R1250 GSA

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το μεγαλύτερο USB είναι τα @@@@ του Έλληνα!!!
Χωράει πολύ κόσμο να γράψεις!!

Να ξεκινήσω σήμερα με τις διαρροές στις εμπρός δαγκάνες των 1250 ή είναι πρωί??
Ξεκινα....αλλα ένα πράγμα να ξέρεις.
Όσο βγάζεις άπλυτα, τόσο περισσότερο θα πουλαει:p
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ξεκινα....αλλα ένα πράγμα να ξέρεις.
Όσο βγάζεις άπλυτα, τόσο περισσότερο θα πουλαει:p
Οι δαγκάνες να δεις που εμπίπτουν στον πόλεμο ΗΠΑ-Κίνας, Hayes λέει αλλά τα τσιμουχάκια στην Γουχάν θα φτιάχνονται.
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Οι δαγκάνες να δεις που εμπίπτουν στον πόλεμο ΗΠΑ-Κίνας, Hayes λέει αλλά τα τσιμουχάκια στην Γουχάν θα φτιάχνονται.
Πάντως τσιμουχες να χαλάνε τόσο γρήγορα ούτε κινεζικές δεν έχω δει....

Κοίτα να δεις που θα βγει έλλειψη από δαγκάνες ευρωπαϊκών στο eBay....
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Για όλα υπάρχει λύση γατάκια...

 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Για όλα υπάρχει λύση γατάκια...

Εντάξει, λιώνω.

Πήγα την προηγούμενη εβδομάδα σε αντίστοιχης ηλικίας κυρία, βρεθήκαμε να της δώσω κάποια έγγραφα την Δευτέρα. "Αχ, οδηγείτε μηχανή, ο ανηψιός μου έχει μιά ΤΕΡΑΣΤΙΑ BMW από αυτές με τις βαλίτσες και του είπα τώρα που την πήρες θα με πας βόλτα υποχρεωτικά και να σας πω πόσο ψηλά είναι αυτά τα μηχανάκια δεν φοβάστε μην πέσετε;"

Διαφήμιση τζόκερ "ΘΕΙΟΥΛΑΑΑΑΑ"....


μέλος σε άλλο φόρουμ προ ετών ήταν πολύ περήφανος που οι γριές του είχαν πάρει GSXR1000 ή κάτι τέτοιο, είναι πολλοί οι Μακρόν εκεί έξω τελικά.
 

Takisg

Μέλος
Περιοχή
Κόρινθος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Husaberg fe 550 2006
Δυστυχώς ο Λαζ αντικατοπτρίζει με το ανέκδοτο ακριβώς αυτό που σκέφτεται μεγάλη μερίδα του κόσμου. Πήρες ακριβό μηχανάκι, είσαι "από τους άλλους", οτιδήποτε και αν σημαίνει αυτό, αποτελείς στόχο αρνητικής κριτικής. Στην καλύτερη θα αντιμετωπιστείς με το γέλιο "αυτό δεν είναι μηχανάκι", το οποίο μπορεί και να είναι φιλικό πείραγμα.
Κοινωνικοπολιτικοοικονομικό , προσθέστε ότι άλλο θέλετε, θέμα. Όταν η μοτοσυκλέτα βγαίνει από το περιθώριο των 70'ς 80'ς , αρχίζει το lifestyle των 90'ς. Η ζωή είναι μικρή για να είναι θλιβερή διακηρύσσει ο Πετράν και απαραίτητο συμπλήρωμα των γιάπηδων και (επίδοξων) golden boys , τριβάλιτσο africa με χιαστί δερμάτινη μποτιλιαρισμένη στο Σύνταγμα και παρκαρισμένη στο Da Capo. Αργότερα δέναμε τα σκυλιά με τα λουκάνικα , 72 δόσεις 0 προκαταβολή , δώσε και εμένα μπάρμπα , μοτοσυκλέτα παιδεία κουλτούρα ανύπαρκτες , γενικευμένη τάση επίδειξης από σπίτια, αυτοκίνητα έως κινητά , άρα γιατί η μοτοσυκλέτα να αποτελέσει εξαίρεση ;
Φυσικά ο κάθε ένας χρησιμοποιεί τα αγαθά του όπως κάνει κέφι . Φυσικά και μπορεί να χρησιμοποιεί ΚΤΜ 1290 αποκλειστικά για τις μετακινήσεις του στην Αθήνα. Δικαιούμαι κριτικής ; Αν νομιμοποιούμαι να κρίνω τους χρυσούς καναπέδες του ζεύγους Πατούλη , δεν βρίσκω τον λόγο να μην δικαιούμαι κριτικής και για το πρώτο. Και φυσικά και οι κρίνοντες κρίνονται.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Παντως για να απαντησω ειλικρινα μιας και καποια περιοδο με ετρωγε κατι να αλλαξω μοτο καταλαβα οτι μονο bmw η ducati μπορω να αγορασω.
Ειδα αρκετα απο κοντα και πιο πολυ καταλαβα οτι καθε κατασκευαστης εχει την φιλοσοφια του.
Ανεβαινεις πανω και η σου κανει η δεν σου κανει.

Αυτα περι ποσα χαλανε και ποσα οχι ειναι συζητησεις θεωρητικες κατ εμε!
Λες και θα κρατησουν ολοι την μοτο τους 150.000χλμ!!!

Αν σε ευχαριστει αυτο που εχεις φτανει.

Δηλαδη καποιος που εχει να δωσει 25κ σημερα, θα καταστραφει αν του βγαλει μια ζημια 1000-2000 ευρω. Μην τρελαθουμε....
ΣύνΤροχε Κωνσταντίνε ,αν κ ΠεΝΦεδάκιας ,δεν εχεις καταλάβει τι συμβαίνει γύρω από το R&D της ΠεΝΦέ.
Οπως επίσης δεν εχουν καταλάβει γρί και όλοι οι επικριτές της 3ιςΜέγιστης αυτής Φίρμας ,που όλοι ποθούν να έχουν προϊόντα της ,αλλά πολλοί θα τα θελαν σε τιμή Ασιατικών.

Ας προσπαθήσω να σας διαφωτίσω ,μεταφέροντας τι ειπώθηκε σ'ένα TopSecretΠεΝΦέExecutiveMembersMeeting ,some years ago...
Θα σας το προσφέρω "μεταφρασμένο" ,γιατί δεν νομίζω να ομιλούν όλοι καλά τα GermanΕZΙka.


Μυστικές Εγκαταστάσεις ΠεΝΦέ ,τμήμα Διαχείρισης Κρίσεων

ΓΕΝΙΚΟΣ CEOs

Λοιπόν κυρίες κ κύριοι ,θα πρέπει να διαχειριστούμε ένα πολύ σημαντικό bag των πωλήσεών μας ,το οποίο έχει σαν αποτέλεσμα να χάνουμε αρκετά χρήματα ,κ ταυτόχρονα ,κάνει τους καλούς κ αφοσιωμένους μας πελάτες ,να νιώθουν λίγο...μακάκες.
Και εξηγώ.
Οπως πολύ καλά γνωρίζετε ,τα προϊόντα μας είναι κορυφαία κ υπεράνω ανταγωνισμού και παγκοσμίως καταξιωμένα.
Είναι το αντικείμενο του πόθου για όλους εκεί έξω ,ακόμα κ γι'αυτούς που τα κράζουν.
Γιατί ως γνωστόν ,όπως λένε και οι Σοφοί Ελληνες "φίλοι" μας:
Κράζεις ??? ... Θαυμάζεις!!!

Εστιάζω στο πρόβλημα:
Οι καλοί κ αφοσιωμένοι πελάτες μας ,ζουν με την αγωνία της παρουσίασης του καθε νέου μοντέλου μας ,κ το προπαραγγέλνουν πρίν καν το βγάλουμε στις εκθέσεις.
Δεν ρωτούν πόσο? ,κ το πληρώνουν με ευχαρίστηση ,κι ας κάνει όσο ένα επιπλωμένο διαμέρισμα.
Δεν τους ενδιαφέρει η τιμή.
Δεν τους ενδιαφέρει επίσης αν χαλάσει ,επειδή τα πρώτα 4-5 χρόνια ,ότι κ να πάθει ,θα τους το κάνουμε καινούργιο ΔΩΡΕΑΝ λόγω εγγύησης - επέκτασης εγγύησης & ΓκουντΓουίλ.
Ασε που θα βγάλουμε νέο μοντέλο στα 3 χρόνια ,κ το συγκεκριμένο κοινό που μας ενδιαφέρει ,θα πάρει το καινούργιο δίνοντας το προηγούμενο.
Και εδώ ξεκινάει το πρόβλημα.

Υπάρχουν κάποιοι τσιγκούνηδες ,που θέλουν να καβαλάνε το καλυτερομηχανάκιτουκόσμουσεολαταχρώματα ,αλλά περιμένουν να βγεί το νέο μοντέλο ,να τρέξουν οι καλοί κ αφοσιωμένοι πελάτες μας να το πάρουν (δεδομένο) ,να μπουκώσει η αγορά μεταχειρισμένων από τα προηγούμενα μοντέλα μας ,κ να τα πάρουν κοψοχρονιά ,κ να το παίζουν σχεδόν τΖάμπα μάγκες ,με αποτέλεσμα να κινδυνεύουμε να χάσουμε καλούς κ αφοσιωμένους μας πελάτες λόγω αυτής της στρέβλωσης της αγοράς.

Πρέπει λοιπόν να βρούμε έναν τρόπο ,ώστε να απαλείψουμε αυτό το bag.
Kυρίες κ Κύριοι....ακούω...ιδέες...?

Απαντάει στο δευτερόλεπτο ένας Πρώην σχεδιαστής και αρχιΜηχανικός ,κ τωρινός CEOs managment:
Αυτό ήταν όλο αφεντικό ;
Ευκολάκι ,και φυσικά ,εχουμε την τεχνογνωσία να το κάνουμε πράξη.
Το λοιπόν ,
θα κατασκευάσουμε κάποια περιφερειακά των μοτοσυκλετών μας ,με συγκεκριμένη ημερομηνία λήξης.
Για παράδειγμα ,θα φτιάξουμε τα εκκεντροφόρια των νέων LC με χρόνο αυτοκαταστροφής τα ΧΧΧ χλμ ή τα 4 χρόνια.

Αν ο πελάτης που την πλήρωσε καινούργια ,την κρατήσει έως την προγραμματισμένη αυτοκαταστροφή ,νο προμπλέμ ,θα του την κανουμε ξανά καινούργια όπως κάνουμε πάντα σε όλους τους καλούς κ αφοσιωμένους μας πελάτες.

Επειδή όμως -ως συνήθως- θα την δώσει νωρίτερα για την επόμενη ,θα την τσιμπήσει αυτός που θέλει να ζήσει το όνειρό του φΤηνά.
Αυτός συνήθως ,δεν θα την παει ούτε για σερβις στο επίσημο δίκτυό μας ,γιατί ούτε τις ΥΠΕΡκοστολογημένες εργατώρες μας θέλει να πληρώσει άρα ούτε εγγύηση ούτε γκουνΤγουίλ θα δικαιείται να έχει.

Μόλις ωριμάσουν κ ανοίξουν λοιπόν τα κεντροφόρια ,του τσιμπάμε 5-6 χιλιαρικάκια ,κι έρχεται η αγορά κ ισορροπεί άμεσα κ αυτόματα.
Του δίνουμε κ εγγύηση εργασιών κ ανταλλακτικών για το επόμενο Χ διάστημα ,με την προϋπόθεση να μας το φέρνει για την προβλεπόμενη συντήρηση κ να μας πληρώνει αυτά που έχουμε προκαθορίσει.

Οπότε ,κερδίζουμε ακόμα έναν πελάτη ,εισπράττουμε κ τα διαφυγόντα κέρδη ,το οποία ο ελαφρόμυαλος πίστεψε οτι θα μπορούσε να μας στερήσει.
Ιτς Σο Σίμπλ.

ΓΕΝΙΚΟΣ CEOs
Κυρίες & Κύριοι ,αποδείξατε ακόμα μια φορά ,οτι είμαστε έτη φωτός μπροστά ,κ δεν μπορεί να μας φτάσει κανείς.
ΑΠΡΟΥΒΝΤ κ ΠροσήΝΤ άμεσα στην τροποποίηση της παραγωγικής διαδικασίας.
Ραουσ τώρα και Αρμπάϊτ!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πάντως τσιμουχες να χαλάνε τόσο γρήγορα ούτε κινεζικές δεν έχω δει....

Κοίτα να δεις που θα βγει έλλειψη από δαγκάνες ευρωπαϊκών στο eBay....
Που τις έχει δει... Βρε τζιανλουκα μπουφον?
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Κώστα έχω μία αντίρρηση στο κείμενο που έχεις γράψει, αν οι τιμές στα service τα επίσημα είναι αυτές τις οποίες συχνά πυκνά ανεβάζει ο βαγιανέλης στην προσωπική του ιστοσελίδα η οποία καλώς ή κακώς είναι και η σελίδα του μαγαζιού του ανεπίσημη, το επίσημο service BMW είναι πολύ πιο φθηνό από τα περισσότερα ιαπωνικά σίγουρα είναι πιο φθηνό από πίνακα της suzuki ο οποίος συνόδευε διαφήμιση της suzuki για v-strom με δωρεάν service κάποτε.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κώστα έχω μία αντίρρηση στο κείμενο που έχεις γράψει, αν οι τιμές στα service τα επίσημα είναι αυτές τις οποίες συχνά πυκνά ανεβάζει ο βαγιανέλης στην προσωπική του ιστοσελίδα η οποία καλώς ή κακώς είναι και η σελίδα του μαγαζιού του ανεπίσημη, το επίσημο service BMW είναι πολύ πιο φθηνό από τα περισσότερα ιαπωνικά σίγουρα είναι πιο φθηνό από πίνακα της suzuki ο οποίος συνόδευε διαφήμιση της suzuki για v-strom με δωρεάν service κάποτε.
Το λέω πολλά χρόνια, οτι έχει νορμάλ τιμές στα service... Αλλά οκ.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Κώστα έχω μία αντίρρηση στο κείμενο που έχεις γράψει, αν οι τιμές στα service τα επίσημα είναι αυτές τις οποίες συχνά πυκνά ανεβάζει ο βαγιανέλης στην προσωπική του ιστοσελίδα η οποία καλώς ή κακώς είναι και η σελίδα του μαγαζιού του ανεπίσημη, το επίσημο service BMW είναι πολύ πιο φθηνό από τα περισσότερα ιαπωνικά σίγουρα είναι πιο φθηνό από πίνακα της suzuki ο οποίος συνόδευε διαφήμιση της suzuki για v-strom με δωρεάν service κάποτε.
Βρε Αμυρού ,τι αντιρρήσεις κ "κουραφέξαλα":p μου λες ,εγώ ήμαΝε στο Μήτινγκ ,οτι άκουσα κατέγραψα ,τι να μας πεις εσύ τώρα... :friend:


ΥΓ: Ελεγα οτι δεν θα χρειαζόταν ,αλλά μάλλον χρειάζεται τελικά...
Το ανωτέρο κείμενό μου ,αποτελεί προϊόν προσωπικής "καυστικής" χιουμοριστικής μυθο-πλασίας ,κ ουδε μία σχέση έχει με την πραγματικότητα.
Αντε να δούμε...

ΥΓ.2: Τουλάχιστον εγώ παραδέχομαι οτι όλα αυτά είναι μυθο-πλασίες.
Αυτός ο "αχαϊρευτος":p ο Juve_750 ,προσπαθεί να περάσει τα δικά του κείμενα "ωΣάν" πραγματικά γεγονότα.
Αλλά Όλα Εδω ΠλεΡώνονται!
Η Μοίρα τον τιμώρησε ήδη με ποινή να καβαλάει Κάπο
,κ να θέλει να πηγαίνει κ βόλτες με δάυτο...
κ να γυρνάει κ σπίτι του καβάλα λεει...
τι λέει ο άνθρωπας ρε σεις...
:ha
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το ότι αστειεύεσαι είναι προφανές

το ότι ήσουν παρών στο meeting επίσης είναι προφανές γιατί έχεις πιάσει ακριβώς τη φιλοσοφία απορώ πως έχουν αφήσει να ζήσεις και δεν σε κυνηγάει η στάζι να σε χωρίσει σε κάνα ανήλιαγο μπουντρούμι

έχει περάσει η μισή μέρα και ακόμα δεν έχουμε δει τι κακό συμβαίνει με τις δαγκάνες που τρέχουν λάδια παντού
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Το λέω πολλά χρόνια, οτι έχει νορμάλ τιμές στα service... Αλλά οκ.
Ασε μας ήσυχους κ συ ρε βαμμένε ΠεΝΦεδάκια
Πετάγεσαι κάθε τόσο σαν κεντροΦόρια από LC
και κάνεις κ θόρυβο σαν ΠρεςΝτιρέκτ από 7-8-9άρι...
παναθεμάσεπουμαςέψησεςούλουςναπαρουμεΠεΝΦέ
το κρίμα στα λαιμά σου !!!
:friend: κ σε σέναΝαι
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Βρε Αμυρού ,τι αντιρρήσεις κ "κουραφέξαλα":p μου λες ,εγώ ήμαΝε στο Μήτινγκ ,οτι άκουσα κατέγραψα ,τι να μας πεις εσύ τώρα... :friend:


ΥΓ: Ελεγα οτι δεν θα χρειαζόταν ,αλλά μάλλον χρειάζεται τελικά...
Το ανωτέρο κείμενό μου ,αποτελεί προϊόν προσωπικής "καυστικής" χιουμοριστικής μυθο-πλασίας ,κ ουδε μία σχέση έχει με την πραγματικότητα.
Αντε να δούμε...

ΥΓ.2: Τουλάχιστον εγώ παραδέχομαι οτι όλα αυτά είναι μυθο-πλασίες.
Αυτός ο "αχαϊρευτος":p ο Juve_750 ,προσπαθεί να περάσει τα δικά του κείμενα "ωΣάν" πραγματικά γεγονότα.
Αλλά Όλα Εδω ΠλεΡώνονται!
Η Μοίρα τον τιμώρησε ήδη με ποινή να καβαλάει Κάπο
,κ να θέλει να πηγαίνει κ βόλτες με δάυτο...
κ να γυρνάει κ σπίτι του καβάλα λεει...
τι λέει ο άνθρωπας ρε σεις...
:ha
Ο juve έφτασε Βελουχι και γύρισε Φιλιατρά με τον ιταλικό τόρνο.... Και δεν είδε ούτε ένα GS στα βουνά την Κυριακή... Μάλλον είχαν πάει όλα στο TrOFFy.... :eek::eek::eek::eek:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ασε μας ήσυχους κ συ ρε βαμμένε ΠεΝΦεδάκια
Πετάγεσαι κάθε τόσο σαν κεντροΦόρια από LC
και κάνεις κ θόρυβο σαν ΠρεςΝτιρέκτ από 7-8-9άρι...
παναθεμάσεπουμαςέψησεςούλουςναπαρουμεΠεΝΦέ
το κρίμα στα λαιμά σου !!!
:friend: κ σε σέναΝαι
Εγώ έχω και σάπιο χοντα.. Αξιόπιστο γκαμω τον σοιχιρο και 650 γκεισες
Εσείς που μπλεξατε να δω πως θα ξεμπλεξετε με τις γυναίκες σας.
Που για να το δώσετε, θα πρέπει να έχετε τον λυκουρεζο δικηγόρο
 
Top Bottom