R1250 GSA

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!

5-6 ποστ αναφέρει το ίδιο πρόβλημα στα 1250 μοντέλα!


Αν κάνεις μια γρήγορη αναζήτηση βγάζει ένα σωρό!

Επίσης δεν προβληματίζει κανένα το γεγονός ότι η ηλεκτρονική μονάδα που ελέγχει την μεταβλητότητα είναι μέσα στις κεφαλές βουτηγμένη στο λάδι???




Κερασάκι...

 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs

5-6 ποστ αναφέρει το ίδιο πρόβλημα στα 1250 μοντέλα!


Αν κάνεις μια γρήγορη αναζήτηση βγάζει ένα σωρό!

Επίσης δεν προβληματίζει κανένα το γεγονός ότι η ηλεκτρονική μονάδα που ελέγχει την μεταβλητότητα είναι μέσα στις κεφαλές βουτηγμένη στο λάδι???




Κερασάκι...

Εγω ειμαι παραξενος να δω ποσο κοστιζει σαν ανταλλακτικο η μοναδα που ελεγχει την μεταβλητοτητα.
Και μην ξεχναμε οτι ειναι 2.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Σηκώνει ψάξιμο το θέμα, γιατί αν όντως έχει τέτοια κατασκευαστικά λάθη μια μοτοσυκλέτα η οποία στοιχίζει το λιγότερο 22K ευρώ, είναι ένα τεράστιο φιάσκο.
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Σηκώνει ψάξιμο το θέμα, γιατί αν όντως έχει τέτοια κατασκευαστικά λάθη μια μοτοσυκλέτα η οποία στοιχίζει το λιγότερο 22K ευρώ, είναι ένα τεράστιο φιάσκο.
Το φιάσκο ξεκινάει από τα LC 15' και συνεχίζει!!
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Ας βάλω και κάτι ακόμα να περνάει η ώρα ευχάριστα!!

 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Καλά, ποιός πέφτει από τα σύννεφα?
Και τα πρώτα 1200 είχαν διάφορα θέματα, και τα πρώτα LC το ίδιο. Γενικά η BMW κάνει τέτοια και απορώ πως το συνεχίζουν. Βλάκες σίγουρα δεν είναι, προφανώς για να συνεχίζουν αυτή την τακτική έχουν υπολογίσει ότι δεν ζημιώνονται.
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Καλά, ποιός πέφτει από τα σύννεφα?
Και τα πρώτα 1200 είχαν διάφορα θέματα, και τα πρώτα LC το ίδιο. Γενικά η BMW κάνει τέτοια και απορώ πως το συνεχίζουν. Βλάκες σίγουρα δεν είναι, προφανώς για να συνεχίζουν αυτή την τακτική έχουν υπολογίσει ότι δεν ζημιώνονται.
Χαρούμενοι πελάτες... Με χαρούμενα πορτοφόλια!!!
Σε λίγο θα βγάζει στην οθόνη ''Insert coin to continue ''
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
E, δεν νομίζω να είναι τόσο βλάκες.

Νομίζω ότι τα έχουν υπολογίσει οι Γερμαναράδες. Πιο γρήγορη εξέλιξη, λιγότερο κόστος και μετά το κόστος aftersales για τις βλάβες είναι λιγότερο, μάλλον. Βάλε και το γεγονός ότι τα σημεία των καιρών (γενικά, όχι μόνο στην BMW) θέλουν οι μανατζαρέοι να αμοίβονται όλο και καλύτερα ενώ η παραγωγή να γίνεται όλο και φθηνότερη (Κίνα, χαμηλότερη ποιότητα υλικών κτλ)....
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
E, δεν νομίζω να είναι τόσο βλάκες.

Νομίζω ότι τα έχουν υπολογίσει οι Γερμαναράδες. Πιο γρήγορη εξέλιξη, λιγότερο κόστος και μετά το κόστος aftersales για τις βλάβες είναι λιγότερο, μάλλον. Βάλε και το γεγονός ότι τα σημεία των καιρών (γενικά, όχι μόνο στην BMW) θέλουν οι μανατζαρέοι να αμοίβονται όλο και καλύτερα ενώ η παραγωγή να γίνεται όλο και φθηνότερη (Κίνα, χαμηλότερη ποιότητα υλικών κτλ)....
Εγώ προσωπικά χαζεύοντας διάφορα φόρουμ για τα συγκεκριμένα μηχανάκια δεν θα έριχνα τα λεφτά μου στην αγορά τους!
Χοντρές βλάβες με αρκετό κόστος αν είσαι εκτός εγγύησης!
Είναι τόσο δύσκολο για μια εταιρία να κάνει τεστ στην διαδικασία σκλήρυνσης των εκκεντροφόρων?? Για ένα ''premium'' προϊόν με κόστος 18.000 + ευρώ?
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Σηκώνει ψάξιμο το θέμα, γιατί αν όντως έχει τέτοια κατασκευαστικά λάθη μια μοτοσυκλέτα η οποία στοιχίζει το λιγότερο 22K ευρώ, είναι ένα τεράστιο φιάσκο.
Ενώ όταν πέρασαν δαχτυλίδια στα καλάμια ηταν ωραια θες να μου πεις.
Πουλάει και καλα κανει που τους γραφει με αυτοσχέδιες λυσεις, εφόσον δεν βλέπει αντίδραση.
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Οταν το πορτοφολι που μπορει να συντηρησει ζημιες ειναι σημειο του μαρκετινγκ σου, με γαρνιτούρα να στηριζει οτι οι νεες τεχνολογιες ερχονται με συμβιβασμους, ειναι λογικο να μη νοιαζεται κανεις... Ετσι κ αλλιως η πενφε ενδιαφερεται μονο για τα μηχανακια που θα φυγουν απο βιτρινες, οχι με το τι θα γινει στα μεταχειρισμενα. Η ιδια η τεχνολογια που χρησιμοποιησε για τον μεταβλητο χρονισμο ειναι τραγικη, μιας και υπαρχει για πανω απο 30 χρονια και ειναι αρκετα παλαιολιθική, αλλα οτιδηποτε εχει τον ορο variable πουλαει. Τεσπα, δε συνεχιζω γιατι γινομαι κακος :p
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
να γραψω την αραδα μου ......
πιστευω οτι ολες οι εταιρειες εχουν καποιες αστοχιες ομως επανερχονται με παραμετροποιητικες κινησεις και φτιαχνουν τα παντα
σιγουρα υπαρχουν και καπιοι χρηστες αυτων των μοτοσυκλετων που δεν λενε ολη την αληθεια , δηλαδη κατω απο ποιες συνθηκες σε ποιο περιβαλον και το επιπεδο της χρησης, εσκασε το θεμα !!!
συμπεραζματικα πιστευω οτι αν παρεις ενα εργαλειο, οποιο εργαλειο, και διαβασεις το εγχειριδιο του κατανοωντας τα βασικα ,θεωρω οτι δεν θα εχεις προβλημα
τα ονοφ δεν ειναι σουπερ σπορτ και φυσικα οτι να παρεις και να το πηγαινεις τερμα απο το πρωι ως το βραδυ η να το πηγαινεις με μια ταχυτητα πχ 3η για μια αποσταση 150χλμ θα σπασει, κλπ κλπ κλπ
οι εταιρειες επενδυουν εκατομμυρια σε ερευνες και σε ανθρωπινο δυναμικο ,δεν ειναι απλα τα πραγματα, υπαρχουν κανονες!!!
μην πιστευετε τοσο ευκολα αυτα που απο ανεπισημες!!!! πηγες γραφωνται
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
να γραψω την αραδα μου ......
πιστευω οτι ολες οι εταιρειες εχουν καποιες αστοχιες ομως επανερχονται με παραμετροποιητικες κινησεις και φτιαχνουν τα παντα
σιγουρα υπαρχουν και καπιοι χρηστες αυτων των μοτοσυκλετων που δεν λενε ολη την αληθεια , δηλαδη κατω απο ποιες συνθηκες σε ποιο περιβαλον και το επιπεδο της χρησης, εσκασε το θεμα !!!
συμπεραζματικα πιστευω οτι αν παρεις ενα εργαλειο, οποιο εργαλειο, και διαβασεις το εγχειριδιο του κατανοωντας τα βασικα ,θεωρω οτι δεν θα εχεις προβλημα
τα ονοφ δεν ειναι σουπερ σπορτ και φυσικα οτι να παρεις και να το πηγαινεις τερμα απο το πρωι ως το βραδυ η να το πηγαινεις με μια ταχυτητα πχ 3η για μια αποσταση 150χλμ θα σπασει, κλπ κλπ κλπ
οι εταιρειες επενδυουν εκατομμυρια σε ερευνες και σε ανθρωπινο δυναμικο ,δεν ειναι απλα τα πραγματα, υπαρχουν κανονες!!!
μην πιστευετε τοσο ευκολα αυτα που απο ανεπισημες!!!! πηγες γραφωνται
Τους βλέπω τους κανόνες!!! Τόσοι χαλασμένοι εκκεντροφόροι ούτε κορόναιός να τους έφαγε!!

5-6 χρόνια τώρα γιατί δεν βγήκε η εταιρία να πει έγινε @@@@ία και έχουμε αλλάξει την παραγωγή περάστε να τους αλλάξετε όσοι έχετε τα συγκεκριμένα μοντέλα??
Μάλλον από κανόνα που λέει όλα για το κέρδος μας!!!
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μάστορα μου σε χτες μου έστειλε ο κολλητός σε φωτογραφίες από αμερικανικό φόρουμ εκκεντρα με ούτε 20.000 να τους λείπουν οι λόβοι. Επανέρχομαι με φώτο και λινκ
υπήρξε όντως παρτίδα με κακούς εκκεντροφόρους, το ίδιο είχε συμβεί στις πρώτες παραγωγές του 1200.
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
υπήρξε όντως παρτίδα με κακούς εκκεντροφόρους, το ίδιο είχε συμβεί στις πρώτες παραγωγές του 1200.
Μάλλον τούτη τη φορά η παρτίδα ήταν ένα φορτηγό..... Πλοίο!!!!!
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μάλλον τούτη τη φορά η παρτίδα ήταν ένα φορτηγό..... Πλοίο!!!!!
Τόσο γενικευμένο που λες, θα είχε γίνει θέμα στο advrider, οι Αμερικανοί ειδικά δεν μασάνε τα λόγια τους με τέτοια.
 
Top Bottom