R1250 GSA

panGS

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS 05
Δεν εννοούσα ακριβώς αυτό αλλά εξαρτάται από ποια πλευρά το βλέπει ο καθένας...
Για σπασμένα ψαλίδια και καλάμια στα ktm δεν έχω ακούσει κάτι πάντως...
Αυτά είναι δικά μας προβλήματα , εσείς να βρείτε δικά σας...

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Όχι μόνο τα Bmw χαλάνε , τα άλλα απλά δεν γουστάρουν...
Αυτά παρακάτω είχαν τριπλοτσεκαριστεί στην γραμμή παραγωγής...
Στην αρχή έλεγαν πως δεν υπάρχει τέτοιο θέμα και δεν έδωσαν μηχανή στο Μοτο...τους έβγαλαν και τρελλούς...
Άσχετα αν έβαλαν τον κόσμο να πληρώνει βάσεις από την τσέπη του...



Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πάντως όλα τα ''ψηλά'' έχουν θέμα όταν είναι φορτωμένα και αγγίζουν τις ψηλές ταχύτητες απλά τα gs δε ξεπερνάνε τα 140.... :ha:ha:ha

Σοβαρά τώρα, θα ξεχάσω τα κουνήματα του Tracer 900 στα πρώτα μοντέλα όταν περνούσαν τα 160/170 ?? Και χωρίς βαλίτσες παρακαλώ!!

Υ.Γ τα μετά 990 KTmπρέπει να αναφέρονται ως και κάψωπαπάρια... Αλλά όσοι φίλοι έχουν δεν νιώθουν τίποτα πλέον μάλλον!!! :fun:fun:fun:fun
 

panGS

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS 05
Πάντως όλα τα ''ψηλά'' έχουν θέμα όταν είναι φορτωμένα και αγγίζουν τις ψηλές ταχύτητες απλά τα gs δε ξεπερνάνε τα 140.... :ha:ha:ha

Σοβαρά τώρα, θα ξεχάσω τα κουνήματα του Tracer 900 στα πρώτα μοντέλα όταν περνούσαν τα 160/170 ?? Και χωρίς βαλίτσες παρακαλώ!!

Υ.Γ τα μετά 990 KTmπρέπει να αναφέρονται ως και κάψωπαπάρια... Αλλά όσοι φίλοι έχουν δεν νιώθουν τίποτα πλέον μάλλον!!! :fun:fun:fun:fun
Χαχαχα

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

panGS

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS 05
Το θέμα είναι πως όλες οι εταιρείες πχια βάζουν τον αναβάτη να κάνει τον τελικό έλεγχο και μετά πλακώνουν τις ανακλήσεις , γλυτώνοντας χρήμα .
Και όλοι εμείς οι Μ....Ες πλερώνουμε για την κ...λα μας.

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Το θέμα είναι πως όλες οι εταιρείες πχια βάζουν τον αναβάτη να κάνει τον τελικό έλεγχο και μετά πλακώνουν τις ανακλήσεις , γλυτώνοντας χρήμα .
Και όλοι εμείς οι Μ....Ες πλερώνουμε για την κ...λα μας.

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πάντως συνήθως οι Beta testers παίρνουν το προϊόν δωρεάν....

Έλα να μαζευτούμε λέμε....
 

panGS

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS 05
Όλοι εμείς είμαστε απλά malakers και τα πλερώνουμε...

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Εγω μια απορια εχω για σχεδον ολους οσους εχουν 1200/1250 GS.

Γιατι οι περισσοτεροι απο αυτους οδηγουν με τους αγκωνες κολλημενους στα πλευρα?
Υπαρχει καπχοιος λογος που σχεδον ολοι οι Τζιεσακηδες εχουν πρισμενες μασχαλες? Μηπως βρωμανε και θελουν να τις καλυψουν για να μην παρει η μποχα τον απο πισω?
Μηπως στην πραγματικοτητα θελανε τσοπερια με ape-hangers?
Μηπως τελικα δεν ειναι γιατροι και δικηγοροι αυτοι που αγοραζουν Μπεμβε, αλλα πιανιστες βιρτουοζοι και τους εχει μεινει η σταση? ΄Η μηπως δημοσιουπαλληλοι και τους εχει μεινει η απλα απο την Γουιντοους Σολιτερ?

Πραγματικα, την επομενη φορα που θα βρεθειτε πισω απο 1200αρι τζιες παρατηρηστε το! Θελω επιτελους να μου λυθει η απορια!
Τα χαλάμε όλα στα σέρβις δεν μένει μία για αποσμητικο...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Αυτά είναι δικά μας προβλήματα , εσείς να βρείτε δικά σας...

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Οι δικές μας δεν έχουν προβλήματα...
Απλά είναι βιτσιόζες... :fun
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Σε σχέση με ποιους κατασκευαστές είναι πανούκλα?

ειναι πανουκλα σε σχεση με ολους τους Ιαπωνες κατασκευαστες, και σε σχεση με τους περισσοτερους πλεον Ευρωπαιους...Και σα να μην εφτανε αυτο, εχουν και με διαφορα τα ακριβοτερα ανταλλακτικα, ξανα, χωρις κανενα λογο

εντιτ:
εδω τελευταια η μπεμβε
Who Makes the Most Reliable Motorcycle? - Consumer Report.

εδω απλα στους χειροτερους η μπεμβε
Ranking The 9 Most Reliable Motorcycle Brands Of 2020 (And The 6 Least Reliable)

σημειωτεον, αυτα ηταν τα πρωτα αποτελεσματα που βρηκα με μια γρηγορη αναζητηση ΄΄motorcycle failure rate΄΄ στο γκουκλ, δεν εψαξα για ορους τυπου ''why bmw is shit'', ''bmw shitbox'', ''gay/queer and bmw'', ''why bmws dont have turning lights'', ''bmw explosion observed from Mars'' και λοιπα αλλα στερεοτυπα :fun
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
ειναι πανουκλα σε σχεση με ολους τους Ιαπωνες κατασκευαστες, και σε σχεση με τους περισσοτερους πλεον Ευρωπαιους...Και σα να μην εφτανε αυτο, εχουν και με διαφορα τα ακριβοτερα ανταλλακτικα, ξανα, χωρις κανενα λογο

εντιτ:
εδω τελευταια η μπεμβε
Who Makes the Most Reliable Motorcycle? - Consumer Report.

εδω απλα στους χειροτερους η μπεμβε
Ranking The 9 Most Reliable Motorcycle Brands Of 2020 (And The 6 Least Reliable)

σημειοτεον, αυτα ηταν τα πρωτα αποτελεσματα που βρηκα με μια γρηγορη αναζητηση ΄΄motorcycle failure rate΄΄ στο γκουκλ, δεν εψαξα για ορους τυπου ''why bmw is shit'', ''bmw shitbox'', ''gay/queer and bmw'', ''why bmws dont have turning lights'', ''bmw explosion observed from Mars'' και λοιπα αλλα στερεοτυπα :fun
ΟΚ...
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
ειναι πανουκλα σε σχεση με ολους τους Ιαπωνες κατασκευαστες, και σε σχεση με τους περισσοτερους πλεον Ευρωπαιους...Και σα να μην εφτανε αυτο, εχουν και με διαφορα τα ακριβοτερα ανταλλακτικα, ξανα, χωρις κανενα λογο

εντιτ:
εδω τελευταια η μπεμβε
Who Makes the Most Reliable Motorcycle? - Consumer Report.

εδω απλα στους χειροτερους η μπεμβε
Ranking The 9 Most Reliable Motorcycle Brands Of 2020 (And The 6 Least Reliable)

σημειοτεον, αυτα ηταν τα πρωτα αποτελεσματα που βρηκα με μια γρηγορη αναζητηση ΄΄motorcycle failure rate΄΄ στο γκουκλ, δεν εψαξα για ορους τυπου ''why bmw is shit'', ''bmw shitbox'', ''gay/queer and bmw'', ''why bmws dont have turning lights'', ''bmw explosion observed from Mars'' και λοιπα αλλα στερεοτυπα :fun
Είσαι εμπαθής και αντιπρόσωπος και λεεεερα
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade

γενικα, στο τελευταιο κομματι προφανως υπηρχε φουλ χιουμοριστικη διαθεση, αλλα μενω στο θεμα, οτι σε μια απλη αναζητηση περι αξιοπιστιας, δεν γινεται να μη παραβλεψεις οτι ο πιο ακριβος κατα μεσο ορο κατασκευαστης, ειναι και σχεδον στον πατο της αξιοπιστιας...

οπως ειπα και πιο πριν, τρομερο φινιρισμα, αλλα κατω απο το καπο, mehhhh
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Εγώ δεν τρελαίνομαι ιδιαίτερα με bmw αν και έτυχε να πάρω κιόλας τελικά αλλά πως γίνεται να γράφουν τα gs εκατοντάδες χιλιάδες χλμ και να θεωρούνται αναξιόπιστα??

Δηλαδή αν κάποια μηχανάκια γράφουν χλμ στους δρόμους είναι τα BMW. Συμφωνώ πως είναι υπερτιμημένα αλλά αναξιόπιστα δεν νομίζω τουλάχιστον σε σύγκριση με τα υπόλοιπα.

Και φυσικά ας πούμε ένα Nc750 π. Χ. έχει καλύτερες πιθανότητες να μη πάθει ποτέ το μοτέρ του κάτι γιατί βγάζει 55 άλογα!!
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Δώστο όσο προλαβαίνεις ακόμα...
Όσο όσο...





(Ένα τουονο πρώτης γενιάς, 4000€ και 100 κιλά παρθένο λακωνικό λαδάκι )

:D:D:D
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Καλησπερα και απο μενα κατοχος πλεον εδω και ενα μηνα r1250 gsa απο triple black του 16.ονειρο!
Καλότάξιδοοοοοςςςς

:ttw:
 
Reactions: STF

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Παντως για να απαντησω ειλικρινα μιας και καποια περιοδο με ετρωγε κατι να αλλαξω μοτο καταλαβα οτι μονο bmw η ducati μπορω να αγορασω.
Ειδα αρκετα απο κοντα και πιο πολυ καταλαβα οτι καθε κατασκευαστης εχει την φιλοσοφια του.
Ανεβαινεις πανω και η σου κανει η δεν σου κανει.

Αυτα περι ποσα χαλανε και ποσα οχι ειναι συζητησεις θεωρητικες κατ εμε!
Λες και θα κρατησουν ολοι την μοτο τους 150.000χλμ!!!

Αν σε ευχαριστει αυτο που εχεις φτανει.

Δηλαδη καποιος που εχει να δωσει 25κ σημερα, θα καταστραφει αν του βγαλει μια ζημια 1000-2000 ευρω. Μην τρελαθουμε....
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ρε συ, δεν λεω να ειναι αδυνατος ο αλλος και να εχει απλωμενα τα χερια... Λογικο ειναι. Βλεπω ομως οτι οι περισσοτεροι κολλανε και τους αγκωνες στα πλευρα, και τους εχουν γενικα χαμηλα! Πως στο διαολο το στριβουν το τιμημενο?

Περα απο την πλακα, αυτο που κοροιδευω με χιουμορ εχει μια θεση στη συζητηση. Αποψη μου, αυτοι που το κανουν ειτε πριν ειχαν σκουτεροπαπακι και πηραν ΤΟ πουλμουρ μηχανακι, ειτε δεν ειχαν καν αλλη μηχανη , πηραν αυτη. Και οι δυο κατηγοριες δεν ξερουν πως να φερουν το τιμονι στα μετρα τους. Τι μας λεει αυτο? Οτι μια τεραστια πλειοψηφια απο τζιες που κυκλοφορει εκει εξω καβαλιεται απο τεσπα οχι και πολυ σχετικους. Κραταω λοιπον ενα μικρο καλαθι για τα προβληματα που αναφερονται στα φορα. Οχι οτι ειναι μουφα ή ανυπαρκτα, προς θεου. Αλλα για τη συχνοτητα που εμφανιζονται.

Αμυρου, για εμας τα δαμαλια φτιαχτηκαν ρε αυτα τα μηχανακια!

Έχοντας το ίδιο πρόβλημα στο X, δηλαδή έχοντας μάθει σε στενά Ιαπωνικά τιμόνια και στριτ οδήγηση που δεν απαιτεί χέρια/αγκώνες ψηλά, μπορώ να πω ότι καταλαβαίνω τους νέους κατόχους.

Στο XR (το οποίο φοράει το τιμόνι του GS-LC από ότι έχω διαβάσει) αν ανοίξεις χέρια όπως λέει η θεωρία του χώματος, παίρνεις μιά καλή δόση αγκώνα στον καθρέφτη και δεν βολεύει γιατί το τιμόνι το σπρώχνεις οριζόντια για γυροσκοπικό.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δηλαδη καποιος που εχει να δωσει 25κ σημερα, θα καταστραφει αν του βγαλει μια ζημια 1000-2000 ευρω. Μην τρελαθουμε....
Κάνεις λάθος ή βλέπεις μόνο μία πλευρά. Έχει κόσμο που ΟΝΤΩΣ θα ξοδέψει μέχρι τελευταίο ευρώ για μηχανάκι και το ένα-δύο χιλιάρικα σημαίνει "πωλείται με ζημιά" ή κάνει τον φυλακτήρα θέσης πάρκινγκ στην γειτονιά μέχρι νεωτέρας. Κάποιος το έγραψε πρόσφατα, αν δεν μπορείς να το αγοράσεις διπλό είναι λάθος αγορά για εσένα, αλλά αρκετοί δεν σκέφτονται έτσι.
 
Top Bottom