rugged comparison

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Έναν 120w της xiaomi που έχω, πάει σφαιρα
Για καμία 800αρια κύκλους φόρτισης όλα θα είναι καλά. Μετά δεν ξέρω.
Btw με αυτόν πάντως στα 11V-6Α φορτίζεις και μπαταρία μοτό :roflmao:.
 

lneam

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
λεωνιδας
Μοτό
none
οι καλες μπαταριες (και ακριβες) φτανουν πανω απο 3000 κυκλους φορτισης. Γυρω στους 1600 κυκλους ειναι μια τιμια κατηγορια. Αυτες με λιγες εκατονταδες κυκλους ειναι oi φθηνες.
οι μπαταριες οχηματων μοτο / αυτοκ. θελουν ταση 13,xx δεν θυμαμαι τα δεκαδικα

 

lneam

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
λεωνιδας
Μοτό
none
Όταν Google και Samsung λένε για 7 χρόνια φέτος, το να ξεχάσουμε αναβαθμίσεις και security updates είναι λίγο κάπως.
ο καθενας ας αγορασει οτι θελει, αφου εχει ενημερωθει για τα θετικα ή τα αρνητικα καθε καταναλωτικου προιοντος. Την ιδια στιγμη, αυτα τα προιοντα που "μπαινουν" στο τραπεζι της αντιπαραθεσης εινα σαν να εχομε ενα sedan οχημα πολης και ενα τζιπ για το βουνο. Και την ιδια στιγμη εχουμε διαφορα στις τιμες των μοντελων και αρκετες τεχνικες διαφορες που καλυπτουν αλλες καταναλωτικες αναγκες.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εννοείται πως ο καθένας θα αγοράσει ότι θέλει αφού ζυγίσει τις πραγματικές του ανάγκες.

Το σχόλιο μου αφορούσε πάρα πολύ ξεκάθαρα την ασφάλεια του τηλεφώνου σε καθημερινές συναλλαγές όπως είναι οι τραπεζικές ή οποιαδήποτε άλλη με το δημόσιο που μπορεί να γίνει μέσα από αυτή τη συσκευή, πράγμα το οποίο αφορά πλέον όλους τους χρήστες με τραπεζικά στοιχεία και προσωπικά στοιχεία να είναι περασμένα στο διαδίκτυο.

Με μία sim καρτοκινητής έναν άσχετο λογαριασμό Google που δεν θα περιέχει κανένα προσωπικό στοιχείο τέτοια συσκευή μπορεί να είναι κάλλιστα ένας υπέροχος σύντροφος σε ένα ταξίδι γύρω από τον κόσμο.

Για αυτό που λέμε daily driver τηλέφωνο δεν καλύπτει.
 

lneam

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
λεωνιδας
Μοτό
none
Με μία sim καρτοκινητής έναν άσχετο λογαριασμό Google που δεν θα περιέχει κανένα προσωπικό στοιχείο τέτοια συσκευή μπορεί να είναι κάλλιστα ένας υπέροχος σύντροφος σε ένα ταξίδι γύρω από τον κόσμο.
εγω ουτε αυτο δεν προτρεπω αλλους με αυτη την συσκευη. Ακομα και αλλες συσκευες smartphone για πλοηγηση. Ειδικα αυτη που εχει satellite SOS, πρεπει να ειναι ξεκαθαρα για outdoor δραστηριοτητες στο βουνο, στην θαλασσα ή και στον αερα. Ο κατοχος ας εχει αλλη συσκευη για κινητο / smartphone. Για την χρηση αυτη που εσυ περιγραφεις, ας αγορασει ενα samsung xcover με 3-5 χρονια αναβαθμισεις. Θα ειναι rugged, θα εχει αναβαθμισεις, αλλα δεν θα εχει πολλα αλλα specs που υπαρχουν μονο στο armor 23
 

lneam

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
λεωνιδας
Μοτό
none
η Ulefone στην εκθεση CES 2024 με τα νεα μοντελα Ulefone Armor 26 ultra και Ulefone Armor 25 pro. Το δευτερο εχει βασικο SoC ιδιο με του samsung xcover 7


σε αυτο το βιντεο το αξεσουαρ Sports Armband μπορει να φανει χρησιμο σε κατοχους αλλων συσκευων. Βασικο ατου ειναι η περιστροφη της συσκευης. Η χρηση μπορει να ειναι πχ στο βουνο ή σε οχημα με 2 τροχους


 

lneam

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
λεωνιδας
Μοτό
none
Ulefone Armor 26 ultra

να υποθεσω πως η εταιρεια θα παρεχει βαση οχηματος για παροχη τροφοδοσιας των pogo pins



Υ.Γ.
πλατη με βιδες
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Samsung Galaxy Xcover7 & Tab Active5 ξεκινησαν οι πωλησεις σε Αγγλια και Γερμανια.
Ρατσισμός. Να αρχίζουν και καμιά φορά οι πωλήσεις από την Ελλάδα ή από την Αλβανία. :D
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Ερώτηση.
Υπάρχει δυνατότητα όταν έχεις πολλά κινητά διαφορετικών εταιριών με Android, να συγχρονίζονται οι εφαρμογές;
Δηλαδή όποια ρύθμιση κάνεις σε μία εφαρμογή σε ένα κινητό, να γίνεται σε όλα τα κινητά.

Γίνεται σε εφαρμογές της Google, αλλά εγώ λέω για οποιαδήποτε εφαρμογή που έχεις εγκαταστήσει με το Play Store.
Επίσης νομίζω ότι γίνεται για όλες τις εφαρμογές αν όλα τα κινητά σου είναι Samsung.
 

lneam

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
λεωνιδας
Μοτό
none
Garmin Etrex Solar

μια rugged συσκευη που πρακτικα δεν εχει χαρτες, μπορει να μας βοηθησει να κανουμε πλοηγηση με την δυνατοτητα - εισαγωγη ιχνους (gpx track). Σε μια λευκη μονοχρωμη οθονη βλεπουμε την διαδρομη μας και πολυ απλα θα πρεπει το icon με την θεση μας να προσπαθησουμε να "παταει" επανω στην διαδρομη που εχουμε φορτωσει
Θα ηταν αδικο απο την μερια μου να μην αναφερω πως η συσκευη εχει world base map. Προσωπικα δεν εxω πληροφοριες για το επιπεδο δεδομενων - πληροφορισης που μας δειχνει απο 1 εως 21 layer. Πρεπει να ειναι κατι αναμεσα σε 5-8 level. Πρακτικα αυτος ο χαρτης ειναι αχρηστος για πλοηγηση σε επιπεδο μονοπατιου / δρομου

 
Top Bottom