Trekking, hiking, περπάτημα βουνού

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Με ακολούθησε σπίτι ένα ζευγάρι Quest 4D. 48 νούμερο είναι λίγο σοκαριστικό, το 47&1/3 ήταν οριακό σε μήκος που σημαίνει ότι δεν είναι σωστό για χρήση κάποιων ωρών περπατήματος. Είναι κωμικά σκληρές, αλλά κρατάνε το μετατάρσιο και τον αστράγαλο, σε αντίθεση με άλλες της εταιρίας που δοκίμασα. Τις Χ Ultra δεν τις είχε σε μεγάλο νούμερο αλλά έχουν πιο επίπεδη σόλα μέσα και πιο μαλακό σασί οπότε δεν είναι το ίδιο βολικές. Το αστείο της ιστορίας ήταν ότι έχουν ένα σύστημα που δεν αφήνει το κορδόνι να λυθεί εντελώς αν σπάσει ή αν λυθεί ο πάνω κόμπος και δεν μπορούσα να τις βγάλω χωρίς βοήθεια.

Παρέα πήρα και ένα ελαφρύ παντελόνι water repellent ελαστικό, δεν μου ταιριάζει πολύ εμφανισιακά με την μπότα γιατί είναι tapered κάτω, αυτό που πρέπει να κάνει το κάνει βέβαια οπότε οι πασαρέλες θα περιμένουν να βρω άλλο με πιο φαρδύ πατζάκι.

Εντυπώσεις σύντομα ελπίζω.
Πολύ καλή επιλογή! καλοφόρετα!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ακόμα μιά περίεργη ημέρα, οπότε πριν αρχίσει η φασαρία στο σπίτι, ευκαιρία για δοκιμή. Φόρεσα το παντελόνι και τα μποτάκια και βγήκα για μιά μικρή.

Πρώτη εντύπωση έτσι και έτσι, είναι στενό και σκληρό το μποτάκι, το είχα διαβάσει ότι θέλει στρώσιμο. Η διαφορά στο βάρος σε σχέση με αθλητικά παραπάνω από αισθητή.

Το παντελόνι για 8 βαθμούς είναι οριακά επαρκές, όσο περπατούσα ήταν ΟΚ, αν είχα παρέα που να θέλει στάση θα κρύωνα. Βέβαια εν γνώσει μου πήρα το "όχι χειμωνιάτικο", τελικά και το χειμωνιάτικο έχει νόημα. Δυστυχώς δεν έχω βρει κριτική και στο site δεν λέει τι θερμοκρασίες καλύπτει το "warm" της εταιρίας (ούτε και των άλλων εταιριών). Την επόμενη θα βάλω ισοθερμικό κοντό από μέσα. Επειδή η μέρα ήταν περίεργη, έφαγα και μιά καλή βροχή (τώρα έχει λιακάδα φουλ). Το παντελόνι δεν βράχηκε, το νερό δεν έμεινε επάνω.

Δικαιώνονται οι cotton kills, γυρνώντας σπίτι το μπλουζάκι μούσκεμα στην πλάτη, χωρίς τα άλλα ΚΑΠΗ μπορούσα να περπατάω σε πιο γρήγορο ρυθμό και ίδρωσα περισσότερο και λόγω μπουφάν, σε στάση θα ήταν άβολα. Την επόμενη με συνθετικό base και φλις. Θέλει και πιο ειδικές κάλτσες το άθλημα σε σχέση με τις βαμβακερές τελικά.

Τα έλεγα στο παλικάρι στην Salomon και γελούσε, ξεκινάς από κάτι απλό "πάω να περπατήσω" και καταλήγεις με χειμωνιάτικη μπότα, καλοκαιρινή, παπούτσι χειμωνιάτικο και καλοκαιρινό, ρουχα για κάθε εποχή και τελικά θες μιά ντουλάπα μηχανόρουχα και ακόμα μία περπατόρουχα.
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Ακόμα μιά περίεργη ημέρα, οπότε πριν αρχίσει η φασαρία στο σπίτι, ευκαιρία για δοκιμή. Φόρεσα το παντελόνι και τα μποτάκια και βγήκα για μιά μικρή.

Πρώτη εντύπωση έτσι και έτσι, είναι στενό και σκληρό το μποτάκι, το είχα διαβάσει ότι θέλει στρώσιμο. Η διαφορά στο βάρος σε σχέση με αθλητικά παραπάνω από αισθητή.

Το παντελόνι για 8 βαθμούς είναι οριακά επαρκές, όσο περπατούσα ήταν ΟΚ, αν είχα παρέα που να θέλει στάση θα κρύωνα. Βέβαια εν γνώσει μου πήρα το "όχι χειμωνιάτικο", τελικά και το χειμωνιάτικο έχει νόημα. Δυστυχώς δεν έχω βρει κριτική και στο site δεν λέει τι θερμοκρασίες καλύπτει το "warm" της εταιρίας (ούτε και των άλλων εταιριών). Την επόμενη θα βάλω ισοθερμικό κοντό από μέσα. Επειδή η μέρα ήταν περίεργη, έφαγα και μιά καλή βροχή (τώρα έχει λιακάδα φουλ). Το παντελόνι δεν βράχηκε, το νερό δεν έμεινε επάνω.

Δικαιώνονται οι cotton kills, γυρνώντας σπίτι το μπλουζάκι μούσκεμα στην πλάτη, χωρίς τα άλλα ΚΑΠΗ μπορούσα να περπατάω σε πιο γρήγορο ρυθμό και ίδρωσα περισσότερο και λόγω μπουφάν, σε στάση θα ήταν άβολα. Την επόμενη με συνθετικό base και φλις. Θέλει και πιο ειδικές κάλτσες το άθλημα σε σχέση με τις βαμβακερές τελικά.

Τα έλεγα στο παλικάρι στην Salomon και γελούσε, ξεκινάς από κάτι απλό "πάω να περπατήσω" και καταλήγεις με χειμωνιάτικη μπότα, καλοκαιρινή, παπούτσι χειμωνιάτικο και καλοκαιρινό, ρουχα για κάθε εποχή και τελικά θες μιά ντουλάπα μηχανόρουχα και ακόμα μία περπατόρουχα.
Βαλε βενζινη στο εξιμησο και τραβα μια βολτα γ@μω το στανιό σου....






:roflmao::roflmao::roflmao:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Βαλε βενζινη στο εξιμησο και τραβα μια βολτα γ@μω το στανιό σου....
Καλά που το είπες, είναι με λαμπάκι από την προηγούμενη. Πάω να πάρω κάτι ωραίες μπαμπού κάλτσες που πήρε και το κορίτσι για να έχω για αύριο με τα ΚΑΠΗ και θα φροντίσω και το εξήμισο πιο μετά. Θα βάλω και το fly racing να νιώθω unstoppable καριόλης στην τοποθεσία Αφίδνες.
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Ακόμα μιά περίεργη ημέρα, οπότε πριν αρχίσει η φασαρία στο σπίτι, ευκαιρία για δοκιμή. Φόρεσα το παντελόνι και τα μποτάκια και βγήκα για μιά μικρή.

Πρώτη εντύπωση έτσι και έτσι, είναι στενό και σκληρό το μποτάκι, το είχα διαβάσει ότι θέλει στρώσιμο. Η διαφορά στο βάρος σε σχέση με αθλητικά παραπάνω από αισθητή.

Το παντελόνι για 8 βαθμούς είναι οριακά επαρκές, όσο περπατούσα ήταν ΟΚ, αν είχα παρέα που να θέλει στάση θα κρύωνα. Βέβαια εν γνώσει μου πήρα το "όχι χειμωνιάτικο", τελικά και το χειμωνιάτικο έχει νόημα. Δυστυχώς δεν έχω βρει κριτική και στο site δεν λέει τι θερμοκρασίες καλύπτει το "warm" της εταιρίας (ούτε και των άλλων εταιριών). Την επόμενη θα βάλω ισοθερμικό κοντό από μέσα. Επειδή η μέρα ήταν περίεργη, έφαγα και μιά καλή βροχή (τώρα έχει λιακάδα φουλ). Το παντελόνι δεν βράχηκε, το νερό δεν έμεινε επάνω.

Δικαιώνονται οι cotton kills, γυρνώντας σπίτι το μπλουζάκι μούσκεμα στην πλάτη, χωρίς τα άλλα ΚΑΠΗ μπορούσα να περπατάω σε πιο γρήγορο ρυθμό και ίδρωσα περισσότερο και λόγω μπουφάν, σε στάση θα ήταν άβολα. Την επόμενη με συνθετικό base και φλις. Θέλει και πιο ειδικές κάλτσες το άθλημα σε σχέση με τις βαμβακερές τελικά.

Τα έλεγα στο παλικάρι στην Salomon και γελούσε, ξεκινάς από κάτι απλό "πάω να περπατήσω" και καταλήγεις με χειμωνιάτικη μπότα, καλοκαιρινή, παπούτσι χειμωνιάτικο και καλοκαιρινό, ρουχα για κάθε εποχή και τελικά θες μιά ντουλάπα μηχανόρουχα και ακόμα μία περπατόρουχα.
Βασικοτατο (υπερθετικος) για το αθλημα οι καλτσες ( διαφορετικων υλικων κατασκευης αναλογα την εποχη) οι οποιες παιζουν μεγαλο ρολο ακομα και αν φοραει καποιος λαθος παπουτσι εως ενα βαθμο. Αργησα να το καταλαβω και εγω ώσπου αγορασα δοκιμασα και καταλαβα.
Ενδεικτικα για χειμωνα Merino Trekking TWP 807-686,Lasting Sport SKM και πληθωρα αλλων εταιριων.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Τωρα που ο υπουργος θα διαβαζει οτι ο amyroukai έκανε λάθος στο μέγεθος ή για να το πούμε πιο σωστά η εταιρία έκανε λάθος και δεν εφτιαξε το καταλληλο μεγεθος για τον amyroukai με καποια περιεργη αναλυση θα ανοιξει ξανα το λιανεμπόριο και στην Αττική.
Βγηκε και είπε οτι δεν αγοράζει Nike αλλά μόνο adidas...και ανακοίνωσε η Nike αλλαγές στον τρόπο πώλησης στην Ελλάδα...τι να λέμε τώρα.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν ξέρω τι μέρα γεννήθηκε ο σκληρός, αλλά μετά το ποστ του ο ήλιος έφυγε και άρχισε να ρίχνει χαλάζι. Το μηχανάκι δεν βγήκε και πήγαμε για click away φαγητό, είδαμε μερικές βιτρίνες μέχρι να ετοιμαστεί, εννοείται πως μόλις πήραμε την σακούλα στο χέρι έβγαλε λιακάδα πάλι και ήταν χαρά θεού. Αποδεχόμενος το κοσμικό σημάδι ενάντια στις outdoor δραστηριότητες, πήρα παστούλες και σοκολατάκια για να γιορτάσω έναν χρόνο με το X και του έσβησα κεράκι.

Να μας πει και ο al800 τι μέρα γεννήθηκε γιατί οι πρώτες κριτικές των νέων πανέμορφων UB21 δεν ήταν καλές, τους έφαγες τους ανθρώπους άτιμε.


Τα μαγαζιά δεν έκλεισαν, τουλάχιστον όχι αυτά που μας ενδιαφέρουν. Μπήκε μιά πιο ΛΟΛ πεθαίνεις τυπική πινακίδα στις πόρτες "καλέστε για ραντεβού" με το τηλέφωνο του μαγαζιού και μπαίνεις στο παλιό όριο. Στέλνω τώρα το ποστ σου στον φίλο σου τον Ηλία που ελέγχει τα φέικ νιούζ να σε φτιάξει για την διασπορά ψευδών ειδήσεων :p
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Παρασκευή και 13...εν τω μεταξύ για καποιο λόγο μου εμφανίστηκε διαφήμιση από

πριν από λίγο καιρό. Τα κοιτάω ως εναλλακτική λύση ειδικα αν μπορούν να πάρουν μοτο προστασίες. αν και εφόσον αποκτήσουμε και πάλι 2 τροχούς...
 
Top Bottom