R1250 GSA

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Απαράδεκτες αυτές οι "αστοχίες" από κορυφαία προϊόντα.
Δεν υπάρχουν δικαιολογίες.
Το μονο θετικό είναι η αντιμετώπιση από την εταιρεία όταν συμβεί το κακό.
Εχουν ακουστεί και στην Ελλάδα 3 με 4 περιπτωσεις
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Απαράδεκτες αυτές οι "αστοχίες" από κορυφαία προϊόντα.
Δεν υπάρχουν δικαιολογίες.
Το μονο θετικό είναι η αντιμετώπιση από την εταιρεία όταν συμβεί το κακό.
Εχουν ακουστεί και στην Ελλάδα 3 με 4 περιπτωσεις
:wht:Ωχ Παναγιάμ'!!! Ο Θεός με φύλαξε κ δεν το πήρα το προχθεσινό δηλαδίς. :omg2:


To λοιπόν....'10-'12 For Ever !!! :prft:
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Τόσο γενικευμένο που λες, θα είχε γίνει θέμα στο advrider, οι Αμερικανοί ειδικά δεν μασάνε τα λόγια τους με τέτοια.
Το έχω ανεβάσει και πιο πάνω...

Suddenly all cams bad on '15 GS LC

 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
:wht:Ωχ Παναγιάμ'!!! Ο Θεός με φύλαξε κ δεν το πήρα το προχθεσινό δηλαδίς. :omg2:


To λοιπόν....'10-'12 For Ever !!! :prft:
Από την στιγμή που μπήκε και η BMW στον χορό των πολλών αλόγων, θα υπάρχουν τέτοια προβλήματα.
Αν θα την αγόραζα??
Εχθές.... Γιατί έχω πολυ εμπιστοσύνη στο aftersale και γνωρίζω να δουλεύω έναν boxer κινητήρα.... Νομιζω
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Δεν ξέρω, η ΒΜW συνεχίζει να κάνει χοντράδες με τα νέας κυκλοφορίας μοντέλα της. Μετά τα διορθώνει βέβαια και παράλληλα έχει τρομερό after sales.
Παρόλα αυτά, τα gs πουλάνε σαν ζεστά ψωμάκια, ίσως το ποσοστό αστοχίας να είναι αντίστοιχο με άλλων εταιριών, απλά στα πιο premium κάνει περισσότερο ντόρο?
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεν ξέρω, η ΒΜW συνεχίζει να κάνει χοντράδες με τα νέας κυκλοφορίας μοντέλα της. Μετά τα διορθώνει βέβαια και παράλληλα έχει τρομερό after sales.
Παρόλα αυτά, τα gs πουλάνε σαν ζεστά ψωμάκια, ίσως το ποσοστό αστοχίας να είναι αντίστοιχο με άλλων εταιριών, απλά στα πιο premium κάνει περισσότερο ντόρο?
Χοντράδες κάνουν όλοι... Και κανένας δεν δικαιολογείται.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
όπως έλεγε κάποιος σε κάποιο φόρουμ

πουλάς 1000 κομμάτια και χαλάει το 1%, άρα 10 χαλασμένα.
πουλάει ο ανταγωνιστής 100 κομμάτια και χαλάει το 5%, άρα πέντε χαλασμένα.

Εσύ είσαι ο ζημιάρης και ο άλλος ο αξιόπιστος γιατί το 10 είναι μεγαλύτερο του 5 :p
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Από την στιγμή που μπήκε και η BMW στον χορό των πολλών αλόγων, θα υπάρχουν τέτοια προβλήματα.
Αν θα την αγόραζα??
Εχθές.... Γιατί έχω πολυ εμπιστοσύνη στο aftersale και γνωρίζω να δουλεύω έναν boxer κινητήρα.... Νομιζω
Που πηγε το aftersales στις μοναδες integral abs , στο press direct, και στα καλαμια των μπροστινων των 1200 lc oεο?
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Που πηγε το aftersales στις μοναδες integral abs , στο press direct, και στα καλαμια των μπροστινων των 1200 lc oεο?
Σωστό και αυτό αν και για τα καλάμια δώσανε λύση νομίζω άνευ χρέωσης μεν, μπακαλίστικα δε..
Υπόψιν, δεν έχω BMW
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Σωστό και αυτό αν και για τα καλάμια δώσανε λύση νομίζω άνευ χρέωσης μεν, μπακαλίστικα δε..
Υπόψιν, δεν έχω BMW
Δεν ειναι λυση αυτη..προχειροτητα ηταν.

Υποψιν, παλι bmw θα επαιρνα, αλλα μου αρεσει να το παιζω δυσκολος :fun
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Που πηγε το aftersales στις μοναδες integral abs , στο press direct, και στα καλαμια των μπροστινων των 1200 lc oεο?
Όσες μονάδες χάλασαν στην εγγυηση... Αλλάχτηκαν δωρεαν
Οι περισσότερες χάλασαν επειδή δεν άλλαζαν υγρά οι μαστορατζες.
Τα μπροστινά διορθώθηκαν... Δεν ακούστηκε τίποτα εδώ και χρόνια.
Και τα press direct.. Όσων ήταν εγγύηση αλλαχτηκαν
Αν και το τελευταίο είναι πρόβλημα "ηχητικό"
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Η μηπως maniac θες να μου πεις πως δεν δουλευω καλα την μανετα :p:p:p:p
Όσο για την μανέτα... Γνωρίζεις ότι είχα 300000 χλμ στην συγχωρεμενη και δεν άλλαξα δίσκο.
Με πολύ χωμα και ζόρια.
#Freemaneta#
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Όσες μονάδες χάλασαν στην εγγυηση... Αλλάχτηκαν δωρεαν
Οι περισσότερες χάλασαν επειδή δεν άλλαζαν υγρά οι μαστορατζες.
Τα μπροστινά διορθώθηκαν... Δεν ακούστηκε τίποτα εδώ και χρόνια.
Και τα press direct.. Όσων ήταν εγγύηση αλλαχτηκαν
Αν και το τελευταίο είναι πρόβλημα "ηχητικό"
Απλα οι συγκεκριμενες μοναδες χαλασαν ολες σχεδον και δεν πιστευω οτι ηταν θεμα συντηρησης. Γι αυτο και τις κατηργησαν.


Βεβαια να τα λεμε ολα, εμενα μου εκαψε μοναδα και μου την αλλαξαν το 2015 σε μηχανακι 2008 με goodwill καθως ειχα 40.000χλμ τοτε περιπου.
Μιλαμε για 1200ευρω ¨δωρο¨ αν θυμαμαι καλα!!!
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Από την στιγμή που μπήκε και η BMW στον χορό των πολλών αλόγων, θα υπάρχουν τέτοια προβλήματα.
Αν θα την αγόραζα??
Εχθές.... Γιατί έχω πολυ εμπιστοσύνη στο aftersale και γνωρίζω να δουλεύω έναν boxer κινητήρα.... Νομιζω
Κοίτα Κωστή ,καλό το after sales της BMW ,δε λέω.
Αλλά!!!
Αν κάποιος ψωνίσει μεταχ/νο 15α΄ρι-16α΄ρι ,το οποίο είναι πλέον εκτός εγγύησης ,κ φάει καμιά τετοια στραβή ,μιλάμε για 4με5,000 Ευρά ζημιά.

Βέβαια ,για να λέμε κ του στραβού το δίκιο ,οι φωτό ΦΩΝΑΖΟΥΝ ελλιπή λίπανση κ υπερθέρμανση ή κακή χημική σκλήρυνση εκκ/ρων ,ή όλα μαζί.

Αυτό που μου έκανε εντύπωση ,είναι ότι αυτός που άνοιξε το θέμα στο αδελφό.com ,εγραψε ότι είχε ήδη κάνει 100.000 Μίλια!!! χωρίς θέμα ,κ το πρόβλημα εμφανίστηκε ΞΑΦΝΙΚΑ!!?...λίγο μετά από κάποιο service...
Kι έχουν δεί πολλά τα μάτια μου με τα serviceSSSSSSSS...

Επίσης ,μια μοτοσυκλέτα επιδόσεων ,την πληρώνεις για να χαρείς αυτές τις επιδόσεις.
Δεν μου κάνει η δικαιολογία τύπου ο boxer δεν είναι για "σκίσιμο" ,κ ο boxer θέλει δούλεμα με προδέρμ ,κτλ
Αν δεν αντέχει κυρία Μέρκελ ,βγάλτο με τα μισά άλογα (βλΧόνδα) κι άμα θέλω ,θα ψωνίσω.
Αμα σε πληρώσω όμως ,τα θέλω όλα τ'άλογα που μου πούλησες στο δρόμο ,όποτε θέλω ,κ για όσο θελω.
Αλλιώς ,σε ξεφωνίζω.

EndoMeTaxi...άλλη μια περίπτωση WellKnown στα φόρα του εξωτερικού ,ενώ στα Ελληνικά ΤΙΠΟΤΑ.
Τι δι@λο...εδώ δε χαλάει κανένα ΠεΝφΈ???
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Απλα οι συγκεκριμενες μοναδες χαλασαν ολες σχεδον και δεν πιστευω οτι ηταν θεμα συντηρησης. Γι αυτο και τις κατηργησαν.


Βεβαια να τα λεμε ολα, εμενα μου εκαψε μοναδα και μου την αλλαξαν το 2015 σε μηχανακι 2008 με goodwill καθως ειχα 40.000χλμ τοτε περιπου.
Μιλαμε για 1200ευρω ¨δωρο¨ αν θυμαμαι καλα!!!
Και όμως... Ήταν βασικά θέμα συντήρησης.
Σχεδόν όλες οι χαλασμένες είχαν λάσπη μέσα, αντί για υγρά.
Σίγουρα ήταν ευαίσθητες, αλλά εχουν και τρομερό φρενο
Αυτό το γκουντγουιλ... Θαυμασιο
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κοίτα Κωστή ,καλό το after sales της BMW ,δε λέω.
Αλλά!!!
Αν κάποιος ψωνίσει μεταχ/νο 15α΄ρι-16α΄ρι ,το οποίο είναι πλέον εκτός εγγύησης ,κ φάει καμιά τετοια στραβή ,μιλάμε για 4,000 Ευρά ζημιά.

Βέβαια ,για να λέμε κ του στραβού το δίκιο ,οι φωτό ΦΩΝΑΖΟΥΝ ελλειπή λίπανση κ υπερθέρμανση ή κακή χημική σκλήρυνση εκκ/ρων ,ή όλα μαζί.

Αυτό που μου έκανε εντύπωση ,είναι ότι αυτός που άνοιξε το θέμα στο αδελφό.com ,εγραψε ότι είχε ήδη κάνει 100.000 Μίλια!!! χωρίς θέμα ,κ το πρόβλημα εμφανίστηκε ΞΑΦΝΙΚΑ!!?...λίγο μετά από κάποιο service...
Kι έχουν δεί πολλά τα μάτια μου με τα serviceSSSSSSSS...

Επίσης ,μια μοτοσυκλέτα επιδόσεων ,την πληρώνεις για να χαρείς αυτές τις επιδόσεις.
Δεν μου κάνει η δικαιολογία τύπου ο boxer δεν είναι για "σκίσιμο" ,κ ο boxer θέλει δούλεμα με προδέρμ ,κτλ
Αν δεν αντέχει κυρία Μέρκελ ,βγάλτο με τα μισά άλογα (βλΧόνδα) κι άμα θέλω ,θα ψωνίσω.
Αμα σε πληρώσω όμως ,τα θέλω όλα τ'άλλογα που μου πούλησες στο δρόμο ,όποτε θέλω ,κ για όσο θελω.
Αλλιώς ,σε ξεφωνίζω.

EndoMeTaxi...άλλη μια περίπτωση WellKnown στα φόρα του εξωτερικού ,ενώ στα Ελληνικά ΤΙΠΟΤΑ.
Τι δι@λο...εδώ δε χαλάει κανένα ΠεΝφΈ???
Εγω γνωρίζω 3 με 4 τέτοιες περιπτώσεις... Που βέβαια μπροστά στις πωλήσεις που έχει είναι λίγες, αλλά σίγουρα θα υπάρχουν αρκετές που δεν γνωρίζουμε.
Δεν ξέρω γιατί δεν γράφουν ζημιές οι κατοχοι.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Απλα οι συγκεκριμενες μοναδες χαλασαν ολες σχεδον και δεν πιστευω οτι ηταν θεμα συντηρησης. Γι αυτο και τις κατηργησαν.


Βεβαια να τα λεμε ολα, εμενα μου εκαψε μοναδα και μου την αλλαξαν το 2015 σε μηχανακι 2008 με goodwill καθως ειχα 40.000χλμ τοτε περιπου.
Μιλαμε για 1200ευρω ¨δωρο¨ αν θυμαμαι καλα!!!
Ε...τώρα...ΝΑ...να πω οτι εχει δίκιο ο Μανιακός για το after sales...αυτά στα πορτοκαλιά ΔΕΝ γίνονται 8 χρόνια μετά.
Βασικά ούτε στα Γιαμπάν ούτε πουθενά δεν γίνονται αυτά.
Κι εχουν όλοι κάνει μηχανολογικές πατάτες.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Εγω γνωρίζω 3 με 4 τέτοιες περιπτώσεις... Που βέβαια μπροστά στις πωλήσεις που έχει είναι λίγες, αλλά σίγουρα θα υπάρχουν αρκετές που δεν γνωρίζουμε.
Δεν ξέρω γιατί δεν γράφουν ζημιές οι κατοχοι.
Μήπως για να το δώσουν στο 80% της αρχικής τιμής??
 
Top Bottom