Newfieφαδα vol. 2 Μαμησάδα edition 6/01/2024

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Το σημειο που πνιγηκατε μου θυμισε το σημειο που φαινεται στο 0:48 και στο 1:42 στο παρακατω (παιζει να ειναι και το ιδιο):
Τελικά υπάρχουν πολλοί βλαμμενοι.
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Εν τω μεταξύ εκεί που πνίγονται οι γιαπωνεζες, ακούω κάτι διχρονα πριόνια να προσπαθούν να κρατήσουν ρελαντί.
Καβάλαω το Berg και πάω 200-300 μετρα πιο κάτω να δω.

Βρισκω δύο παιδιά με καθαρόαιμα στο επόμενο πέρασμα, πουο εχουν πνίξει κι αυτοί τα μηχανάκια τους, και μου λένε πέρασαμε κάπως απ το σημείο που κολλήσατε εσείς αλλά εκεί το νερό ήταν μέχρι την σέλα, εδώ είναι ως το τιμόνι και παραλίγο να μου πάρει το μηχανάκι ολόκληρο το ποτάμι.

Οπότε δεν είχε νόημα να πάμε πιο κάτω ξανα βουτιά στα νερά οι Γιαπωνέζες για να γυρίσουμε πίσω, πάλι απ την αρχη βηξιματα και στεγνωματα μέχρι να πάρουν μπροστά.

Αρκετά Βλαμμένοι ώστε να μην υποφέρουμε αλλά να μας αρέσει κιόλας. :ll:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Αντί να βάλουν κάνα δυο κροκαλίτσες και ξυλαράκια να το περάσουν με αλματάκι αυτοί πέρασαν από μέσα.

Ερασιτέχνες.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αντί να βάλουν κάνα δυο κροκαλίτσες και ξυλαράκια να το περάσουν με αλματάκι αυτοί πέρασαν από μέσα.

Ερασιτέχνες.
Θα πεθάνουμε σαν αντρες...φλωρακι
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σημασία έχει πώς οι εθελοντές χειμερινοί κολυμβητές απέδειξαν πώς η απόφαση του Τάσου ήταν σωστή!

Μετά απο τόσο νερό ήταν αδύνατη η βόλτα.
Αδύνατη την κάναμε με το πέρασμα του ποταμιού εμείς.
Αν είχαμε λογική, θα επιστρεφαμε ένα χλμ πίσω και θα παρακαμπταμε το σημείο της βουτιάς.
Αν δούμε το gpx...ήταν εύκολο να γίνει, αλλά νίκησε το ποταμι
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Αδύνατη την κάναμε με το πέρασμα του ποταμιού εμείς.
Αν είχαμε λογική, θα επιστρεφαμε ένα χλμ πίσω και θα παρακαμπταμε το σημείο της βουτιάς.
Αν δούμε το gpx...ήταν εύκολο να γίνει, αλλά νίκησε το ποταμι
Δυστυχώς το 67 ας πούμε πως δεν έβγαλε και τους πιο λογικούς και νορμάλ ανθρώπους...!:roflmao:
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Μας πήρε το ποτάμι...

Ωραίοι όπως πάντα ,αλλά νομίζω οι μιζιές καλό θα ήταν να γίνονταν όταν είχε βγει το μηχανάκι από το ποτάμι ,εκτός και αν είμαστε σίγουροι ότι δεν πήρε νερό το φίλτροκούτι :wacky:
Περιμένουμε και τα υπόλοιπα βίντεο με τις υποβρύχιες λήψεις :roflmao:
 

Dουαν

Μέλος
Όνομα
Antonis diamantopoulos
Μοτό
Tenere 39f
Tenere 1vj
Tenere1vj
Tenere 34L
Xr250r
xlr 250
Το σημειο που πνιγηκατε μου θυμισε το σημειο που φαινεται στο 0:48 και στο 1:42 στο παρακατω (παιζει να ειναι και το ιδιο):
Όχι δεν είναι το ίδιο σημειο
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Για κάποιους μπορεί να φαίνεται ως ταλαιπωρία ...
Για κάποιους άλλους ώς διασκέδαση ...

Και τα δύο σωστά είναι ...
Ανάλογα πως το το βλέπει ο καθένας.

Εγώ είδα ανθρώπους που το διασκέδασαν, υπερβολή ίσως αλλά πάω στοίχημα ότι αν τους ρωτήσεις αν θα το έκαναν το πιο πιθανό είναι πως ναί ...
 

zanny

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στάθης
Μοτό
Husqvarna TE630
KTM EXC-F 500
Μόνο εγώ το βλέπω πολύ ταλαιπωρία χωρίς λόγο? Βέβαια με εντουρακια είναι αλλιώς με τα μεγάλα είναι απλά μαλακια
Ρε σεις μη ξαναπιάνουμε τα ίδια, το τι είναι για τον καθένα είναι απόλυτα προσωπικό θέμα.
Για κάποιον είναι μαλακία, για κάποιον άλλο κάτι τέτοια είναι το αλατοπίπερο που ψάχνει.
Δε νομίζω οτι κάποιος ντε και καλά ψάχνεται να πνίξει το μηχανάκι του, απλά γουστάρει και δε το πολυσκέφτεται.

Αν τώρα αυτό έπαιζε σε μεγαλύτερη βόλτα με πολλές συμμετοχές, θα ήταν αλλιώς (ο Κώστας δηλαδή θα τη γλύτωνε γιατί μπροστά θα ήταν ο Τάσος :p )
Γενικά πάντως, ο καθένας (πρέπει να) σκέφτεται αυτόνομα. Αν δε γουστάρεις να πας δε πας, αν δε γουστάρεις να περάσεις από κάπου δε περνάς, τόσο απλά.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Θα παρατηρήσω ότι το 690 δεν υπάρχει στα bloopers. Τυχαίο; Χαχα
Μάλλον το είχανε ρίξει μέσα στο ποτάμι και πατούσαν πάνω του... :secret:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μάλλον το είχανε ρίξει μέσα στο ποτάμι και πατούσαν πάνω του... :secret:
Το 690 έμεινε να κοιτάει, γιατί έπρεπε να μείνει ένα στεγνό να ειδοποιήσει την ΕΜΑΚ
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom