισια σε 1190 του 2013 κτλ. Ασχετα εαν σε εμενα δεν εχουν υπαρξει τετοια θεματα, δεν μπορω να αρνηθω την υπαρξη τους σε χιλιαδες αλλους ιδιοκτητες, και δεν θα μπω στη διαδικασια να τα κρυψω. Μπορει λοιπον αυτα που λενε για το ΑΤ να ειναι μπαρουφες, αλλα εχω δει πολλες φωτογραφιες που αποδεικνύουν το αντιθετο. Και μπορεις να γραψεις αφοβα οσα παρελκομενα των ΚΤΜ θεωρεις οτι σπανε γιατι ειναι γεγονος, κανεις δεν θα προσπαθησει να τα αποκρυψει. Για χιλιοστη φορα να τονισω οτι δεν εχω τιποτε με το ΑΤ, καθολου δε θα με χαλουσε να εχω ενα. Θυμωνω ομως οταν τα ΚΤΜ και τα GS ειναι ζημιαρικα αλλα τα Χοντα απλα ειναι ναζιαρικα...

onroad o τζογος και το χτυπημα ηταν μαλλον απο τα φθαρμενα καλαμια, το ιδιο εχω και στο ΧΤΖ750 αλλα μετα απο 250,000χλμ και 30 χρονια ζωης ειναι αναμενομενο.

Πέρα από την πλάκα, μια κούκλα είναι η αφρικανα και οι παιδικές αρρώστιες υπάρχουν σε όλες τις εταιρείες.
Αυτο ακριβως λεω κι εγω. Καταπληκτικο και πανεμορφο μηχανακι , αλλα εχει κι αυτο τα θεματα του εννοειται οτι επειδη ειναι Χοντα δεν εχει τιποτα, δεν σπαει δε χαλαει, οποιο προβλημα βγαλει φταιει ο ιδιοκτητης/μαστορας/ειναι φημη του διαδικτυου , μονο ο Τσακ Νορις μπορει να το χαλασει κτλ κτλ.

Mπες σε ενα φορουμ της ΚΤΜ να αναφερεις τους προβληματισμους σου και ολοι θα σου πουν "αν δεν εισαι ετοιμος να βαλεις χερι στη μηχανη μην το παρεις, εχουν τα θεματακια τους, εγω το ελυσα ετσι". Μπες σε ενα φορουμ της ΑΤ και κανε το ιδιο, και εαν δεν σε παρουν με τις πετρες αποκαλωντας σε τρολ και κακεντρεχη , εμενα να μου τρυπησεις το καρτερ...

Ενδεικτικα, φτασαμε στο σημειο να λεμε και μπραβο στη Honda που ειναι η μονη εταιρια που βαζει σαμπρελα σε ταξιδιαρικο μηχανακι 240κιλων εν ετει 2019. Για ολους τους αλλους θα ηταν μειονεκτημα, για τα Χοντα ομως ειναι θεικη λυση...

Μου φαίνεται όμως απίθανο μια μεγάλη εταιρεία σχεδιάζοντας μια μοτοσυκλέτα που θα θέλει να είναι ορόσημο και να κάνει μεγάλες πωλήσεις, να πάει στην αποθήκη με το στοκ ανταλλακτικών και να βρει χιλιάδες μπροστινά τριών δεκαετιών παλιά???, να τα ψηλορετουσάρει και να τα βάλει στην παραγωγή....
Οσο απιθανο και να σου φαινεται, ειναι γεγονος. Oι ρυθμιστες στο κατω μερος των καλαμιων αλλα και οι παλαιου τυπου βαλβιδες στα σωθικα τους το αποδεικνυουν.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
.........
Αυτο ακριβως λεω κι εγω. Καταπληκτικο και πανεμορφο μηχανακι , αλλα εχει κι αυτο τα θεματα του εννοειται οτι επειδη ειναι Χοντα δεν εχει τιποτα, δεν σπαει δε χαλαει, οποιο προβλημα βγαλει φταιει ο ιδιοκτητης/μαστορας/ειναι φημη του διαδικτυου , μονο ο Τσακ Νορις μπορει να το χαλασει κτλ κτλ.

Mπες σε ενα φορουμ της ΚΤΜ να αναφερεις τους προβληματισμους σου και ολοι θα σου πουν "αν δεν εισαι ετοιμος να βαλεις χερι στη μηχανη μην το παρεις, εχουν τα θεματακια τους, εγω το ελυσα ετσι". Μπες σε ενα φορουμ της ΑΤ και κανε το ιδιο, και εαν δεν σε παρουν με τις πετρες αποκαλωντας σε τρολ και κακεντρεχη , εμενα να μου τρυπησεις το καρτερ...
.........
Αλήθεια είναι αυτό.
Και το'χω απορία μεγάλη.
Εχοντας συναναστραφεί με πάρα πολύ μοτοσυκλετιστικό κόσμο στη ζωή μου ,έχω διαπιστώσει οτι ,οι Χονδαίοι ,έχουν την πλέον "οπαδική" συμπεριφορά μακράν.
Και εντάξει ,όταν διακρίνω μια γενική "φαιδρότητα" προσωπικότητας σε κάποιον ,δε με παραξενεύει.
Αλλά συνήθως ,το ίδιο συμβαίνει κ με άτομα σοβαρά ,μορφωμένα ,αξιόλογα ,που εκτιμώ σαν προσωπικότητες ,κ αυτό δεν μπορώ να το εξηγήσω.
Τι εχει πιά αυτή η μάρκα ,που κάνει τους ιδιοκτήτες τους να φρικάρουν ,αν κάποιος τολμήσει να τους βρεί ψεγάδι ,ποτέ μου δεν κατάλαβα...

Σιγά να μην θιχτώ προσωπικά ,αν κάποιος θεωρήσει οτι το μάτσο σίδερα με ρόδες που αγόρασα ,είναι προβληματικό.
Και σιγά να μην βρώ πρόβλημα ,στο μάτσο σίδερα με ρόδες που αγόρασα ,κ να μην το αναφέρω.
Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω το λόγο ,να παρεξηγηθεί κ να "αφηνιάσει" κάποιος ,εξ'αιτίας της άποψης κάποιου άλλου για την μοτοσυκλέτα του.

Παρ'όλα ταύτα ,οι επιλογές των συναναστροφών μου ,δεν βασίζονται ποτέ στην μάρκα που καβαλάνε ,αλλά στην γενικότερη άποψη που σχηματίζω για τον καθένα ξεχωριστά.
Οπότε...αγαπώ ΚΑΙ Χονδαίους ,μια κ σε αυτή τη Ζωή ,κανείς δεν είναι Τέλειος.
Ούτε καν ο Σοϊχίριος ο Χόνδας. :ha
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Τελευταία επεξεργασία:

joks

Μέλος
Όνομα
Σπυρος
Μοτό
Africa 750
Μανο, παλι στον ιδιο φαυλο κυκλο μπαινουμε, ανευ λογου και αιτιας. Εγραψα ξεκαθαρα οτι τα παραπανω ειναι αποτελεσμα ερευνας στο διαδικτυο (και περναω πολλεεεεεεες ωρες στο διαδικτυο ψαχνοντας) και οχι προσωπικης εμπειριας. Το γεγονος οτι συνοδευονται απο πολλες φωτογραφιες φαγωμενων μπροστινων και κακων κολλησεων στο πλαισιο με κανει να πιστευω οτι δεν ειναι απλα φημες αλλα οτι ισχυουν. Οπως ισχυουν τα μαπα φιλτροκουτια της ΚΤΜ , η πουδρα στα ρεζερβουαρ της, η ζεστη στα ποδια, η τρομπα του συμπλεκτη , τα 2-3 κομμενα πλαισια σε 1190 του 2013 κτλ. Ασχετα εαν σε εμενα δεν εχουν υπαρξει τετοια θεματα, δεν μπορω να αρνηθω την υπαρξη τους σε χιλιαδες αλλους ιδιοκτητες, και δεν θα μπω στη διαδικασια να τα κρυψω. Μπορει λοιπον αυτα που λενε για το ΑΤ να ειναι μπαρουφες, αλλα εχω δει πολλες φωτογραφιες που αποδεικνύουν το αντιθετο. Και μπορεις να γραψεις αφοβα οσα παρελκομενα των ΚΤΜ θεωρεις οτι σπανε γιατι ειναι γεγονος, κανεις δεν θα προσπαθησει να τα αποκρυψει. Για χιλιοστη φορα να τονισω οτι δεν εχω τιποτε με το ΑΤ, καθολου δε θα με χαλουσε να εχω ενα. Θυμωνω ομως οταν τα ΚΤΜ και τα GS ειναι ζημιαρικα αλλα τα Χοντα απλα ειναι ναζιαρικα...

onroad o τζογος και το χτυπημα ηταν μαλλον απο τα φθαρμενα καλαμια, το ιδιο εχω και στο ΧΤΖ750 αλλα μετα απο 250,000χλμ και 30 χρονια ζωης ειναι αναμενομενο.


Αυτο ακριβως λεω κι εγω. Καταπληκτικο και πανεμορφο μηχανακι , αλλα εχει κι αυτο τα θεματα του εννοειται οτι επειδη ειναι Χοντα δεν εχει τιποτα, δεν σπαει δε χαλαει, οποιο προβλημα βγαλει φταιει ο ιδιοκτητης/μαστορας/ειναι φημη του διαδικτυου , μονο ο Τσακ Νορις μπορει να το χαλασει κτλ κτλ.

Mπες σε ενα φορουμ της ΚΤΜ να αναφερεις τους προβληματισμους σου και ολοι θα σου πουν "αν δεν εισαι ετοιμος να βαλεις χερι στη μηχανη μην το παρεις, εχουν τα θεματακια τους, εγω το ελυσα ετσι". Μπες σε ενα φορουμ της ΑΤ και κανε το ιδιο, και εαν δεν σε παρουν με τις πετρες αποκαλωντας σε τρολ και κακεντρεχη , εμενα να μου τρυπησεις το καρτερ...

Ενδεικτικα, φτασαμε στο σημειο να λεμε και μπραβο στη Honda που ειναι η μονη εταιρια που βαζει σαμπρελα σε ταξιδιαρικο μηχανακι 240κιλων εν ετει 2019. Για ολους τους αλλους θα ηταν μειονεκτημα, για τα Χοντα ομως ειναι θεικη λυση...


Οσο απιθανο και να σου φαινεται, ειναι γεγονος. Oι ρυθμιστες στο κατω μερος των καλαμιων αλλα και οι παλαιου τυπου βαλβιδες στα σωθικα τους το αποδεικνυουν.
Το σωστό παράδειγμα θα ήταν μπες στο φόρουμ της ktm και γράψε πως τα honda πάντα κερνάνε τα ktm, από τα xr που ξεφτυλιζαν τα 640 μέχρι σήμερα που το Αφρικα έχει όλα τα __90.
Εκεί θα έβλεπες τους καλούς τρόπους.
Πέρα από την πλάκα όταν έχεις δώσει ένα πενταψηφιο πόσο για κάποιον λόγο είναι λογικό αν κάποιος σου λέει πως τσάμπα τα έδωσες να αντιδρας. Αν είναι και αλήθεια τότε ακόμα χειρότερα.
Και ως γνωστόν, η honda πουλάει αξιοπιστία και η ktm επιδόσεις.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Το σωστό παράδειγμα θα ήταν μπες στο φόρουμ της ktm και γράψε πως τα honda πάντα κερνάνε τα ktm, από τα xr που ξεφτυλιζαν τα 640 μέχρι σήμερα που το Αφρικα έχει όλα τα __90.
Εκεί θα έβλεπες τους καλούς τρόπους.
Πέρα από την πλάκα όταν έχεις δώσει ένα πενταψηφιο πόσο για κάποιον λόγο είναι λογικό αν κάποιος σου λέει πως τσάμπα τα έδωσες να αντιδρας. Αν είναι και αλήθεια τότε ακόμα χειρότερα.
Και ως γνωστόν, η honda πουλάει αξιοπιστία και η ktm επιδόσεις.
Nαι , μονο που δεν ειμαστε 18 για να μιλαμε για τσαγιασματα, ουτε συγκρινω ικανοτητες μηχανων. Και πανω απ'ολα ποτε δεν ανεφερα οτι ειναι τσαμπα ή πεταμενα λεφτα η ταδε μηχανη, (εκτος ισως απο τα τραγικα λεφτα που ζηταει ο αντιπροσωπος εδω για το REH). Ισα-ισα που αυτο το ακουμε εδω μεσα μονο για τα ΚΤΜ και τα GS.


Αυτο πχ ειναι γενικευμενη καταστροφη>





Ενω αυτο εικαστικη δημιουργια...











Ωραια, βγηκε το μεροκαματο και για σημερα απο την ΚΤΜ. Κατσε να παω και διπλα να παρω και απο τη Yamaha και την Suzuki τα ποσοστα μου...
 

joks

Μέλος
Όνομα
Σπυρος
Μοτό
Africa 750
Nαι , μονο που δεν ειμαστε 18 για να μιλαμε για τσαγιασματα, ουτε συγκρινω ικανοτητες μηχανων. Και πανω απ'ολα ποτε δεν ανεφερα οτι ειναι τσαμπα ή πεταμενα λεφτα η ταδε μηχανη, (εκτος ισως απο τα τραγικα λεφτα που ζηταει ο αντιπροσωπος εδω για το REH). Ισα-ισα που αυτο το ακουμε εδω μεσα μονο για τα ΚΤΜ και τα GS.


Αυτο πχ ειναι γενικευμενη καταστροφη>





Ενω αυτο εικαστικη δημιουργια...











Ωραια, βγηκε το μεροκαματο και για σημερα απο την ΚΤΜ. Κατσε να παω και διπλα να παρω και απο τη Yamaha και την Suzuki τα ποσοστα μου...
Δεν προσπάθησα να ερμηνεύσω αυτά που έγραψες, την οπτική αυτων που τα διαβάζουν και ίσως τα παρεξηγούν ήθελα να δωσω με μια δόση μάλλον αποτυχημένου χιούμορ.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Δεν προσπάθησα να ερμηνεύσω αυτά που έγραψες, την οπτική αυτων που τα διαβάζουν και ίσως τα παρεξηγούν ήθελα να δωσω με μια δόση μάλλον αποτυχημένου χιούμορ.
Ουπς... τωρα το πιασα...
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Nαι , μονο που δεν ειμαστε 18 για να μιλαμε για τσαγιασματα, ουτε συγκρινω ικανοτητες μηχανων. Και πανω απ'ολα ποτε δεν ανεφερα οτι ειναι τσαμπα ή πεταμενα λεφτα η ταδε μηχανη, (εκτος ισως απο τα τραγικα λεφτα που ζηταει ο αντιπροσωπος εδω για το REH). Ισα-ισα που αυτο το ακουμε εδω μεσα μονο για τα ΚΤΜ και τα GS.


Αυτο πχ ειναι γενικευμενη καταστροφη>





Ενω αυτο εικαστικη δημιουργια...











Ωραια, βγηκε το μεροκαματο και για σημερα απο την ΚΤΜ. Κατσε να παω και διπλα να παρω και απο τη Yamaha και την Suzuki τα ποσοστα μου...

σόρρυ κι όλας, αλλά στην πρώτη φωτογραφία, την πορτοκαλιά βλέπω ένα τρομάκτικό σπάσιμο της κόλληση, ενώ στις επόμενες (κατά σειρά) βλέπω
  • κάποιο παιδί έπαιζε με μαρκαδοράκι και απλά τόνισε τα όρια της κόλλησης
  • το ίδιο παιδί σου κόλλησε μια τσίχλα εκεί
  • πιτσιλωτή κόλληση όμως πρώτη φορά!!!! σαν το μυκωνιάτικο σπατουλαριστό μοιάζει!!

και ξέρουμε ότι τα παίρνεις από παντού.... εδώ μέχει και ΣΕΑ έχεις δικό σου.... απλά δε σου πάμε κόντρα μπας και μας κάνεις κι εμάς δώρο κανένα διοόδιο να βγάλουμε τα έξοδα του 640.....
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πέρα από την πλάκα όταν έχεις δώσει ένα πενταψηφιο πόσο για κάποιον λόγο είναι λογικό αν κάποιος σου λέει πως τσάμπα τα έδωσες να αντιδρας.
Γιατί; Είναι υποχρεωτική η επιβράβευση της επιλογής του οποιουδήποτε; Δεν μπορεί κανείς να έχει άλλη γνώμη και προτίμηση;
 

joks

Μέλος
Όνομα
Σπυρος
Μοτό
Africa 750
Γιατί; Είναι υποχρεωτική η επιβράβευση της επιλογής του οποιουδήποτε; Δεν μπορεί κανείς να έχει άλλη γνώμη και προτίμηση;
Αν αλλάξω την λέξη "λογικό" με την λέξη "πιθανό" θα συμφωνήσουμε?
Θα χρησιμοποιήσω τη δική σου απάντηση με μια μικρή αλλαγή.
"Γιατί; Είναι υποχρεωτική η ΑΠΟΔΟΧΉ ΤΗΣ ΚΡΙΤΙΚΗΣ του οποιουδήποτε; Δεν μπορεί κανείς να έχει άλλη γνώμη και προτίμηση;"
(Τα κεφαλαια τα έβαλα για να δείξω την αλλαγή, δεν "φωνάζω")
 
Top Bottom