Pourodouring και picnicing στα Γερανεια

tsiou

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 950 Adventure
Btw, για τη λίστα, λέω να έρθω με το KTM :) Να το βγάλω μια πρώτη βόλτα στο χώμα γιατί το XR το έχω χορτάσει!
Τί πιέσεις προτείνετε για Pirelli Scorpion MT90; Στην άσφλατο έχω 32/34 καθώς οι προτεινόμενες μου φαίνονται υπερβολή (34/37 single, 34/40 double!).
 

ΚΟΥΛΗΣ

Μέλος
Περιοχή
Πάργα
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
990 ADVENTURE
Αν φοράς χοντρές σαμπρέλες μπορείς να κατεβάσεις περίπου 25 λόγο βαρους,
Με λεπτές δεν θα το πρότεινα γιατί γιατί ως γνωστόν τα στεφάνια μας δεν είναι κ υπόδειγμα αντοχής!
Δεν ξέρω πως είναι ο "δρομος" Αλλά αν έχει φυτευτη πετρα μην κατεβαζεις πολυ
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Btw, για τη λίστα, λέω να έρθω με το KTM :) Να το βγάλω μια πρώτη βόλτα στο χώμα γιατί το XR το έχω χορτάσει!
Τί πιέσεις προτείνετε για Pirelli Scorpion MT90; Στην άσφλατο έχω 32/34 καθώς οι προτεινόμενες μου φαίνονται υπερβολή (34/37 single, 34/40 double!).
ΜΤ90? Πρωτη βολτα στο χωμα το 950? Δεν ξερω μπορει και να το 'χεις αλλα ο συνδοιασμος μου φαινεται καπως Ενταξει δεν θα ειναι δυσκολη η διαδρομη αλλα μηπως να ερθεις με το ΧR καλυτερα? ...Λεω εγω τωρα
 

tsiou

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 950 Adventure
ΜΤ90? Πρωτη βολτα στο χωμα το 950? Δεν ξερω μπορει και να το 'χεις αλλα ο συνδοιασμος μου φαινεται καπως Ενταξει δεν θα ειναι δυσκολη η διαδρομη αλλα μηπως να ερθεις με το ΧR καλυτερα? ...Λεω εγω τωρα
Κώστα, εφόσον δεν θα χει στενά μονοπάτια (ή το Βιετνάμ!) δεν νομίζω να έχω θέμα...
Τί σε προβληματίζει ακριβώς; Τα ΜΤ90 τα θεωρώ τίμια για χωματάδα (έχω κάνει ένα μικρό κυκλάκι στον Υμηττό όταν το πήρα). Νομίζω θα το καταφέρω (και δεν θα σας δημιουργήσω πρόβλημα)! :)
 

stamktm

Περιηγητής
Περιοχή
Παράκοιλα / Λέσβος - Αθήνα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
ktm 950 adv
Btw, για τη λίστα, λέω να έρθω με το KTM :) Να το βγάλω μια πρώτη βόλτα στο χώμα γιατί το XR το έχω χορτάσει!
Τί πιέσεις προτείνετε για Pirelli Scorpion MT90; Στην άσφλατο έχω 32/34 καθώς οι προτεινόμενες μου φαίνονται υπερβολή (34/37 single, 34/40 double!).
Ελα με το XR η βαλε χωματινα στο KTM,εχει δικιο ο Κωστας πιο πανω.MT90 και adventure πρωτη φορα σε εντουραδα ποτε!:eek:;)
 

Corki

Μέλος
Όνομα
Ν!κολας
Μοτό
Μάρκα Απεριορίστων Διαδρομών
  1. konkost _________Transalp 650
  2. giannis_transalp___Transalp 650
  3. el_Gatto_________TTR250 Raid
  4. Corki____________XT660 Rally
  5. Vagelis64_________650 dakar______80%
  6. Phoenix__________640 adv
  7. est______________Transalp 650
  8. stamktm_________950 adv
  9. christof40________XLV650________(αν δεν παιξει joker!!)
  10. MoNiker__________950 Adventure
  11. HAWK_46_________XR250R
  12. tsiou_____________?______________?
  13. tc-drift___________XR250__________?
  14. ilai_______________exc450
  15. ΚΟΥΛΗΣ__________990 Adv
  16. Λευκάδιος ________ΝΧ650

Ανωτέρα βία γαρ.......
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
  1. konkost _________Transalp 650
  2. giannis_transalp___Transalp 650
  3. el_Gatto_________TTR250 Raid
  4. Corki____________XT660 Rally, ===> STF_______XT660Z Tenere
  5. Vagelis64_________650 dakar______80%
  6. Phoenix__________640 adv
  7. est______________Transalp 650
  8. stamktm_________950 adv
  9. christof40________XLV650________(αν δεν παιξει joker!!)
  10. MoNiker__________950 Adventure
  11. HAWK_46_________XR250R
  12. tsiou_____________?______________?
  13. tc-drift___________XR250__________?
  14. ilai_______________exc450
  15. ΚΟΥΛΗΣ__________990 Adv
  16. Λευκάδιος ________ΝΧ650
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Καλώς σας βρήκα και εδώ παιδιά. Δεν ξέρω αν θα προλάβω το Σάββατο να ερθω στην βόλτα που πολύ θα το θελα. Καλά να είμαστε και θα τα πούμε σύντομα.

Το παρακάτω βιντεάκι είναι από την εντούρο-βόλτα στα Μέγαρα. Μετά το 6ο λεπτό δείτε τι έγινε στο Βιετνάμ. Αααα Βιετνάμ υπάρχει και προς τους Αγιους Θεοδώρους...

 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Καλώς σας βρήκα και εδώ παιδιά. Δεν ξέρω αν θα προλάβω το Σάββατο να ερθω στην βόλτα που πολύ θα το θελα. Καλά να είμαστε και θα τα πούμε σύντομα.

Το παρακάτω βιντεάκι είναι από την εντούρο-βόλτα στα Μέγαρα. Μετά το 6ο λεπτό δείτε τι έγινε στο Βιετνάμ. Αααα Βιετνάμ υπάρχει και προς τους Αγιους Θεοδώρους...

.......το γλίτωσες ελαφρά το "vacuum" !!!
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Που και να ερθει η περιοδος των μουσωνων δηλαδη..:wacky:
Την περιοδο των μουσώνων, την κανουν ανάποδα για πιο ευκολα!! Χαχαχα
Καλημερα Πασχαλη.
 

giannis_transalp

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
giannis
Μοτό
transalp 650 model 2001
post: 99167 έγραψε:
Κώστα, εφόσον δεν θα χει στενά μονοπάτια (ή το Βιετνάμ!) δεν νομίζω να έχω θέμα...
Τί σε προβληματίζει ακριβώς; Τα ΜΤ90 τα θεωρώ τίμια για χωματάδα (έχω κάνει ένα μικρό κυκλάκι στον Υμηττό όταν το πήρα). Νομίζω θα το καταφέρω (και δεν θα σας δημιουργήσω πρόβλημα)! :)
Εγω θα ερχομουν με το ktm;) στη θεση σου
 

tsiou

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 950 Adventure
Εγω θα ερχομουν με το ktm;) στη θεση σου
Aυτό λέω να κάνω και στη χειρότερη παίρνω το δρόμο της επιστροφής (GPS θα χω)!

Παρεμπιπτόντως, γιατί τόσο νωρίς βρε παιδιά; 8.00 Σκαραμαγκά είναι λίγο βάρβαρο...
Αυτό σα σχόλιο για την επόμενη φορά! Δηλαδή και 9.00 να ξεκινάγαμε, πάλι θα χαμε πολύ χρόνο :)
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
Aυτο το Σαββατο (12/12) λεμε να εκδραμουμε χωματινα προς τα Γερανεια και να την πεσουμε καπου για πικ νικ
Ραντευου στο περιπτερο Χαιδαριου στις 8:00 και αναχωρηση στις 8:30
Oσοι πιστοι λοιπον προσελθετε!

Απαραιτητα για την βολτα μια εστω και μικρη επαφη με το χωμα και εξοπλισμος ασφαλειας αναβατη
Και εκτος των ανωτερω φυσικα καλη διαθεση

Σημαντικο για να μην δαγκωνουμε απο την πεινα στον τελος ο ενας τον αλλο:
Ο καθενας φερνει απο το σπιτι του το φαγητο του το οποιο να ειναι αρκετο για να χορτασει ο ιδιος (ή και παραπανω) Το οποιο ομως οταν θα κατσουμε να φαμε δεν το τρωει μονος του αλλα το μοιραζεται με ολους
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.


Έτοιμος και εγω!!! Σε κανα 2 ωρο εχει αναχώρηση για Αθήνα!! Στις 8 ραντεβού στο περίπτερο !!
Άντε να βολταρουμε λιγο να ξεφύγουμε


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Top Bottom