Newfieφαδα vol. 2 Μαμησάδα edition 6/01/2024

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ρε σεις μη ξαναπιάνουμε τα ίδια, το τι είναι για τον καθένα είναι απόλυτα προσωπικό θέμα.
Για κάποιον είναι μαλακία, για κάποιον άλλο κάτι τέτοια είναι το αλατοπίπερο που ψάχνει.
Δε νομίζω οτι κάποιος ντε και καλά ψάχνεται να πνίξει το μηχανάκι του, απλά γουστάρει και δε το πολυσκέφτεται.

Αν τώρα αυτό έπαιζε σε μεγαλύτερη βόλτα με πολλές συμμετοχές, θα ήταν αλλιώς (ο Κώστας δηλαδή θα τη γλύτωνε γιατί μπροστά θα ήταν ο Τάσος :p )
Γενικά πάντως, ο καθένας (πρέπει να) σκέφτεται αυτόνομα. Αν δε γουστάρεις να πας δε πας, αν δε γουστάρεις να περάσεις από κάπου δε περνάς, τόσο απλά.
Έχουμε περάσει χειροτερα ποταμάκια χωρίς να βραχουμε
Κάποτε θα συνέβαινε και αυτό
Βγήκε από το μπάκετ λιστ
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Το 690 έμεινε να κοιτάει, γιατί έπρεπε να μείνει ένα στεγνό να ειδοποιήσει την ΕΜΑΚ
Μια χαρά δούλευε το Berg, απλά ο Μήτσος είδε εμάς, το φοβήθηκε, και δεν τον αδικώ, νμε 165 κιλα μηχανακι.
 

NikosRE

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
KTM 640 ADVENTURE 2005
Η ειρωνία είναι ότι από σήμερα και όλη τη βδομάδα φαίνεται ότι θα μας κάψει ο ήλιος πλάκα πλάκα..
 

NikosRE

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
KTM 640 ADVENTURE 2005
Μια χαρά δούλευε του Berg, απλά ο Μήτσος είδε εμάς, το φοβήθηκε, και δεν τον αδικώ, νμε 165 κιλα μηχανακι.
Χρισταρα στη περίπτωση του berg σιγουρα δεν φταίει το μηχανάκι! Χαχα
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Γιατί το λες; Επιπλέει καλά ο φιλος; Χαχα
Γιατί είναι ο ειδικός σε βουτιές σε ρέματα και ποτάμια

Εδώ σε ένα ενσταντανέ στον Ταυρωπό όπου μας δείχνει πως γίνεται.

Διψαγε κιόλας και λέει ας το ρίξω εδώ να πιω και λίγο νεράκι μέσα από το κράνος.



Στάλθηκε από το ASUS_AI2302 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Έχω και τον Κωστή ο οποίος πήγε να τον μιμηθεί



Στάλθηκε από το ASUS_AI2302 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Έχω και τον Κωστή ο οποίος πήγε να τον μιμηθεί



Στάλθηκε από το ASUS_AI2302 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Όλα για τις φωτό γίνονται.
Άρχισες να κρατάς αρχείο και μπράβο σου
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Η ειρωνία είναι ότι από σήμερα και όλη τη βδομάδα φαίνεται ότι θα μας κάψει ο ήλιος πλάκα πλάκα..
Η ορμή των νερών στα ποτάμια όμως δεν θα χαλαρώσει, γιατί το βουνό ήταν κάτασπρο.
Σίγουρα μια δοκιμή Τετάρτη Πέμπτη, θα άξιζε τον κοπο
 

zanny

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στάθης
Μοτό
Husqvarna TE630
KTM EXC-F 500
Γιατί είναι ο ειδικός σε βουτιές σε ρέματα και ποτάμια

Εδώ σε ένα ενσταντανέ στον Ταυρωπό όπου μας δείχνει πως γίνεται.

Διψαγε κιόλας και λέει ας το ρίξω εδώ να πιω και λίγο νεράκι μέσα από το κράνος.
Εντάξει μωρέ, λίγο πολύ τη βουτίτσα μας όλοι την έχουμε κάνει
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Μόνο εγώ το βλέπω πολύ ταλαιπωρία χωρίς λόγο? Βέβαια με εντουρακια είναι αλλιώς με τα μεγάλα είναι απλά μαλακια
Ο Κώστας και ο Χρήστος είναι της γενιάς που ούτε σημασία δίνουν ούτε τα πολυσκεφτονται. Είναι λίγο βλαμμένα τα παιδιά και τα βαραγαν στο κεφάλι μικρά τι να κάνεις! Παρόλα αυτά.

Όταν κάνεις ένα ταξιδακι ειδικά χειμερινό μέσα στις προτεραιότητες σου ειναι να μείνεις στεγνός και ζεστός. Αν δεν είχαν το αμάξι με το τρέιλερ σε απόσταση 20χλμ δεν θα βουταγαν έτσι μέσα στο ρέμα δεν είναι χαζοί(νομίζω!)

Κατά τα άλλα άμα γύριζαν πίσω και απέφευγαν αυτό το κομμάτι θα βλέπανε κιναυτοι κι εμείς πολλά πράγματα και θα το διασκέδασαν σαφώς περισσότερο.

Όχι ούτε έξυπνο,ούτε ασφαλές ούτε διασκεδαστικό είναι να πνιξεις το μηχανάκι στο ρέμα και να ρισκάρεις σοβαρή ζημιά η ακινητοποίηση και αν αναγκαστείς να το κάνεις και δεν είσαι σιγουρος για το βάθος του χειμάρρου και τη δύναμη του το περπατας πρώτα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ο Κώστας και ο Χρήστος είναι της γενιάς που ούτε σημασία δίνουν ούτε τα πολυσκεφτονται. Είναι λίγο βλαμμένα τα παιδιά και τα βαραγαν στο κεφάλι μικρά τι να κάνεις! Παρόλα αυτά.

Όταν κάνεις ένα ταξιδακι ειδικά χειμερινό μέσα στις προτεραιότητες σου ειναι να μείνεις στεγνός και ζεστός. Αν δεν είχαν το αμάξι με το τρέιλερ σε απόσταση 20χλμ δεν θα βουταγαν έτσι μέσα στο ρέμα δεν είναι χαζοί(νομίζω!)

Κατά τα άλλα άμα γύριζαν πίσω και απέφευγαν αυτό το κομμάτι θα βλέπανε κιναυτοι κι εμείς πολλά πράγματα και θα το διασκέδασαν σαφώς περισσότερο.

Όχι ούτε έξυπνο,ούτε ασφαλές ούτε διασκεδαστικό είναι να πνιξεις το μηχανάκι στο ρέμα και να ρισκάρεις σοβαρή ζημιά η ακινητοποίηση και αν αναγκαστείς να το κάνεις και δεν είσαι σιγουρος για το βάθος του χειμάρρου και τη δύναμη του το περπατας πρώτα.
Η φωνή της λογικής.. :friendship:
Μας έλειψες
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Χρισταρα στη περίπτωση του berg σιγουρα δεν φταίει το μηχανάκι! Χαχα
Φτάνει που είναι βλαμμένος ο από πάνω, άμα ήταν βλαμμένο και το μηχανάκι θα, 'μουνα σαν τον XR Maniac .
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom