Pourodouring και picnicing στα Γερανεια

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Απο το περιπτερο μεχρι να πατησουμε χωμα ειναι γυρω στα 15-20 χλμ Απο κει και μεχρι να βρουμε βενζιναδικο υπολογισε καμια 70αρια(?) χλμ Και μετα ξαναμπαινουμε χωμα στα Γερανια πια Επιστροφη μαλλον απο την εθνικη (εγω τουλαχιστον) Αυτα χοντρα-χοντρα χωρις να εχω κοιταξει χλμετρικες αποστασεις
Η διαδροη θα ειναι αυτη (ή περιπου αυτη):
https://www.google.com/maps/d/edit?mid=z1TR20ENPMsM.kH09Uv9j9JkM&usp=sharing
Για εμενα απο λουτρακι Αθήνα άσφαλτο ειναι απαγορευτικό καθώς τα λάστιχα θα ξεφτιλιστούν χωρις λόγο! Οποτε η επιστροφή θα γίνει απο χώμα ! Φαντάζομαι θα υπάρχουν και άλλοι !


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Για εμενα απο λουτρακι Αθήνα άσφαλτο ειναι απαγορευτικό καθώς τα λάστιχα θα ξεφτιλιστούν χωρις λόγο! Οποτε η επιστροφή θα γίνει απο χώμα ! Φαντάζομαι θα υπάρχουν και άλλοι !


Sent from my iPhone using Tapatalk
Θα παμε μαζι !!!
Τωρα που θα βγούμε αυτο ειναι αλλο θέμα
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Θα βάλω και τα φώτα οποτε δεν έχουμε προβλημα φιλαράκι! Και ο Βαλινας σίγουρος γι επιστροφή απο χώμα θα ειναι! Θα την βρούμε την άκρη!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Η φιλοσοφία της συγκεκριμένης χωματο-ημερίδας είναι χαλαρή κ με έμφαση την παρεϊστικη επικοινωνία μέσα στο βουνό.
Γι'αυτό σκεφτήκαμε κ το πικ-νικ.
Αναλόγως της διαδρομής που τελικά θα ακολουθήσουμε κ των απροόπτων που πάντα συμβαίνουν ,ειδικά με πολυπληθείς συμμετοχές ,υπάρχει (πολύ μεγάλη) πιθανότητα να μην μας φτάσει η (μικρή πλέον) μέρα για να επιστρέψουμε κ χωμάτινα.
Οπότε ο καθένας ας κάνει τα κουμάντα του.

Αλλωστε η διαδρομή είναι εύκολη κ ενδύκνειται για τα μεγάλα ,τα οποία άνετα μπορούν να επιστρέψουν ασφάλτινα ,από όπου...
Ασχετα αν εγώ θα πάω με το μικρό ,για το οποίο όμως δεν έχω κανέναν ενδοιασμό να το "πιώ" άσπρο πάτο ΚΑΙ ασφάλτινα.

Αυτιά.........:friendship:
 

stamktm

Περιηγητής
Περιοχή
Παράκοιλα / Λέσβος - Αθήνα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
ktm 950 adv
Θα βάλω και τα φώτα οποτε δεν έχουμε προβλημα φιλαράκι! Και ο Βαλινας σίγουρος γι επιστροφή απο χώμα θα ειναι! Θα την βρούμε την άκρη!!
χα χα χα :yew:
 
Τελευταία επεξεργασία:

vaelsod

Μέλος
Όνομα
Ελένη
Μοτό
XR 250 Baja & Pegaso 660

ααααα... ναι....

και όμως, αυτή η βόλτα νόμιζα πως θα ήταν η τελευταία μου χωματοβόλτα για τα επόμενα πολλά χρόνια...!
Νομίζω πως σου το είχα πει κάπως έμμεσα, σε μια συζήτηση που είχαμε στο εκκλησακι όπου κάναμε μετά το πικνικ.



"νόμιζα" η λέξη κλειδί στον παραπάνω μονόλογο.
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
  1. konkost _________Transalp 650
  2. giannis_transalp___Transalp 650
  3. el_Gatto_________ ?
  4. XLGeorge ________XLV650
  5. Corki____________XT660 Rally
  6. Vagelis64_________650 dakar______80%
  7. Phoenix__________640 adv________?
  8. est______________Transalp 650
  9. stamktm_________950 adv
  10. christof40________XLV650________(αν δεν παιξει joker!!)
  11. MoNiker__________950 Adventure
  12. HAWK_46_________XR250R________90%
  13. Λευκάδιος ________ΝΧ650

  14. πωωωωω... διαβάζω και ζουλεύω.... ΠΟΛΥ!

    γκρρρρρρρ :banghead:
    Τι,δεν θα φάμε keftedakia alla vaelsod?
 

ΚΟΥΛΗΣ

Μέλος
Περιοχή
Πάργα
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
990 ADVENTURE
  1. konkost _________Transalp 650
  2. giannis_transalp___Transalp 650
  3. el_Gatto_________ ?
  4. XLGeorge ________XLV650
  5. Corki____________XT660 Rally
  6. Vagelis64_________650 dakar______80%
  7. Phoenix__________640 adv________?
  8. est______________Transalp 650
  9. stamktm_________950 adv
  10. christof40________XLV650________(αν δεν παιξει joker!!)
  11. MoNiker__________950 Adventure
  12. HAWK_46_________XR250R________90%
  13. Λευκάδιος ________ΝΧ650


  14. Τι,δεν θα φάμε keftedakia alla vaelsod?
15. Κουλης

(Οποίος έχει καλό τσίπουρο ας πάρει ένα μπουκαλάκι μαζί..για να κατεβαίνει καλύτερα ο μεζες)
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Η φιλοσοφία της συγκεκριμένης χωματο-ημερίδας είναι χαλαρή κ με έμφαση την παρεϊστικη επικοινωνία μέσα στο βουνό.
Γι'αυτό σκεφτήκαμε κ το πικ-νικ.
Αναλόγως της διαδρομής που τελικά θα ακολουθήσουμε κ των απροόπτων που πάντα συμβαίνουν ,ειδικά με πολυπληθείς συμμετοχές ,υπάρχει (πολύ μεγάλη) πιθανότητα να μην μας φτάσει η (μικρή πλέον) μέρα για να επιστρέψουμε κ χωμάτινα.
Οπότε ο καθένας ας κάνει τα κουμάντα του.

Αλλωστε η διαδρομή είναι εύκολη κ ενδύκνειται για τα μεγάλα ,τα οποία άνετα μπορούν να επιστρέψουν ασφάλτινα ,από όπου...
Ασχετα αν εγώ θα πάω με το μικρό ,για το οποίο όμως δεν έχω κανέναν ενδοιασμό να το "πιώ" άσπρο πάτο ΚΑΙ ασφάλτινα.

Αυτιά.........:friendship:
Όλοι τα πίνουμε και τα ασφάλτινα αλλα ειναι κρίμα για τα λάστιχα να πανε χαμένα! Anyway θα δουμε και ο καθένας θα παρει το δρομο του όπως λες και εσυ ! Αναλόγως το πως θα πανε τα πράγματα!!
Καλημέρα


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
  1. konkost _________Transalp 650
  2. giannis_transalp___Transalp 650
  3. el_Gatto_________TTR250 Raid
  4. Corki____________XT660 Rally
  5. Vagelis64_________650 dakar______80%
  6. Phoenix__________640 adv
  7. est______________Transalp 650
  8. stamktm_________950 adv
  9. christof40________XLV650________(αν δεν παιξει joker!!)
  10. MoNiker__________950 Adventure
  11. HAWK_46_________XR250R
  12. tsiou_____________?______________?
  13. tc-drift___________XR250__________?
  14. ilai_______________exc450
  15. ΚΟΥΛΗΣ__________990 Adv
  16. Λευκάδιος ________ΝΧ650
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
την κυριακή ήμουν στο Trairide του DOC. Συνολικά ήταν 150km. Φυσικά κάνεις όσα θες, έχει παντού διαφυγές προς άσφαλτο και επιστροφή. Ας πούμε μπορεί άνετα να γίνουν όμορφα 80 km. Έχω την διαδρομή στο GPS Περασμένη και φρέσκια στο μυαλό μου και δεν θα με χάλαγε καθόλου να την ξανακάνω!

Αν μπορέσω να έρθω το σάββατο και σεβόμενος βέβαια τον πάντα εξαιρετικό πλοηγό Konkost θα σας πρότεινα να την κάνουμε παρεούλα, ειδικά το κομμάτι στο Βιετνάμ που περνάει απο ένα ΠΟΛΥ διασκεδαστικό ρέμα είναι όλα τα λεφτά!
Α το Βιετναμ! Γι' αυτο το ρεμα ελεγε ο HAWK_46 μερικα ποστ παραπανω? Δεν το εχω περασει ποτε και εχω ακουσει τοσα γι' αυτο Θα ηθελα να το βαλω στην διαδρομη (αν ηξερα που ειναι)
Το μονο εύκολο, βαλτε με μπροστα και θα δειτε.
Μονο φέρτε και διαβατήριο μαζι !!!
Χαχαχα
Εσεις Κωστη το κανατε το Βιετνάμ;
Ηταν λιγο μετα απο εκει που πυροβολουσες με το κανόνι ξάπλα.
Δεν έκανες το Βιετνάμ. ........καρντια μου:D

 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Δεν έκανες το Βιετνάμ. ........καρντια μου:D

Φυσικά και δεν το κάναμε.
Αφου οι οδηγίες στο RoadBook ελεγαν '' Στριψε αριστερα. Μην μπεις στο ρεμα μπροστα, ΚΟΛΑΣΗ'' :eek:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Δεν έκανες το Βιετνάμ. ........καρντια μου:D

ναι μάτια μου το ξέρω..:yew:

Η περιοχή όμως εκεί που περάσαμε ουσιαστικά είναι μέρος του Βιετνάμ ή τελοσπάντων ας πούμε πως απλά είναι στην ευρύτερη περιοχή για να πάρουμε μια γεωγραφική ιδέα.

Φέτος πράγματι ΔΕΝ πήγα στο enduro meeting των Μεγάρων καθότι έχοντας συμμετάσχει στα 2 προηγούμενα όπως και σε άλλα πολλά enduro meeting ήξερα ΠΑΡΑ πολύ καλά με τον καιρό της εβδομάδας που είχε προηγηθεί πως θα γινόταν αυτό ακριβώς που έγινε ειδικά στο Βιετνάμ..

Δηλαδή ΤΣΟΝΤΑ..:secret:

Οπότε είπα να το αποφύγω.. Η διαδρομούλα του trailride απο την άλλη εύκολη και ωραία, το απόλυτο αγχολυτικό για κακοδουλεμένα κορμιά απο την ρουτίνα σαν το δικό μου..:hungry:
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Όλοι τα πίνουμε και τα ασφάλτινα αλλα ειναι κρίμα για τα λάστιχα να πανε χαμένα! Anyway θα δουμε και ο καθένας θα παρει το δρομο του όπως λες και εσυ ! Αναλόγως το πως θα πανε τα πράγματα!!
Καλημέρα
Καλημέρα κ σε σένα Ηλία.:)

Καλημέρες για όλο τον κόσμο. :ok:
 

tsiou

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 950 Adventure
Για βάλτε και ένα λινκ για το "κλασικό" περίπτερο γιατί όλο το ακούω και δεν έχω καταλάβει ποιο είναι :D
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Δεν έκανες το Βιετνάμ. ........καρντια μου:D

Mα ειπα και εγω, δεν μπορει να ειναι τοσο ευκολο! Κοιταγα και ξανακοιταγα την διαδρομη του trail raid και δεν το εβλεπα πουθενα! Και πως να το δω αφου καποιες φωτο που ειχα δει παλια αλλα και οι περιγραφες καποιων με τις αποπανω εικονες στο βιντεο εμοιαζαν
Αλλα λεω για να το λενε οτι το κανανε μαλλον δεν θα ειχε αυτην την εποχη βουρκο ...και δωστου να βγαζω τα ματια μου στο google maps:Watching: :banghead:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ


Μετά την γέφυρα της λεωφόρου σχιστου. ....όπως την περνάμε δεξια

advφον!!
εγω παντως καρφι για εκει ειμουν !!!το ειχα καταλαβει απο την αρχη!!!!
 
Top Bottom